Önce Prometheum sen kurucusun EquityArcade, tüketicilerin video oyunu girişimlerinde hisse satın almasını sağlayan bir platform. EquityArcade’deki deneyiminizin Prometheum’a nasıl geçtiğini bize bildirir misiniz??

EquityArcade, tüketicilerin (yatırımcıların) platformda finanse edilen bağımsız oyunlardan elde edilen gelecekteki gelire yatırım yapmalarına olanak tanıyan bir Reg CF hisse senedi kitle fonlaması platformuydu. Reg CF, Reg A + kitle fonlaması kurallarını da içeren JOBS Act’in bir parçasıdır. Prometheum, genel halkın blockchain menkul kıymetlerine yatırım yapmasına izin vermek için Reg A + ‘yı kullanıyor. Tüm JOBS Yasası düzenlemeleri, çevrimiçi öz sermaye kitle fonlamasıyla ilgilidir. Sonuç olarak, Prometheum’un Reg A + teklif platformunu oluştururken EquityArcade’den edindiğimiz deneyimlerden ve derslerin çoğundan yararlanabildik.. 

Prometheum, şirketlerin kendi Akıllı Güvenlik Belirteçlerini (SST’ler) sunarak sermaye artırmalarına olanak tanır. SST’lerin kendilerini STO’lar (Security Token Offerings) veya DSO’lar (Digital Security Offerings) gibi diğer endüstri standartlarından nasıl farklılaştırdıklarını bizimle paylaşır mısınız??

SST’ler, STO’lar ve DSO’lar aynı sorunu çözmeye çalışan farklı protokollerdir. Blockchain menkul kıymetler ekosisteminin gözetim dahil olmak üzere belirli kritik bileşenlerine ilişkin tam bir düzenleyici netlik sağlanana kadar, hangi protokolün en iyi temeli sağladığına karar vermek mümkün değildir..

Bir şirketin SST’yi başlatma süreci nedir??

SST düzenlemek isteyen bir ihraççı, Prometheum’a bir teklif için başvuruda bulunacaktır. Bu noktada, ihraççı, Prometheum’un, şirketin bir SST düzenleme yetkisine sahip olup olmadığını belirlemek için gerekli durum tespiti yapmasına olanak tanıyan tüm ilgili belgeleri sunacaktır. Durum tespiti sürecini geçtikten sonra, ihraççı, Reg A + teklif sirkülerini tamamlayacak ve bu belgeyi kalifikasyon için SEC’e sunacaktır. SEC tarafından onaylandıktan sonra, teklif Prometheum’un teklif platformunda listelenecek ve sermaye oluşturma faaliyetlerine başlayacaktır. Belirtilen sermaye miktarı artırıldığında, SST kapanış ve yatırımcıların Prometheum aracılık hesabına dağıtılacaktır. Bir SST dağıtımı üzerine, Prometheum’un ihraç platformu, yatırımcıların SST’lerini Ana veya Kişisel Cüzdanlarına yerleştirmek için kullanılan çok imzalı, çok aşamalı süreci koordine eder. Dağıtım gerçekleştiğinde Prometheum, SST’yi perakende tabanlı (yani tüm yatırımcılara açık) Alternatif Ticaret Sistemimizde (ATS) listeleyecek ve ihraççının SST’sinde ikincil piyasa ticareti başlayacaktır.. 

Şirketler bir SST başlatmaktan ve bunu platformunuzda barındırmaktan ne tür ücretler beklemelidir??

Amacımız, şirketlerin mümkün olan en verimli şekilde 50 milyon dolara kadar para toplamasına izin vermektir: diğer yasal sermaye artırma yöntemlerinden daha hızlı, daha ucuz ve daha kolay. Doğrudan ücretler açısından, ihraççılardan topladıkları toplam miktarın küçük bir yüzdesini tahsil etmeyi planlıyoruz (toplanan toplam miktara bağlı olarak% 1-3). Bir jeton dağıtıldıktan ve ATS’de işlem görmeye başladıktan sonra, şirketlerden sipariş defterlerini korumak için üç ayda bir 2.500 $ üyelik ücreti alınır..

Prometheum tarafından alınmayan dolaylı ücretler değişiklik gösterebilir ve yasal ve Reg A belgelerinin oluşturulması için hazırlık, muhasebe, denetim, pazarlama ve diğer olası profesyonel hizmetler ile ilgilidir..  

    

SST, Kayıt A + olarak verilecektir. Bu mevzuata aşina olmayan yatırımcılar için bu ne anlama geliyor? Faydalarını açıklayabilir misin?

A + Yönetmeliği, ihraççıların yıllık olarak halktan 50 milyon dolara kadar para toplamasına izin verir ve bu tür menkul kıymetler ihraç edildiğinde ikincil bir piyasada serbestçe satılabilir. Reg A +, başlangıçta kripto topluluğu tarafından tasarlanan ruhu karşıladığı için blok zinciri menkul kıymetleri çıkarmak için gerçekten mükemmel bir düzenlemedir – genel halkın yatırım yapmasına izin verir ve varlık dağıtım üzerine serbestçe satılabilir, ancak düzenlenmiş bir şekilde (birçok tarihsel jeton yatırımları). 

