Küresel Bir Bakış Açısı

Yıl ve on yılın sona ermesiyle, securities.io’da, küresel endüstri duyarlılığını mevcut haliyle ölçmenin akıllıca olacağını düşündük. Dijital menkul kıymetler sektörünün mevcut durumu nedir? Bugün dünden daha mı iyi? Belki de “bilenler” stratejik işlerin hâlâ yapılması gerekiyormuş gibi hissediyor.

Securities.io olarak biz de dahil olmak üzere, bunların hepsi birçok kişinin sahip olabileceği sorgulardır. Bu düşünceyle sektörün çeşitli temsilcilerine ulaştık. Her biri dünyanın farklı bölgelerinden geliyor.

Aşağıdaki yorum, düşünce süreçlerine ve düzenleyici ortamların piyasa algısını nasıl şekillendirebileceğine dair fikir vermektedir..

Etkileyenler

Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Birleşik Krallık. Bireysel olarak bakmaya karar verdiğimiz bölgeler bunlar.

Aşağıdaki şirketler ve liderleri düşüncelerini paylaşmak için zaman ayırdı.

  • MERJ (Afrika)
  • InvestaX (Asya)
  • Fintelum (Avrupa)
  • Vertalo (Kuzey Amerika)
  • Smartlands (Birleşik Krallık)

Düşüncelerin için Penny?

Metodolojimiz basitti – dijital menkul kıymetlerle ilgili aynı 5 basit soruyu dünyanın dört bir yanından 5 CEO / Genel Müdür’e sorun.

Amaç? Coğrafyaya dayalı olarak sektörün algılanması ve benimsenmesindeki farklılıklar hakkında fikir edinin. Sektörün FinTech’i küresel ölçekte etkileme potansiyeli göz önüne alındığında önemli bir ölçü olduğunu düşündüğümüz bir şey..

Afrika – MERJ CEO’su Ed Tuohy

Hint Okyanusu’nda, Tanzanya’nın doğusunda yer alan Seyşeller, adaya ev sahipliği yapan bir ada ülkesidir. MERJ.  CEO Ed Tuohy liderliğindeki MERJ, 2011’den beri faaliyette olan bir menkul kıymetler borsasıdır..

Çabaları, dijital bir borsada tokenize edilmiş hisse senetlerini başarılı bir şekilde çıkaran ilk şirket haline geldi. Ek olarak, şirket, ABD’de değil, Avrupa’da da büyük genişlemeye izin vermesi gereken çok sayıda stratejik ortaklık kurmuştur..

MERJ Borsası kimlerdir?MERJ Borsası kimlerdir?

Bu videoyu YouTube’da izleyin

  1.    Sizce bugüne kadar aşılan en büyük endüstri başarısı / engeli neyi temsil ediyor??

Kulağa basit geliyor, ancak dijital menkul kıymetlerin veya belirteçli menkul kıymetlerin kripto para birimleriyle aynı olmadığı anlayışı. ICO aşaması, teknolojide çok fazla itibar hasarına neden oldu ve dijital menkul kıymetleri bu damgadan ayırmak biraz zaman aldı..

  1.    Yukarıda belirtilen başarılar sektörün temelini atarken, ileriye dönük en büyük engel olarak kalan şey?

Kullanıcı deneyimi. Dünyanın çoğu, özel anahtarlar vb. İle kendi kendini saklama için hazır değil. UX sınıflandırılana kadar, belirteçlemenin tüm faydaları hala bir miktar daha düşük. Ayrıca, altta yatan zincirlerin spektrumu büyümeyi biraz zayıflatıyor. Seçim yapabileceğiniz 30 farklı internete sahip olmak gibi. Standardizasyon, birlikte çalışabilirliğe kesinlikle yardımcı olacaktır.

  1.    “Dostane” düzenleme ve hükümetin kabulüyle ilgili olarak, geri kalanını geride bırakan herhangi bir ülke fark ettiniz mi??

Aslında birçok ülke çok proaktif davranıyor ve buna Seyşel Adaları’nı da dahil ediyorum ama bu bir takım sporu ve küresel olarak çalışmamız gerekiyor. Bu bakımdan, yalnızca en zayıf halkanız kadar güçlüsünüz. ABD ve Çin çok büyük ağırlık merkezleridir ve her ikisi de bazı açılardan proaktif olsalar da bu teknoloji için hala oldukça zorlu ortamlardır..

  1.    Dijital menkul kıymetlerin dönüştürücü yetenekleri hakkında çok şey yapıldı. Pek çok sektördeki değişimi etkileme potansiyeli ile dijital menkul kıymetler sektöründen en çok yararlanmanın mümkün olduğunu düşünüyorsunuz?

Sermaye piyasalarının tüketicileridir – yani. İhraççılar ve yatırımcılar. Asla sabit hat bilgisayarı veya borsa aracı hesabı olmayanlar sokaktaki sıradan insanlardır, ancak artık bir akıllı telefonları var. Teknolojimizi akıllı telefonlarla sorunsuz entegre olacak şekilde tasarlıyoruz. Milyonlarca insan için daha önce var olmayan sermaye piyasalarına erişim noktası sağlıyoruz. Şimdiye kadarki en büyük kazanan bu. Sermaye piyasalarının demokratikleşmesi.

  1.    İleriye baktığımızda, büyüme yörüngesinin neresinde önümüzdeki iki ve beş yıl içinde dijital menkul kıymetler görüyorsunuz?

Önümüzdeki iki yıl içinde, çok sayıda varlığa dayalı türde menkul kıymetler görmeyi bekliyoruz – altın gibi sabit varlıklar, arabalar ve sanat gibi tahsil edilebilir varlıklar ve gayrimenkul. 5 yıl içinde daha fazla maddi olmayan varlığın olacağına inanıyorum – telif hakları, müzik hakları, yazarlık hakları ve derin ve akışkan tohum, girişim ve KOBİ şirketleri havuzu. Bunlar, uluslararası alanda çeşitlendirmenin yollarını arayan, gelişmekte olan bölgelerdeki yatırımcılar için mükemmeldir..

Sonuç

İşte orada var! 2019 sona ermek üzereyken, sektörde açık bir eğilim var – olumlu bir trend. Pek çok engel aşılmış ve aşılmış olsa da, ufukta çok daha fazlası var. Buna rağmen, dijital menkul kıymetlerin FinTech’i yeniden şekillendirme potansiyeli her zamanki gibi umut verici olmaya devam ediyor..

Dünyanın dört bir yanından yeni bir dizi etkileyiciyle endüstri duyarlılığını yeniden ölçmek için birkaç ay içinde temasa geçeceğiz. O zamana kadar, securities.io’ya sık sık giderek haberdar olun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me