Bu kılavuz, merkezi olmayan veri depolama paralarını temsil eden dokuzuncu kategoriye odaklanarak farklı kripto para piyasası kategorisine bakar. Bu, kripto pazarını 12 ana kategoriye ayıran dizinin dokuzuncu bölümüdür..

Bu makale, merkezi olmayan bir veri depolama ağı tarafından desteklenen farklı coin türlerini içeren kripto para piyasasının İlk 100’ündeki dokuzuncu kategoriye bakar..

Dokuzuncu Pazar Kategorisi: Merkezi Olmayan Veri Depolama Paraları

Geleneksel veri depolamanın, büyük miktarda veri depolayabilen merkezi sunucuları yöneten Facebook ve Google gibi büyük şirketler tarafından ele alınması şaşırtıcı değildir. Merkezi bir veri depolama mimarisinin son derece verimli olduğu inkar edilemez. Bununla birlikte, merkezi veritabanları, korsanlıklar veya veri ihlalleri nedeniyle ağ arızalarına karşı her zaman savunmasızdır. Merkezi bir sistem, tüm ağı tehlikeye atacak tek bir hata noktası saldırısına eğilimlidir. Facebook ve Equifax gibi devlerin uğradığı çok sayıda yüksek profilli veri ihlali ile blockchain teknolojisi, veri depolama için şeffaf ve güvenli bir mimari sunar..

Açık kaynaklı, merkezi olmayan bir veri depolama ağı, dosyalarınızı verilerinizin küçük parçalarını tutan çok sayıda düğüme (bilgisayar) dağıtarak veri kaybını neredeyse imkansız hale getirir. Birçok düğüm, aynı dosyanın kopyalarını tutar, bu da tek bir hata noktası senaryosunu önemli ölçüde azaltır Dağıtılmış bir mimari, ağı çok daha güvenli hale getirir.

Veri depolamaya odaklanan farklı coinlere bir göz atalım:

merkezi olmayan veri depolama, merkezi olmayan veri depolama paraları, veri depolama paraları, depolama paraları, veri depolama

(Ayrıca bakınız: Blockchain Protokolleri Rehberi: Başlıca Protokol Paralarının Karşılaştırılması)

Byteball (GBYTE)

merkezi olmayan veri depolama, merkezi olmayan veri depolama paraları, veri depolama paraları, depolama paraları, veri depolama

Byteball, blockchain teknolojisinden farklı olan dağıtılmış bir teknoloji kullanan Directed Acyclic Graphs (DAG) üzerine kurulu merkezi olmayan bir veri depolama ağıdır. DAG’ler, yüksek performanslı, hızlı işlemler sağlayan bir astar yapısı kullanarak geleneksel blok zincirlerine kıyasla çok daha ölçeklenebilir. Byteball, her tür veri için değişmez, kurcalamaya dayanıklı veri depolaması sunar. Byteball’un benzersiz bir özelliği, özelleştirilebilir akıllı sözleşmelerden yararlanan ve işletmeler için çok çeşitli kullanım durumlarının kapısını açan koşullu ödeme yapısıdır..

Ek olarak, Byteball, hisse senetleri, bonolar ve para birimlerini içeren çok çeşitli varlık sınıfının depolanmasını ve transferini kolaylaştırır. Byteball’un ödemelerin özel ve anonim olmasına izin verdiğini de belirtmek gerekir..

(Daha fazlasını okuyun: Kripto Para Birimi Riskini Analiz Etmek: Mevcut Paralar ve ICO)

Siacoin (SC)

merkezi olmayan veri depolama, merkezi olmayan veri depolama paraları, veri depolama paraları, depolama paraları, veri depolama

Siacoin, Amazon, Dropbox ve Microsoft gibi eski depolama sağlayıcılarının merkezi olmayan versiyonu olan açık kaynaklı bir bulut depolama platformudur. Siacoin, şifrelenmiş dosyaları disk alanlarını kiralamak için para alan binlerce kullanıcıya (müşteriye) dağıtarak çalışan eşler arası bir depolama ağıdır. Siacoin, herkesin sabit disk alanını kiralamasına ve hizmetleri için yerel jetonlar kazanmasına izin verir. Sia ekosistemindeki işlemler, sözleşmelerin (ana bilgisayar ile kullanıcı arasındaki etkileşim kurallarını tanımlayan akıllı sözleşmeler) ve depolama kanıtlarının (depolanan verilerin kriptografik kanıtı) dosyalanmasıyla güvence altına alınır. Merkezileştirilmiş rakiplerine kıyasla, Sia çok daha ucuz bir alternatiftir ve özel işlemleri kolaylaştırabilecek daha güvenli bir ağa izin verir..

Sia, Storj’a benzer şekilde çalışır; temel fark, Sia’nın akıllı sözleşme işlevlerine sahip kendi yerel blok zincirine sahip olmasıdır..

