Bu hafta Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Haas Blockchain Girişimi tarafından finanse edilen bir grup araştırmacı yayınlandı Bu kripto paraların çıkarılmasının piyasadaki bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde hiçbir etkisi olmadığı sonucuna varan bir stabilcoin çalışması. Grup, son birkaç aydaki piyasa ve ticaret akışı verilerini karşılaştırdıktan sonra göze çarpan sonuca ulaştı. Haberler, bu yeni finansal araçların kripto alanındaki kullanımında ve etkisinde bir değişimi temsil ediyor.

Sabit paralar

Stablecoinler, kripto para birimlerine, itibari paraya veya kıymetli metaller veya endüstriyel metaller gibi borsada işlem gören emtialara sabitlenen jetonlardır. Bu şekilde, bu tokenler, genel kripto alanına değil, piyasa sabitlerine göre fiyat dalgalanmaları yaşarlar. İlk büyük stabilcoin Tether’di (USDT). İhracı sırasında Tether, her USDT’nin 1: 1 bazında fiat para birimi ile desteklendiğini iddia etti. Mart 2019’da Tether, kredileri ve diğer varlıkları içerecek şekilde desteğini değiştirdi. Değişikliklere rağmen, Tether en iyi stabilcoin olmaya devam ediyor.

Stablecoin Tartışmaları

Önemli olarak, stabilcoinler piyasada sıcak tartışılan bir araç olmaya devam ediyor. Bu rapor, hem düzenleyicilere hem de kripto topluluğuna, bu tokenlerin etkilerine ilişkin çok ihtiyaç duyulan şeffaflığı sağlar. Yıllarca piyasa manipülasyonu iddiaları piyasayı rahatsız etti. Bu endişeler, Facebook geçen yıl Libra stablecoin projesini duyurduktan sonra ateşli bir adım attı. Düzenleyiciler, projeyi yolunda durdurmakta hızlı davrandılar.

Stablecoin Çalışması – Safe Haven

Özellikle, çalışma, stabilcoin verilmesinin şu anda kripto para birimi fiyatlarını etkilediğine dair hiçbir kanıt göstermiyor. Bunun yerine, veriler bunun tersini ortaya koyuyor. Stablecoin kullanımı çoğunlukla bir pazar olarak gerçekleşir reaksiyon fiyat değişikliklerine ve eylemin kendisinin nedeni olarak değil. Araştırmacılar, kanıtların stabilcoinlerin birincil kullanımının güvenli bir sığınak olduğu sonucuna vardığını buldular..

Volatiliteden Çık

Bu veriler, stablecoin’lerin yatırımcılara alandaki dalgalanmadan çıkmanın daha kolay bir yolunu sağladığını düşündüğünüzde mantıklı geliyor. Kripto para biriminizi itibari para birimine aktarmak daha fazla gecikme ve ücretle birlikte gelir. Hızlı hareket eden bir pazarda, fiat dönüşüm gecikmeleri ve eklenen ücretler gerçek bir sorun olabilir. Alternatif olarak, fonlarınızı bir stablecoin’e aktarmak saniyeler sürer ve çoğu borsa artık kendi fiat sabit madeni paralarını sunar..

Stablecoin Çalışması

Stablecoin Çalışması

En önemlisi, ticaret verilerinin analizi, stabilcoinlerin, kriptodan fiat’a dönüşümler sunmayan borsalar için bir değer deposu olarak daha da önemli bir rol oynadığını ortaya çıkardı. Bu madeni paralar, piyasa oynaklığından tek kaçış. Bu platformlar, piyasadaki düşüş trendleri sırasında en stabilcoin hareketini görüyor.

Stablecoin Araştırma Araştırma Grubu

Richard Lyons, U.C. Berkley’in baş yenilik sorumlusu ve Warwick İşletme Okulunda finans profesörü yardımcısı Ganesh Viswanath-Natraj araştırmaya öncülük etti. Özellikle, proje California Üniversitesi Berkeley Haas Blockchain Girişimi’nden fon aldı..

Berkeley Haas Blockchain Girişimi

Berkeley Haas Blockchain Girişimi, öğrenciler arasında blockchain farkındalığını artırmak ve bu alandaki akademik araştırmaları ilerletmek amacıyla 2018 yılında resmen başlatıldı. grup Blockchain, kripto para birimleri ve dijital ödemelerde teknik geliştirme ve inovasyon dahil olmak üzere çok çeşitli blok zinciri girişimlerine odaklanmaktadır. Daha da önemlisi, Berkeley Haas Blockchain Girişimi, Ripple ile stratejik bir ortaklık sayesinde mümkün oldu..

