Bu gönderideki bağlantılardan bazıları sponsorlarımızdan. Size doğru, güvenilir bilgiler sunuyoruz. Reklam Açıklamamızı okuyun.

bittrex borsasında nasıl ticaret yapılır

Makaleye Genel Bakış: Bu kılavuz, Bittrex borsası hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve Bittrex borsasında nasıl ticaret yapılacağını kapsayacaktır..

İlk altcoinlerinizi satın almakla son derece ilgileniyorsunuz ve bir kripto para birimi borsası açma sürecindesiniz (veya zaten yapmış durumdasınız).

Bununla birlikte, kripto satın almanın karmaşıklığı, finansal veya ticaret geçmişi olmayan birçok kişi için göz korkutucu olabilir. Endişelenme!

Bu kılavuz, kripto para birimlerini kolayca satın almak ve satmak için gerekli becerileri sağlayacaktır. (Ayrıca bakınız: 4 Neden Şimdi Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmanız İçin En İyi Zaman)

Bu kılavuz için, günlük işlem hacminde 1 milyar dolardan fazla olan en büyük Kripto kabul eden borsa olduğu için esas olarak Bittrex borsasını kullanacağız..

Diğer borsaların çoğu aynı işlevleri paylaşır ve bu nedenle ticaret süreci benzerdir..

Kripto’ya Yatırım Yaparak% 100’ün Üzerinde İade Yapmayı Öğrenin

ÜCRETSİZ EĞİTİM Hızlı Gezinme Adım 1: Bitcoin / Ethereum Satın AlınAdım 2: Bir Bittrex Hesabı AçınAdım 3: Mevduat Tabanı Para BirimiAdım 4: Temel Döviz Piyasanızı SeçinAdım 5: Satın Alma Siparişlerini BelirlemeAdım 6: Satış Emirlerini BelirlemeSon Adım: Tüm Paraları Bir Cüzdanda Saklamaek bilgi

Adım 1: Bitcoin / Ethereum Satın Alın

Yerel para biriminizi kabul eden yerel kripto borsanızdan zaten Bitcoin (BTC) veya Ether (ETH) satın aldığınızdan emin olun.

Bitcoin ve Ether, kripto dünyası için temel para birimini temsil eden en büyük paralardır; Mevcut 1.300’den fazla altcoin’den herhangi birini satın almak, genellikle yerel para biriminizi kullanarak altcoin satın alamayacağınız için BTC / ETH kullanımını gerektirir..

Popüler bir borsa, yeni başlayanlar için kullanımı kolay ancak nispeten daha yüksek ücretlere sahip olan Coinbase’dir. Alternatif olarak, eşler arası bir pazar olan Yerel Bitcoin’e göz atabilirsiniz..

Öneri: Ethereum, Bitcoin’den çok daha fazla işlemi işleyebilir, bu nedenle transfer ve onay sürelerini çok daha hızlı hale getirir. Ortalama olarak, BTC transferleri saatler sürebilirken, genellikle ETH transferiniz için birkaç dakika beklersiniz. Ek olarak, transfer ücretleri ETH kullanıldığında BTC’den çok daha düşüktür.

Adım 2: Bir Bittrex Hesabı Açın

Bittrex Hesabı Açma

Adınızı ve e-postanızı kaydederek bir Bittrex hesabı açın ve hesabınızı saldırılara karşı daha da korumak için 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiğinizden emin olun..

Yapmanız gereken bir sonraki şey, kişisel bilgilerinizi ve resmi kimlik belgelerinizi vererek hesabınızı doğrulamaktır..

Kendinizi doğrulamak, para çekme limitinizi 0,4 BTC’den 100 BTC’ye yükseltmenize olanak tanır ve gelecekteki para çekme işlemleri için size çok fazla baş ağrısından kurtulmanızı sağlar. Doğrulama kılavuzunu takip edebilirsiniz İşte.

