OKEx, 16 Şubat’ta on birinci #OKExDeFi Yuvarlak Masasına ev sahipliği yaptı. OKEx CEO’su Jay Hao, OKEx Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai ile birlikte moderatörlük yaptı ve SushiSwap’in ana katkılarından biri olan konuk Şef Maki’yi karşıladı. Üçlü, Mirin önerisi, Bitcoin, DeFi alanının ölçeklenebilirliği ve DeFi’nin onlar için ne anlama geldiğine kadar birçok konuyu tartıştı..

Aşağıda konuşmadan bir alıntı var. Videonun tamamını izlemek için tıklayın İşte.

Jay: Bugün iki seçkin misafirimiz olmaktan onur duyuyoruz. Biri Sushiswap’in temel katkılarından biri olan Maki, diğeri ise OKEx’in finans piyasaları direktörü Lennix Lai. Kısa bir giriş yapabilir misiniz??

Maki: SushiSwap bir topluluk AMM’sidir. Şu anda, yeni ürünlerin geliştirilmesini hızlandırıyoruz. 

Popüler Uniswap’in çatalı olarak başladık. Ekibin dışarıdan gelen katkıları kabul etmemesi bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı, bu yüzden şimdiye kadar çok başarılı olan kendi çözümümüzü kullanmaya karar verdik. Pazar kendi adına konuştu.

Şu anda Bento adında bir kaldıraç ve marj platformu üzerinde çalışıyoruz ve umarım tüm güvenlik testleri yapıldıktan sonra bu ay piyasaya sürülecek. Yeni projeler için bir fırlatma rampası olan Miso üzerinde aktif olarak çalışıyoruz ve diğerleri. Bu, Sushi’nin sürekli olarak genişlettiği ürün şemsiyesidir ve diğer birinci katman çözümlere bakıyoruz..

Kendim, çok basit bir çekirdek katılımcıyım, projeyi seven ve her gün kendimi projeye veren biriyim. 

Jay: Bu iyi. Lennix?

Lennix: Ben OKEx’in finans piyasaları müdürü Lennix ve OKEx’te ilk günden beri yıllardır buradayım. Ürün teknolojisi ve küresel iş geliştirmeden sorumluyum. Geçmişim bir miktar tüccar olarak. Geleneksel finans alanında, 10 yıldır ihtiyaç ve uyum konusunda bir tüccar olarak çalışıyorum..

Jay: Seyircilerimiz sizlerin oturuma katılmak için burada olmanıza bayılacak. SushSwap’in bir olayı olduğunu duydum – Maki, izleyicilerimize neler olduğunu açıklayabilir misin??

Maki: Onsen’de egzotik çiftler konuşlandırdığımızda, akıllı sözleşmelerin bu çiftin ETH için alınıp satılamayacağını, örneğin WBTC veya XZY varlıkları için alınıp satılması gerektiğinin farkında olmasını sağlamak için bir köprü kurmamız gerekiyordu. Olan şey, geliştiricilerin Pazar günü köprüyü konuşlandırmadan başlatılmasıydı. Bence Badger DAO’dan yeni bir yeniden temel oluşturan ve Bitcoin’in fiyatını takip etmesi beklenen 150.000 $ değerinde DIG jetonu ve orada SUSHI’yi açık piyasada satın almak için kar vardı. Bunun yerine, kusuru gören veya köprüyü koymadığımızı gören biri, temelde bir ETHDIG havuzu yapıp tüm fonlarını alabiliyordu. Bu, üç saat sonra çözüldü. Oldukça talihsiz bir durum – ama aynı zamanda, bu fonların piyasadan SUSHI’yi satın alma amaçlı kâr olduğunu biliyorsunuz, bu nedenle kimse para kaybetmedi. Şu andan itibaren, tüm köprüleri kurduğumuzdan emin olmak için Onsen’e yeni çiftler dağıtmak için yeni bir otomatik süreç var.. 

Jay: Tamam, hızlı bir şekilde çözüldüğünü duyduğuma sevindim. Hadi devam edelim. Bu yüzden Sushi’nin geçen Aralık ayında Yearn Finance ile güçlerini birleştirdiğini duydum. Yearn ve SushiSwap işbirliği hem her iki ekip için hem de bir bütün olarak DeFi için ne anlama geliyor? Karar verme ve geliştirmede herhangi bir değişiklik?

Maki: Elbette – DeFi ekosistemi konusunda tutkulu bir grup insanla bir odaya giriyoruz ve onları birbirlerini güçlendirmek ve tüm ekosistemi yükseltebilmemiz için işbirliği yapıyoruz..

Kısaca bir başka işbirliği, Cover’ın artık tüm Yearn havuzlarını ileriye taşıyarak etkinleştireceği. Yani, aynı ekosistemin parçası olmasaydık göremeyeceğiniz işbirliği budur.. 

Jay: Lennix sen buna ağırlık vereceksin?

Lennix: SushiSwap’in, diğer protokollere kıyasla, gördüğümüz topluluk tarafından yönetilen en merkezi olmayan protokol DEX’lerinden biri olduğu gerçeğini seviyorum. Bu bize bir fikir veriyor – dünyanın en büyük CEX’lerinden biri olmaya geldiğinde – ademi merkeziyet kavramını seviyoruz ve varoluşumuzun amaçlarından biri de kendimizi ademi merkezileştirmektir. Organizasyonel ve ürün perspektifinden bakıldığında mesele, bazı özellik bileşenlerini kademeli olarak merkezden uzaklaştırabilmemizdir. Bir Clubhouse etkinliğini yeni bitirdim ve biz de AMM hakkında konuşuyorduk – AMM ile bir sipariş defteri mekanizması arasında bir melezle birlikte AMM uygulayabilir miyiz? Bu, SushiSwap ekibiyle keşfetmeye değer bir şey.

Jay: Çok iyi. Bu işbirliğinin ileriye parlak bir gelecek getireceğini kesinlikle görüyorum. Umarım her iki taraf için de işe yarar. SushiSwap’in bu yılki gelecek planı nedir?

Maki: Yol haritası Medium’da mevcuttur. İnsanların bahsettiğini gördüğümüz en ilginç şeylerden biri, DeFi dünyasıyla merkezi alışverişler arasında köprü kurmak için franchise havuzu modelimiz olan Mirin. Bu bölümde ilginç olan şey – OKEx’i burada örnek olarak alalım – şu anda pek çok insanın DeFi’de işlem yapması gerektiğini düşünmüyorum. Sürdürülebilir değil. Bazı kişilerin, kullanım nedeniyle yükselen tüm ücretler ve gaz fiyatları ile fiyatlandırıldığı açıktır. Şu anda en iyi beslenme mekanı% 100 merkezi bir değişimdir, ancak anlaşılması gereken bir şey var: Merkezi olmayan bir değişim yapmak şu anda çok ucuz. Mesele şu ki, bir havuzda likidite sağlayıcısıysanız, ticaret yaparken uyanık olmanıza gerek yoktur. Varlığı oraya koyabilir ve ücret kazanırken bırakabilirsiniz. Bu tür bir arbitraj şu anda merkezi ve ademi merkeziyetçi dünya arasında devam ediyor. İlginç olan şey, test edilmekten çok uzakta olan, geçici kaybı hafifletmek için bir çözüm geliştiriyor olmamızdır..

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me