Yeni Kanıt

Kritik olarak, bu son stabilcoin çalışması, Temmuz 2018’de başka bir üniversite araştırmacısı grubu tarafından bulunan sonuçlarla çelişiyor. O sırada, Austin’deki Texas Üniversitesi’nden John Griffins ve Ohio Eyalet Üniversitesi’nden Amin Shams, Araştırma Tether ihraçları ile Bitcoin fiyat artışları arasında doğrudan bir ilişki olduğunu kanıtladı. Spesifik olarak, verileri piyasa değerindeki düşüşün Bitcoin fiyatlarının artmasıyla sonuçlandığını gösterdi. Çalışma, 2017 Bitcoin acelesinin arkasındaki itici güç olarak Tether’in tanıtımına işaret edecek kadar ileri gitti..

Rapor sonunda ABD Adalet Bakanlığı’na ulaştı. Sonuç olarak, düzenleyiciler, Tether’in ve Bitfinex kullanılan stabilcoin ihraçlar Bitcoin fiyatını şişirmek için. Şimdi, düzenleyiciler, Tether USDT’nin Bitcoin fiyatını desteklemek için yasadışı piyasa manipülasyonu yaptığını iddia ediyor. En önemlisi, Tether Savundu şirketi ve stabilcoinlerin pazardaki önemli rolü.

Farklı Bir Zaman

Tether’in piyasada güvenli liman rolünü üstlenen ilk stabilcoin olduğu gerçeği önemlidir. 2017’de kripto topluluğunun ağırlığını omuzlarında tuttu. Bugün çok büyük Çeşitlilik yatırımcılar için mevcut olan stabilcoin. Pazara yeni firmalar girdikçe bu çeşitlilik genişlemeye devam ediyor. Piyasa değerine göre en popüler sabit paralar şunlardır:

  • Tether (USDT)
  • TrueUSD (TUSD)
  • DAI Stablecoin
  • USD Coin (USDC)
  • Paxos Standart Jetonu (PAX)
  • Bitshares (BitUSD) Stablecoin
  • İkizler (GUSD)
  • Binance GBP Stablecoin (BGBP)

Stablecoin Çalışması – Pazar Genişlemeye Hazır

Stabilcoin pazarı genişlemeye devam ederken, daha büyük firmalar şimdi bir sonraki stabilcoin standardını oluşturmak istiyor. Bu nedenle, Facebook ve Telegram gibi daha fazla teknoloji firması, gelecekte dijital varlıklar çıkarma planlarını açıkladı. Bu platformların halihazırda, projeler başarılı olursa anında kripto kullanıcısı olacak milyonlarca kullanıcısı var. Ne yazık ki, bu projelerin ikisi de SEC’den bugüne kadar sert tepkiler aldı. Her iki durumda da, düzenleyiciler projelerin yönlerini ve şirketlerden ek bilgileri gözden geçirmek için daha fazla zaman talep ettiler..

Yeni Veri – Yeni Bir Yaklaşım

Düzenleyiciler artık verileri güncellediğine göre, stabilcoin pazarına yeni bir yaklaşımın zamanı geldi. Bazı ülkeler, stabilcoinlere uluslararası bir yaklaşım çağrısında bulundu. Örneğin, bu yıl Finansal İstikrar Kurulu (FSB), G20 denetim organı, yayınlanan Piyasadaki stabilcoinlerin yıkıcı potansiyelini çevreleyen endişeler. Rapor, gelecekte stabilcoin ihraç etme planlarını açıklayan bir dizi merkez bankasını takip etti..

Merkez Bankasından Stabil Paralar Çıkarıldı

Başka bir büyük bildiri Rusya’nın bu yıl, Avrasya Ekonomik Birliği veya EAEU ve BRICS ülkeleriyle birlikte emtialarla desteklenen çok uluslu bir stabilcoin çıkarmada nasıl liderlik ettiğini vurguluyor. Haberler haberlerin ardından gelir ortaya çıktı Çin’in yakın gelecekte bir stabilcoin çıkarmayı planladığı.

Stablecoin Çalışmasına Genel Bakış

Bu araştırmacılara kredi vermelisiniz. Bu rapordaki yeni veriler, hem kanun yapıcılara hem de stabilcoin geliştiricilerine ilerlemede rehberlik etmelidir. Umarım yakın gelecekte her iki takım da aynı sayfada olacaktır. Şimdilik, milletvekilleri bu devrim niteliğindeki blockchain araçlarının gerçek yeteneklerini denemeye ve kavramaya devam ediyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me