(Ayrıca bakınız: Kripto Yeni Başlayanlar Kılavuzu: Kripto Yeni Başlayanların Bilmesi Gereken 5 Şey)

Maidsafecoin (MAID)

merkezi olmayan veri depolama, merkezi olmayan veri depolama paraları, veri depolama paraları, depolama paraları, veri depolama

MaidSafe, merkezi olmayan bir veri yönetimi ağıdır. Mkabul etmek Biröfke benİnternet Disks, Secure Biriçin erişim Eherkes. Maid, interneti ademi merkezileştirme konusunda daha genel bir odağa sahiptir ve işlemlerin temel verileri bilmeye gerek kalmadan doğrulanmasını sağlayan Kaynak Kanıtı (POR) adı verilen yeni bir teknoloji kullanır. Maid ağındaki kullanıcılar, şifrelenmiş veri yığınlarını depolamak için işlem gücü, disk alanı ve bağlantı şeklinde bilgi işlem kaynaklarına katkıda bulunarak yerel belirteçlerle ödüllendirilir..

Maidsafe, kripto para birimi piyasasındaki en eski kripto para birimi projelerinden biridir ancak rakiplerinin geri kalanından daha yavaş ilerler.

(Ayrıca okuyun: Piyasa Değeri Rehberi: Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey)

Storj (STORJ)

merkezi olmayan veri depolama, merkezi olmayan veri depolama paraları, veri depolama paraları, depolama paraları, veri depolama

Storj, belki de uzayda lider olan merkezi olmayan bir bulut depolama ağıdır. Storj, önemli bir kullanıcı (yükleyici) ve çiftçi (depolama sağlayıcıları) topluluğuna sahiptir. Storj ağı, şifrelenmiş dosyaların daha küçük parçalara (“parçalar” adı verilir) parçalandığı ve ağdaki birçok düğümde dağıtılmış bir şekilde depolandığı, parçalama davasında hızlı, ucuz ve özel işlemleri kolaylaştırır. Parçalama, ağın güvenliğini önemli ölçüde artırır, çünkü hiçbir düğüm tüm veri yapısının tam bir kopyasına sahip olamaz, çünkü bunlar daha küçük parçalara bölünür ve ağ boyunca dağıtılır..

Storj şu anda, dürüst çiftçilere öncelik verecek olan depolama sağlayıcıları (çiftçiler) için itibara dayalı bir sistem üzerinde çalışıyor..

(Şunlarla da ilgilenebilirsiniz: Kripto Para Birimi Likiditesi Rehberi: Likiditeyi Anlama & Onun önemi)

Başlamanıza Yardımcı Olacak Faydalı Kaynaklar

Kripto para birimlerinin karmaşık dünyasına yolculuğunuza başlıyorsanız, sizi yolunuza götürecek yararlı kaynakların ve kılavuzların bir listesi:

merkezi olmayan veri depolama, merkezi olmayan veri depolama paraları, veri depolama paraları, depolama paraları, veri depolama

Ticaret& Değiş tokuş

  • Crypto Guide 101: En İyi Cryptocurrency Borsasını Seçme
  • Bittrex Borsası Rehberi: Bittrex’te Nasıl Ticaret Yapılır
  • Binance Exchange Rehberi: Binance Hesabı Nasıl Açılır ve Bilmeniz Gerekenler
  • Etherdelta Borsası Kılavuzu: Etherdelta’da Nasıl İşlem Yapılır
  • Cryptocurrency Ticaretinin Temelleri Kılavuzu: Kripto Teknik Analizine Giriş
  • Cryptocurrency Trading: Cryptocurrency Ticaret Çiftlerini Anlama & Nasıl çalışır
  • Kripto Ticaret Rehberi: Her Kripto Tüccarının Yaşayacağı 4 Ortak Tuzak

Cüzdanlar

  • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Neden Cüzdanlara İhtiyacınız Var??
  • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Bir Bitcoin Cüzdanı Açma
  • Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: MyEtherWallet (MEW) Açma

Ayrıca okuyun: Kripto Ticaret Rehberi: Her Kripto Yatırımcısının Deneyimleyeceği ve Kripto Para Birimi Ticaretinin Temelleri İçin Rehberlik Edeceği 4 Ortak Tuzak: Kripto Teknik Analizine Giriş.

Kripto yatırımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için şimdi Ücretsiz Kripto Para Birimi Webinarımıza kaydolun.

Bizim alın özel e-kitap Bu, Cryptocurrency yatırımları yoluyla para kazanmaya başlamak için adım adım süreçte size rehberlik edecek!

Facebook grubumuza şu adresten de katılabilirsiniz: Kriptoda Ustalaşın: Gelişmiş Kripto Para Birimi Bilgisi kriptolarla ilgili herhangi bir soru sormak!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me