tZERO bir ikincil piyasa ve blok zinciri Öncelikle geleneksel olarak likit olmayan yatırımlara odaklanan ekosistem. Büyük özel şirketlerdeki özel sermaye veya ticari gayrimenkul gibi bu yatırımlar, yatırımcılara ikincil likidite için sınırlı seçenekler sunar..

Bir yatırımcı ikincil bir ticaret platformu bulsa bile, süreç herkesin bildiği gibi yavaş ve pahalıdır. Ek olarak, bu tür bir yatırım, geleneksel menkul kıymet yatırımlarına kıyasla şeffaflıktan yoksundur. Bu nedenler, yatırımcıları piyasaya güven eksikliği bıraktı. tZERO, yatırımcıların ihtiyaçlarını ön planda tutan açık blok zinciri tabanlı bir yaklaşımla bu güveni yeniden kazanmayı hedefliyor..

Firmanın kurucusu ve eski CEO’suna göre, Patrick Byrne, tZERO’nun amacı, kullanıcılara artık geleneksel kurumsal pazar yapılarına güvenmeme yeteneği sağlamaktı. Bunun yerine, gelişmiş piyasa bütünlüğü sağlayan kriptografik olarak güvenli, merkezi olmayan defterlere dayalı yeni bir ticaret platformu türü tasarladı..

Piyasada Daha Az Likidite

Özel likidite, tZERO’nun devrim yaratma potansiyeline sahip olduğu başka bir piyasadır. Bugün, yarısı kadar var halka açık şirketler 2000 yılında olduğu gibi. Firmalar özel kalmaya ve akredite yatırımcılara özel kaynak yaratma kampanyalarına odaklanmaya devam ediyor. Akredite yatırımcılar, 1 milyon doların üzerinde likit varlığa sahip yatırımcılardır. Özel Seri A finansman turları olarak bilinen bu etkinlikler, çoğu yatırımcı için sınırsızdır..

tZERO, pazara çeşitli sektörlerde yüksek kaliteli menkul kıymetleri belirtmek ve ticaretini yapmak için kolay bir yol sağladığı için endüstriye ideal bir ektir.. 

. Bu şekilde tZERO, yeni nesil ticaret platformları aracılığıyla sermaye piyasalarına daha fazla verimlilik ve şeffaflık getirme çabalarına öncülük etti..

TZERO ATS nasıl çalışır?

tZERO ATS, ihracatı ve ticareti için önde gelen alternatif ticaret sistemidir. güvenlik belirteçleri. tZERO ATS, 2016 yılında blockchain tabanlı bir güvenliğin bildirilen ilk ticaretine öncülük etti. Bu platform, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) faaliyet gösterecek ilk onay alanlardan biri oldu. Bu nedenle tZERO ATS, aşağıdakiler için en büyük ikincil ticaret platformudur: dijital menkul kıymetler Dünyada. 

TZERO Ekosistemi

TZERO Ekosistemi

tZERO ATS, ortalama yatırımcıların aboneleri aracılığıyla özel şirketlerin hisselerini kolayca alıp satmasını sağladığı için oyunu değiştiriyor. Özellikle, tZERO ATS abonelerinin müşterileri geleneksel sertifikasız menkul kıymetlerin alım satımını yapar. TZERO ATS ekosisteminde dijital menkul kıymetler, gerçek bir tokenize menkul kıymetten ziyade yatırımcılara daha fazla şeffaflık sağlama aracı olarak işlev görür. Sonuç olarak, tüm kayıtlar hala geleneksel menkul kıymetlerle aynı şekilde tutulmaktadır..

TZERO ATS ekosisteminde, tüm alıcılar ve satıcılar karanlık bir havuzda ticaret yaparlar. Bu strateji, tZERO ATS’nin işlemlerde eşleştirici olarak hareket etmesini sağlar.. 

TZERO’nun tarihi

tZERO ATS, tZERO Group, Inc.’in (tZERO) yüzde yüz iştirakidir. tZERO’nun zirveye çıkma yolculuğu 2014 yılında başlıyor. Şirketin CEO’su, Overstock’un Medici blockchain projesiyle o sırada çalışmaya başladı. Medici’nin amacı, Overstock’un blockchain teknolojisini ilerletmesine izin vermekti. tZERO, halka açık şirket Overstock.com Inc.’in (NASDAQ: OSTK) blockchain odaklı, yüzde yüz iştiraki olan Medici Ventures’ın bir yan kuruluşudur. 2016 yılında tZERO, tZERO ATS’yi satın aldı. 

