[Bu makale, özellikle 0x’in Coinbase listesini yansıtacak şekilde 18 Ekim 2018’de güncellendi]

0x, herhangi bir ERC20 belirtecinin, merkezi olmayan bir değişim oluşturmak için kullanılacak olan Ethereum blok zincirinde işlem görmesine izin veren açık bir protokoldür.. 0x üzerinde akıllı sözleşmeler yürüterek zincir dışı işlemlerle token ticaretini daha verimli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Ethereum blok zinciri.

Ekim 2016’da kurulan 0x, herhangi birinin herhangi bir varlık türünü serbestçe alıp satmasını sağlamak ve herhangi bir kullanıcının merkezi olmayan bir borsa çalıştırmasına izin vermek amacıyla oluşturuldu..

teknoloji

0x’in Arkasındaki Teknolojiler

0x’in merkezi olmayan ticareti, Gaz fiyatlarını düşüren ve trafik darboğazlarını azaltan zincir dışı bir sipariş aktarımı kullanır.

Birden fazla merkezi olmayan borsa, Ethereum blok zincirinde çalışan akıllı sözleşmelerden yararlanır. Bu, emirlerin ve işlemlerin bu akıllı sözleşmelerde gerçekleştiği ve kullanıcıların üçüncü bir tarafa emanet etmek yerine her zaman fonlarına erişebileceği anlamına gelir..

Bu aynı zamanda, yatırımcıların fonlarına her erişmek istediklerinde, ister bir borsanın akıllı sözleşmesine para yatırmak veya bir sipariş vermek için olsun, blok zincirinde işlem yapmaları gerektiği anlamına gelir. Bu, Ethereum ekosistemi tarafından bu işlemlerin madenciler tarafından blok zincirinde yönetildiğinden emin olmak için gerekli olan dahili bir ücret olan Gas’a mal oluyor..

Örneğin, Ether Delta kullanacak olsaydınız, bir sipariş vermek için borsanın akıllı sözleşmesine her para yatırmak istediğinizde bir Gaz ücreti ödersiniz ve bu ticareti bir kez yapmak için başka bir Gaz ücreti ödersiniz. dolduruldu.

Merkezi olmayan borsaların büyük güvenlik avantajları vardır, ancak yüksek işletme maliyetleri ve erişilebilirlik eksikliği yaşarlar. 0x protokolü, zincir dışı sipariş rölelerini zincir içi ödemelerle birleştirerek merkezi olmayan alışverişleri iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu, kullanıcıların başka bir kullanıcı tarafından tamamlanabilmesi için zincir dışı bir sipariş iletmesine olanak tanır..

Yalnızca değer transferleri zincir üzerinde gerçekleşir, diğer ticaret komutları ise zincir dışı prosedürler tarafından ele alınmaya bırakılır. Bu nedenle, ağ işlemleri yalnızca bir ticaret yapıldığında çalıştırarak kullanıcıların ticaret sırasında azaltılmış Gaz ücretlerinden yararlanmasını sağlar..

dApp

0x üzerinde bina röleleri

Bunu başarmak için 0x, “aktarıcılardan” yararlanır. Aktarıcılar, siparişleri genel veya özel sipariş defterleri aracılığıyla dağıtır. Sipariş defterlerine ev sahipliği yaparak, bir borsa işlevi görerek ağa sermaye getiriyorlar. Ancak, bağlayan kişi işlem yapamaz. Yalnızca ağa gönderilen üretici emirlerini sunarak ticareti etkinleştirebilir. Bir alım satım işleminin tamamen tamamlanması için, alıcı, kendisinin ve üreticinin imzalarını merkezi olmayan borsanın akıllı sözleşmesine göndererek siparişi tamamlamalıdır. Aktarıcı, her işlem için 0x’in yerel para birimi olan ZRX’te bir ücret talep eder..