 

Platformunuzda oluşturulan jetonlar daha sonra özel bir ATS’de (Alternatif Ticaret Sistemi) takas edilebilir. ATS’nizin nasıl çalışacağını detaylandırır mısınız??

Yüzeyde, ATS tıpkı geleneksel bir hisse senedi elektronik piyasası gibi işlemektedir. Her token, o token için arz ve talebi temsil eden bir sipariş defterine sahiptir – teklifler (alıcıların ödemeye istekli oldukları ve istedikleri token sayısı) ve sorar (satma teklifleri veya satıcıların hangi satmaya istekli olduğu ve sayı satmak istedikleri token sayısı). Bu emir defteri, teklifleri düzenlemek için bir algoritma kullanan ve bir fiyat soran, fiyat teklifi üzerine motor daha sonra zaman önceliğini kullanan ve nihayetinde alıcı ve satıcıları aynı fiyattan karşılandıklarında “eşleştiren” eşleştirme motoru tarafından yönetilir. Tüccarların ve yatırımcıların emir defterini görmelerine, çizelgelere bakmalarına, emir girmelerine ve hesap durumlarını ve önceki işlemlerini görmelerine olanak tanıyan, Etrade veya Schwabb’a benzer bir çevrimiçi işlem platformu vardır. Omnibus hesaplarının kullanılması yoluyla, diğer broker-bayiler müşterilerine SST’lere erişim sunabilecektir. ATS’miz, her ikisi de 11 ½ saat uzunluğunda iki seans ve uzlaşma için 30 dakikalık iki arayla her gün 2 seans düzenlemeyi planlıyor. Gerçekleştirilen bir ticaret olduğunda, yani bir alıcı ile satıcı arasındaki bir sipariş eşleştiğinde, ticaret blok zincirine yazılır ve geleneksel kayıt tutma ile uyumluluğu sağlamak için bir veri tabanına kaydedilir..  

Platformunuzda başlatılan SST belirteçleri, OpenFinance ve tZERO gibi düzenli güvenlik belirteci ticaret borsalarında takas edilebilir mi??

SST’ler Prometheum’un ATS ile uyumludur ve Prometheum ekosisteminde hem menkul kıymetler hem de hizmet jetonları olarak çalışırlar. Prometheum Utility Blockchain üzerinde akıllı sözleşmeler oluşturarak SST ihraççılarının diğer borsalara veya blok zincirlerine bir köprü oluşturması mümkün olabilir. Dijital varlıklar için ulusal bir piyasa sisteminin eşdeğeri geliştikçe, dijital varlıkların güvenlik belirteç borsaları ve alternatif ticaret sistemleri arasında ticaret yapabilme kabiliyetine sahip olması muhtemel olacaktır.. 

Ember (MBR) jetonları nedir ve bu projede hangi rolü oynarlar??

Ember SST, tüm SST işlemlerini besler ve sahiplerin protokol ve uygulama katmanlarında hizmet sağlamasına olanak tanır. Prometheum’un Ember jetonunun hem kar sağlayan yardımcı programı (iş / erişim) hem de özel ödeme para birimi özellikleri vardır. Ember, Prometheum blok zinciri Ağı için yakıt sağlar ve merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı bir ortamda değer aktarmak için menkul kıymetleri kullanmaya yönelik modern bir yaklaşımın sağladığı çok yönlülüğü ve değeri gösterir. Ember, Prometheum Blockchain’de yayınlanan ilk SST’dir ve diğer SST’ler için yasal ve teknik emsali belirler..

Görünüşe göre her şeyi sıfırdan inşa ediyorsunuz, neden mevcut bir blok zinciri kullanmıyorsunuz??

Prometheum blok zinciri, düzenleyici gereksinimlerin karşılanmasını sağlamak ve aynı zamanda blok zincir menkul kıymetlerinin yardımcı jetonlar olarak kullanılması için uygun bir yöntem sağlamak için gereklidir. Bu, dağıtılmış uygulamalarla doğrudan etkileşimi ve bir kullanıcı Prometheum ATS’de ticaret yapmak istediğinde blok zinciri menkul kıymetlerini aracılık hesaplarının içine ve dışına taşıma süreçlerini içerir..

Prometheum hakkında bize söylemek istediğiniz başka bir şey var mı??

Prometheum, dijital varlıkların yaygınlaşması için gereken pazar altyapısını oluşturuyor. SEC, 2017 DAO raporunda jetonların menkul kıymetler olduğunu açıkladığında, bu tür bir altyapı mevcut değildi, bu da token menkul kıymetlerinin ihracı, ticareti, takas, takas ve muhafazası için uygun tesislerin olmadığı anlamına geliyordu. Prometheum, bu boşluğu doldurmaya çalıştı ve genel halkın dijital varlıklara yatırım yapmasına ve ticaret yapmasına izin verecek altyapıyı oluştururken, aynı zamanda ticaret yapıldıktan sonra tasfiye, uzlaştırma ve saklama mekanizmaları da sağlıyor. Prometheum Ağı, dijital varlıkların yeni bir varlık sınıfından ana akım bir varlık sınıfına geçmesi için gerekli olan genel halkın katılmasına izin vermeyi amaçlamaktadır.. 

Daha fazla bilgi edinmek için Prometheum’u ziyaret edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me