Blockchain endüstrisinin hızlı gelişiminin ortasında, endüstri devleri arasındaki rekabet yeni bir boyuta yükseldi – en önemli blok zincir altyapılarından biri olan halka açık zincir. OKEx tarafından geliştirilen ticari halka açık zincir OKExChain testnet kısa süre önce yayına girdi ve doğrulayıcıların üzerinde düğümler çalıştırmasına izin verdi. Ek olarak, OKExChain, küresel topluluğunda merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını teşvik etmek için ilk Hackathon’unu başlattı.

Lansmanından sadece iki ay sonra OKExChain, kodunu Github’a Nisan ayında yüklemişti, ancak halka açık zincir alanındaki en eski hareket eden kişi henüz açık kaynak kodlu hale gelmedi. Mayıs ayında OKExChain, doğrulayıcı seçimi ve temettü mekanizmasını açıklayan 0.10 sürümünü başlattı ve üçüncü taraf kurumların erişimini desteklemek için kripto borsası tarafından geliştirilen ilk halka açık zincir oldu..

“Blockchain’in orijinal ruhuna bağlı kalarak, OKExChain değişimin bir uzantısı değil, bağımsız bir ekoloji olacak. OKEx CEO’su Jay Hao, küresel kullanıcılarımızla açık, merkezi olmayan, pratik ve çeşitli bir ekosistem oluşturmayı dört gözle bekliyoruz ”dedi. “Artık kullanıcılar, oylama mekanizması aracılığıyla iradelerini gerçekleştirebilir, kendi DEX veya dApp’larını geliştirebilir ve OKExChain testnet’in en son sürümüne dayalı olarak kendi ticaret çiftlerini özgürce listeleyebilirler.”

İlk Hackathon

OKExChain, geliştirme araçları, temsilci hizmet ürünleri, piyasa bilgi işlem eklentisi, SDK ve stake etme hizmeti ürünleri dahil olmak üzere OKExChain’e dayalı hizmetler ve ürünler oluşturmak için en iyi küresel geliştiricileri “Hackathon” a katılmaya çağırıyor. Kampanya 20 Temmuz 2020’ye kadar açıktır ve kazanan, ödül olarak 5000 $ ‘a kadar OKB eşdeğeri alabilir..

Daha fazla geliştirici ve kullanıcı OKExChain test ağına katıldıkça, OKExChain’in testi önemli ölçüde hızlandırılabilir ve OKExChain’in ana ağının yakında başlatılması bekleniyor..

OKExChain, Gerçek Merkeziyetsizleşmenin “Temelci”

Diğer halka açık borsa zincirlerinden farklı olarak OKExChain, en merkezi olmayan, halka açık zincirlerin köktendinci olanıdır. OKExChain, eşler arası ağın doğasını tam olarak kullanır, kaynak kodunda geri çevrilemezlik ve verimli özerklik uygular; bu, geliştiricisi OKEx de dahil olmak üzere OKExChain’deki tüm katılımcıların halka açık zinciri kontrol edemediği veya manipüle edemediği anlamına gelir..

“Eşler arası bir ağ” benimseyen OKExChain, düğümlerin diğer halka açık zincirler gibi her hareketten önce halka açık zincir “yöneticisine” bir teklif sunmasını zorunlu kılmak yerine, yolculara düğüm atamak için yüksek bir özerklik sağlar. Örneğin, düğüm çalıştırıcıları herhangi bir kripto para birimini veya ticaret çiftini listelemeye veya kaldırmaya veya önceden herhangi bir izin almaya gerek kalmadan DEX ve dApp’i kendi başlarına geliştirmeye karar verebilir..

Oylama mekanizması ayrıca OKExChain’in ademi merkeziyetçi kalmasını garanti eder. OKT’yi hisseden herhangi bir OKT (OKExChain’in yerel jetonu) sahibi, doğrudan doğrulayıcılara oy vermek için “Sıradan seçmen” olmayı seçebilir veya oy verme yetkilerini “vekil seçmen” adı verilen başka bir hesaba devredebilir. Her seçmen 30 onaylayıcı adaya kadar oy kullanma hakkına sahiptir ve en fazla oyu alan 21 üst düzey onaylayıcı seçilecektir..

“Birkaç iyi olanı seçmenin”, “en iyisini seçmekten” daha hataya dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, özellikle OKExChain ana ağ lansmanının ilk aşamasında, büyük OKT sahiplerinin etkisini zayıflatabilir ve birkaç kişinin halka açık zinciri manipüle etme olasılığını ortadan kaldırabilir..

Enflasyonist Ekonomik Modele Sahip Tek Zincir

Diğer halka açık borsa zincirleriyle karşılaştırıldığında, OKExChain, yerel jeton olarak hareket etmek için yeni bir jeton (OKT) yayınlayan tek zincirdir. Dolayısıyla OKT, tüm borsa halka açık zincirleri arasındaki tek enflasyonist yerel belirteçtir..

Enflasyon ve deflasyon arasındaki çelişki, aslında bir halka açık zincir ekosistemine dahil olan iki oyuncu arasındaki farklı talepleri yansıtıyor – jeton saklayıcılar ve halka açık zincir kullanıcıları (dApp geliştiricileri dahil).

Token hodlers, kar elde etmek için token fiyatının daha yüksek olacağını umarken, aşırı yüksek token fiyatı, token kullanma maliyetini artıracak ve diğer kullanıcıların kaçınmak istediği halka açık zincirin aktif seviyesini düşürecektir..

Deflasyonist model, kullanıcılar ve hodlers arasındaki çıkar çatışmasını şiddetlendirecektir. Ücretler artmaya devam ettikçe kullanıcı sayısı ve ücret geliri azalmaktadır. Halka açık zincirin değeri ve yerel jetonu nihayetinde kaybolacak.

OKExChain, OKEx tarafından benimsenen global yardımcı program jetonu olan OKB’yi kullanmak yerine OKT’yi yayınlayarak bu sorunu önceden çözdü, çünkü OKB artık kesinlikle deflasyonist bir jeton..

En Son Sürüm, Birden Çok Gelir Kaynağı Sunarken Düğüm Maliyetini Düşürür

0.10 sürümünde OKExChain, gerekli tüm teknolojinin OKExChain tarafından düğümlere sağlanacağı “OpenDEX modeli” ve “DEX Operatörü” konseptine öncülük etti. Aynı zamanda, daha önce çoğu durumda tek olarak birleştirilen halka açık zincir operatörü ve DEX operatörü ayırt edilecek, yani düğümler yalnızca sunucu ve teknoloji için yüksek maliyet ödemek zorunda kalmayacak, aynı zamanda geleceğe de sahip olacaklar. faydalar.

OKExChain’e farklı kimlikler aracılığıyla katılarak kullanıcılar, örneğin blok oluşturma ödülü, oylama ödülü, eşleştirme ücreti, işlem ücreti vb..

Son

OKEx hakkında

Dünyanın en büyük ve en çeşitli kripto para piyasası olan OKEx, küresel kripto tüccarlarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için geldiği yerdir. Büyük kripto para birimlerinin vadeli işlemleri, kalıcı takasları ve seçenekleri dahil olmak üzere spot ve türev alım satımı sağlıyoruz ve yatırımcılara kazançları en üst düzeye çıkarmak ve riskleri azaltmak için stratejilerini formüle etmede büyük esneklik sunuyoruz..

Medya bağlantısı:

Vivien Choi

E-posta: [e-posta korumalı]

@hayalhanemersin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me