Matthew CEO’su iComply (iComply Investor Services Inc.), 160’tan fazla ülkeyi kapsayarak kurumsal finansmanın dijitalleştirilmesine güç veren ödüllü bir Regtech platformudur..

Uzun yıllardır kripto para birimine dahil oldunuz. Kriptoyu ilk nasıl öğrendiğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Kripto para birimini (Bitcoin) ilk kez 2011’de Vancouver’daki bir buluşmada duydum. Ondan önce, servet yöneticisi olarak yarım on yıldan fazla zaman geçirdim. Blockchain teknolojisinin sermaye piyasalarını nasıl dönüştürebileceğini gördüm. O zamandan beri bir ton yenilik gördük. Dijital medyayla karşılaştırmak gerekirse – Bitcoin finansın Napster’ı olsaydı, Ethereum’un akıllı sözleşmeleri BitTorrent’ti.

İComply Investor Services konseptiyle nasıl tanıştınız??

İComply’ye duyulan ihtiyaç, iki büyük olaydan doğdu, 2014’te çalıştığım fintech, broker bayileri ve varlık yöneticilerinin tüm işlerini bir iPad’den yönetmeleri için bir platform oluşturmaktı. KYC için piyasada birkaç API vardı, ancak bugün bile bu araçların çoğu işe alım veya kimlik doğrulamadan başka bir şey yapmıyor.

Geçtiğimiz 15 yıl boyunca, birçok düzenleyici denetim döngüsünden geçtim ve ilk AML eğitimimi 2005’te yaptım. İşletmelerin küresel değişiklikleri ve yerel düzenlemelerde sık sık yapılan değişiklikleri kolayca yönetmesine izin verecek bir araç setine ihtiyaç olduğunu gördüm – işe alım için, kimlik doğrulama, AML veya hatta ifşa ve yasal anlaşmalar. Bugün iComply, tüm müşteri yaşam döngüsü boyunca AML uyumluluğunu destekleyen kurumsal düzeyde tanımlama ve risk yönetimi araçları sunmaktadır..

LIBOR üzerinden CME faiz oranı takas işlemlerinin eşleştirilmesini ve yerine getirilmesini otomatikleştirmek için Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanmak için 2016 projesini yönettiniz. Bu nasıl çalıştı ve sonuç ne oldu?

Aslında, bu kavram kanıtının (POC) sadece teknik kısmına MIT’de bir ekiple liderlik ettim. Amacımız, türevleri etkin bir şekilde takas etmek için akıllı sözleşmelerin kullanılıp kullanılamayacağını belirlemek için bir iş vakası ve teknik POC oluşturmaktı. Bu, dünyadaki en büyük ikinci takas odasının tüm iş akışlarını, iş ve uyumluluk gereksinimlerini belirlememizi gerektirdi. İşlem karşı tarafları, onların hukuk firmaları ve bütün bir özel mülk yazılım ağı arasındaki noktaları birleştirdik.

Geriye dönüp baktığımızda, çözümümüz karmakarışıktı – zincirde çok fazla mantık ve potansiyel olarak gizli bilgi vardı ve Ethereum özelleştirilmiş bir Salesforce arayüzüne entegre edildi. Erken günlerdi. DAO felaketinin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra ve sonuçta ortaya çıkan sert çatal, büyük kurumların tüm ilgisini öldürdü. Yine de, POC’nin sonuçları heyecan vericiydi – 4-6 hafta süren ve işlem başına 10.000 $ ‘dan fazla maliyetli olan geleneksel bir kurumsal süreç alabilir ve bir dakikanın altında bir doların altına indirebilirdik..

2017’deki ICO patlamasına 2019’daki takip çöküşüyle ​​tanık olduk. Neden kişisel olarak STO’ların farklı olacağını düşünüyorsunuz??

Birincisi, ICO’lar bir menkul kıymeti dijitalleştirmekten çok farklı bir şey yapmaya çalışıyorlardı – birçok yönden yardımcı tokenler yeni bir varlık sınıfıdır, güvenlik tokenleri çoğunlukla geleneksel finansal araçlara uygulanan yeni teknolojidir. Hâlâ hizmet belirteçleri için mükemmel kullanım durumları olduğuna inanıyorum – ancak birçok yardımcı jetonun hala menkul kıymetler dışındaki her türlü yasa ve düzenlemeye uyması gerekiyor.

