Kimin en çok kripto parayı tuttuğu ve hangilerinin en büyük Bitcoin hodlers olduğu konusunda çok fazla spekülasyon var. Bazıları, çoğunun piyasayı kendi lehlerine etkilemek için pozisyonlarını kullanan büyük borsalara, fonlara veya madencilik şirketlerine ait olduğuna inanıyor. Yaygın bir Bitcoin gerçeği, bunlara genellikle “balinalar” olarak atıfta bulunulmasıdır – kriptoda büyük paralı yatırımcılar, genellikle küçük zamanlı yatırımcılar için piyasada genellikle “dalgalanmalara” neden olan Hedge Fonları ve Yatırım Fonları gibi kurumlardır..

Geleceğin kripto para birimine katılın ve en sevdiğiniz paraları takas edin Binance!

Ancak yine de, Bitcoin’e yaptıkları toplu yatırımlar yoluyla belirli ülkeleri önemli miktarlarda dijital paraya sahip olmak için kripto haritasına koyan birçok kullanıcı var. Biri tarafından yapılan çeşitli istatistiksel çalışmalar ve analizler Statista, işlerin çok acımasız olmadığını ve aslında çok sayıda kripto yatırımcısının ve HODL BTC’sinin olduğunu belirtin.

Ana akım benimsemeye ulaşmak için hala yapılması gereken çok şey olsa da, ilgi artıyor ve giderek daha fazla gerçek yaşam uygulaması ve kullanımları ortaya çıkmaya başlıyor..

En Büyük Bitcoin Hodlers

En çok Bitcoin HODLer’a sahip ülkelerin bir listesini yaptık.

Dünya çapında Bitcoin Hodlers

Birleşik Devletler

Amerika Birleşik Devletleri anlık olarak, çok sayıda borsa, ticaret platformu, fon, kripto madenciliği tesisleri ve blok zinciri odaklı projelerle kripto girişimlerinin ve faaliyetlerinin çoğuna ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle, çoğu kişi bu ülkenin tüm ülkeler arasında en fazla sayıda Bitcoin hodler’ına sahip olmasını normal kabul eder..

david everett strickler 371717 unsplash

Kaynak: https://unsplash.com

Yeterince aşan bir şekilde, görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları beklendiği gibi kripto para birimleri ile ilgilenmiyor. Ancak geri kalanına kıyasla en büyük nüfusa sahip olduğu düşünüldüğünde, Bitcoin sahiplerinin% 8’i hala büyük bir sayıyı temsil ediyor.

Romanya

Romanya muhtemelen en çok BT sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda uluslararası firma ve işletmenin yanı sıra çok sayıda serbest programcı ve geliştiriciye ev sahipliği yaptığı için bilinir..

Ülkenin teknoloji endüstrisi ile yakın ilişkisi göz önüne alındığında, kripto para birimleriyle ilgili gelişmiş bir tüketici tabanına sahip olması şaşırtıcı değil..

Bu nedenle Romanya, kripto depolayan diğer ülkeler arasında en yüksek puanı alan ülkelerden biridir. Burada ikamet eden çok sayıda uluslararası şirkete bakıldığında, yurtdışında onlarla işlem yapmanın düşük maliyeti nedeniyle kripto para birimi ödemelerinin uygulanması mantıklı. Tüketici havuzunun% 12’sinin en az bir kripto türüne sahip olduğu tespit edildi ve Bitcoin en popüler olanı.

Çek Cumhuriyeti

Bilgisayar korsanlığı girişimlerinin yanı sıra, çoğu Doğu Avrupa ülkesi kripto sahibi olduğu için manşetlere girmiyor. Ancak Çek Cumhuriyeti bir istisna gibi görünüyor, çünkü kripto para birimi topluluğu şu anda tam çiçekleniyor ve tüm tüketicilerinin% 9’u kripto para birimine yatırım yapıyor. Bitcoin veya altcoinlerin bireyden bireye ne kadar popüler olduğu tam olarak bilinmemekle birlikte, yine de bu rakamlar bazı umutlar vaat ediyor..

