Bitcoin şu anda nadiren dikkat çekmiyor ve takip ediyor 2020’ye güçlü bir son dünyanın en büyük kripto para birimi tüm zamanların en yüksek fiyatını defalarca yendi, madeni para, bir değer deposu olarak altının yerini alacak bir nihai olarak uygunluğu konusunda tartışmalara yol açmaya başladı.. 

Bununla birlikte, kıymetli metallerinkine benzer bir şekilde serveti sürdürmek için bir yol olarak kriptonun uygunluğu konusunda görüşler bölünmüş durumda..

Külçe Yenmek: Bitcoin Sonunda Altını Değiştirecek mi?

Kaynak: Coingecko

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin mütevazı kökenlerden büyüdü sadece on yıl önce bir fenomen haline geldi. Şiddetli piyasa oynaklığı ile karakterize olmasına rağmen, daha yüksek benimseme seviyeleri gelecekteki daha yüksek fiyatları işaret ettiği için gelecek kripto para birimi için parlak görünüyor. kripto borsalarında yatırımcılar için güvenlik ve kullanılabilirlik açısından sürekli olarak daha güçlü özellikler geliştirmek. 

Külçe Yenmek: Bitcoin Sonunda Altını Değiştirecek mi?

Kaynak: BullionVault

Bitcoin’den daha az değişken olmasına rağmen, altının değerinin de son yıllarda istikrarlı bir şekilde yükseldiğini görebiliriz, ancak BTC ile aynı orana yakın olmasa da.. 

Geleceğin Bitcoin yatırımı için neler getirebileceğine ve tercih edilen bir değer deposu olarak altının yerini alma potansiyeline gerçekten sahip olup olmadığına daha yakından bakalım:

Bitcoin Oluşturma Momentumu

Bitcoin, hem yatırımcılar hem de piyasa analistleri arasında büyük bir heyecana neden oluyor. Rick Rieder, BlackRock’un sabit gelir baş yatırım sorumlusu finans dünyasında Bitcoin’in gelecekteki konumu konusunda iyimser, ve 2020’nin sonlarında bir CNBC röportajında ​​kripto para biriminin “kalıcı olarak burada” olduğu iddia edildi.

New York merkezli bir küresel yatırım yönetimi firması olan BlackRock’tan gelen bu ciro, yönetimi altında yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlığa sahip, kripto para birimi için en son doğrulama işareti olarak gelirken, diğer firmalar da Bitcoin hype’ına giriyor.. 

Bazı stratejistler, JPMorgan Chase de dahil olmak üzere dünyanın en büyük varlık yönetimi firmalarından bazılarının çıkarlarına, güvenli liman yatırım tercihi olarak Bitcoin’in bir gün altının yerini alması için güçlü bir potansiyel olduğunun bir göstergesi olarak işaret ediyor.. 

ABC Money, halihazırda ortaya çıkan bir eğilime işaret ediyor şirket hazine tahsilerinin Bitcoin’e doğru hareket etmeye başladığı yer. MicroStrategy ve Square, bunun iki önemli örneğidir; eski, başlangıçta Bitcoin’e 425 milyon dolar yatırım yapmadan önce, gelirlerin BTC alımlarına gideceği 400 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifini duyurdu. Yoğun talep nedeniyle, teklif birkaç gün içinde 550 milyon dolara çıkarıldı.. 

Kurumsal hazineler söz konusu olduğunda, BTC piyasadaki birkaç iyi yatırım fikrinden biri olabilir. Devlet tahvilleri ve şirket tahvilleri, tüm zamanların en yüksek getirisi olan borçla karşılaştırıldığında çok az getiri sağlıyor. Başka yerlerde nakit, enflasyon nedeniyle satın alma gücünü kaybediyor. Bununla birlikte, daha önce yatırımcıları Bitcoin ve kripto alımlarından korkutan oynaklık, altınla ilgili olarak tüm zamanların en düşük seviyesine düştü.. 

Önümüzdeki yıllarda, Bitcoin’in güvenli liman ve servet varlığının deposu olarak yavaş yavaş altının pazar payını tüketmesi söz konusu olabilir. Matematiksel olarak tanımlanmış ve doğrulanabilir kıtlığı ve hashing gücü ve aktif hesapları çevreleyen ağ ölçümleri nedeniyle, yatırımcılar için daha fazla çekicilik getirebilir.. 

Ayrıca, kripto para biriminin nispeten küçük piyasa değeri ve yönetim kurulu genelinde artan benimseme oranlarıyla Bitcoin, yatırımcılar için bazı cazip risk-ödül faydaları sunabilir.. 

Altını Taklit Etmenin Zorluğu

Bitcoin’in artan popülaritesine rağmen, kripto para birimi ile altın arasında hala bazı keskin zıtlıklar var. En büyük farklılıklardan biri, çılgınca farklı biçimdedir. BTC ve altın arasındaki vakaları kullanın

Hem Bitcoin hem de altın değer deposu olarak kabul edilebilirken, altın, mücevher üretimi ve elektronik ve otomobil endüstrilerinde mal üretimi söz konusu olduğunda pratik kullanım durumlarına sahiptir.. 

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerinde çalışmasına rağmen, altyapısı Ethereum ve diğer altcoinlerde bulunabilen diğer blockchain ağlarından daha ilkeldir, yani pratik olarak konuşursak, kullanım söz konusu olduğunda altının madeni parayı geride bıraktığı anlamına gelir.. 

 Bitcoin’in Cazibesi Yeterince Güçlü mü?

2020’nin sonlarına doğru, piyasa hareketleri altından dijital varlıklara daha fazla para akmaya başladığını gösteriyor gibiydi. Kasım ayında,% 90 etkinlik oranıyla bir Covid aşısı geliştirildiğinin açıklandığı gün altın fiyatları% 5 düştü. Haberler Bitcoin’in% 2 artmasına neden oldu. Takip eden günlerde ve haftalarda, daha fazla para altın bıraktı ve kripto para piyasalarına girdi.. 

Para, altını bırakıp Bitcoin’e giriyorsa, hisse senetleri ve kripto para birimleri içindeki ‘riskli’ işlemlere atlamak ekonomide daha fazla iyimserlik olabilir. Bu, Bitcoin’i bazı analistlerin önerdiği gibi güvenli bir liman oyunu haline getirmese de, yatırımcıların oynaklığını azaltan ve dünyanın dört bir yanındaki talipleri kazanan bir madeni paranın potansiyeline uyandığına dair açık bir işaret gösterme ihtimali var..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me