2018 yılında tZERO, Tercih Edilen Sermaye Tokenleri, Seri A (TZROP) ihracını tamamladı. TZROP, 6 Ağustos 2018’den önce gelecekteki hisse senedi sözleşmeleri imzalayan ve TZROP teklifinin kapanışı olan 8 Ağustos 2018’e kadar tamamen finanse edilen yatırımcılara özel bir plasman olarak ihraç edildi…

BSTX ile Ortak Girişim

Haziran 2018’de açıklanan tZERO ve BOX Digital arasındaki ortak girişim, Boston Security Token Exchange LLC (BSTX), BOX Exchange LLC’nin bir ABD ulusal menkul kıymetler borsası tesisini işletmeyi ve menkul kıymet jetonlarının alım satımını desteklemeyi planlıyor. tZERO, gerekli teknolojiyi oluşturmak için çalışıyor ve devam eden teknoloji uygulamasını, idaresini, bakımını ve desteğini yönetecek. BOX Digital, yönetici liderliği ve düzenleme uzmanlığı sağlıyor. BSTX operasyonlarının başlaması, BSTX için önerilen ticaret kuralları ve operasyonuyla ilgili diğer hususlarla ilgili olarak SEC tarafından onaylanmaya tabidir..

tZERO Kripto

tZERO Dapp

tZERO Dapp

1 Ocak 2019’dan itibaren tZERO, perakende müşterileri için kripto para birimi ile itibari para birimi arasında düzenleyici bir şekilde uyumlu bir köprü oluşturmak üzere kurulmuş bir başlangıç ​​olan tZERO Crypto, Inc.’in (tZERO Crypto) hisselerinin% 100’ünü satın aldı. tZERO Crypto, 2018’de sınırlı operasyonlara başladı ve tZERO, kripto para birimi cüzdanının yeteneklerini 2019 boyunca genişletti. tZERO Crypto artık müşterilerin tZERO Crypto mobil uygulaması aracılığıyla belirli kripto para birimlerini saklama, satın alma ve satma olanağını sağlayan gözetim dışı kripto para birimi cüzdanı ve takas hizmetleri sunuyor.

Rekor Büyüme

Haziran 2020’de tZERO, platformda rekor büyüme kaydetti. Bugün, tZERO ATS, tüm küresel güvenlik belirteci ticaret hacminin% 90’ından fazlasını oluşturmaktadır. Ek olarak, platform, sektörün toplam token dolar değerinin% 80’inden fazlasından sorumludur. Özellikle, bu kilometre taşlarıyla ilgili haberler Overstock’un hisselerini% 8 artırdı.

TZERO ATS’de nasıl ticaret yapılır

TZERO ATS’de işlem yapmak için bir komisyonculuk hesabı açmanız gerekir. Bu süreç, KYC / AML uyumluluğu dahil olmak üzere tam bir kaydı tamamlamanızı gerektirir. Kritik olarak, komisyoncunuzun tZERO ATS abonesi olması gerekir. Diğer seçeneğiniz, tZERO ATS abonesi ile bir uzlaştırma hesabına sahip bir komisyoncu-bayide bir hesap başlatmaktır..

TZROP

TZROP, bir ERC-20 standardına dayanır ve yalnızca tZERO ATS’de işlem gören tercih edilen bir hisse senedi teminatıdır. tZERO token sahipleri, tZERO’nun ayarlanmış brüt gelirinin% 10’una eşit üç ayda bir temettü alırlar. Bu şekilde TZROP, yatırımcılara gelir artışına doğrudan maruz kalma sağlar.

TZROP Nasıl Elde Edilir

Bir komisyonculuğa ihtiyacınız olacak hesap Dinosaur Financial, LLC’de TZROP’a sahip olmak için. Başlangıçta, bu token yalnızca akredite yatırımcılar tarafından alınıp satılıyordu. Ancak tZERO, TZROP’un artık 1933 Menkul Kıymetler Yasası uyarınca 144. Kural uyarınca akredite olmayan yatırımcılara yeniden satılabileceğini duyurdu..

tZERO ATS – Pazar Lideri

Bu platformun pazarda oynadığı hayati rolü anlamak için tZERO ATS’nin pazar hakimiyetine yalnızca hızlıca göz atmak yeterlidir. tZERO ATS, güvenlik jetonu sektöründe gerçek bir öncüdür. Sonuç olarak, bu platform, ikincil menkul kıymetler piyasasında önümüzdeki yıllarda baskın ticaret alanı olmaya devam edecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me