Çin

Çin, kripto operasyonları üzerindeki sayısız baskıyla manşetlere girmiş olsa da, dijital ticarette üstünlük konusunda hala bir rekora sahip. Ülkenin önde gelen borsaları, günlük olarak işlem gören en büyük Bitcoin hacimlerinden birine sahiptir. Çinli vatandaşların, kendileri tarafından sağlanan ucuz elektrikten kar elde etmek için enerji santrallerine yaklaştıklarını ve bunları bitcoin madenciliği yapmak için kullandıklarını gösteren birçok rapor var. Bununla birlikte, kriptolara yönelik mevcut düzenleyici eylemlerini görünce, saklananların sayısı gelecekte azalabilir..

chuttersnap 710335 unsplash

Kaynak: https://unsplash.com

ispanya

İspanya, Bitcoin’in fiat para birimine değişimini destekleyen oldukça fazla sayıda normal banka ATM’sine ev sahipliği yapıyor. Ancak bu gelişme benimseme hareketi için ne kadar olumlu olsa da, tüketicilerin% 10’unun bazı dijital varlıkları satın almasına ve sahip olmasına rağmen, ülkede yalnızca bu pazar nişinin tercih edildiği görülüyor. Daha fazla büyümeye şiddetle ihtiyaç duyulmasına rağmen ilginç bir olay dönüşü.

Daha önce de belirtildiği gibi, ülkede bireylerin dijital varlıkları alıp satmalarına izin veren birçok ATM bulunmaktadır. CoinATMRadar tarafından sağlanan verilere göre, İspanya’da Bitcoin’i idare etmek için 96 ATM bulunuyor. Bu yapar İspanya, en fazla ATM kurulu olan en büyük beşinci ülkedir.

Polonya

Polonya’nın kripto para birimi endüstrisi, Bitcoin ve diğer kriptolara karşı olumlu bir tutum dışında pek bir şey bilinmediği için, şu an için büyük ölçüde keşfedilmemiş bir bölgedir. Tüketici nüfusunun% 11’inin sermaye portföyünde küçük bir kripto yüzdesi var, çünkü daha fazla insan harekete ilgi duymaya başladı..

Ülkede kripto para piyasasında faaliyet gösteren birkaç kişi ve şirket olmasına rağmen, bazı sorunlar alanı etkiledi. Temmuz 2019’da, ticaret hacmi açısından Polonya’nın en büyüklerinden biri olan kripto para borsası BitMarket, likidite sorunları yaşadı ve faaliyetini durdurdu. Birkaç milyon dolar değerinde Bitcoin kaybedildi. Kurucu ortak da ölü bulundu, bu da işleri daha da kötüleştiriyor..

Rekabette kalmak istiyorsa, ülkenin düzenleyici çerçevesini iyileştirmeye odaklanması gerekiyor. 2018’in başlarında, Polonya’daki düzenleyici ortamın net olmaması nedeniyle birçok kişi etkilendi..

Buna ek olarak, ülkede şu anda kripto para piyasasında çalışan birçok şirket var. Bu nedenle, bu Polonya’daki dijital varlıklara ve gelecekteki potansiyel büyümeye büyük bir ilgi olduğunu gösteriyor..

Türkiye

Türkiye, siyasi gerilimler ve belirsiz düzenlemelerle dolu bir ülkedir, ancak bu ortam, Bitcoin ve altcoinlerin çekişme ve ilgi açısından yükselmesini kolaylaştıran şeydi. Kripto ve blok zinciri ile ilgili konularda hala uygun prosedürler olmamasına rağmen, işler oldukça umut verici görünüyor. Her beş Türkten birinin Bitcoin veya diğer dijital para birimlerine sahip olduğu keşfedildi ki bu biraz daha büyük bir rakamı temsil ediyor. Yine de, bu istatistikler tüm sakinlerinin sadece bir yüzdesini oluşturuyor ve bu dikkate alınarak yorumlanmalıdır..

Son dönemde Türk lirasının yaşadığı kriz sırasında birçok kişinin Bitcoin ve diğer sanal para birimlerini satın almaya başladığını belirtmekte fayda var. Dijital varlık, bu süre zarfında bir değer deposu olarak çalıştı. Bitcoin ayı trendinde olmasına rağmen, gelecekteki büyüme beklentileri ülkedeki birçok yatırımcıyı cezbetti..

Japonya

Japonya, kripto para birimlerini meşru bir ödeme aracı olarak tanıyan birkaç ülke arasında olduğu için toplulukta çok kripto yanlısı olarak biliniyor. Bu nedenle, ülke içinde ve dışında işlem gören çok sayıda BTC var ve birçoğu onları yüksek verimli yatırım potansiyeli için tutmayı tercih ediyor. Verilere göre CoinMarketCap, ülkenin kripto borsalarının yüksek işlem trafiği var.

ryo yoshitake 732825 unsplash

Kaynak: https://unsplash.com

Ülke ayrıca, blockchain teknolojisi ve sanal para birimleri ile ilgili dünyadaki en etkili düzenleyici ortamlardan birine sahiptir. Ülkede faaliyete geçmek isteyen borsaların, ülkenin düzenleyici kurumu olan Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) tarafından sağlanan gerekli lisansa sahip olması gerekir..

