Virgin Galactic (NYSE: SPCE) dünyaca ünlü işadamı ve vizyon sahibi Richard Branson tarafından kurulmuş halka açık bir şirkettir. Henüz emekleme döneminde olan bir sektörde faaliyet gösteren şirket, araştırma ve geliştirme alanında attığı adımlar ile rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. Virgin Galactic, yıkıcı potansiyelinden tam olarak yararlanmak için iyi bir konuma sahiptir ve fırsatların ortaya çıkması durumunda operasyonlarını uzay yolculuğunun farklı alt sektörlerine çeşitlendirmek için sağlam bir plana sahiptir..

Virgin Galactic Holdings (SPCE)?

Virgin Galactic, Richard Branson tarafından 2004 yılında kurulan ticari bir uzay uçuşu şirketidir. Bir dizi farklı sektörde faaliyet göstermesiyle tanınan Branson’un Virgin Group, müzik, havayolları, mobil sağlayıcılar ve otel zincirleri gibi sektörlerde 60’tan fazla işletmeyi başarıyla yönetmektedir. Virgin Group’un toplam yıllık toplam geliri tahminen 21 milyar $ ‘dır. Virgin Galactic, Branson’un dünyadaki ilk ticari uzay turizmi şirketi haline gelerek halka alan açma vizyonudur. Şirket, uzaya uçuşların sonunda başlayacağı New Mexico’da dünyanın ilk tamamen ticarileştirilmiş uzay üssünü işletiyor. Virgin Galactic, Ekim 2019’da New York Borsası’nda SPCE kısaltmasıyla halka açıldı.

Virgin Galactic Holdings neden (SPCE) Önemli olmak?

Tahminlere göre, uzay yolculuğu 2030 yılına kadar 20 milyar dolarlık bir pazar olabilir. Rekabetin olmadığı bir sektörde, Virgin Galactic kendisini büyük bir oyuncu olarak konumlandırmak için iyi bir konumdadır. Virgin Galactic, ticari uzay yolculuğu biletlerini 250.000 $ ‘dan fiyatlandırıyor. Uzay aracının her biri altı yolcuya kadar tuttuğu için, ilk müsait uçuştaki noktalara olan talep, beklentileri aştı. Yer ayıran 8.000 kişi Mart 2020 itibariyle.

SPCE’nin ana odak noktası yörünge altı turizm olacaktır. Hem geleneksel uçak hem de uzay aracı seyahatinin bir kombinasyonunu kullanan Virgin Galactic, insanları uzaya götürmek için onu rakiplerinden ayıran daha düşük maliyetli bir yaklaşım uygulayacak. Geleneksel bir havaalanı pistinden kalkan bir uçağa bir uzay aracı takılacak. Uçak yeterli bir yüksekliğe ulaştığında, uzay aracından ayrılacak ve daha sonra yeryüzüne dönmeden önce birkaç dakika mikro yerçekimine yükselirken roketlerini ateşleyecektir. Hem uzay aracı hem de uçak New Mexico’daki uzay limanına geri inecek ve operasyonun tüm yönleri yeniden kullanılabilecek parça sayısını en üst düzeye çıkarmayı hedefleyecektir..

Bu alandaki iki ana rakip Blue Origin ve SpaceX’tir. Her iki şirket de özeldir ve hisseler herhangi bir borsada bulunmamaktadır. Böylelikle büyüyen bu sektöre ilgi duyan yatırımcılara tek seçenek kalmıştır. SpaceX bir rakip olsa da, biraz farklı bir alanda faaliyet gösteriyorlar ve daha çok yörünge turizmine odaklanıyorlar, bu da bireyleri birkaç gün hatta bir hafta uzaya getirmeyi içeriyor. Elon Musk, SpaceX’i kurdu ve en önemlisi, uçuşları başarıyla gerçekleştirdi. iki astronotun uzaya fırlatılması Blue Origin, Virgin Galactic ile daha benzer bir alanda faaliyet gösteriyor, ancak araştırma ve geliştirme açısından hala birkaç yıl geride..