Bunun aksine, STO’lar menkul kıymetler düzenlemesi dahilinde faaliyet göstermeye odaklanıyor. Bu, daha yüksek bir standartta tutulacakları ve tokenlerinin, işlem yaptıkları herhangi bir yargı alanının menkul kıymetler düzenlemesine uyması gerektiği anlamına gelir – cüzdanlar arasında eşler arası transferler için bile. Bu düzenlemeler bir ülkeden diğerine büyük farklılıklar gösterir; kağıt veya dijitalleştirilmiş PDF yasal anlaşmaları dünyasında, AB’deki bir düzenleyicinin ABD’li bir ihraççıyı bir işletmeye, fon veya emlak anlaşmasına özel bir yerleştirme için sermaye artırması konusunda çok az riski vardır.

Bu işlemleri bir blok zincirine koymak, bunu tamamen değiştirir, çünkü düzenleyiciler zaten piyasayı bugün yapması imkansız bir şekilde izleyebilirler. Token ihraççıları bugün hala KYC ve AML için temel API’ler satın alıyor ve birçoğu hala küresel düzenlemeyi ikili olarak düşünüyor – SEC’e karşı SEC yok (yani Reg D ve Reg S). Bununla birlikte, tokenize edilmiş bir varlık, ifşa ve yasal anlaşmalar vb. Dahil olmak üzere kimlik, mahremiyet, veri, AML ve menkul kıymet düzenlemelerinin yargı alanındaki varyasyonlarını kolayca yönetebildiğinde, işleri yapmanın eski yolu çılgınca görünür. Bu birisinin kullanması gibi olurdu Teleks bugün Telegram, e-posta veya Slack yerine.

İComply’nin şirketlere yardımcı olabileceği tokenleştirme kullanım durumlarından bazıları nelerdir??

Prefacto’yu Şubat 2018’de başlattığımızdan beri, Cryptokitties’den tokenize fonlara, gayrimenkullere, tahvillere, özel hisselere, vadeli işlem sözleşmelerine ve hatta lüks Scotch, viski ve şarap fıçılarında kısmi mülkiyete kadar çok sayıda harika jeton projesi gördük..

Prefacto araç seti, jeton çıkaranların sadece ilk teklif için değil, dünyanın hemen hemen her ülkesinde varlığın ömrü boyunca her işlem için uyumluluk gereksinimlerini yönetmesini basit ve çok uygun maliyetli hale getirir. Avukatınız bir ön protokol, satın alma sözleşmesi veya lisans sözleşmesi yazabiliyorsa, muhtemelen bunu belirtebilirsiniz..

2018 yılında, Polymath, Blockport, Securitize vb. İhraç, alım satım, transfer acenteleri ve cap table yönetimi için platformlar başlatan birçok yeni blockchain girişimini görmeye başladık. Birçok STO platformundan nasıl talepler almaya başladık. kurumsal yatırımcıları işe almak için sınır ötesi AML uyumluluğunu ele almak için, bu tür platformlara kolayca takılabilen bir araç seti olarak ikinci bir ürün olan iComplyKYC’yi piyasaya sürdük. Beklemediğimiz şey, arka ofislerin blok zincirine hazır olmadığı geleneksel sermaye piyasalarından gelen talepti. Bu çok heyecan verici bir trend çünkü artık geleneksel brokerler, ihraç platformları ve hatta bazı borsalar arasındaki boşlukları doldurarak birçok müşterimiz için noktaları birleştiriyoruz..

Borsa müşterilerinizden biri, LSE’de halka açılan İngiltere merkezli bir kripto para borsası olan Motto Technologies. Motto’nun ne yaptığını ve iComply’nin onlara nasıl yardımcı olduğunu anlatır mısınız??

Slogan, “hadi düzenlemeleri doğru yapalım” oyununun erken dönemiydi. Platformları, kullanıcıların kripto para birimi satın almalarına, ticaret yapmalarına izin verir, ancak aynı zamanda kullanıcılarına, kripto paranızı her yerde kolayca harcamanızı sağlayan bir Visa kartı da verirler. Bankacılık ortakları, Visa ve Mali Davranış Otoritesinden geçmiş denetimler almak için.

