Juan Hernandez, OpenFinance Network’ün (“OFN”) Kurucusu ve CEO’su ve deneyimli bir fintech girişimcisidir. OFN, Aralık 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk canlı, düzenlenmiş güvenlik belirteci ticaret platformu olarak piyasaya sürüldü. OFN, düzenlenmiş menkul kıymet token ticaretinde başı çekmeye devam ediyor.

RS: OpenFinance Network (“OFN”), insanların menkul kıymet token ticareti yapmasına izin veren ilk platform olarak bilinir, ancak OFN, güvenlik token ticaretinden çok daha fazlasıdır. OFN kullanıcılarına sunulan bazı özellikleri açıklayabilir misiniz??

JH: Menkul kıymet belirteçlerinin yanı sıra, gayrimenkul, özel sermaye, risk sermayesi fonları, hedge fonları, borsada kayıtlı olmayan GYO’lar ve diğer sınırlı ortaklıklar gibi tüm alternatif varlıkları alıp satmaya hazırız. Bu “geleneksel” alternatif varlıkların tümü, tokenleştirme için harika adaylardır ve ileriye dönük önemli bir büyüme potansiyeli gördüğümüz bu alandır..

RS: OFN’nin ilk rakibi TZERO kısa süre önce piyasaya sürüldü. OFN’yi TZERO’dan ayıran şeyin ne olduğunu bize söyleyebilir misiniz??

JH: OpenFinance ATS, ticaret için açık bir ortam yaratmaya çalışıyor. Şu anda, geçerli SEC muafiyetleri kapsamında menkul kıymet tekliflerinden birden fazla jeton listeleyen tek ATS’iz. Ayrıca, kullanıcılarımızın çok çeşitli ürün tekliflerine erişimini sağlamak için sektör genelinde birden fazla platformla ortaklık kurduk..

 

RS: Bir yatırımcının bir Yatırımcı Pasaportu alması ve menkul kıymet jetonları alıp satmaya başlaması için ilk katılım nasıl görünüyor??

JH: İlk katılım 4 basit adım gerektirir. Öncelikle, Ethereum cüzdanınızı tarayıcınızda yönetmenizi sağlayan ve OFN platformunda işlem yapmanız gereken bir araç olan MetaMask Hesabınızı kurmanızı rica ediyoruz. Ardından, uygunluğunuza göre yatırım yapmanıza olanak tanıyan tek seferlik bir doğrulama süreci olarak hizmet veren yatırımcı pasaportunuzu tamamlamanızı rica ediyoruz. Onaylandıktan sonra, tek yapmanız gereken ticaret cüzdanınıza para yatırmak ve ticarete başlamaktır! Kurulumunuz için eğitici videolar oluşturduk MetaMask Hesabı yanı sıra Yatırımcı Pasaportu.

 

RS: Açıktır ki, menkul kıymet token ticareti yapmakla ilgilenen bireysel yatırımcılar OpenFinance platformunu kullanmak isteyeceklerdir, bize başka kime OpenFinance’in başvurduğunu ve platformun onlara hangi değeri verdiğini söyleyebilir misiniz??

JH: İhraççılar, yatırımcıların yanı sıra, yatırımcılarının likidite arayabilecekleri düzenlenmiş, güvenilir bir foruma sahip olarak platformumuzdan değer kazanırlar..

 

RS: Akredite olmayan kullanıcılar OFN’de hesap açabilir, eğer varsa, bu kullanıcılar aşağıdakilerle sınırlıdır?

JH: Platformdaki uluslararası veya ABD merkezli, akredite veya akredite olmayan tüm kullanıcılar, platformda kendilerine sunulan farklı eylemlere sahiptir. Yatırımcı Pasaportu mekanizmamız, bu farklı kullanıcı türlerini ayırt etmemize ve yalnızca tam olarak katılmalarına izin verilen menkul kıymetlere katılmalarını sağlamamıza olanak tanır. Örneğin, Reg D gibi bazı menkul kıymetlerin 12 aylık bir kilitlenme süresi vardır, Reg A + ve Reg CF gibi diğerleri ise, akredite olmayan yatırımcıların katılabileceği sınırsız menkul kıymetlerdir. Yatırımcı Pasaportumuz, kullanıcıya sorunsuz, sorunsuz bir deneyim sağlamak için bu farklı düzenlemelerin tüm kontrollerini gerçekleştirir..

