En son OKExChain testnet yükseltmesi hakkında bilmeniz gereken her şey

OKExChain’in blok yüksekliğinde test ağını V0.11.0’a yükseltmesi planlanıyor 9460000, 26 Ağustos 2020 tarihinde 07:00 UTC ve 10:00 UTC arasında gerçekleşecek.

OKExChain testnet’in yeni özellikleri

Yükseltmeden sonra, OKExChain testnet V0.11.0’a yinelenecek ve okexchain kimliği olacaktır. okexchain-testnet1.

En son yükseltme OpenDEX-Desktop v0.0.2’yi destekler ve yerel düğümler için push bildirimleri sunar. Veri analizi modülü sayesinde kullanıcılar piyasa haberleri, teknik analiz göstergeleri (K-hattı gibi) ve işlem kayıtları hakkında bildirim alabilirler. Modül, masaüstü kullanıcılarının herhangi bir merkezi sunucuya güvenmeden en son piyasa bilgilerine erişmesini sağlar..

OKExChain v0.11.0 ve OpenDEX ile ilgili gelişmeler hakkında ayrıntılar için lütfen Temmuz OKExChain Aylık Raporuna bakın..

OpenDEX nedir?

OpenDEX, OKExChain’in ilk merkezi olmayan finans uygulamasıdır. OpenDEX, herkesin kendi merkezi olmayan borsalarını oluşturmasına izin verme vizyonuyla, herhangi bir merkezi sunucu olmadan bir DEX ekosistemi oluşturmayı hedefliyor..

Kripto para borsaları arasında iki operasyonel model vardır:

  • Teklife dayalı model
  • Sipariş eşleştirme modeli

Teklif odaklı model daha iyi likiditeye sahiptir. Bununla birlikte, fiyat keşif mekanizması yoktur ve piyasa yapıcıların tek taraflı bir pazarın risklerini üstlenmesi gerekir..

Tek taraflı bir piyasa, piyasa yapıcıların yalnızca varlığın alış veya satış fiyatını teklif ettiği durumları ifade eder. Tek taraflı bir piyasanın risklerini azaltmak için, piyasa yapıcılar alış ve satış fiyatları arasında daha geniş bir spread talep eder. Pazar kurma modeline bir örnek, bankaların fiat döviz bozdurma hizmetleri sağlamasıdır..

Sipariş eşleştirme modeli ise sipariş defterinde alıcı ve satıcılardan gelen tüm siparişleri gösterdiği için fiyat bulma mekanizmalarını kolaylaştırır. Ancak, görüntülenen bu emirlerin yerine getirileceğine dair hiçbir garanti yoktur. Dolayısıyla, tek taraflı bir piyasa durumunda, emirlerin emir eşleştirme modeli altında eşleştirilmesi ve yürütülmesi daha az olasıdır..

Kripto para borsaları, sipariş eşleştirme modellerini benimser ve mevcut tüm alım satım siparişlerini listelemek için sipariş kitaplarını kullanır. Öte yandan, proje ekibinin kendisi, tokenleri için likidite sağlamak ve kullanıcıların ticaret deneyimlerini geliştirmek için piyasa yapıcı olarak hizmet vermektedir..

Bazı merkezi olmayan borsalar, ticari işletmelerinde sipariş eşleştirme modelini uygulamaya çalışırken, kullanıcı benimseme iki nedenden dolayı sınırlandırılmıştır:

  1. DEX’lerin, sipariş eşleştirme modelini benimsemek için hem ölçeklenebilirlik hem de güvenlik açısından iyileştirilmesi gerekir. Bunu yapmak için, Ethereum üzerine inşa edilen bazı DEX’ler, Katman 2 ölçeklenebilirlik çözümlerini benimsiyor..
  2. Emir eşleştirme modeli, bir piyasa yapıcının tüccarlar için likidite sağlamasını ve fiyat dalgalanma risklerini azaltmasını gerektirir. Uniswap gibi otomatik pazar yapıcılar, DEX’ler arasında sipariş eşleştirmenin benimsenmesinin nasıl artırılacağına dair örneklerdir..

