29 Nisan’da, STK’mız Alysa Xu, köklü bir kripto ticaret topluluğu olan DASH tarafından düzenlenen canlı bir sor-bana-her şeyi (AMA) oturumuna katıldı ve 3.400+ üyesiyle Telegram kanalındaki soruları yanıtladı (http://t.me/dash_chat). 90 dakikalık sohbet boyunca Alysa, OKEx’in sözleşme ve türev ticaretinin yanı sıra kripto türevlerinin alım satımının avantajlarını tanıttı..

Türev ürünlerin sizi spot ticaretin kapsamı dışına çıkarabileceğini merak mı ediyorsunuz? OKEx’te neden kripto türevleri alıp satmalısınız? Aşağıdaki Q’ya bakın&Sizler için hazırladığımız gibi Alysa’nın sohbette cevapladığı tüm sorularla.

Contents

Bölüm 1: Sözleşme ve Türev Ürünlere Giriş

Alysa, temellerle başlayalım – sözleşme nedir?

Alysa: Kriptoya yeni başlayanlar için genellikle spot takas ederiz ancak türev piyasalarda da neler olup bittiğini anlamalıyız. Vadeli işlemler, kalıcı takaslar, opsiyonlar… Sözleşmelere geri dönün.

Sözleşme, dijital para birimi türev ürünüdür. Kullanıcılar, uzun bir sözleşme satın alarak veya kısa bir sözleşme satarak fiyat artışı veya düşüşü için gelir elde edebilirler. Uzun süre satın almak, yatırımcıların gelecekte piyasanın yükselmesini bekledikleri ve belirli miktarda dijital varlık uzun sözleşmeleri satın alacağı anlamına gelir..

Örnek olarak DASH sözleşme işlemini ele alalım. DASH fiyatı 60 ABD doları ise, 1 DASH değerinde bir sözleşme satın alırız. DASH’ın fiyatı 70 ABD Dolarına yükselirse, DASH sözleşmesi satarak 10 ABD Doları kar elde edebiliriz. Açığa satış, piyasanın gelecekte düşeceğini ve belirli miktarda dijital varlık kısa sözleşmeleri satacağını bekleyen yatırımcıları ifade eder. DASH sözleşme işlemini örnek olarak alırsak, DASH fiyatı 60 ABD doları olduğunda, 1 DASH değerinde bir sözleşme satarız. DASH fiyatı her biri 50 ABD Dolarına düşerse, 1 DASH değerinde bir sözleşme satın alarak 10 ABD Doları kar elde edebiliriz..

Spot işlemlere yatırım yapmak, kârın yalnızca spot fiyat yükseldiğinde elde edilebileceği anlamına gelir. Ancak, sözleşmeli işlemlerde, fiyatın yükselip düşmesine bakılmaksızın, uzun satın alarak veya açığa satarak kar elde edilebilir..

Omar, Dash’in bir temsilcisi olarak, kripto para piyasasında Türevlerin yükselişini nasıl görüyorsunuz??

Ömer: Kısa cevap, bunun sektöre bir noktada olacağına inanıyoruz. Kurumsal ticaretin dahil edilmesiyle, eski piyasalarda bulunan birçok ürünün kripto para birimi endüstrisine girme olasılığını yüksek olarak gördük. Bu, gelişmekte olan endüstrimizin standartlaşmasına ve olgunlaşmasına yardımcı olduğu için iyi bir şey.

Ek olarak, bu sözleşmeler daha fazla kurumsal tüccar getirdi ve bu da genel olarak kripto para birimine daha fazla ilgi duymasına neden oldu. Daha da önemlisi, kripto piyasasının oynaklığı nedeniyle türevlerin piyasaya sürülmesi kaçınılmazdı. Bu AMA’daki tüm kullanıcıların konumlarının bir andan diğerine ne kadar hızlı değişebileceğiyle ilgili olmasa da çoğu hayal edebiliyorum..

Türevlerin faydaları ve birçok türev türü (swaplar, opsiyonlar, vadeli işlemler, kalıcılar vb.), Riskten korunma risklerine indirgenebilir. Kripto para birimi endüstrisi büyük ölçüde Bitcoin ile aynı yönde ilerlediğinden, yatırımlarınızı korumak için diğer kripto para birimlerini kullanmak zordur..

