Çok uzun zaman önce, kripto para birimleri yalnızca çeşitli işadamları ve finansal analistler tarafından reddedilmiyordu, aynı zamanda çeşitli kişilerin şakasıydı da. Bununla birlikte, kripto ticareti, bu yazının yazıldığı sırada milyoner / milyarder olan birkaç parlak ve geleceğe odaklı birey için şaka değildi..

2017, kripto dünyası için büyük bir dönüm noktasıydı ve beraberinde işlem hacminde inanılmaz bir artış ve BitcoinFiyatı (Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.535 ABD dolarına ulaştı) ve diğer heyecan verici yenilikler.

Kripto işi o kadar gelişti ki, Servet, finans dünyasına odaklanan en prestijli yayınlardan biri olan 5 “40’ın altında 40“2018’deki en zengin milyonerler doğrudan kripto dünyasıyla ilgilidir.

Aşağıda, 40 yaşın altındaki en ünlü kripto-milyarderlerin bir listesini oluşturduk:

Vitalik Buterin

Şöhret sadece gizemli Satoshi Nakamoto ile rekabet etti, Vitalik Buterin kripto alanında o kadar ünlü bir isim ki, herhangi bir giriş gerektirmemesi gerekiyor. Bilmeyenler için Vitalik Buterin, Ethereum, gezegendeki en değerli ikinci kripto para birimi.

Vitalik kesinlikle neslimizin en parlak beyinlerinden biridir. Moskova yakınlarında doğan mucize çocuk, ailesinin çoğuyla birlikte altı yaşında Kanada’ya taşındı. Vitalik, okulda matematik için çok umut verici bir yetenek sergiledi. Yaklaşık beş yıl önce bir yerlerde, tıpkı

Bitcoin çılgınlığı başladı, Buterin Bitcoin ve kripto hakkında bir dergi kurdu. Tiel Bursunu (100.000 $ ‘lık eğitim bursu) aldıktan sonra University of Waterloo’ya katılmaya başladı, ancak kısa süre sonra Ethereum inşa etmek gibi daha önemli konularda çalışmak için ayrıldı..

Şu anda, 24 yaşındaki Vitalik Buterin, 400-500 milyon dolar arasında bir tahmini kripto net değerine sahip, bu da onu en genç kripto milyarder ve 30 yaşın altındaki tek kripto milyarderi yapıyor..

800px VitalikButerinProfili

Kaynak: Wikipedia

Charles Hoskinson

Charles Hoskinson, başarısının ardında ilginç bir hikayesi olan bir başka kripto ünlü birey. 2013 yılında aniden danışmanlığı bırakmaya karar verdi ve “Bitcoin Eğitim Projesi” adlı çevrimiçi okulu başlattı. Buterin ile bu şekilde tanıştı ve diğer altı üye ile birlikte Ethereum’u geliştirdiler. Charles projeyi çeşitli yaratıcı farklılıklar nedeniyle bıraktı ve başlamak için devam etti. IOHK. Hoskinson ayrıca Cardano, çok çalıştığı bir proje. 30 yaşında tahmini kripto değeri 500-600 milyon dolar civarında..

Charles hoskinson

Kaynak: Wikipedia

Brendan Blumer

Brendan, iş kariyerine Türkiye’de silah ve ev satarak başladı. World of Warcraft ekosistem. Şirketi Gamecliff, IGE tarafından satın alındığında, operasyonları yürütmek için Hong Kong’a taşındı. 2007 yılında, oyun içi avatar satmaya odaklanan ve ayda 1 milyon doların üzerinde kar elde eden bir şirketin kurulmasıyla manşetlere girdi. Brendan Blumer artık şu şirketin CEO’su Birinci Blok, ve tahmini kripto net değeri yaklaşık 600-700 milyon dolar.

Baiju Bhatt ve Vlad Tenev

Vlad Tenev (31 yaşında) ve Baiju Bhatt (33 yaşında), 40 Yaşın Altındaki En Ünlü Kripto-Milyarderler listemizde bir sonraki sırada yer alıyor. İkisi yaratıldı Robinhood, kullanıcıların sıfır ücretle hisse senedi alıp satmasına olanak tanıyan farklı bir borsa türü. Borsa, kısa sürede en popüler olanlardan biri haline geldi ve şu anda yaklaşık 5,6 milyar dolarlık bir değere sahip.

Pavel Durov

Pavel Durov’un (33 yaşında) nasıl milyoner olduğu hikayesi, Vkontakte’nin (VK.com) kurulmasıyla başladı. Facebook Rusya ve Doğu Avrupa’da son derece başarılı olan klon. Aslında, platform o kadar başarılıydı ki, Facebook’u o bölgedeki 1 numaralı sosyal ağ olarak yerinden etti. Pavel daha sonra Kremlin’den gelen siyasi baskılar nedeniyle şirketi sattı ve faaliyete geçti. Telgraf, NaberBirincil rakibi. Şirket, Telegram Open Network’ü başlatmak için özel bir anlaşmada 1,7 milyar dolar toplamayı başardı..

Pavel Durov oturan portre

Kaynak: Wikipedia

Dan Larimer

35 yaşında, Dan Larimer’in kripto net değeri 600-700 milyon dolar civarında. Başarıya giden yol Dan Larimer için kolay değildi. 2007’de silah yaratmak istemediğine (eski işlerinden biri) ve gerçekten istediğinin hayatı iyileştirmeye yardımcı olabilecek sistemler yaratmak olduğuna karar verdi. Bilgisayar programcısı, adı verilen kripto değişimini yaratmasıyla tanınır. BitShares, yanı sıra yaratılması için Steemit, blockchain tabanlı bir sosyal ağ. Ayrıca kayda değer olan, kripto para birimi girişiminin CTO’su olduğu gerçeğidir. Birinci Blok.

Brian Armstrong

Brian Armstrong şu şirketin CEO’sudur: Coinbase ve tahmini kripto net değeri 900 milyon – 1,1 Milyar $ olan listemizdeki en zengin insanlardan biri. Şu anda 35 yaşında olan Armstrong, kripto para birimine ilk inananlardan biriydi ve 2012’de herkesin kriptonun potansiyelinden şüphe ettiği bir zamanda, San Francisco’daki merkezde Coinbase oluşturmaktan çekinmedi. Günümüzde Coinbase, Kuzey Amerika kıtasında çalışması gereken tüm düzenleyici parametrelere uyan birkaç borsadan biridir..

Cameron ve Tyler Winklevoss

Muhtemelen kripto alanındaki en ünlü ikizler, 2013 yılında Mark Zuckerberg ile açtıkları bir davadan 65 milyon dolarlık bir anlaşmayı alıp Bitcoin’e yatırdıklarında ünlü oldular. Tarihte olduğu gibi, kararları çok başarılıydı. İkizler ayrıca New York merkezli bir kripto para borsasına sahipler. ikizler burcu. Hem Cameron hem de Tyler şu anda 36 yaşında ve tahmini kripto değerleri yaklaşık 1,1 milyar dolar..

Song Chi-Hyung

38 yaşındaki Song Chi-Hyung kısa süre önce piyasaya çıktı Upbit, hızla Güney Kore’deki en büyük kripto para borsası haline geldi. Song Chi-Hyung’un tahmini kripto net değeri 350-500 milyon dolar arasında.

Favori kripto milyoneriniz / milyarderiniz kim ve neden? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize daha fazlasını anlatın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me