OKExChain üzerine kurulu OpenDEX, DEX’lerin ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırmayı amaçlamaktadır. "DEX operatörü" proje ekibini kendi ticaret çiftleri için likidite sağlamaya ve tüccarlar için fiyat dalgalanma riskini azaltmaya teşvik etmek için kullanılır.

OKExChain, ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerlemek için Gezegenlerarası Dosya Sistemini ve Ethereum Ad Hizmetini benimser. Ek olarak, OKExChain, proje ekiplerinin ve kullanıcıların OpenDEX’te işlem yapmalarına yardımcı olmak için OpenDEX için bir masaüstü sürümü ve kullanıcı arayüzü sağlar. Bu araçlar, proje ekiplerinin kendi DEX’lerini dağıtmalarına ve herhangi bir merkezi tarafa güvenmeden ticaret tokenlarını düzenlemelerine ve yönetmelerine yardımcı olur..

OKExChain doğrulayıcısının görevleri nelerdir?

Onaylayıcılar, mutabakat düğümünü yükseltirken imzaları kopyalarsa cezalandırılabilir. Konsensüs düğümünün yükseltilmesinin etkinleştirilmesinden önce, doğrulayıcıların yazılım sürümlerini ve oluşum dosyasının karmasını doğrulamaları gerekir..

Doğrulayıcılar, ağ yükseltmesinin etkinleştirilmesi sırasında herhangi bir hata tespit ettiyse, hataların yalnızca ağ yükseltmesi etkinleştirildikten sonra düzeltilmesi önerilir. Ağ askıya alınmışsa ve kullanılan oluşum dosyası beklediğinizden farklıysa, lütfen bizim sayfamızdaki çekirdek geliştiriciden tavsiye alın. Telgraf topluluğu doğrulayıcıyı sıfırlamadan önce.

Testnet v0.10.10’u dışa aktarmadan önce, doğrulayıcının testnet durumunun tam bir anlık görüntüsünü alması önerilir. Okexchaincli ve okexchain dizinleri için bir yedekleme dosyası oluşturularak anlık görüntüler alınabilir..

Ağ yükseltmesi başarısız olursa, doğrulayıcıların yükseltmeden önceki en son durumu yakalamış anlık görüntülerle OKExChain test ağlarının durumunu v0.10.10’a geri yüklemeleri gerekir. OKExChain testnet durumunu geri yükledikten sonra, doğrulayıcılar fikir birliği düğümlerini tekrar etkinleştirebilir.

Ayrıntılar için, OKExChain Wiki tarafından yayınlanan ağ yükseltmeleri için yönergeleri izleyin. İşte.

Cüzdanlar, engelleme tarayıcıları ve diğer servis sağlayıcılar ağ yükseltmesini nasıl destekleyebilir??

Uygulamadaki kullanıcılar kısa bir hizmet kesintisi yaşayabilir. Kesinti süresi kullanılan uygulamaya bağlıdır. Sağlam bir kullanıcı deneyimi sağlamak için, hizmet sağlayıcılar uygun işletim prosedürlerini benimsemeli ve olası kimlik avı saldırılarının farkında olmalıdır..

Güncellenmiş ve doğru bilgiler için lütfen OKExChain’in aşağıda listelenen resmi kanallarına bakın..

OKExChain GitHub: https://github.com/okex/okexchain

OKExChain blogu: https://www.okex.com/academy/en/category/okexchain-en/ecology-construction-en

OKExChain Telegram grubu: https://t.me/okexchaintech

Ağ yükseltme adımları ve bilgilerin güvenilirliği hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, herhangi bir işlem yapmadan önce lütfen OKExChain’in resmi kanallarından gelen talimatları bekleyin. Lütfen 12 basamaklı şifrelerinizi herhangi bir yöneticiye, web sitesine veya resmi olmayan yazılıma vermeyin.

OKExChain hakkında

OKExChain Teknik Topluluğu: https://t.me/okexchaintech

OKExChain Resmi Web Sitesi: https://okex.me/okexchain

OKEx DEX: https://okex.me/dex-test

TOKT talep ediliyor: https://okex.me/drawdex

OKExChain Dokümanı: https://okexchain-docs.readthedocs.io/en/latest/

OIP (OKExChain İyileştirme Önerisi): https://oips.readthedocs.io/en/latest/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me