COVID-19, 3.12 piyasa çöküşü, Bitcoin yarılanması ve şimdi neredeyse 2020’nin ikinci yarısına adım atıyoruz. “Yeni normalin” altında çok şey yaşadık ve yine de, pazar hakkında neler öğrendik ve bundan sonra ne beklemeliyiz? Biz kripto alanında durduğumuzda OKEx neyi daha iyi yapabilir? İşte kripto piyasası, türevleri ve OKEx’in gelecek planlaması hakkındaki düşüncelerimden bazıları.

I. Kripto piyasası ile geleneksel finans piyasaları arasındaki ilişki

Öncelikle 2020’nin ilk yarısı için genel piyasa eğilimine bir göz atalım. Şubat ortasından Mart başına kadar küresel ekonomi gerilemeye başladı ve geleneksel piyasa likiditesi yavaş yavaş daraldı. Aynı zamanda, kripto piyasaları geleneksel piyasaların gerisinde kaldı, çünkü piyasa duyarlılığı beklentilerin yarıya inmesi nedeniyle hala canlıydı..

12 Mart’ta kripto piyasası küresel likidite krizinin ortasında acı çekti. Önceki yüksek kaldıraç birikimi ile birleştiğinde, Bitcoin bir günde 3.800 dolara kadar düştü. Aşırı düşüş piyasa paniğini tetikledi ve türev işlem hacmi ve pozisyonları Şubat seviyesinin altına düştü. Bunu küresel likidite sorunu hafifledikçe kademeli bir toparlanma izledi. Geriye baktığımızda bunu görebiliriz dijital varlıklar pazarı tamamen bağımsız değil geleneksel pazarların. Farklı nitelikleri nedeniyle, ikincideki likidite riskinin birincisine yayılması zaman alır..

Ancak bu kriz, Bitcoin’i daha fazla insanın gözüne de soktu. Daha geleneksel yatırımcılar Bitcoin’e dikkat ediyor ve ona yatırım yapmaya başladılar, bu da iki piyasayı daha bağlantılı hale getiriyor..

Ayrıca hiçbir pazar tamamen izole edilmedikçe diğerlerinden tamamen bağımsız olamaz. Arbitraj fırsatı olduğu sürece, tüccarlar farkı ortadan kaldırmak ve iki farklı pazarı bir araya getirmek için avantaj sağlar..

Tüm varlıkların kendi boğa-ayı döngüsü vardır ve Bitcoin bir istisna değildir. Her zaman yukarı çıkamaz. Yine de, uzun vadeli trendine bakıldığında, kıyaslama kripto parasının gelecekte yükselmesi için çok yer var. Kantitatif genişleme durumunda, itibari paranın değer kaybetmesi riskinden korunmak için, yatırımcılar daha fazla getiri sağlayabilecek varlıkları seçmek zorundadır..

Bitcoin’in diğer varlıklara göre avantajları

(1) 2017’de 20.000 $ ile zirveye ulaştıktan sonra, BTC 2018’de bir ayı piyasasına girdi, 2019’da yavaş bir tırmanışa başladı ve şu anda 9.000 $ civarında nispeten makul bir değerleme aralığında..

(2) Bitcoin’in genel piyasa değeri 200 milyar dolardan az. Hacim küçük olduğundan, bu piyasadaki likidite gevşemesinin genel etkisi daha hızlı ve daha belirgin olacaktır..

Denizaşırı kurumsal yatırımcılar, ilk çeyrekte kripto para piyasasında çok aktifti, örneğin Grayscale, çeyrekte 389 milyon dolarlık rekor bir yatırım yaptı ve yaklaşık 60.000 Bitcoin satın aldı, bu çeyrekte çıkarılan yeni Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 30’u. Grayscale şu anda toplam 310.000 Bitcoin tutuyor ve yaklaşık. Dolaşımdaki Bitcoin’lerin yüzde 1,7’si.

Ayrıca, zincir verilerine bakıldığında, 1.000’den fazla Bitcoin tutan balina adreslerinin sayısı, 100.000’den fazla Bitcoin tutan üç adresle 2017 boğa piyasasının zirve seviyesini aşarak 2.000’in üzerinde duruyor. 0.1 Bitcoin’den fazla tutan adreslerin sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesi 3 milyonu aştı. Uzun vadede, Bitcoin büyük küresel varlıkların saflarına katılırken, gelecekte daha fazla insan varlık tahsisi için Bitcoin’i alacak..

II. Türev piyasasının hızlı büyümesi

2020’nin başından bu yana, türev piyasası patlama yaşıyor. Yıl boyunca hızlı büyümesini sürdürmesini bekliyoruz. İlk çeyrekten itibaren, türev piyasasında işlem hacmi 6,6 trilyon spot işlem hacmi ile 2 trilyon doları aştı. Türev işlem hacmi, geçen yıla göre% 274 artışla, çeyrek için 23,3 milyar dolar olan günlük ortalama türev piyasası hacmi ve spot hacminin yaklaşık% 104 artmasıyla, spotun kabaca üçte biri oldu..

OKEx, yaklaşık 7 yıldır türev piyasasını araştırmaktadır. Şu anda, tek noktadan platformumuz, tümü USDT veya diğer kripto para birimlerinin marj seçenekleriyle, kalıcı, vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmeleri dahil olmak üzere en kapsamlı ticaret ürünlerini sunmaktadır. OKEx, Bitmex ile başa baş ticaret hacmi ve pozisyonları açısından pazara liderlik ediyor. Ürünlerimizi özellikler ve risk kontrol mekanizmaları açısından sürekli olarak optimize edip yükselttiğimiz için artık sektörün 1-2 yıl önündeyiz..