Örneğin, eski piyasalarda, türevleri kullanmadan, piyasa yükseldiğinde değerini düşüren veya koruyan veya tersi olan döngüsel veya alternatif varlıklara yatırım yapabilirsiniz. Kripto para biriminde, bu yetenek hazır değildi ve Altcoins için spot fiyat piyasa hareketleri, genellikle çoğunlukla Bitcoin ile aynı yönde seyrediyor. Kurumlar, müşterilerinin yaptığı gibi kripto para piyasasını ilgiyle izlediler, ancak fiyat dalgalanması sektörümüzde olduğu kadar yüksek olduğundan, kurumların riskleri azaltmanın ve getirileri en üst düzeye çıkarmak için alım satım fiyatlarını yönetmenin bir yoluna ihtiyacı vardı..

İkinci sorun OTC masaları aracılığıyla çözüldü, ancak risk azaltma bileşeni yalnızca türevlerin kripto para birimi endüstrisine girdiği kurumlar için mevcuttu. Bireysel kullanıcının yararı, artık bu risk azaltma yöntemlerinden de yararlanabilmeleridir. Türevlerin kripto para birimi ticaret ekosisteminin önemli bir bileşeni olacağına inanıyoruz ve bu hizmetleri kullanıcılarına sunma adımlarını attığı için OKEx’i alkışlıyoruz..

Öyleyse, ben sadece temel bir kripto tüccarıyım, türev ürünler bizi spot ticaretin kapsamı dışına ne getirebilir??

Alysa: İlk olarak, kaldıraç. Sözleşmeli işlemlerde, kullanıcılar kaldıraç oranını ayarlayarak gelirlerini artırabilirler. İşte kaldıracı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir örnek: DASH fiyatı 50 $ olduğunda, A kullanıcısı 50 $ marj ve x10 kaldıraçla 10 DASH değerinde bir sözleşme alır. DASH fiyatı% 10 artarsa ​​(50 $ ‘dan 55 $’ a), bu sözleşmenin kârı 10 * 50 *% 10 = 50 $ olacaktır. Yani A kullanıcısı, DASH fiyatı% 10 arttığında x10 kaldıraçla 50 $ kazanır. Kaldıraçla gelir iki katına çıktığında riskin de iki katına çıktığı unutulmamalıdır. Bu yüzden lütfen kaldıraç oranını mantıklı bir şekilde kullanın.

İkincisi, riskten korunma. Dijital varlıkları elinde tutan kullanıcılar, özellikle piyasa düşerken riskten korunma sağlamak için vadeli işlemleri kullanabilir. Hedging, bu dönemde dalgalanmaların neden olduğu risklerden kaçınmak için sözleşmenin hedef kripto para birimi fiyatındaki dalgalanmalardan korunma anlamına gelir. Yani müşteri, kripto para biriminin kendisinin ürettiği kar ve zararın fiyat dalgalanması olduğunda sözleşmenin ürettiği kar ve zarara ve kripto para biriminin toplam kar ve zararına tam tersi olacak şekilde bir ters sözleşme pozisyonu oluşturur ve sözleşme aynı kalır.

Tekrar bir senaryo haline getirin. Mevcut DASH fiyatının 50 $ olduğunu varsayarsak, A kullanıcısı 10 DASH tutarına sahiptir ve gelecekteki DASH fiyatının düşmesini bekler, bu nedenle DASH’ın düşüşünün neden olduğu kayıptan kaçınmak için A kullanıcısı 10 DASH değerinde bir sözleşme satar; 1 ay sonra, DASH’ın gerçek fiyatının 40 $ ‘a düştüğünü, ardından sözleşme gelirinin 100 $’ a eşdeğer 2.5 DASH olacağını varsayalım. Orijinal DASH 100 $ kaybedecek ve A kullanıcısı başabaş başa dönecek. Ters sözleşme pozisyonunu önceden oluşturarak, nihai USD gelirinizi kilitleyebilirsiniz..

Omar, kripto türevlerinin alım satımını önermenizin herhangi bir nedeni var mı??

Ömer: Bunun ticaret tavsiyesi olmadığını söyleyerek bu cevaba önsöz vereyim, ancak türevlerin kullanılmasının nedenleri 3 kelimeyle özetlenebilir – volatilite, riskten korunma ve spekülasyon.