Yeniden işlenen işlemler “Yayın Emirleri” olarak bilinir. Yayın siparişleri, herkesin ağa bir sipariş yayınlamasına izin verir.

0x ayrıca belirli bir alıcıya gönderilen emirler olan “Noktadan Noktaya Emirler” i de entegre eder. Bu siparişler, iki kullanıcının e-postalar, haberciler ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi yollarla para transfer etmesine izin verir. Bir üretici bu şekilde bir sipariş gönderdiğinde, yalnızca belirlenen alıcının adresi siparişi yerine getirebilir ve böylece potansiyel olarak kötü niyetli üçüncü şahıslardan para alınabilir..

Relayer

Ek özellikler

0x’in akıllı sözleşmeleri açık kaynaklıdır ve herhangi bir zamanda halk tarafından erişilebilir. Bu, geliştiricilerin belirteçleri veya platformları için bir değişim işlevi gerektiriyorlarsa 0x protokolünü kullanarak yeni uygulamalar oluşturmalarına olanak tanır. Protokol, diğer Ethereum tabanlı dApp’ler için bir eklenti görevi görür. Uygulama agnostisizmi ve paylaşılan protokol katmanı ayrıca dApp’lerin birlikte çalışabilmesini sağlayarak “çeşitli [uygulamalar] için paylaşılan bir altyapı” oluşturur.

Birkaç kripto girişimi zaten 0x kullanıyor: Augur, Durum, bölge0x, Blocknet, Ağ İste, Ve bircok digerleri.

Bir Token Kayıt Sözleşmesi, “her bir jeton için ilişkili meta veriler: ad, sembol, sözleşme adresi ve bir jetonun en küçük birimini temsil etmek için gereken ondalık basamak sayısı” ile bir dizi ERC20 jetonunu depolamak için kullanılacaktır. Kayıt, piyasa katılımcılarının bir işlem yapmadan önce jeton adreslerini ve döviz kurlarını bağımsız olarak doğrulamasını sağlayacak resmi bir zincir üstü referans olarak hareket edecektir..

Kullanıcıların fon işlemleri sırasında maliyetleri düşürmelerine yardımcı olmasına rağmen, 0x ile çalışan bir şirketin sağlanan hizmetler için ücret talep etmesi mümkündür. 0x ve standart protokolü ile dijital varlık alışverişi sürecini hızlandırmak ve kullanıcılar tarafından ödenen ücretleri azaltmak mümkündür.. 

0x’in resmi sitesine göre, 0x ile çalışan ve bu protokol aracılığıyla farklı çözümler arayan 30’dan fazla proje var.. 

0x, gelişmekte olan kripto para ekonomisi için altyapıyı oluşturmak ve daha önce mümkün olmayan pazarların yaratılmasını sağlamak istiyor. 

Resmi siteleri aşağıdaki gibidir:

“Daha fazla varlık tokenize edildikçe, halka açık blok zincirleri, geçmişte herhangi bir sistemden daha verimli, şeffaf ve adil olan yeni bir finansal yığın oluşturma fırsatı sağlıyor.”

ZRX jetonu

0x’in kendi Ethereum jetonu (ZRX), Relayers’a hizmetleri karşılığında işlem ücreti ödemek için kullanılır. ZRX’in ana kullanımı, 0x protokolünün yükseltme sistemi üzerinde merkezi olmayan kontrol sunmaktır; bu, ZRX sahiplerinin protokolün zaman içinde nasıl geliştirilmesi gerektiğini söyleme yetkisine (sahip oldukları değerlerle orantılı olarak) sahip olduğu anlamına gelir..

0x paydaşları protokolün yönetiminden sorumludur. Ayrıca, gerektiğinde veri eklemesi, değiştirmesi ve kaldırması gereken kişilerdir. Token sahipleri, ağın işlevselliğini bozmadan protokol eklemeleri ve yükseltmeleri gibi blok zinciriyle ilgili kararları oylamak için para birimini de kullanabilir..

