1 Exchange (1X) Lansmanları

Dünyanın ilk düzenlenmiş ve lisanslı özel menkul kıymetler borsalarından biri olan 1 exchange (1X) şimdi başladı.

1exchange, borsasını Ethereum ağı üzerine kuran Singapurlu bir şirkettir. Bu platform, Singapur Borsası (SGX), CapBridge, ConsenSys ve daha fazlası gibi büyük oyuncuların desteğini önemli ölçüde kazanmıştır..

Bu platformun piyasaya sürülmesi, KOBİ’lerin sermayeye daha kolay erişim sağlamasının yanı sıra yatırımcılara daha fazla likidite ve holdinglerinden daha fazla getiri sağlama olanağı sağlar..

Gates’ten ilk

Platformun yayına girmesiyle, yatırımcıların platformda desteklenen ilk varlığı bulmak için uzun süre beklemesi gerekmedi. Bu, Singapur merkezli bir fon Yönetim Şirketi olan Agrega Varlık Yönetimi (AAM) olacaktır..

Bu, yakın gelecekte platformda işlem görmesi beklenen birçok menkul kıymetin ilkidir. Platformda menkul kıymetleri listeleyen şirketler,% 30’a varan hisse senetlerini listeleme hakkına sahiptir. AAM için bu, 1 borsada işlem yapılabilecek 5,6 milyon SGD’yi temsil ediyor..

Yorum

Bu çabaya dahil olan çeşitli şirketlerin temsilcileri, son zamanlarda Singapur’da düzenlenen bir açılış töreninde gelişme hakkında yorum yapmak için zaman ayırdılar. Aşağıdakiler, bu kişilerden birkaçının olayla ilgili söyledikleridir..

Mohamed Ismail, Kıdemli Başkan Yardımcısı & Head Equity Capital Markets, SGX, belirtti,

“Daha erken bir büyüme aşamasındaki şirketlerin halka arz için hazır olmadan önce sermayeye erişmeleri gerekebileceğinin farkındayız. Singapur’daki sermaye piyasalarının canlılığına katkıda bulunarak, büyümenin orta-geç aşamalarındaki şirketlere hizmet veren erdemli bir sermaye akışı ekosistemi oluşturmak için 1 borsayı destekledik. 1 Exchange ile, Agrega Varlık Yönetimi gibi şirketler artık daha fazla kaynak yaratma seçeneğine ve aynı zamanda hissedarlara ve diğer ilgili yatırımcılara bu ticareti yapılabilir özel hisse senetleri için bir pazar sağlama yoluna sahip. Bu özel liste hattını desteklemekten memnuniyet duyuyoruz ve şirketlerin hazır olduklarında nihai bir halka açık listeye hazırlanmalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz. “

Kevin Tok, Aggregate Asset Management’ın kurucu ortağı,,

“Şirketimizi kurduğumuzda, yönetim ücreti almayan ilk fon yöneticileri arasındaydık. Bugün, Singapur’un 1 borsada özel olarak listelenen ilk şirketi olarak yeni bir çığır açıyor ve tarih yazıyoruz. Bu özel liste, bizim için bir sonraki büyüme bölümünü başlatıyor ve birlik ve hissedarlarımıza daha fazla değer getirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. “

Choo Haiping, 1X CEO’su,,

“1X, düzenleyiciler, SGX, finans sektöründeki ortaklarımız ve ticareti yapılabilir özel sermaye yoluyla dinamik ve canlı bir özel sermaye piyasası yaratma misyonumuza inanmaya devam eden şirketler ve yatırımcılar da dahil olmak üzere birçok paydaşımızın desteğinden dolayı minnettar. “

1 değişim

1exchange (1X), 2018 yılında kurulmuş bir Singapurlu şirkettir. Singapur Para Otoritesinden (MAS) “tanınmış piyasa operatörü” lisansı aldıktan sonra, 1 Exchange hizmetlerini geliştirip sunabildi. Bu, şirketi ülke içindeki ilk ve şu anda tek olan menkul kıymetler borsası haline getirdi..

CEO Choo Haiping şu anda şirket operasyonlarını denetliyor.

ConsenSys

ConsenSys, 2014 yılında kurulmuş, New York merkezli bir yazılım şirketidir. Her şeyden önce ConsenSys, şirketlere Ethereum ağına dayalı çözümler sağlamak için çalışmaktadır. ConsenSys, bu çığır açan borsanın geliştirme süreci boyunca 1 borsa tarafından ihtiyaç duyulan teknik yardımı sağladı..

Singapur Borsası

Singapur Borsası (SGX), dijital menkul kıymetlerle ilgili çeşitli şirketlerin geliştirilmesinde aktif rol oynayan lider bir borsadır. SGX sadece 1 borsada bir yatırımcı değil, aynı zamanda operasyonlarında stratejik bir ortak olarak hareket ediyor.

Diğer Haberlerde

1 Exchange, Singapur’da türünün ilk örneği olabilirken, dünyanın diğer bölgelerinde de benzer ürünleri piyasaya sürmek için çalışan çeşitli başka şirketler var. İşte başlatılan veya yakın gelecekte başlaması beklenen birkaç borsa örneği..

Gemini Exchange Broker-Dealer Lisansı için geçerlidir

Güvenlik Jeton Değişimi için Altcoin.io’yu Kullanmak için BnkToTheFuture

STX.Swiss – Merkezi Olmayan Güvenlik Jeton Değişimi

Röportaj Serisi – Graham Rodford, Archax CEO’su

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me