Ethereum Classic, orijinal Ethereum blockchain’inin hard fork’undan kaynaklandı. Ethereum gibi, aynı zamanda Ether adında yerel bir tokene sahiptir, ancak ETC ticker ile. ETC hakkında daha fazla kapsama buradan bakın.

Geleceğin kripto para birimine katılın ve en sevdiğiniz paraları takas edin Binance!

Şu anda en iyi 20 kripto para birimi arasında yer alıyor ve ETH muadili kadar depolama seçeneğine sahip olmasa da, piyasada bulunan bazı cüzdanları var. Ethereum Classic’inizi saklamak için kullanabileceğiniz en iyi ETC cüzdanlarını içeren listemiz aşağıdadır..

Ledger Nano Ethereum Klasik

Kaynak: tokenclub.co

1. Ledger Nano S

Cüzdan Web Sitesi:  https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s

Cüzdan Tipi:  Donanım, Çoklu Para Birimi, Windows, MAC, Linux ile uyumlu

Kullanım kolaylığı:  Zor

Kasa:  Yükseltilmiş güvenlik

Maliyet: Ücretli

Ledger Nano S, Ethereum Classic’i depolamak için en iyi güvenlik uygulamalarını içerdiğinden, mevcut en saygın donanım cüzdanlarından biridir. Cüzdan, USB bağlantı noktasına sahip herhangi bir cihaza bağlanabilir ve Ethereum Classic’e ek olarak Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi yüzlerce kripto para birimini destekler..

USB benzeri cihaz, işlem ayrıntılarını düğmelere basarak doğrulayabileceğiniz bir OLED ekrana sahiptir..

Güvenlik, Ledger’ı en iyi Ethereum Classic cüzdanlarından biri yapan şeydir. Yedek tohum, 2 faktörlü kimlik doğrulama, güvenli PIN kodu, bu cihazı son derece güvenli kılan uygulamalar arasındadır..

Trezor Ethereum Klasik

Kaynak: toshitimes.com

2. Guarda Ethereum Klasik Cüzdan

Guarda Cüzdan Web Sitesi:  https://guarda.co/

Cüzdan Türü: Mobil, Masaüstü, Web, Chrome Uzantısı

Kullanım Kolaylığı: Kolay

Güvenli: Güvenli

Ücretsiz

Guarda, kullanıcıların dijital para birimlerini tutmasına, saklamasına, göndermesine ve almasına olanak tanıyan, gözetim dışı bir kripto para cüzdanıdır. Ethereum Classic (ETC) kullanıcıları bu dijital varlıkla başa çıkabilecek ve çok çeşitli diğer kripto para birimlerini yönetebilecek. Bunlardan bazıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB) ve diğerleri içerir.. 

Guarda cüzdanı, Ethereum Classic kullanıcılarına aynı arayüz üzerinden birçok madeni parayı işleme imkanı sunduğundan, web, masaüstü, Google Chrome uzantısı ve seyyar. 

Guarda, dijital para birimlerini hızlı ve kolay bir şekilde kullanmak ve yönetmek isteyen kripto para yatırımcılarına çözümler sunmak için son yıllarda çalışıyor. Özellikle Guarda, Ethereum Classic web sitesinde resmi Android cüzdanı olarak anılıyor.. 

Müşterilerden biri olan J.J. Palmer, bu konuda yorum yaptı:

“Ben ETC kullanıcısıyım, Guarda uygulamasını vb. Resmi web sitesinde buldum. Arayüzü ve cihazda özel anahtar olarak kalma fikrini sevdim. “

Ayrıca Guarda’nın vardır Trustpilot’taki olumlu itibarın yaklaşık% 84’ü. Kötü yorumlar toplamın sadece% 9’unu oluşturur. Kullanıcıların çoğu, Guarda’nın yalnızca çok platformlu ve çok varlıklı bir kripto para birimi cüzdanı değil, aynı zamanda 7/24 çalışan harika bir müşteri desteği sunduğunu iddia ediyor.. 

3. Atomik Cüzdan

Atomik Cüzdan

ETC’nizi saklamak için en iyi seçeneklerden biri, Atomik Cüzdan. Kullanıcı dostu bir arayüze ve 40’tan fazla ayrı blok zinciri ve herhangi bir ERC-20 jetonu dahil olmak üzere 500 jeton desteğine sahip, gözetim dışı bir yazılım cüzdanıdır. 2018’de kurulan Atomic, tüm büyük masaüstü platformlarında, Android ve iOS’ta 500.000 kullanıcısı arasında büyük bir popülerlik kazanmış, olağanüstü hizmet ve çok çeşitli özellikler sunmuştur.. 

