Bitcoin ABD Doları karşısında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşırken, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar bunun neden olduğunu anlamaya çalışıyorlar..

Dünyanın en büyük kripto para biriminin popülaritesindeki ve fiyatlarındaki son ani artışa neden olan tek bir neden olmasa da, aşağıdakiler, yatırım firmaları tarafından bunun temel nedenleri olarak not edilen temellerden birkaçıdır..

Uçuculuk

Yıllar geçtikçe, kripto para biriminin etkinliğine hem inanan hem de inanmayanlar tarafından genellikle papağan olan Bitcoin’in tekrar eden birkaç dezavantajı oldu. Bunlar arasında en yaygın olanı Bitcoin’in oynaklığıdır.

Perakende yatırımcılar Bitcoin ile eşanlamlı piyasa dalgalanmalarına çekilebilirken, kurumsal yatırımcılar olmayabilir. Sektöre daha fazla kurumsal oyuncu girdikçe oynaklığın yavaş yavaş azalacağına ve daha fazla yatırımcının girişine neden olacağına inanılıyor..

Sonunda Bitcoin’in geleneksel hisse senetlerinden daha iyi volatilite seviyelerine sahip olmaya başladığı kadar olgunlaştığı bir devrilme noktasındayız gibi görünüyor. Bu tuhaf geliyorsa, basitçe bir son rapor yatırım firması tarafından tamamlandı Van Eck.

“Mevcut volatilite araştırmamızda, 13 Kasım 2020 itibariyle günlük standart sapmalarıyla1 ölçülen 90 günlük ve yıllık dalgalanmayı S bileşenlerine karşı karşılaştırdık.&P 500 Endeksi. Bitcoin’in 112 S hissesine göre daha düşük volatilite sergilediğini bulduk.&90 günlük dönemde P 500 ve 145 hisse senedi YTD. “

Açıkçası hala iyileştirme için yer olmasına rağmen, bu Bitcoin piyasalarında umut verici bir olgunluk işaretidir ve aşağıdaki noktalarla birlikte şüphesiz fiyatları artırmaya yardımcı olur..

Korelasyon

Yatırımcıların gelecekte Bitcoin için düşündükleri iki ana kullanım durumu var..

  • İşlevsel bir para birimi olarak hareket edin
  • Değer deposu olarak hareket edin

Gibi iyileştirmelerle Yıldırım Ağı geliştirilmekte, Bitcoin’in her ikisi olarak da işlev görme yeteneğine sahip olması sadece bir zaman meselesidir. Şimdilik, Bitcoin’e olan ilginin büyük çoğunluğu, bir değer deposu olarak işlevselliği ile ilgilidir..

Bir değer deposu olarak hareket etmek için, bir varlık ideal olarak diğer varlıkların çoğuyla düşük bir korelasyona sahip olacaktır. Ne yazık ki, Bitcoin’i çevreleyen, geleneksel piyasalarla oldukça ilişkili olduğuna dair yinelenen bir fikir var – yani, hisse senetleri bir çöküş yaşarsa, Bitcoin’in çok geride kalmayacağı anlamına geliyor. Yatırım firmaları, son birkaç aydır bu ilişkiyi daha iyi anlamak için çok çalıştı ve geçmişteki korelasyon kavramını ortadan kaldırdı..

Son zamanlarda Fidelity Digital Assets yayınlanan BTC korelasyonu hakkındaki bulguları,,

“Bitcoin’in Ocak 2015’ten Eylül 2020’ye kadar diğer varlıklarla korelasyonu… ortalama 0.11’dir, bu da Bitcoin ile diğer varlıkların getirileri arasında neredeyse hiçbir ilişki olmadığını gösterir. Bir hatırlatma olarak, korelasyonlar -1 ila 1 aralığındadır. 1’lik bir korelasyon, mükemmel pozitif korelasyonu gösterir veya bu değişkenler birlikte hareket eder. -1 korelasyonu, değişkenlerin zıt yönlerde hareket ettiği şekilde mükemmel negatif korelasyonu ifade eder. Sıfıra yakın veya sıfıra yakın bir korelasyon (ilişkisiz veya ilişkisiz), değişkenler arasında hiçbir ilişki olmadığı anlamına gelir. “

Fidelity Digital Assets’i daha fazla destekleyen, aynı sonuca varan çeşitli yüksek profilli yatırımcılar..