Volatilite – Kripto para fiyatları hepinizin bildiği gibi çok değişken olabilir. Türevler, tüccarların kendilerini fiyat dalgalanmalarına karşı korumalarına yardımcı olur. Örneğin, Dash fiyatının artacağına inanıyorsanız, bir tüccar bir fiyatı belirli bir süre için kilitlemek için bir vadeli işlem sözleşmesi kullanabilir. Tıpkı internet servis sağlayıcınızın oranları beklenmedik şekilde artırma riskinden kaçınmak için gelecek yıl internet hizmetinizin aylık fiyatını kilitlemek isteyeceğiniz gibi, burada da aynı şeyi kripto ve vadeli işlem sözleşmeleri ile yapıyorsunuz..

Riskten Korunma – Bir tür risk azaltma stratejisi, özetle, bir yatırımcı karşıt bir eylemle tek bir riski hafifletiyor. Örneğin, bir kişi fiyat artışı umuduyla 10 Dash tutuyorsa, birinin karının diğerinin zararına karşı hafifletilmesi için kısa pozisyon almayı seçebilir. Kısa, temelde piyasanın düşeceğini iddia ettiğiniz anlamına gelir. Burada, bir yatırımcı cari piyasa fiyatından kısa bir sözleşme satacaktır, bu nedenle o varlığın fiyatı düştüğünde, zaman içinde bu iki ayrı noktada Dash fiyatı arasındaki farktan bir kar elde ederler..

Aynı örneği ele alırsak, üçüncü neden spekülasyon olacaktır. Shorting, perpetuals, swaplar ve futures da spekülasyon yapmak için kullanılabilir. Yukarıdaki örneği ele alırsak, eğer yatırımcı sadece Dash’i kısalttıysa ve yukarıda bahsedilen 10 Dash’e sahip değilse, o zaman piyasanın düşeceğini ve bundan kar elde etmek için açığa satış yapacağını düşünüyorlar. Spot piyasada çoğu için mümkün olmayan bir şey. Kısacası, bu türevler, birçok tüccarın stratejilerinde kritik bir faktör olan zamanı dikkate alır..

Bölüm 2: OKEx’te kripto türevlerinin ticareti neden ve nasıl yapılır?

Tüccarlar türev ticareti için diğer dijital varlık borsalarına neden OKEx’i tercih ediyor??

Alysa: Cevap kısa – OKEx harika

OKEx, dünya lideri bir kripto para birimi borsasıdır ve blockchain teknolojisine dayalı küresel olarak tüccarlara gelişmiş ve güvenilir finansal hizmetler sağlar..

Borsamızın kullanıcıları, çalınan varlıklar hakkında endişelenmeden ticaret yapabilirler. Buna ek olarak, alım satım sürecinde aşırı piyasa koşullarını işaret fiyatı ile savunma, kademeli marjlar ve yüksek performanslı kapanış mekanizması ile sıfır kullanıcı tahsisi elde etme ve likidasyon riskinden kaçınma gibi üst düzey risk kontrol önlemlerine sahibiz. yeterli risk rezervi.

Çeşitli sözleşme türlerimiz var – farklı marjlı çeşitli sözleşmeler dışında, farklı son kullanma tarihlerine sahip vadeli işlemlerimiz ve kalıcı sözleşmelerimiz var. Vadeli işlem sözleşmeleri haftalık, iki haftada bir, üç ayda bir ve iki üç ayda bir yapılabilir ve kalıcı sözleşmelerin son kullanma tarihi yoktur.

Kullanıcıların daha rahat ticaret yapmalarına yardımcı olmak için çeşitli sipariş türlerine sahibiz – çok sayıda gelişmiş sipariş türü. Kullanıcılar, riskleri kontrol etmek ve karları kilitlemek için kar alma ve zararı durdurma emirleri verebilir..

Çeşitli alım satım para birimlerimiz var – 9 ana para birimine (BTC, ETH, EOS, ETC, LTC, BCH, TRX, XPP, BSV) ek olarak, kısa süre önce LINK, DASH, NEO gibi diğer bazı popüler para birimleriyle sözleşmeler başlattık. ve yakında piyasaya sürülecek yaklaşık 20 tür para birimi.

Kullanıcıların işlemleri daha hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli ürün araçlarına sahibiz – çeşitli ticaret araçları

Sözleşme hesaplayıcı: Kullanıcılar, karmaşık hesaplama işlemleri olmadan pozisyonlarına göre kârı, kapanış fiyatını ve tasfiye fiyatını hızlıca hesaplamak için hesaplayıcıyı kullanabilirler..