Adım 3: Mevduat Tabanı Para Birimi

Artık yerel borsanızdan satın aldığınız BTC / ETH’yi yeni açılan Bittrex hesabınıza yatırabilirsiniz..

Seçtiğiniz altcoinleri satın almak için temel para birimini kullanacaksınız. BTC / ETH’nizi nasıl yatıracağınızla ilgili ayrıntılı bir süreç için lütfen bu kılavuzu izleyin İşte.

Adım 4: Temel Döviz Piyasanızı Seçin

Bittrex’te 3 pazar var:

  1. Bitcoin Pazarı
  2. Ethereum Piyasaları
  3. USDT Piyasaları

Bu 3 pazar şu şekilde temsil edilmektedir: ortak temel para birimleri mevcut çok çeşitli altcoinleri satın almak için kullanılır.

BTC’yi temel para biriminiz olarak yatırdıysanız, Bitcoin Market’e gidin ve Bitcoin kullanarak satın almak istediğiniz bir altcoin seçin. Öte yandan ETH yatırdıysanız, Ethereum Market’te seçtiğiniz altcoinleri seçin.

Adım 5: Satın Alma Siparişlerini Belirleme

Satın alma siparişlerinizin ayrıntılarını ticaret bölümünün altındaki “Satın Al” kutusuna girin. ETH kullanarak Monero (XMR) satın aldığınızı varsayalım:

Bittrex ile Satın Alma

İpucu: Tam olarak 1 birim Cryptocurrency satın almak zorunlu değildir, çünkü bunlar yüksek oranda bölünebilirdir. Bütçenize bağlı olarak dilediğiniz tutarda alım / satım yapabilirsiniz. Yani endişelenmeden 0,000001 Bitcoin satın alabilirsiniz!

Birimler: Satın almak istediğiniz jeton miktarı / miktarı. Bu örnekte, satın alacağınız Monero miktarı 2,50’dir.

Teklif: Monero birimi başına ödemeye hazır olduğunuz fiyat. Örneği takip edersek, 1 Monero için ödemeye hazır olduğunuz fiyat 0,42100972’dir.

Tür: Bu, bir “Limit” (varsayılan sipariş) veya “Koşullu” Emirden oluşan emir türünü ifade eder. “Limit” emri, satın almak istediğiniz maksimum fiyatı (“Teklif” te belirtildiği gibi) belirler. Bu, 1 Monero için en fazla 0,42100972 ETH ödeyeceğinizi garanti eder.

“Koşullu” siparişler, yalnızca fiyatlar belirlediğiniz tanımlı “Koşullu” fiyatlara ulaştığında asayiş defterine eklendiğinden daha karmaşıktır. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız “Limit” emirlerine bağlı kalın

Toplam: Satın almak istediğiniz toplam altcoin sayısı karşılığında vazgeçeceğiniz toplam temel para birimi (bu durumda, ETH) miktarı. Alternatif olarak, bu, ETH temel para biriminizi kullanarak Monero satın almanın toplam maliyetidir.

İpucu: Koşullu emir, emirlerinizin tüm aktif alış ve satış emirlerini listeleyen Emir defterinde görünmesini istemediğinizde kullanılır. Sadece fiyatlar belirlediğiniz koşullu fiyata ulaştığında siparişler halka açık olacaktır. Bu, genellikle büyük miktarda coin satın alan ve fiyatı etkilememek için büyük bir sipariş verdiklerini kimsenin bilmesini istemeyen yatırımcılar tarafından kullanılan bir “ninja emri” gibidir..

Adım 6: Satış Emirlerini Belirleme

Ticaret bölümünün altındaki “Satın Al” kutusuna satış siparişlerinizin ayrıntılarını girin. Aragon (ANT) sattığınızı ve ödemenizin BTC olarak yapıldığını varsayalım:

https://support.bittrex.com/hc/en-us/articles/115000199631-How-do-I-deposit-coins-to-Bittrex-

Birimler: BTC’nin temel para birimi karşılığında satmak istediğiniz coin miktarı / miktarı. Bu örnekte, satacağınız Aragon (ANT) miktarı 500 jetondur.

