Piyasanın kripto parayı ve daha spesifik olarak fayda belirteçlerini cezalandırmasının çok sayıda nedeni vardır..

Aşağıda, kazaya neden olan önemli faktörlerden bazıları yer almaktadır..

Hatalı İş Kavramları:

Alanda Factom ve Stellar gibi bazı geçerli projeler varken, çoğu proje ya tamamen dolandırıcılıktır ya da en azından korkunç iş konseptleridir..

“Blok zincirinde Uber” olmayı planlayan farklı projeler benimle en az yirmi kez iletişime geçti. Bu durumda iş modeli, aracıları kesebilmeleri için kripto para biriminde ödeme yapan sürücülere sahiptir..

Başlangıçta bu Uber klonlarına General Motors, Tesla, Uber ve Lyft’in 5 yıl içinde otonom araçları piyasaya sürmeyi planladığını bildiriyorum. Daha sonra, bu zorlukla nasıl başa çıkmayı planladıklarını sormaya devam ediyorum. Genellikle cevapları yoktur. Başka bir deyişle, Uber sürücülerini kaldırarak kendilerini rahatsız etmekle meşgulken, sürücülere kripto para ödeyerek Uber’i kesintiye uğratmayı planlıyorlar..

Diğer bir örnek, kendilerini “blok zincirinde AirBNB” olarak tanıtan projelerdir. Pazarlamayı nasıl planladıklarını sorun ve hiçbir fikirleri yok. Bir şekilde ortalama tüketicinin bitcoin satın almayı, bitcoini bir borsaya transfer etmeyi, şirketlerin jetonunu satın almayı ve ardından bu jetonu “AirBNB klon platformuna” aktarmayı istemesini bekliyorlar..

Bu sadece bir tatil rezervasyonu yapmak kullanıcı dostu değildir. Bu şirketlere nasıl para kazanacaklarını sorarsanız, çoğu zaman tokenlerinin değerinin artmasını içerir. Gerçek bir iş planı olmayan özensiz bir işletme, buna bir örnek Arı Jetonları.

Bu ICO’lar, ürünü nasıl pazarlayacaklarını veya para kazanmayı nasıl planladıklarını hiçbir yerde doğrulamıyor. Bunun nedeni, bu şirketlerin% 90’ının işletmeden para kazanma niyeti olmaması, sadece ICO’dan para toplamaya bakıyor olmaları..

Aynı şey, reklamcılık, bağlı kuruluş pazarlaması, veri depolama, e-sporlar, sağlık hizmetleri vb.Gibi ICO’ların bozduğunu iddia ettiği düzinelerce başka dikey için de uygulanabilir..

STO’lar yürüten bazı kötü işletmeler olsa da sayılar azalacak. Kurumsal yatırımcılar daha talepkar olacak ve eklenen düzenleyici ortam, STO’ların daha şeffaf olmasını sağlamaya yardımcı oluyor.

Takas Açgözlülüğü:

ICO’lardan para toplayan 2 tür işletme vardır. Para toplama ve ürünü hipnotize etme hedefi olan sahtekarlıklar ve düzenli start-uplar.

Yeni başlayanlar sıkı bir bütçeyle çalışırlar, yanma oranını dikkatlice ölçerler ve artan sermayeyi mümkün olduğunca uzatmaya çalışırlar. Fonlar bordro, kira ve diğer işletme giderlerinde kullanılır. HitBTC’de listelenmek için 40 BTC veya listelemek için 3.000.000 $ ‘a kadar ödeme yapamazlar. Binance.

Bu arada dolandırıcılık projeleri, listeleme ücretlerine fon sağladı. ICO, pazarlama için toplanan sermayenin bir kısmını ayırır ve geri kalanı “lambos” gibi önemli varlıklar için kâr olarak tutulur..

Piyasa kimi ödüllendiriyor?

Çoğu zaman piyasa, fahiş listeleme ücretlerini ödeyebilen dolandırıcı şirketleri ödüllendirir. Bir ICO’nun başarısı, gerçek ürün benimseme veya pazara girme yerine pazarlamaya ve hype’a bağlıdır..

Borsalar listeleme ücretlerinden değil ticaretten kar sağlamalıdır. Kredi verilmeli Bittrex ücretsiz birkaç borsadan biri olduğu için. Meşru güvenlik borsaları, temel listeleme ücretlerinden fazlasını talep etmeyecek ve meşru işletmeler için eşit bir oyun alanı sağlayacaktır..

Sert Çatallar:

Teori, çatalların evrim olduğudur, yönetim arasında bir anlaşmazlık vardır ve her iki taraf da kodu “çatallamak” için kendi yollarına giderler. En iyi çatal o zaman kazanır.