Anthony Pompliano, Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı, eyaletler,

Öyleyse, bir ekonomik gerileme döneminde Bitcoin nasıl bir performans gösterdi? Hisse senetleri, tahviller, altın, petrol ve hemen hemen her şeyden daha iyi performans gösterdi. Ayrıca, herhangi bir maddi zaman miktarı üzerinde düşük veya sıfır bir korelasyona sahiptir. Bitcoin nihai güvenli sığınaktır & piyasa bunu kanıtlıyor. “

Bitcoin’in bir para birimi olarak verimli bir şekilde çalışması biraz zaman alabilir (ki göre PayPal CEO’su Dan Schulman’a eninde sonunda gerçekleşecek), kendisi ile geleneksel pazarlar arasında neredeyse sıfır korelasyonla, uygulanabilir bir hedge varlık olarak kendisini zaten sağlamlaştırıyormuş gibi görünecektir..

Arz ve Talep

FIAT para birimlerinde sıkıntı yok. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, sürekli baskı / darphane yoluyla, her birinin para biriminin dolaşımdaki tedariklerini şişirmeye devam ediyor. Bu yetenek ile arz ve talep isteğe göre manipüle edilebilir..

Bitcoin ise sabit toplam 21 milyon BTC’ye sahip. Bununla birlikte, dünyanın şu an itibariyle bu 21 milyon BTC’ye erişimi yok, çünkü her geçen blokta yalnızca belirli bir miktar serbest bırakılıyor..

Yatırım şirketi Pantera Capital, şu anda Bitcoin için mevcut taleplerin ‘vahşi’ olarak piyasaya sürülen Bitcoin miktarını aşmaya başladığını fark ediyor. Sonuç olarak, yatırımcılar artan talepte bir varlık için artan miktarlar ödemeye istekli olduklarından fiyatlar yükseliyor..

Pantera Capital tarafından görülen bu talep artışı, atfedilen PayPal ve Square’in Cash Uygulaması gibi yeni piyasa oyuncularına.

“PayPal yayına girdiğinde, hacim patlamaya başladı … yayına girdikten sonraki dört hafta içinde PayPal, yeni bitcoin arzının neredeyse% 70’ini satın alıyor..

PayPal ve Cash App şimdiden yeni çıkarılan tüm bitcoinlerin% 100’ünden fazlasını satın alıyor. “

Bitcoin için arz ve talep, ilerlemeyi izlemek için ilginç bir metrik olmalı, çünkü PayPal büyük olasılıkla önümüzdeki yıllarda mücadeleye girmesi beklenen birçok ödeme işlemcisinden ilkini işaret ediyor..

Karar

Daha önce belirtildiği gibi, Bitcoin’in yeniden dirilişini açıklayabilecek tek bir neden yoktur – bunun yerine, bir dizi faktör işin içindedir. Bunlar zamanla değişebilirken, yatırım firmaları tarafından tamamlanan araştırma birkaç önemli noktaya işaret ediyor..

  • Bitcoin uçucu mu? Van Eck, önemli sayıda S’ye göre “Hayır” diyor.&P 500
  • Bitcoin geleneksel pazarlarla ilişkili mi? Fidelity Digital Assets, 2015 yılına kadar “Hayır” diyor
  • Bitcoin giderek azalıyor mu? Pantera Capital, madencilik faaliyetlerine ve pazara yeni girenlere dayanarak “Evet” diyor

Bugün tartışılan bulguların her birinin saygın yatırım firmalarından geldiğini hatırlamak önemlidir. Bunlar, zorlu bir Bitcoin meraklısının anekdotlu saçmalıkları değil. Bu nedenle, orijinal kripto para birimi için gelecek vaat eden bir gelecek olasılığı giderek artıyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me