Çok boyutlu işlem verileri: On büyük piyasa verisi, yatırımcıların piyasa durumunu kapsamlı bir şekilde analiz etmelerine ve ticaret planlarını buna göre ayarlamalarına yardımcı olabilir..

En yüksek işlem hacmine, spread’lere ve ürün performansına sahibiz – OKEx, tüm piyasa işlem hacminin% 30’undan fazlasını oluşturan dünya lideri sözleşmeli işlem hacmine sahip mükemmel ürünlerle kullanıcıların takdirini kazandı. OKEx vadeli işlemlerinin / sürekli takas işlemlerinin ortalama yayılımı diğer borsalardan çok daha küçüktür.

Ve güvenimiz var 🙂

Öyleyse Dash spot veya türev ticarete nasıl başlayabilirim? OKEx üzerinden kaydolabilir miyim?

Ömer: OKEx üzerinden kurulum yapabilir, KYC sürecinden geçebilir ve OKEx’te doğrudan Dash satın almak için kaydolabilirsiniz. Dash’i kullanmaya başlamak için Dash Cüzdanını Apple veya GooglePlay’de indirin, ardından Dash’inizi OKEx aracılığıyla satın aldıktan sonra Dash.org/where-to-spend/ adresine giderek mal ve hizmet satın alabileceğiniz bir satıcı bulun Kısa çizgi.

Ayrıca web sitemizde, bir kurumun ihtiyaç duyacağı tüm hizmetler için tek noktadan hizmet verecek kurumsal bir sayfa oluşturuyoruz..

OKEx sözleşmesinin kaç türü var? Ne gibi avantajları var?

Alysa: OKEx, 2 tür sözleşmeyi destekler: Coin marjlı vadeli işlemler / takas ve USDT-marj vadeli işlemler / takas

Madeni para marjlı (ters) bir vadeli işlem / takas, temeldeki kripto para birimine yerleştirilir, yani açılış ve ödeme para birimi belirli bir para birimidir. Örneğin: yatırımcılar BTC sözleşme işlemleri yapmak ve marj olarak BTC ile pozisyon açmak istiyorlar, nihai kar ve zarar mutabakatı da BTC’de olacak; Yatırımcılar DASH sözleşmesi işlemleri yapmak ve teminat olarak DASH ile pozisyon açmak isterse, nihai kar ve zarar takası da DASH’da olacaktır..

Madeni para marjlı vadeli işlemlerin / takas işlemlerinin avantajları: Madeni para marjlı vadeli işlemler / takas, hedging amacıyla belirli bir para birimini uzun süre elinde tutması gereken kullanıcılar için uygundur ve fiyat artışından ve Madeni para marjlı sözleşmelerin uzun pozisyonları

Öte yandan, USDT marjlı sözleşmeye vadeli sözleşme adı verilir. USDT marjlı sözleşmenin hem marjı hem de takası USDT cinsindendir, yani USDT’yi bir pozisyon açmak için marj olarak kullanmak, gelir de USDT cinsinden olacaktır. USDT marjının değeri sabittir ve dalma piyasasında kullanıcının pozisyon marjının daralması riskini azaltabilir; Sadece USDT’yi tutarak çok dövizli sözleşme işlemleri yapabilirsiniz, bu da pozisyon değiştirmenin ticaret maliyetini düşürür; USDT marj sözleşmesi, yeni başlayanlar için uygun olan kar ve zararı değiştirmek ve hesaplamak kolaydır. Daha önce hiç sözleşme işlemi yapmamış yeni bir kullanıcıysanız, USDT marjlı sözleşmeye başlamak için tavsiye edilir.

Aşağıdaki örnek, piyasa yükselip alçalırken iki sözleşmenin geliri arasındaki farkı gösterecektir. Nasıl çalıştıklarını anladıktan sonra, farklı pazarlarda doğru sözleşme türünü seçebilirsiniz.