Bu yeni düzenlemeler, 2017 boğa piyasasından sonra ve birkaç kripto borsasının hackler ve düzensiz sorunlardan etkilenmesi nedeniyle uygulandı. Örneğin, ülkedeki dijital varlık ticareti için en önemli kripto platformlarından biri olan CoinCheck, 2018’in başında 500 milyon dolar değerinde NEM (XEM) token kaybederek hacklendi..

Şimdi, ülkede kendini kurmak isteyen ve FSA’dan düzenleyici onay bekleyen birçok firma var. Japonya aynı zamanda ABD dolarından sonra dünya çapında Bitcoin’e karşı en büyük ikinci işlem hacmine sahip ülkedir..

İsviçre

İsviçre çoğunlukla son teknoloji bankaları ve finans kurumları ile tanınır, ancak şimdi bu ülke bir kripto para birimi ve blok zinciri merkezi olma niyetini çok net bir şekilde ortaya koydu. Bankalar, kripto para birimi ödemelerine kapılarını açmaya başladılar, bu hareket, vatandaşlarının çoğunu kriptolarla uğraşmaya teşvik etti, çünkü artık bir tür güvenlikleri var..

İsviçre, kendi topraklarında uygulanan düzenlemelerle kripto para birimi alanında da önemli bir konum elde etti. Zug şehri, burada faaliyet gösteren kripto pazarıyla ilgili şirketlerin sayısında katlanarak büyüme yaşadı..

Aynı zamanda, düzenleyiciler dijital varlıklara ve bunların nasıl kullanıldıklarına karşı çok açık fikirlidir, bu nedenle İsviçre SIX borsası Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ile ilgili farklı borsada işlem gören ürünleri (ETP’ler) listelemeye karar verdi. Ethereum (ETH) ve ayrıca XRP.

Güney Kore

Güney Kore, Bitcoin sahnesini etkileyen başka bir Asya ülkesidir. Çin hükümetinin kripto ticaretine karşı pek olumlu tavrı olmadığı için, çoğu komşu Güney Kore’deki ticaret operasyonlarını yeniden yönlendirdi. Teknoloji tutkusu ve becerisiyle, ülke artık ticaret ve kripto para birimlerini kullanma konusunda artan bir ilgiye sahip bir nüfusa hitap eden çok sayıda borsa ve kripto işletmesine ev sahipliği yapıyor. Bitcoin, burada da işlem gören ve sahip olunan en iyi kriptolar arasındadır..

Güney Kore hükümeti kripto para piyasası ile ilgili net önlemler almasa da, büyümek ve kripto para birimi endüstrisine yeni hizmetler sunmak isteyen birçok şirket var. Bunlardan biri, ülkedeki en popüler mesajlaşma uygulaması olan Kakao. Kakao, sonunda farklı kripto ile ilgili hizmetleri gelecekte mesajlaşma uygulamasına entegre edebilir..

Ayrıca, Güney Kore hesaplar CoinHills’e göre, ABD doları ve Japon Yeni’den sonra dünya genelinde işlem gören tüm BTC’nin neredeyse% 10’u için.

21222

Dünyada birçok kripto kullanıcısı olan birçok başka ülke var. Bununla birlikte, bununla ilgili güvenilir tahminler oluşturmak bir şekilde zordur. Nitekim, nesnel bilgilerden ziyade farklı şirketler tarafından yapılan anketler aracılığıyla sahip olduğumuz mevcut veriler.

Ülkelerin pazarda nasıl davrandıklarını anlamanın bir yolu da sahip oldukları aktif düğüm sayısını kontrol etmektir. Bitnode olarak raporlar, Amerika Birleşik Devletleri dünyadaki toplam düğüm sayısının% 24,88’ini elinde tutarken, onu% 20,27 ile Almanya ve% 6,04 ile Fransa izliyor. Çin, dünyadaki toplam düğüm sayısının% 4,18’i ile beşinci sırada, Japonya ise 11. sırada yer alıyor..

Cole kripto para birimi ve gelişen teknolojilere odaklanan serbest bir yazardır. Masternode’larla ilgili önceki makaleler önde gelen kripto web sitelerinde yayınlandı ve Beyaz Kitaplarda alıntılandı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me