0x Pazar Performansı

ICO’sunun bitiminden hemen sonra 0,50 $ ‘a ulaştıktan sonra, ZRX yavaş yavaş ~ 0,20 $’ a düştü ve burada tüm Eylül boyunca kaldı. Değer, çoğu altcoinin büyüdüğü bir dönem olan Ekim ve Kasım aylarında aynı kaldı.

10 Mayıs’ta 0x, 2.01 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ekim ayı itibariyle, Coinbase listesinden sonra fiyatta bir nimet olan 90 sentin hemen altında işlem görüyor..

29 Ağustos 2019’da ZRX, değerleme açısından piyasadaki en büyük 60. kripto para birimidir. Her ZRX jetonu 0,15 dolara satın alınabilir. Bu, 2019’un Bitcoin için iyi bir yıl olmasına rağmen, diğer sanal para birimlerinin beklendiği gibi davranmadığını gösteriyor. Nitekim, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti son 24 saatte% 69’u aştı. Bu, piyasaya sürüldüğünden beri bu sanal para biriminin ulaştığı en düşük fiyattır..  

0x fiyatı düşmeye devam etse de, kripto para piyasasındaki diğer birçok İlk Para Teklifi ve projesi benzer bir durum yaşıyor. Tüm altcoin piyasası BTC açısından düşüşte ve mevcut durumdan toparlanması biraz zaman alabilir..

ZRX Nereden Alınır

ZRX, en popüler borsalardan bazılarında alınıp satılabilir. Coinbase Ekim 018 itibariyle. Çeşitli büyük borsalarda listelenmiştir. Binance, OKEx, ve Bittrex.

Token, Bitcoin, Ethereum ve hatta USD ve USDT için takas edilebilir. İşlem hacminin çoğu Binance ve OKEx’ten geliyor.

ZRX satın almak için en iyi platformlardan biri Binance’dir. CoinMarketCap’e göre Binance, son 24 saat içinde işlem hacmi açısından en büyük üçüncü borsadır. Platform, ZRX / USDT, ZRX / ETH, ZRX / BTC ve ZRX / BNB dahil olmak üzere ZRX için 4 farklı işlem çifti sunar. Tüm bu işlem çiftleri, platformdaki tüm işlem hacminin% 0,05’ini oluşturur. 

Binance’de ZRX satın almak için kullanıcıların USDT, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) veya Binance Coin (BNB) gibi diğer dijital varlıkları satın almaları gerekecek. Bunu yapmak için Binance, bireylerin kredi kartı satın almalarına ve diğerlerinin yanı sıra BTC, ETH, LTC veya BNB coinleri almalarına yardımcı olan yeni bir hizmet yayınladı. Para hesabınıza eklendikten sonra, bunları ZRX coinleri ile takas edebilirsiniz.. 

Binance’de ZRX ticareti yapmanın tek dezavantajı, altcoin alanında en büyük hacme sahip borsalardan biri olmasına rağmen, ZRX için daha fazla likiditeye sahip başka platformların olmasıdır. Örneğin, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase Pro, ZRX ile üç farklı işlem çiftine sahiptir: ZRX / USD, ZRX / EUR, ZRX / BTC. Bu üç işlem çifti, Coinbase borsasının toplam işlem hacminin% 0,35’ini oluşturuyor. 

Bu, Coinbase’in Binance’in% 5,82’sine kıyasla toplam ZRX işlem hacminin% 12’sinden fazlasını oluşturduğu anlamına geliyor. Coinbase kullanıcıları, farklı yöntemlerle para yatırabilir ve ZRX jetonları satın alabilir.. 

Bu iki platform, kripto para piyasasında en güvenli ve kullanımı basit iki platform olarak kabul edilmektedir..