Açığa satış senaryosu:

DASH fiyatı 50 ABD Doları olduğunda 1USDT’nin 1 ABD Doları değerinde olduğunu varsayarsak:

Madeni para marjlı (ters sözleşme): 1 DASH ve x10 kaldıraçla 10 DASH değerinde kısa bir sözleşme satarsınız, DASH fiyatı% 10 düştükten sonra kapattığınızı varsayarsak (DASH’ın değeri 50 $ ‘dan 45 $’ a düşer), o zaman geliriniz olacaktır. 1,1 DASH ve hesap bakiyesi 95 USDT olacak

USDT-marjlı sözleşme (forward sözleşmesi): DASH fiyatı% 10 düştükten sonra kapattığınızı varsayarak (DASH’ın değeri 50 $ ‘dan 45 $’ a düştüğünü varsayarak) 50 USDT ve x10 kaldıraçla 10 DASH değerinde kısa bir sözleşme satarsınız, ardından geliriniz 50 USDT ve hesap bakiyeniz 100 USDT olacak

Kısacası, hem USDT marjlı sözleşmenin hem de Coin marjlı sözleşmesinin kısa sözleşmesi, BTC’nin fiyatı düştüğünde kar elde edebilir, ancak Coin marjlılarda fiat marjının azalması nedeniyle, Coin marjlı’nın nihai geliri daha düşüktür. USDT marjlı sözleşmeninki. Kazançtaki düşüş, DASH fiyatındaki düşüşle ilgilidir.

Uzun satın alma senaryosu:

DASH fiyatı 50 $ olduğunda 1USDT’nin 1 $ değerinde olduğunu varsayarsak:

Madeni para marjlı (ters sözleşme): 1 DASH ve x10 kaldıraçla 10 DASH değerinde uzun bir sözleşme satın alırsınız, DASH fiyatı% 10 yükseldikten sonra kapattığınızı varsayarsak (DASH’ın değeri 50 dolardan 55 dolara yükselir), o zaman geliriniz olur 0,91 DASH ve hesap bakiyesi 105 USDT olacak.

USDT-marjlı sözleşme (forward sözleşmesi): DASH fiyatı% 10 arttığında (DASH’ın değeri 50 $ ‘dan 55 $’ a yükseldiğinde) kapattığınızı varsayarak, 50 USDT ve x10 kaldıraçla 10 DASH değerinde uzun bir sözleşme satın alırsınız, ardından geliriniz 50 USDT ve hesap bakiyeniz 100 USDT olacak.

Özetle: Hem USDT marjlı hem de Coin marjlı sözleşmenin uzun sözleşmesi, BTC’nin fiyatı yükseldiğinde kar elde edebilir, ancak Coin marjlılarda fiat marjının artması nedeniyle, Coin marjlı nihai geliri USDT marjlı sözleşmeninki. Kazançtaki artış, DASH fiyatındaki artışla ilgilidir..

Daha fazla bilgi için, daha fazla bilgi edinmek için Akademimizi ziyaret etmekten çekinmeyin – https://www.okex.com/academy/en/category/trading-ideas-en/quant-strategies-en

Bölüm 3: OKEx’in Geleceği & DASH

Dash için gelecek planları nelerdir? Boru hattımızda paylaşabileceğimiz heyecan verici şeyler var mı??

Ömer: Yaklaşan en heyecan verici teknoloji lansmanımız Dash Platformu. Dash Platformu, geliştiricilerin Dash tabanlı uygulamaları kolay bir şekilde oluşturmalarına olanak tanıyacak ve tüketicilerin geleneksel ödeme uygulamalarından beklediği kullanıcı deneyimini sunarken Dash’i bir ödeme yöntemi olarak kullanabilecek birçok yeni özellik ekleyecektir..

Geliştiriciler, merkezi olmayan API (DAPI), merkezi olmayan ad hizmeti (DPNS) ve yeni SDK’lar gibi teklifler aracılığıyla, tüketicilerin gelenekselden beklediği kullanıcı deneyimini sağlarken, Dash’i bir ödeme yöntemi olarak kullanan uygulamaları kolayca oluşturabilecekler. ödeme uygulamaları.

Aslında Dash Platformu üzerindeki çalışmamız, ağı merkezi olmayan, fikir birliğine dayalı bir hizmet olarak veritabanına dönüştürüyor. Merkezi olmayan bir web vizyonunda eksik veri katmanını sağlıyoruz. Ürünümüz, Firebase’in merkezi olmayan Cloud Firestore sürümüne benzer. Platforma bir veri sözleşmesi (yani veritabanı şeması) kaydederek, kullanıcılar ağdan bilgi gönderip alırken verilerinizin durumuna karşı Dash mutabakatının gerçekleştirilmesinden yararlanabilir..