Motto’nun yerel düzenleyici uzmanları bulmasına, politikalarını ve prosedürlerini denetimler, onaylar ve kamuya açık durum tespiti için hazırlamasına yardımcı olduk. İComply’yi kullanmadan önce bankaları, yalnızca geleneksel bir kripto değişimi yapıyorlarsa işe yarayabilecek API tabanlı bir “e-KYC” aracı kullanmalarını istemişti. İComplyKYC araç setimiz, düzenleyici incelemelere dayanabilecek sağlam bir uyumluluk programı oluşturmalarına ve sürdürmelerine olanak sağladı. Diğer platformların çoğu, düzenleyicileri yatıştırmaya çalışmak için hala 10 farklı API ve manuel sistemle uğraşıyor. Motto’nun bu eğrinin önüne geçmesine yardımcı olduk ve yakında halka açık bir şirket olacak şirketin hisseleri hem akredite hem de akredite olmayan yatırımcılara sunulacak – piyasada bunu söyleyebilecek başka bir borsadan haberdar değilim.

Yazılım ürünlerinizden biri, tokenize edilmiş varlıklar için bir regtech çözümü olan Prefacto’dur. Prefacto hangi sorunları çözer??

Prefacto, işletmelerin tokenize edilmiş varlıkları üzerinde uçtan uca uyumluluğu yönetmelerini sağlar. Buna planlama ve yapılandırma, akıllı sözleşmeler başlatma, bir uyum programı geliştirme ve uygulama, düzenleme ve dağıtım ve son olarak devam eden belirteç yönetimi dahildir. Bugün birçok ihraççının yaptıklarına kıyasla, müşterilerimiz ekibimizle erken konuşurlarsa zamandan, paradan ve çok fazla acıdan tasarruf edebilirler..

iComply ayrıca KYC hizmetleri de sunar. Bu hizmetlerden bazıları nelerdir?

2018’in sonlarında, güvenlik jetonu pazarındaki diğer jeton çıkarma platformlarına, transfer acentelerine vb. Demolar ve rekabet yerine bilgiyi paylaşma ve işbirliği yapma fırsatı sunmak için iletişime geçmeye başladık. Birkaç oyuncu bizi bu teklifi kabul etti ve hepimiz çok şey öğrendik. İComply için temel çıkarımlardan biri, Prefacto’nun harika olduğunu düşünürken, uyumluluk teknolojimizin bu diğer platformlar için önemli bir eksik parça olmasıydı..

O zamanlar, diğer platformların hiçbiri kurumsal yatırımcılar, dağıtılmış komisyoncu ağları veya düzenlemedeki çok yargı alanlı varyasyonların uyumluluğunu yönetemiyordu. Bu, işimizi, en iyi olduğumuz bilinen şeye, yani akıllı uyum otomasyonuna yeniden odaklamaya yöneltti. Platformumuzu yeniden düzenlemek ve güçlü bir küresel AML uyumluluk programı oluşturmayı ve sürdürmeyi kolaylaştıran bir araç paketi olan iComplyKYC’nin mevcut sürümünü başlatmak yaklaşık bir yıl sürdü.

Piyasadaki API’lerin yasal gereklilikleri karşılamayacağını bildiğimiz için kendi KYC teknolojimizi oluşturduk – bu araçların bugün HSBC, Santander, Vistra vb. Firmalar tarafından kullanıldığını görmemenizin bir nedeni var. İComplyKYC’yi başlattıktan sonra, kurumsal oyuncuların bu araçları kullanmakla çok ilgilendiklerini keşfettiler çünkü bunlar geleneksel uyumluluğun mevcut standartlarına ve çerçevelerine göre oluşturuldu – bunu sadece mevcut orta ve arka ofis sistemlerine göre işlem başına% 95-98 daha düşük maliyetle yapıyoruz.

Beş yıl sonra sektörü nerede görüyorsunuz?

Bundan 5 yıl sonra – Gartner’ın yutturmaca döngüsü kavramına aşina iseniz – güvenlik jetonlarının yaygın olarak benimsenmeye başladığını göreceğiz. Şu anda, örnek olarak dijital medyaya bakarsanız, güvenlik belirteçleri şu anda Napster veya Kazaa’yı kullanacak kişiler içindir. Beş yıl içinde bir iTunes’umuz olacak, hatta belki bir Netflix’imiz olacak.