RS: Güvenlik belirteçlerinin platformda listelenmesini isteyen şirketler için listeleme gereksinimleri nelerdir??  

JH: OpenFinance Network ATS’de ticaret yapmak için dijital bir güvenlik listelemek hem teknoloji hem de uyumluluk incelemelerini içerir. Teknolojik açıdan bakıldığında, şirketler onaylanmış standartlarımızdan birini kullanmalıdır. Uygunluk kontrol listesinden başlayarak, düzenleyenler teklif ve şirket ayrıntılarıyla ilgili tüm ilgili belgeleri sunmalıdır. Öğeleri aldıktan sonra ekibimiz, KYC / AML ve zorlu akreditasyon kontrolleri (506 (c) muafiyetleri için) gibi süreçteki çeşitli adımlar boyunca tüm düzenleyici gerekliliklerin takip edildiğinden emin olmak için düzenleme konusundaki durum tespiti işlemini tamamlar. Onaylandıktan sonra, ihraççı ile listeleme sözleşmesi yapabiliriz.

 

RS: OFN, Alternatif Ticaret Sistemine ve bir komisyoncu-bayiye bağlıdır. Okuyuculara bunun OFN kullanıcıları için nasıl yararlı olduğunu açıklayabilir misiniz??

JH: Bir broker-bayiye (Sageworks Capital, LLC) ve alternatif varlıklar (menkul kıymet belirteçleri dahil) için Alternatif Ticaret Sistemine (ATS) bağlıyız. Kayıtlı bir kuruluşla bağlantılı olmak, menkul kıymet işlemleri söz konusu olduğunda kullanıcılarımızı korumak konusunda daha yüksek bir standarda sahip olduğumuz anlamına gelir. Sadece düzenleyicilere uymamız gereken belirli şartlar değil, aynı zamanda FINRA ve SEC düzenlemelerine tabi olan tüm alım satımlarda kayıtlı bir broker-bayi sahibiyiz..

 

RS: Yakın zamanda Krypital Group ile ortaklık yaptınız, bu ortaklık hakkında bize biraz daha bilgi verebilir misiniz??

JH: Blockchain danışmanlık ve danışmanlık hizmetlerinde liderlerle uyum sağlamaya devam ederken, Krypital Group ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Dünya çapındaki kart çıkaran kuruluşlar için uyumlu güvenlik jetonu tekliflerinin daha fazla benimsenmesini sağlamak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

 

RS: Düzenli olarak sektörün olgunlaşması için düzenlemenin gerekli olduğunu söylediniz. Özellikle hangi düzenlemenin uygulanmasını istersiniz ve neden?  

JH: Daha fazla ihraççı ve katılımcının bu pazara adım atmak için yeterince rahat olması için açıklığa kavuşturulması gereken “güvenlik jetonuna karşı hizmet jetonu” (bkz. Kin vs SEC durumu) etrafında hala çok tartışma var..

 

RS: Şu anda OFN’de hangi simge standartları kabul edilmektedir ve ek standartları dahil etme planlarınız var mı??  

JH: Ortaklarımızla, platforma farklı simge standartlarını dahil etmek için çalışıyoruz. Örneğin, iş ortaklarımızın birçoğunun, Securitize’nin DS-20 protokolü ve Harbor’ın R-Token protokolü dahil, entegre ettiğimiz, yayınladıkları protokoller var..

 

RS: Boru hattında okuyuculara anlatabileceğiniz heyecan verici şeyler var mı??

JH: Şu anda platformda Blockchain Capital de dahil olmak üzere aktif olarak işlem gören üç adet listelenmiş güvenlik tokenimiz var ve önümüzdeki haftalarda çok daha fazla güvenlik token listelemeyi umuyoruz..

RS: Okuyucuların OpenFinance Ağı hakkında bilmesini istediğiniz başka bir şey var mı??

JH: OpenFinance ATS herkese açık. Alternatif varlıklar geleneksel olarak küçük bir nitelikli yatırımcı alt kümesine sunulurken, bu fırsatları herkesin kullanımına sunuyoruz. Yatırımcı Pasaportumuz, kullanıcıların yalnızca uygunluklarına göre işlem yapmalarını sağlar. Platforma daha fazla varlık eklemeye devam ettikçe, tüm yatırımcıların ticarete katılma fırsatları artacaktır..

 

OFN hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: Finans Web Sitesini Açın

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me