Virgin Galactic Holdings (SPCE) Umutlar

Artık uzay yolculuğu ve keşif, hükümete bağlı bir endüstri değil. Özel sektörden yapılan yatırım, çok da uzak olmayan bir gelecekte uzaya seyahat etme olasılığını, bunu yapacak faiz ve paraya sahip olanlar için bir gerçek haline getirdi. Daha fazla araştırma ve test tamamlandıkça, işletme maliyetleri sürekli olarak düşecektir. Buna karşılık, bilet maliyetleri, marjları etkilemeden azaltılabilir. Bu azalma, uzay yolculuğunun şu anda mümkün olandan daha fazla insana açık olacağı anlamına geliyor..

Alt yörünge turizmi mevcut operasyonların ana odak noktası olsa da, Virgin Galactic’in üç aşamalı yaklaşımı, gelecekte de bol miktarda büyümeye olanak tanır. Aşama 1 ve 2, yukarıda özetlendiği gibi uzay uçuşunun ticarileştirilmesini ve ardından genişletilmesini içerir. Ancak 3. Aşama, şirketlerin operasyonlarını yeni bir alt sektöre genişletmeyi planlıyor: noktadan noktaya seyahat. Bu 3. Aşama noktadan noktaya yaklaşımı, sivilleri yeryüzünde şu anda mümkün olandan çok daha hızlı bir noktadan noktaya uçurmak için teknolojiler geliştirmeye çalışacaktır. Bu, atmosferde mevcut uçaklardan çok daha yükseğe uçarak veya hatta uzaya uçarak yapılacaktır. Bu teknoloji, Virgin Galactic ile Mayıs 2020’de bir anlaşma imzalayan NASA da dahil olmak üzere birçok paydaşın ilgisini çekti. Uzay Yasası Anlaşması, Virgin Galactic için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdı ve paydaş gruplarının şirkete duyduğu güveni yeniden teyit etti. Virgin Galactic Chamath Palihapitiya’nın başkanı, bu teknolojinin çoğu insanın düşündüğünden daha yakın olduğuna inandığını belirtti ve Concorde’dan çok daha yüksek hızlarda noktadan noktaya seyahatin sadece 5-10 yıl uzakta olabileceğini tahmin etti..

Bu zaman dilimi karşılanırsa, Virgin Galactic, çok uzak olmayan bir gelecekte hava yolculuğu endüstrisini önemli ölçüde bozma potansiyeline sahiptir. Virgin Galactic, iş seyahatlerinden tatile gidenlere kadar değişen fiyat noktalarında çok sayıda farklı ihtiyacı karşılayabilecektir. Alt yörünge turizmi için halihazırda yerleşik olan planın yanı sıra, şirketin bir dizi farklı büyüme yolu ve pazara hakim olmasına izin verebilecek bir ilk hamle avantajı var. Ek olarak, kurucu Richard Branson’un geniş şirket ağı, Virgin Galactic’in planlanan faaliyetlerinden bazılarıyla potansiyel olarak sinerji oluşturabilir ve şirketin içinde bulduğu çok avantajlı konumu daha da sağlamlaştırabilir..

Virgin Galactic Holdings (SPCE) Hisse senetleri

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisi, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzü, olağanüstü müşteri hizmetleri ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.

Virgin Galactic Holdings (SPCE) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak Virgin Galactic Holdings (SPCE) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak Virgin Galactic Holdings (SPCE) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

Uzay turizmi endüstrisine olan ilgi ve yatırım, ancak son yıllarda ortaya çıkmaya başladı. İlk ticari uzay turizmi gezisi sonunda başladığında ve daha fazla ilgi çekildiğinde, Virgin Galactic endüstri lideri olmaya devam edecek ve inşa edilen itibarı nedeniyle ilk kez seyahat eden birçok kişinin tercihi olacak. Rakiplerine kıyasla yılların deneyimi ve pazar payını genişletmek ve ele geçirmek için iddialı bir planla şirket, öngörülebilir gelecekte uzayda baskın bir oyuncu olmaya devam edecek..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me