Öncelikle, ETC, BTC, ETH, LTC, XRP, XMR, ZIL veya seçtiğiniz diğer kriptolarınızı gönderip almanın yanı sıra, dijital varlıkları cüzdanın içinde kolaylıkla takas edebilir, satın alabilir ve paylaşabilirsiniz. Dahası, her anlık ve anonim değişim için (60+ kripto çifti), Atomic’in üyelik programına katılarak geri ödeme alacaksınız.. 

Dahası, kripto satın alma seçeneği artık USD, EUR, GDP, RUB, AUD, vb. Dahil 17 yerel itibari para biriminden oluşan bir banka kartıyla en iyi 19 dijital varlık için mevcut. XTZ, ATOM, ZIL, KMD gibi 10 PoS ve yakında ICX, DOT ve ADA için% -23 APR.

Son olarak, Atomic Wallet’ı kullanmak için, doğrulama, hesap oluşturma ve KYC gerekmediğinden anonim kalabilirsiniz. ETC’nizin ve diğer tüm varlıkların güvende olacağı garanti edilir çünkü yalnızca cihazınızda şifrelenen özel anahtarlarla paranızın kontrolünü sizden başka kimse almaz. Son olarak, uygulamayla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, tutarlı ve hızlı yanıt vermeye 7/24 hazır mükemmel destek hizmetine ulaşın..

4. TREZOR  

Cüzdan Web Sitesi:  https://trezor.io/

Cüzdan Tipi:  Donanım, Çoklu Para Birimi, Windows, MAC, Linux ile uyumlu

Kullanım kolaylığı:  Zor

Kasa: Yükseltilmiş güvenlik

Maliyet: Ücretli

TREZOR, etkileyici güvenlik özelliklerine sahip ve çok çeşitli kriptolarla uyumluluğa sahip başka bir donanım cüzdanıdır. Cihaz bir USB’den farklı görünüyor, ancak küçük, taşınabilir ve işlem onayları için yerleşik bir ekrana ve fiziksel düğmelere sahip.

ETC’ye ek olarak, Ethereum, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dash (DASH) ve daha fazlasını da saklayabilirsiniz. Cihaza erişmek için bir PIN kodu girmeniz gerekir ve cüzdanınızı ilk kez girdiğinizde 24 kelimelik bir kurtarma kaynağı oluşturulur. Bu Ethereum Classic cüzdan, piyasadaki en iyi ve en güvenli depolama seçeneklerinden biridir..

Cüzdana yüklenebilen uygulamalar TREZOR Wallet, Mycelium ve Multibit HD’dir..

Cüzdan, Windows (sürüm 7 ve üzeri), OS X (sürüm 10.8 ve üzeri), Linux ve Android cihazlarla uyumludur.

image6 4

Kaynak: finder.com

5. Coinomi

Cüzdan Web Sitesi: https://www.coinomi.com/en/

Cüzdan Tipi: Çoklu para birimi, Mobil ve masaüstü sistemle uyumlu

Kullanım kolaylığı: sezgisel GUI

Kasa: Yüksek

Maliyet: Bedava

Coinomi cüzdanı, kullanıcıların birçok kriptoyu tek bir yerde saklamasını sağlayan popüler bir mobil cüzdandır. Uygulama Ethereum Classic, Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash ve diğer 200 jetonu destekler. Bir masaüstü sürümü de yayınlandı.

Coinomi, hesabınızı yedeklemeniz için kolay bir tohum cümlesi oluşturmak için özel algoritmalar kullanan bir HD cüzdandır. HD cüzdanlar ayrıca her işlem için yeni adresler oluşturur, bu da bir dizi işlemi tek bir adrese izlemeyi zorlaştırır. Coinomi’nin sunucuları da IP adreslerini anonimleştirir.

Kayıt işlemi için herhangi bir bilgi gerekmez. Shapeshift entegrasyonu, kullanıcıların çapraz zincir ödemeleri yapmasına ve cüzdandan diğer adreslere jeton göndermesine olanak tanır.

Ethereum Classic için Trust Wallet

Kaynak: bitcoinexchangeguide.com

6. Trust Wallet

Cüzdan Web Sitesi: https://trustwallet.com/

Cüzdan Tipi: Mobil cüzdan, Android ve iOS.

Kullanım kolaylığı:  Kullanıcı dostu

Kasa: Düşük

Maliyet: Bedava

Trust wallet, mobil kullanıcılar için kullanımı basit ve kullanışlı bir cüzdandır. Bu ETC kripto cüzdanı Ethereum Classic, Ethereum ve Ethereum tabanlı ERC20 jetonlarını ve ERC223 jetonlarını destekler. Dezavantajı, Bitcoin’in desteklenmemesidir. Uygulama, Android ve iOS cihazlarla uyumludur.