Platform için ilk kullanım örneklerinden biri, ödeme yapmak için kriptografik adresleri değiştirme ihtiyacının yerini alacak, insan tarafından okunabilir kullanıcı adları sağlayan merkezi olmayan ad hizmetimizdir. Ek olarak, Dash Platformu, cüzdanlarımızda yaptığımız önemli yükseltmeler için çok önemlidir – DashPay olarak adlandırılır – bu kişiler, kullanıcı adına göre ödeme ve genel olarak herhangi bir büyük ödeme uygulamasıyla aynı düzeyde bir kullanıcı deneyimine olanak tanır. Tüm bunlar, merkezi olmayan ağları bu kadar değerli kılan güvenlik ve mahremiyetten ödün vermeden gelecek..

Peki ya sen Alysa ve OKEx?

Alysa: Elbette, takım arkadaşım ve ben en kullanıcı merkezli ve profesyonel dijital varlık değişimini oluşturmanın yanı sıra en iyi kripto ekosistemini inşa etmek için çaba göstereceğiz.

Ama burada bunun yerine promosyonumuzu ilerletmek için biraz zaman harcamak istiyorum! Dash yatırımcıları için özel bir bonus geliyor: 29 Nisan’dan 6 Mayıs’a kadar, yatırımcılar Dash sözleşmeleriyle 20.000 USDT’ye kadar paylaşım yapabilirler..

İlk gelene ilk hizmet! Lütfen web sitemiz veya mobil uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi kontrol edin.

Bölüm 4: Q&Bir

@ Cryptococuk01’den: Yüksek düzeyde güvenliğe sahip olmalarına rağmen birçok borsa saldırıya uğradı. Bu tür saldırıları önleyecek bir mekanizmanız var mı? Böyle bir saldırı olursa kullanıcıları tazmin edecek misiniz?

Alysa: Peki bu çok güzel bir soru! Burada fazla vakit geçiremem, Akademi’deki makalelerimizi okuyabilirsiniz! Ama size sadece AMA’larda mevcut olan küçük bir sır verelim:

Kullanıcılar ve güvenlik, para güvenliği, ticaret, veri ve gizlilik gibi hiçbir şeyden ikinci değildir.

Varlıklarımızı cüzdan başına yaklaşık 500 BTC’ye bölmek için multisig soğuk cüzdanı benimsiyoruz, böylece muazzam miktarda varlığa sahip tek bir soğuk cüzdan taşımayacağız ve risklerimiz yayılıp daha iyi yönetilecektir..

@DustyLoooza soruyor: GÜVENLİK açısından: Dash% 51 SALDIRI BAĞIŞIKLIĞI ile övünüyor, şimdi, Bu Nasıl Mümkün? Lütfen Dash’in Bu Güvenlik Özelliğini Nasıl Elde Ettiğine İlişkin İşlemi Ayrıntılı Olarak Açıklayın?

Ömer: Dash, Dash blok zincirine% 51 saldırı riskini azaltmaya yardımcı olan ChainLocks adlı bir özelliğe sahiptir. Bu tür saldırılar, kötü niyetli bir madenci veya ağın bilgi işlem gücünün% 50’sinden fazlasını kontrol eden bir grup madenci tarafından gerçekleştirilebilir..

ChainLocks, madencileri işlenmiş blokları hemen yayınlamaya teşvik eder ve böylece gizli madenciliğin avantajlarını azaltır ve bir fikir birliği saldırısı gerçekleştirmenin zorluğunu artırır..

Dash ağı, Uzun Yaşayan Ana Düğüm Çekirdeklerini (LLMQs) kullanan bir çekirdek sistemi kullanır. Burada bloklar, rastgele seçilen birkaç yüz masternoddan (MNO) oluşan bir LLMQ’nun% 60’ı veya daha fazlası, aktif bir zincirdeki ilk bloğu onayladığında onaylanır.

İlk bloke, zincir yeniden düzenlemelerini önleyen bir ChainLock imzası ile kilitlenir (yani imkansız hale gelir).

@RoginJohn Şu an itibariyle OKEx’te ne tür türevler mevcuttur?