Geleneksel firmalar geçmiş İOOY’ler ve Mutabakat Muhtırası basın bültenleri olacak. Posta siparişi DVD’lerinden dijital teslimata kadar Netflix pivotu gibi, bazı büyük adamlar, EY’nin Ethereum ile zaten yaptığı gibi, halka açık blok zincirlerini iş stratejilerinin çekirdeği haline getirmiş olacak. Diğerleri Blockbuster’ın yoluna gidecek.

Aynı zamanda, güvenlik belirteci başlangıçları daha işbirliğine dayalı ve daha birlikte çalışabilir olacaktır. Bir jeton başlatmanın maliyeti bugün olduğundan en az% 90 daha az olacak. Tescilli özel veya amaca yönelik oluşturulmuş zincirler yerine halka açık blok zincirleri seçen platformlar, bu uzun vadeli düşüncenin faydalarını görmeye başlayacaklar..

Son olarak, önümüzdeki 1-3 yıl içinde ölçeklenebilirlik, güvenlik vb. Mantığıyla özel zincirler hakkında çok şey göreceğimize ve duyacağımıza inanıyorum. Bu, iş modellerini ademi merkeziyetçilik ve demokratikleşme tarafından yamyamlaşmaya karşı korumak için son çare bir çabadır. Finans alanında. R3 Konsorsiyumunun ilk üyeleri bunu öğrenmek için milyonlar harcadı, Salesforce ve S&P, Hyperledger projesini hurdaya çıkardı, JP Morgan kısa süre önce Quorum’dan vazgeçti – gerçek şu ki, 30 yılı aşkın süredir finans alanında DLT kullanıyoruz, CDS gibi sistemler inanılmaz derecede verimli ve güvenlidir.

Finansta özel bir blok zinciri veya örgü ağı hakkında yenilikçi hiçbir şey yoktur. Java ve C # ‘a bakın, internet kurma yarışını kazandılar. Google, AWS ve Azure gibi genel bulut çözümleri, paylaşılan genel sunucu mimarisi yarışını kazandı. Dijital finans için, kamuya açık blok zincirleri, özel bir zincirin yapamayacağı şekilde güven ve itibar oluşturan tam şeffaflığı mümkün kılar. 5 yıl içinde, SIX, ASX, GBX ve benzeri oyuncuların, halka açık blockchain altyapısını benimsemek için işlem başına daha düşük maliyetler ve daha düşük teknoloji sahipliği maliyeti lehine mevcut altyapılarını hurdaya çıkardıklarını göreceksiniz..

İComply hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

İComply’deki odak noktamız, şirketlerin sağlam, küresel ve kurumsal düzeyde bir uyumluluk programını kolayca oluşturup sürdürmesini sağlamaktır. Pazarda gördüğümüz sorun, kurumsal sınıf araçların dijital dönüşümü mümkün kılamayacak kadar manuel ve pahalı olmasıdır. Bu arada, fintech, başlangıç ​​ve menkul kıymet token piyasalarında, menkul kıymetler veya finans konusunda çok derin deneyime sahip birçok oyuncu görüyoruz – genellikle sadece tek bir pazarda – ancak orta ve arka ofiste olanlarla ilgili gerçek dünya deneyimi yok. , uluslararası düzeyde çok daha az uyum. Almanya’daki birine bir Kayıt S’si sattığınızda, BaFin, Avrupa Komisyonu, vb .’nin uyumluluk gereksinimleri olduğunu anlamıyorlar. Tüm bu sektörün iyiliği için, token çıkarıcıları uyumluluğu bütünsel olarak incelemeye davet ediyorum. ve olabildiğince erken.

Müşterilerimiz, bütünsel bir yaklaşım sunduğumuzu çok çabuk fark ediyor. Müvekkillerimizi düzenleyiciler, bankalar ve finansal ortaklardan denetimler yoluyla destekliyoruz – başarılı olmak için buna ihtiyaçları var. Uber ve AirBnb için oluşturulan eKYC API, teknolojilerinin bir denetimi geçmeyeceğini bildikleri için bunu yapmaz – bu satışı tamamladıktan sonra. İComply’deki odak noktamızla ilgili benzersiz olan budur, müşterilerimizin iş yapmalarına yardımcı olmak için buradayız – iş modelimizi müşterimizin başarısıyla uyumlu hale getirdik.

Daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edin iComply veya iComply İşletme Listesi sayfasını ziyaret edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me