Sor: BTC cinsinden ifade edilen, Aragon birimi başına satmak istediğiniz fiyat. Örneği takip edersek, 1 ANT (BTC cinsinden belirtilir) için satmak istediğiniz fiyat 0.00018449’dur.

Tür: Bu, bir “Limit” (varsayılan sipariş) veya “Koşullu” Emirden oluşan emir türünü ifade eder. “Limit” emri, satmak istediğiniz minimum fiyatı (“Teklif” te belirtildiği gibi) belirler. Bu, 1 ANT için en az 0.00018449 BTC alacağınızı garanti eder.

“Koşullu” siparişler, yalnızca fiyatlar belirlediğiniz tanımlı “Koşullu” fiyatlara ulaştığında asayiş defterine eklendiğinden daha karmaşıktır. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, “Sınırlı” emirlere bağlı kalın

Toplam: Satmak istediğiniz toplam altcoin sayısı karşılığında alacağınız toplam temel para birimi (bu durumda BTC). Alternatif olarak, ANT satarak elde edeceğiniz toplam tutardır (BTC cinsinden belirtilir)

Önemli: Satın almak / satmak istediğiniz madeni paranın fiyatı (Alış / Satış) USD, BTC veya ETH olabilen bir temel para biriminde belirtilir. USD cinsinden mezhepler, size sayısal piyasa fiyatı verdiği için kolaydır (ör. 0,30 $ ‘dan Ripple satın almak), ancak BTC / ETH’deki mezhepler, BTC / ETH ile karşılaştırıldığında Ripple oranını satın aldığınız için ilk başta zor olabilir. Örneğin Ripple’ın BTC’ye (XRP / BTC çifti) kıyasla fiyatı 0.000024 olabilir, çünkü Ripple’ın fiyatı, gördüğünüz oranı oluşturmak için Bitcoin’in fiyatı ile karşılaştırılır..

Son Adım: Tüm Paraları Bir Cüzdanda Saklama

Madeni paralarınızı saklamanın en güvenli yolu kişisel cüzdanlarınıza sahip olmaktır. Bir değişim hesabı açtığınızda otomatik olarak bir cüzdanınız olsa da (borsada barındırılan cüzdan), özel ve genel anahtarların kontrolüne sahip değilsiniz.

Anahtarlarınızın kontrolüne sahip olmak, madeni paralarınızı kontrol etmek anlamına gelir. Borsalar bir banka gibi çalışır; madeni paralarınızı güvende tutmak için güvendiğiniz bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıdır.

Bununla birlikte, her zaman borsanın kapanma veya hacklenme olasılığı vardır ve bu da jeton kaybına neden olur (örnekte: Gox Dağı takası).

Bir bütün olarak borsalar ve kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici çerçevelerin eksikliği ve endüstrinin bebeklik dönemi göz önüne alındığında, madeni paralarınızı güvende tutmanın en iyi yolu, madeni paralarınızı tamamen kontrol altına almaktır.

Sadece kendi cüzdanınıza sahip olarak mutlak kontrole sahip olabilirsiniz.

ek bilgi

“Teklif” fiyatının altında 3 tür Teklif vardır:

  • Son: Son işlemin gerçekleştiği son fiyat
  • Teklif: Alıcının madeni para için ödemeye hazır olduğu en yüksek fiyat, “Teklifler” altındaki “Sipariş Defteri” bölümünde ilk sipariş olarak görülür.
  • Sor: Bir satıcının madeni parayı satmaya istekli olduğu en düşük fiyat, “Sipariş Defteri” bölümünde, “Sor” altında ilk sipariş olarak görülür.

“Teklif” miktarını girerek kendi siparişlerinizi oluşturacaksanız, bu sizin için geçerli değildir. Yukarıdaki 3 kategori, numaralarını manuel olarak girmekte tembel olanlar ve sipariş defterinden en yakın fiyatı seçmek isteyenler içindir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me