Bu teorinin bir miktar geçerliliği olsa da, özetlendiği gibi çok sayıda soruna neden olur:

  1. Pazar Karmaşası – Ortalama bir tüketici, bitcoin satın almayı düşünür. Şimdi bir şekilde aşağıdakileri içeren çeşitli sürümler arasında ayrım yapmayı öğrenmeleri gerekiyor: Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin Dark, Bitcoin Cash ABC, Bitcoin Cash SV, Bitcoin Private ve Bitcoin.
  2. Markanın Seyreltilmesi – Apple isimli 15 farklı firmanın Apple ürünlerinin 15 versiyonu olsaydı, markanın değerini düşürürdü. Aynısı Bitcoin veya başka herhangi bir fork için de geçerlidir. Ne kadar çok çatal olursa, değer o kadar azalır. Bitcoin’in başına gelen en kötü şey Bitcoin Cash’ti.
  3. Sihirli Para – Tüm Bitcoin kavramı, maksimum 21 milyon jeton limiti olmasıdır. Her çatal daha sonra pazara bu maksimum sınırın keyfi olduğunu öğretir, çünkü bu 21 milyonu sonsuza indirmeye veya çoğaltmaya devam edebilirsiniz. Sınırlı arz konseptini yok eder.

Dijital menkul kıymetler çatallanamaz, bu markanın bütünlüğünü sağlar ve pazar karmaşasını ortadan kaldırır..

Fiyat dalgalanması:

Bitcoin’in şu anda olduğu kadar değişken olmasının iki sorunu var..

  1. Fiyat düşmeye başladığında tüccarlar bunu kabul etmek istemiyor. Bazı endüstriler sıkı kar marjlarıyla süper rekabetçidir, hemen itibari paraya çevrilmediği sürece Bitcoin’i kabul etme riskini göze alamazlar..
  2. Fiyat Aralık 2017 / Ocak 2018’de olduğu gibi yükseldiğinde tam tersi sorun ortaya çıkıyor. Tüketiciler para kaybettiklerini bildikleri için Bitcoin harcamak istemezler, bunun yerine bu fiyatın artması istifçilik davranışına neden olur..

Yukarıdaki her iki sorun da piyasada sürtüşmeye neden olur ve kullanıcının benimsemesini engeller. İlk gerçek güvenlik belirteçleri olan Stable Coin’ler bu sorunu çözebilir.

Bilgisayar Korsanlığı ve Kullanıcı Hatası:

Kripto para birimlerini kullanmak zor ve affetmez. Anahtarların asla tehlikeye atılmayacağını ve kullanıcının asla hata yapmayacağını umarak özel anahtarların saklanmasını gerektirir. İnsanların mükemmel olmasını ve makine gibi davranmasını gerektirir.

Ortalama bir kişi, özel anahtarları kaybederek strese girmek istemez. Bu, teknoloji meraklısı olmayan ve kripto ile yaşamayan ve nefes almayan herkesi yabancılaştırıyor..

Kripto para birimleri, tüccarlar için bir güvenlik açığı alanıdır. Fonlar ele geçirilirse asla kurtarılamayacaklarını bilirler. Bu soruyu akla getiriyor, neden riskle uğraşsınlar? Kötü bir personelin bir yazar kasayı 500 $ ‘a boşaltmasından endişe edilecek bir şey, 1000 BTC çalmaları konusunda endişelenecek bir şey daha var..

Aynı sorun, kurumların neden kripto para yatırmak istemediğidir. Bir milyar dolarlık hacimle uğraşırken, endişelenmeniz gereken son şey, 200 milyon dolarlık potansiyel bir soygun.

İçinde bir tür KYC bulunmadığı sürece, herhangi bir token için herhangi bir tür gerçek piyasa benimsenmesini öngörmüyorum.

Güvenlik jetonları bu sorunu çözer, jetonun içine KYC pişirilir; bu, jeton çalınırsa, tehlikeye atılan jeton daha sonra, yeni bir jetonun hak sahibine yeniden verilmesiyle imha edilebilir anlamına gelir. Bu basit özellik, bilgisayar korsanlığı, kayıp özel anahtarlar vb. Konularını çözer..

Özet:

Kurumsal para, aylardır hizmet belirteçleri söz konusu olduğunda duvardaki yazıya tanık oldu. Tokenleştirilmiş menkul kıymetlere odaklanmak için bu varlıklara maruz kalmayı azalttılar. Bu, çoğu yardımcı program tokeninin fiyatını daha da düşürdü.

Vurguladığım 5’in dışında birçok konu olduğu inkar edilemez olsa da, bunların piyasanın çökmesine neden olan temel sorunlardan bazıları olduğuna inanıyorum. Menkul kıymet belirteçleri biçimindeki dijital menkul kıymetler, bir sonraki kripto dalgası olacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me