Alysa: Sürekli takas, vadeli işlemler ve seçeneklerimiz var (Coin-marjined futures / swap ve USDT-margin futures / swap). Başlatılan DASH, NEO, Link ve XTZ gibi küçük para sözleşmelerinin yanı sıra, ZEC ve ADA gibi daha küçük para sözleşmeleri de yakında gelecek. Bizi izlemeye devam edin!

@Simonwong Kontrat alım satımına yeni başlayan biri olarak, kendi fonlarımla alım satım konusunda bazı endişelerim var. OKEx, yeni başlayanlar için bazı sözleşmeli ticaret uygulamalarına sahip olmak için bir test ağı sağlayabilir mi??

Alysa: Testnet… harika bir fikir 🙂 Yeni başlayanların fonlarıyla alım satım yapma konusunda endişeleri olduğunu ve yetersiz deneyimlerinden kaynaklanan olası kayıpları anlıyoruz..

Böylece OKEx, yeni başlayanların endişelerini gidermek için testnet’i başlattı. OKEx, tüm ticaret sürecini kayıplar konusunda endişelenmeden deneyimlemenizi kolaylaştırmak için size yeterli test fonu sağlayacaktır..

@RoginJohn DASH’ın İşletmelere Faydaları Nelerdir??

Ömer: Dash’i bir ödeme şekli olarak kabul etmenin birçok yararı vardır (Sorunun özellikle sorduğu şeyin bu olduğunu varsayıyorum). Ayrıca bunlar, diğer kripto para birimlerinden bazı önemli ayırt edici noktalardır. Birincisi, dünyanın herhangi bir yerinde Dash işlemlerinin hızı ve düşük işlem ücretleridir. InstantSend kullanan Dash işlemleri, bir ABD kuruşunun bir kısmının maliyetine anında (ödemeler dahil) yapılır. AMA’da daha önce belirtildiği gibi Dash, teknolojimiz sayesinde% 51 saldırıya dayanıklı tek kripto para birimidir, bu nedenle işlemler çok güvenlidir. Ek olarak, Dash’in ödemeler için Dash’i kullanmak isteyen tüm dünyadaki topluluk organizasyonları ve üyeleri arasında büyük bir küresel takipçisi vardır. Bu, işletmeleri için daha fazla potansiyel müşteri anlamına gelir. Ortaklarımıza gerçekten inanıyoruz ve buna benzer AMA’lar da dahil olmak üzere birçok yolla birlikte büyümeye ulaşmak için her zaman çalışıyoruz. İşletmeler ayrıca, teklif sistemi aracılığıyla Dash Ağına nihai olarak fayda sağlayacak girişimler ve girişimler için fon toplayabilirler. DAO ağımızın bir parçası. Aynı DAO ağı aracılığıyla, istedikleri kadar aktif veya pasif olabilirler, bu da gelecekteki müşteri tabanlarını meşgul etmek anlamına gelir. Pandemiden bu yana, işletmeler de çevrimiçi hareket etmek istiyor ve Dash, düşük işlem ücretleri göz önüne alındığında çevrimiçi, küresel ve hatta mikro ödemeler için mükemmel. Son olarak, çekirdek ekip tarafından daha fazla teknoloji piyasaya sürüldükçe, bir işletme hizmetlerini genişletmek ve verimliliği artırmak için daha fazla fırsat vardır..

@ Ahmad10112 Kendimi% 51 saldırısından kurtarmanın yolu nedir

Ömer: Dash kullanın;)

@ Kitty081089 # Dash’i başkalarıyla karşılaştırmanın avantajı nedir?

Ömer: Dash ile dünyanın herhangi bir yerine anında ve güvenli bir şekilde Dash (yerleşimler dahil) gönderip alabilirsiniz. Ek olarak, DAO’muza katılabilir ve topluluğa katılabilir ve hatta bir proje başlatmak için fon alabilirsiniz..

Daha Fazla AMA Gelecek

Ele almak istediğiniz herhangi bir konu, bize bildirin!

Bir AMA’yı her bitirdiğimizde, topluluklarımızın ne kadar hevesle hakkımızda daha fazla şey öğrenmek istediğini görünce çok şaşırır ve etkileniriz. Daha önce söylendiği gibi, daha fazla AMA oturumu gelmeye devam edecek. İşleyebileceğimiz tema hakkında harika fikirleriniz varsa, lütfen sosyal medya kanallarımızda bize bildirmekten çekinmeyin. Bir dahaki sefere kadar mutlu ticaret!

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me