İlk olarak, performansı iyileştirmek için teknik mimaride bir yükseltme uyguladık. Dijital varlık pazarı hızlı çalıştıkça, sistem eşzamanlılığı, sipariş işleme hızı ve işleme kapasitesi gereksinimleri her gün daha yüksektir. Bu nedenle OKEx, Yıldırım Sistemi 2.0 ve süper eşleme motoru Geçen yıl, aşırı piyasa koşullarında bile istikrarlı bir şekilde çalıştığından emin olmak için. Sistem kullanılabilirliği% 99,999’a ulaşarak endüstri düzeyini aştı. Platformun yeni sistemi 2019’da kullanıma sunulduğundan beri, sipariş işleme hızında kalitatif bir gelişme oldu. Sipariş verme gecikmesi genel olarak% 50 azaltıldı. Aynı zamanda tik-by-tik gerçek zamanlı piyasa takipçileri tüm ticaret ürünleri için profesyonel tüccarların ihtiyaçlarını karşılar.

İkincisi, gelişmiş bir risk yönetim sistemimiz var. Koyduk Kademeli Teminat Oranı Sistemi zorla tasfiye ve bölünmüş düzen için algoritmayı optimize etmek için yerinde ve işaretli fiyat. Şu anda, vadeli işlemler ve sürekli takas piyasası için sıfır geri alma rekorunu koruyoruz. Ve sigorta fonumuz büyümeye devam ediyor, şu anda 100 milyon dolara yakın.

Üçüncüsü, ürün yelpazemiz kapsamlıdır. 2018’in başlarında, sürekli takas ticareti, şu anda 15 ana para birimini destekliyor; vadeli işlem ticareti için ekledik iki çeyreklik sözleşmeler, ve destekliyor USDT veya diğer kripto para birimlerinin marj seçenekleri, kullanıcıların çeşitlendirilmiş yatırım stratejilerini gerçekleştirmesini çok kolaylaştırıyor. Ocak ayında, tüccarlar için birden çok son kullanma tarihi, zengin uygulama fiyatları ve 100’ün üzerinde sözleşme sunan opsiyon ticaretini de başlattık. Kullanıcıların opsiyon ticareti hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için opsiyon keşfi, opsiyon hesaplayıcı ve Tik-by-tick gerçek zamanlı piyasa takipçileri dahil olmak üzere üç yeni özellik ekledik.

OKEx, sektördeki en çeşitli kripto para piyasasıdır ve gelecekte sistem operasyonlarını güçlendirmeye, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve piyasa likiditesini kolaylaştırmaya odaklanmaya devam edeceğiz..

III. OKEx’in tam döngü küreselleşme düzeni

OKEx için stratejik konumlandırmamız da dahil olmak üzere değişimimiz hakkında birkaç düşünceyi paylaşmak istiyorum..

On yıllık bir gelişime rağmen, kripto ekosistemindeki en sağlam iş modeli hala borsalardır. Ilık bir birincil piyasadan sonra, türevler yeni hit oldu. Kripto borsalarındaki gelişmelerle ilgili olarak, gelecekte aşağıdaki eğilimleri görmeyi bekleyebiliriz..

Birincisi, birinci kademe şirketlerin ana pazar payına sahip olduğu ve ikinci ve üçüncü kademe platformların niş pazarda rekabet ettiği 80/20 Kuralını tüm pazar izleyecektir..

İkinci olarak, birinci kademe borsalar daha zengin ve daha kapsamlı bir ekolojik sistem oluşturacak ve kripto varlık ürünleri ve hizmetleri için entegre ve tek noktadan hizmet platformu haline gelecektir; ikinci ve üçüncü kademe borsalar alt bölümlere ayrılmış pazara odaklanacaktır..

Üçüncüsü, merkezileştirilmiş borsalar belirli bir süre endüstride baskın kalacak, ancak DEX yavaş yavaş gelişecek ve ikisinin birbirini tamamlaması bekleniyor..

Son olarak, küresel piyasalar açısından birinci kademe borsalar yeniden tanımlanabilir. Yerel borsaların yerel pazarın neredeyse% 50’sini veya daha fazlasını oluşturduğu Endonezya ve Rusya gibi bazı gelişmekte olan pazarlar yükselişte olduğundan.

OKEx ne olacak? Mevcut kullanıcılarımıza daha iyi hizmet vermenin yollarını düşünüyorduk, ancak pazarın sınırları nerede? Yeni bir pazar alanını nasıl yaratırız? Yılın başındaki yürütme konferansımızda, işlerimizin tüm yönlerini kapsayan tam döngü küresel bir strateji önerdik..

Öte yandan, küresel olarak büyümeye devam ediyoruz. "Gerçek küreselleşme" yerel kullanıcılara hizmet vermek için ürününüzü her ülkede yerelleştirmek anlamına gelir. Yerel kültüre, kullanıcı alışkanlıklarına yaklaşmamız ve yerel pazar rakiplerini anlamamız gerektiğinden, gelişmekte olan pazarlarda kök salmak bizim için yeni bir zorluktur..

Her zaman olduğu gibi, girişimci bir zihniyet ve öğrenmek için alçakgönüllülükle, pazardaki yeni ürünleri ve trendleri keşfetmeyi asla bırakmıyoruz. Aynı zamanda risk yönetim sistemimizi de önceliğe koyuyoruz. Uzun vadeli kalkınma ve kısa vadeli faydalar arasındaki dengede, her zaman ilkini seçeceğiz..

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me