Ethereum Classic’e (ETC) ek olarak, Callisto (CLO) ve OmiseGO, Qtum, Kyber Network, EOS, BAT, TenXPay ve Augur gibi 30.000’den fazla ERC20 tokenini de destekleyebilirsiniz..

Kayıt veya kişisel bilgi gerekmez. Cüzdan, Android kullanıcılarının Coinbase, Shapeshift veya Changelly aracılığıyla ETH satın almalarına izin veriyor.

DApps ile etkileşimler doğrudan uygulamadan da gerçekleştirilebilir ve cüzdan bir Web3 tarayıcısı olarak kullanılabilir. Kurulum sürecinde, kullanıcıların cüzdanlarını 30 saniyeden daha kısa sürede geri yüklemelerini sağlayan bir yedek tohum oluşturulur..

resim2 5

Kaynak: captainaltcoin.com

7. Ethereum Classic için Çıkış

Cüzdan Web Sitesi:  https://www.exodus.io/

Cüzdan Tipi:  Masaüstü cüzdanı, Çoklu para birimi, Windows, Mac OS ve Linux ile uyumlu

Kullanım kolaylığı:  Kolay arayüz

Kasa:  Orta

Maliyet: Bedava

Exodus, ETC depolamasını ve yönetimini destekleyen Masaüstü Bilgisayarlar için bir kripto para cüzdanıdır. Dahası, Ethereum, Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash ve EOS dahil olmak üzere yaklaşık 30 jeton ve altcoin kullanır..

Exodus, iyi tasarlanmış özellikler ve grafik araçları içeren, kullanımı kolay bir arayüz arayan yeni tüccarlar için ETC’nin en iyi cüzdanlarından biridir. Ayrıca cüzdan içi kripto değişimlerine izin veren ShapeShift entegrasyonunu da içerir..

Tüm kripto varlıkları şifrelenir ve doğrudan cihazınızda saklanır, yani paranızın kontrolünü elinizde tutarsınız. Bir yedekleme sistemi mevcuttur ve tohuma ek olarak cüzdanı yeniden etkinleştirmek için güvenli bir bağlantı içeren bir e-posta gönderilecektir. Bağlantı, 12 kelimelik bir tohum ve anahtarla güvence altına alınmıştır.

Guarda Cüzdan Ethereum Classic

Kaynak: coindoo.com

8. Ethereum Classic için Guarda

Cüzdan Web Sitesi:  https://guarda.co/

Cüzdan Tipi:  Çoklu Para Birimi, Çoklu Platform

Kullanım kolaylığı:  Sezgisel arayüz

Kasa: Orta

Maliyet: Bedava

Guarda, tüm büyük işletim sistemlerinde (Android, iOS, Windows, Linux, macOS, Chrome uzantısı) web, mobil ve masaüstü uygulaması aracılığıyla kullanılabilen bir kripto para cüzdanıdır. Bu Ethereum Classic cüzdanı aynı zamanda Bitcoin, Ethereum (ve ERC20 tokenları), Zcash, Ripple, DASH, EOS, Monero ve diğerleri gibi coinleri ve tokenları destekler. Güvenilirliği ve platform uyumluluğu, bunu çok yönlü tüccarlar için Ethereum Classic cüzdanlarından biri yapan şeydir..

Bu cüzdanın avantajı, Guarda’nın hassas kişisel bilgileri, özel anahtarları veya cüzdan verilerini kaydetmemesidir. Özel anahtarlar cihazın hafızasında tutulur ve cüzdandan çıkış yaptığınızda kendini otomatik olarak siler..

Kullanıcılar para birimlerini gönderip alabilir, yerleşik bir takas kullanabilir, işlem geçmişini kontrol edebilir, itibari para birimi ile satın almalar yapabilir ve özel anahtarları içe ve dışa aktarabilir. Bir yedekleme özelliği de mevcuttur.

Kayıt, limit veya karmaşık doğrulama prosedürleri gerekmez. Kullanıcı arayüzünün, tüm işlevlerini içeren tüm platformlarda kullanımı kolaydır..

Özet

Ethereum ile karşılaştırıldığında Ethereum Classic’i destekleyen çok sayıda cüzdan olmasa da bulabileceğiniz birçok seçenek var. Ticaret ihtiyaçlarınıza, sistem uyumluluğunuza, güvenlik önlemlerine ve arayüz kullanılabilirliğine bağlı olarak, bu parayı depolamak için ideal olan çeşitli ETC cüzdanları vardır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me