Hindistan, hızlı kripto gelişimi için dikkatimi çekiyor. Dünyanın en büyük ikinci nüfusa sahip ülkesinde, COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik gerilemeye yanıt olarak merkez bankasının agresif para politikaları sayesinde kripto yükselişte. Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, piyasa likiditesini korumak için para basmakla meşguller, ancak bu, yerel para birimlerinin satın alma gücünü giderek azaltıyor. Daha fazla insan bunu fark ediyor ve özellikle Hindistan’da portföylerini bir yatırım alternatifi olarak kriptoya karşı korumaya başladı. Bugün, daha fazla Hintli, Hindistan rupisinin değer kaybını telafi etmek için kriptoyu benimsiyor.

Hindistan’da kripto gelişimine katkıda bulunan çok sayıda faktör olduğunu düşünüyorum. Kripto, ülkedeki iki ana uygulama için kullanılıyor – sınır ötesi havale aracı ve Rupi’yi ABD Doları gibi daha istikrarlı fiat para birimlerine dönüştürmek için bir araç para birimi.

Uluslararası Havale için Kripto

Aynı zamanda dünyanın en büyük nüfus çıkış ülkesi olan Hindistan, 2019’da 17 milyondan fazla göçmene sahipti ve bu da uluslararası havale için güçlü talebe katkıda bulundu..

Yine de, Hindistan’daki küresel havale ücretleri, büyük talep nedeniyle makul olmayan bir şekilde yüksek (ülke 2019’da 5,67 milyar ABD doları havale ücreti kaydetti). Açıkçası, Kızılderililerin sınır ötesi ödemeleri için daha iyi bir yola ihtiyaçları var. Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini sınır ötesi ödeme aracı olarak kullanmak onlar için en uygun çözümdür.

4 Mart 2020’den bu yana, Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto para birimlerine karşı bankacılık yasağını kaldırdı, Hindistan’ın genel kripto para birimi piyasası, özellikle kripto borsalarının işlem hacmine yansıyarak yeniden zenginleşti. Büyük havale talebi nedeniyle, Hindistan’da dijital para büyümesinin refahını uzun süre sürdüreceğine inanıyorum..

Rupiyi daha istikrarlı itibari para birimlerine dönüştürmek için araç para birimi olarak kripto

Deflasyon, özellikle rupi ile ABD doları arasındaki döviz kurunun hala tırmanmaya devam ettiği COVID-19 salgını sırasında Hindistan rupisinin değerini düşürüyor..

Hindistan’ın çevrimiçi alışveriş, abonelik akışı vb. İçin ABD Doları’na her zaman büyük bir talebi olmuştur. İster rupinin korunması isterse tüketici talebine bağlı olsun, rupinin sürekli değer kaybetmesi nedeniyle, Kızılderililerin rupisini daha istikrarlı bir itibari para birimi. Bununla birlikte, katı döviz düzenlemeleri, rupiyi doğrudan dolara dönüştürmeyi çok zorlaştırdı, bu nedenle çoğu Hintli, P2P ticaret platformları veya WhatsApp, Telegram ve Facebook gibi sohbet grupları aracılığıyla rupiyi Bitcoin’e ve ardından dolara çevirmeyi tercih ediyor..

Ülkede kripto ticareti üzerindeki iki yıllık yasağın kaldırılmasının ardından, Hindistan ekonomisinin, ABD dolarını Bitcoin ile serbestçe değiştirmelerine izin verilen daha özgür ve daha adil bir pazara yönelmesi bekleniyor. Similarweb’in verilerine göre 2020’nin 1. çeyreğinde Hindistan’dan gelen büyük kripto borsalarının web sitesi trafiği arttı. Bunlar arasında OKEx’in Hindistan’dan yaptığı ziyaretler en yüksek artışı gördü ve% 545,56’ya ulaştı. Hindistan’daki pazar rekabetinin giderek şiddetleneceği öngörülebilir..

OKEx Hindistan Planı

Şu anda, Hint kripto para birimi ekosistemi hala geliştirme aşamasındadır ve değişim, medya ve altyapı açısından kademeli olarak gelişmektedir. OKEx olarak, Hintli kullanıcıları uluslararası ticaret pazarlarına bağlayarak Hindistan’daki kripto ticaret ekosistemini tamamlamak istiyoruz..

Artan taleple başa çıkmak için, insanların ticaretini kolaylaştırmak için Hindistan pazarına özel hizmetler sunuyoruz. Duyuru için Twitter’ımı veya OKEx’in resmi kanalını takip etmeye devam edin!

Bu arada, Hindistan’daki mevcut kripto ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız OKEx, Coinpaprika ile ortaklık kurdu ve küresel bir perspektiften içgörüleri paylaşmak için bir rapor yazdı. OKEx x Coinpaprika Raporu – Hindistan’ın Blockchain Ekosisteminin Haritalanması ticaret hacmi açısından dünya çapında hızla büyüyen çeşitli yeni pazarları tartışır. Raporu indirebilirsiniz İşte.

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me