Kripto para birimleri popülerlik kazanmaya devam ederken, sektöre hizmet etmek isteyen şirketlerde çok ihtiyaç duyulan bir artış görüyoruz. Kripto para birimleri birçok farklı yetenek sunarken, her zaman ön planda olacak bir uygulama var – tüccar harcamaları. Bu, genel halka kripto para kullanımıyla günlük harcama alışkanlıklarını destekleme yeteneği sağlamak anlamına gelir..

Bir müşterinin banka kartından farkı olmayan bir benzin istasyonunda sahip olduğu kripto parayı kullanabileceği gün sektör için önemli bir gün olacak. Neyse ki, yakında gelecek bir gün.

Kripto Banka Kartları

Bir kripto banka kartı, adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcının kripto para birimiyle günlük alışveriş yapmasına olanak tanıyan bir banka kartıdır. Bunu başarmak için, şirketler genellikle mevcut altyapıdan yararlanarak mevcut ödeme işlemcileriyle ortak olmaya zorlanır. Bugüne kadar açıklanan kripto banka kartlarının çoğu için Visa bu tercih edilen ortak haline geldi..

Temperli Beklenti

Kripto banka kartı fikri ileriye doğru harika bir adım gibi geliyorsa, beklentilerinizi karşılayın. Bu tür kartların piyasaya sürülmesi gerçekten de kriptoda ileriye dönük bir ivme gösterirken, çoğu beklendiği gibi çalışmayacak..

Kart sahipleri, bir satın alma işlemini finanse etmek için kripto para varlıklarından yararlanabilecekken, tüccarlar kripto para birimlerini kabul etmeyecek. Bunun yerine, Visa ile bu ortaklıklar, ödeme işlemcisinin kripto para birimlerini ticari satış noktasında FIAT’a dönüştürdüğünü görecektir..

İdeal olarak, tüccarlar giderek daha fazla müşterinin bu tür yollarla ödeme yaptığını gördükçe ve dijital varlıklarla daha rahat hale geldikçe, bir gün tam entegrasyonu destekleyeceklerdir..

Yaklaşan Teklifler

Artık bir kripto banka kartının ne olduğunu ve ilgili artıları / eksileri belirlediğimize göre, bunları ne zaman dört gözle bekleyebiliriz??

Birkaç yıl öncesine dayanan çeşitli şirketler, böyle bir kart geliştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Ancak fikrin arkasındaki öncülerin çoğu, düzenlemeler ve piyasanın olgunlaşmamışlığı nedeniyle engellendi. Bununla birlikte, bu durum 2020’de değişti, çeşitli yüksek profilli şirketler kendi yinelemelerini yakında piyasaya sürdüklerini duyurdu. Aşağıdaki kartların her birinin önümüzdeki aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor..

Coinbase

Kripto ile ilgili en büyük isimlerden biri olarak, Coinbase tarafından sunulan herhangi bir teklif büyük bir merakla bekleniyor. Coinbase, kripto tabanlı banka kartlarına girmesi için ‘Coinbase Kartı’. Amerika Birleşik Devletleri dışında bir süredir satışta olan kart, yakında ilkini yapacak. görünüm ABD sınırları içinde.

Coinbase, kripto harcamalarını desteklemekten bir adım daha ileri gitti. Kartının ayrıca, kullanıcılarına Steller’de% 4 veya Bitcoin’de% 1 geri ödeme sağlayan ödül özellikleri de sunacağını duyurdu..

Paxful

Bu en yakın zamandır duyuruldu bugün burada listelenen kripto banka kartı. Paxful ve Ternio’nun ortak çalışmasıyla mümkün kılınan kart, “banka hesabı olmayanlara banka” hedefi ile geliştirildi. Paxful, Dünya Bankası tarafından toplanan verileri – küresel olarak 1,7 milyar insanın banka dışı olduğunu gösteriyor – bu çabanın arkasındaki nedeni olarak özellikle belirtiyor..

Ternio’nun CEO’su Daneil Gouldman, “Paxful, eşler arası bitcoin piyasasında sınıfının en iyisi, bu yüzden müşterilerine BlockCard platformuna erişim sağlama konusunda heyecanlıyız … Hepsini bir araya getirmek eğlenceli olacak. Blockcard’ın küresel banka kartı ve banka hesabı yetenekleriyle Paxful’un güçlü yönlerinden. Ternio, kripto para birimleri ve geleneksel bankacılık sistemi arasında birlikte çalışabilirlik sağlamaya kararlıdır. “

BlockFi

Yukarıdaki teklifler çeşitli benzerlikler paylaşırken, BlockFi’nin teklifi biraz farklıdır. Bir müşterinin kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına izin vermek yerine, ilk kripto para birimi ödül kartlarından birini geliştirmek için Visa ile ortaklık kurdu..

Bu, tipik banka satın alımları yaparken, kart sahibinin hava mili veya “nakit para iadesi” gibi sadakat puanlarına benzer şekilde desteklenen kripto para birimleri alabileceği anlamına gelir.

Gerçek harcamalar, yalnızca FIAT para birimlerinin kart sahibi bakiyelerine dayanacaktır. Harcamaya ek olarak kripto ödülleri alma olanağı sağlayan diğer tekliflerle birlikte, BlockFi’nin kartının yapısının lansmanda değişip değişmediğini görmek ilginç olmalı..

Karar Hala Dışında

Sağlanan kripto banka kartı örnekleri, planlananların sadece birkaçıdır. Henüz çok az canlı yayınlanmış olmasına rağmen, bu kartların başarılı olup olmayacağına dair karar hala belirsiz. Müşteriler yalnızca ödül kartlarıyla mı ilgileniyor? İkisinin bir kombinasyonu mu? Yoksa hiç ilgilenmiyorlar mı?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me