ZRX Nerede Saklanır

Daha önce belirtildiği gibi, ZRX ERC20 tabanlı bir belirteçtir, bu nedenle Ethereum uyumlu herhangi bir cüzdan 0x’i destekleyecektir..

ZRX jetonlarını saklamak için en popüler cüzdanlardan biri Guarda’dır. Guarda, kullanıcıların dijital para birimlerini hızlı ve kolay bir şekilde tutmasına, göndermesine, almasına ve değiştirmesine olanak tanıyan çok para birimine sahip, çok platformlu ve gözetimsiz bir cüzdandır.. 

Bu cüzdan, web hizmetleri, bir Google Chrome uzantısı, bir masaüstü uygulaması veya bir akıllı telefon uygulaması sunduğu için yeni başlayanlar için iyidir. Buna ek olarak, çok sayıda para birimi destekli ZRX sahiplerinin portföyleriyle daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ilgilenmelerine yardımcı olur. 

Daha önce de belirtildiği gibi, tüm ERC-20 uyumlu cüzdanlar ZRX tokenlerini tutabilir. Yine de, paranın doğru bir adrese gönderildiğinden emin olmak her zaman çok önemlidir çünkü kaybolabilirler.. 

ZRX’i bir borsada tutmak yapılacak en iyi şey değildir. Kripto para borsaları, son birkaç yıldır farklı saldırı ve saldırılardan etkilendi ve kullanıcılar bu sorunlar nedeniyle dijital varlıklarının bir kısmını veya tamamını kaybetti. Yapılacak en iyi şey, ZRX’i internete bağlı olmayan gözetim dışı cüzdanlarda saklamaktır.. 

Kripto para piyasasında ZRX jetonlarınızı güvenli ve kolay bir şekilde saklamanıza yardımcı olacak başka cüzdanlar da var..

0x Ekibi

Bu kripto para birimi projesi, Will Warren ve Amir Bandeali tarafından ortaklaşa kuruldu. Warren aynı zamanda platformun CEO’su, Bandeali ise CTO’dur. Bay Warren daha önce Los Alamos Ulusal Laboratuvarı’nda fizik araştırması yaparken, Bandeali DRW’de sabit gelirli bir tüccar olarak çalışıyordu. Ayrıca Illinois Üniversitesi’nde Finans eğitimi aldı.. 

Bu projede çalışan diğer kişiler arasında Operasyon Direktörü Alex Xu, tasarımcı Ben Burns, Mühendis Leonid Logvinov ve Philippe Castonguay bulunmaktadır.. 

Proje ayrıca Fintech Blockchain Group, Pantera, Polychain Capital, Jen Advisors ve ayrıca Blockchain Capital’den fon aldı.. 

Bu ilginç projenin arkasında Tom Schmidt, Jacob Evans, Greg Hysen, Mel Oberto, Remco Bloemen, Weijie Wu, Zianny Ng, Rui Zhang, Mason Liang ve Michael Zhu gibi diğer birçok uzman var.. 

0x’in danışmanları Paradigm’den Fred Ehrsam, Polychain Capital’den Olaf Carlson-Wee, Pantera Capital’den Joey Krug ve Augur, Scalar Capital’den Linda Xie ve Craft Ventures’dan David Sacks’dir.. 

Karar

Akıllı protokolü sayesinde 0x, sorunlarından kurtulurken hem merkezi hem de merkezi olmayan borsaların faydalarını birleştirir. Zincir dışı sipariş aktarıcıları, düşük maliyetli işlem merkezileştirilmiş borsaların teklifini sağlar. Zincir içi ödeme anlaşmaları, kullanıcıların merkezi olmayan ticaretin avantajlarından yararlanmasını sağlar. Her iki süreç de güvenliği artıran akıllı sözleşmelerle yürütülür. 0x’in sunduğu avantajlar göz önüne alındığında, bu projenin birçok ilgili yatırımcıyı bir araya getirmesi çok olasıdır..

0x İletişim ve Ek Bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me