Danny Oyekan, Dan Holdings’in kurucusu ve küresel sosyal ödemeler uygulaması Coins Uygulaması, tamamen sınırsız ödemeler yapmak amacıyla Afrika’da ve dünya çapında sosyal ödemeler ve blok zinciri çözümleri oluşturmak için yıllarını harcadı.

2012’den beri Bitcoin ile uğraşıyorsunuz, bu kripto para birimini başlangıçta nasıl keşfettiniz??

Bitcoin’i erken dönemde video oyunları oynarken keşfettim. Sanal dünyaların büyümesiyle çok ilgilenmeye başladım ve içlerinde sanal ekonomiler yaratma potansiyeli olduğunu fark ettim. Oradan, kripto para birimi kullanarak kendi topluluğumda ve yurtdışında değişim yaratmaya nasıl yardımcı olabileceğime bakmaya başladım ve Dan Holdings. Dan Holdings, blockchain gibi en son teknolojilere yatırım yapar ve küresel toplulukların birbirine kolay ve anlaşılır bir şekilde kripto göndermesine yardımcı olan şirket içi teknolojiler geliştirir..

Son zamanlarda ekibimiz lanse edildi Coins Uygulaması, Gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılara dijital para birimini sınırların ötesinde verimli bir şekilde saklama, gönderme ve alma özgürlüğü sağlayan bir uygulama. Şu anda IOS ve Android’de mevcut olan dijital cüzdan, banka havalesi, banka / kredi kartları ve diğer kripto para birimleri aracılığıyla açma ve kapama ile dört kripto para birimini, Bitcoin, Ethereum, Dollar Coin ve NGN Coin’i destekliyor. Coins Uygulaması, gizli ücretler olmadan anında işlem sunan bölgedeki birkaç dijital cüzdandan biridir..

Ayrıca, bir sosyal mesajlaşma bileşeni ve kullanıcıların kripto paralarıyla çevrimiçi olarak ödeme göndermelerine ve alışveriş yapmalarına olanak tanıyan sanal bir banka kartı gibi Coins Uygulamasını tamamlayıcı olacak diğer uygulamalar üzerinde de çalışıyoruz..

DeFi’nin en iyi kullanım durumunun Afrika’da olduğunu belirttiniz, bunun arkasındaki fikirlerinizi detaylandırır mısınız??

Geçtiğimiz birkaç ayda Coins Uygulamasını başlatma ve büyütme deneyimimde, gizlilik nedenleriyle KYC gereksinimlerimizi her kullanıcı için başarılı bir şekilde doldurmanın kolay olmadığını fark ettim. Merkezi olmayan finans altyapısı, bu gereksinimlerin bazılarının azaltılmasına yardımcı olacak ve herkesin bir kripto para birimi cüzdanına sahip olmasına ve onu çalıştırmasına izin verecektir. DeFi ayrıca şunlara da yardımcı olabilir: Yüzde 31 küresel nüfusun (60 milyon Yalnızca Nijerya’daki bireyler) bankacılık sistemi olarak bir DeFi mobil uygulamasına erişim sağlayarak, bankası olmayan bireyler.

Son zamanlarda olduğu gibiEndSARS protestoları polis şiddetine karşı, Nijerya Merkez Bankası protestoculara yardım etmek için fon gönderenlerin belirli banka hesaplarını yasaklamasına neden oldu, bireyler kripto para birimine, özellikle de bitcoin’e fonlarını hareket ettirmek için bakmaya başladı.

Coins Uygulamasını bir Küresel Sosyal Ödeme Uygulaması olarak oluşturdunuz, bunun ne olduğunu ve şu anda hedeflediğiniz bölgeleri tartışabilir misiniz??

Coins Uygulaması, kullanıcıların eşler arası ödemeler gönderip almasının yanı sıra çeşitli dijital para birimlerini satın almasına, satmasına ve depolamasına olanak tanır. Uygulama içindeki işlemler sorunsuzdur ve para çekme ve para yatırma işlemleri banka havalesi, banka ve kredi kartları veya kripto para birimi aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Ekosistemdeki tüm dijital para borsaları ve tüm işlemler ücretsizdir.

Coins Uygulaması gelişmekte olan pazarlara yöneliktir ve şu anda beş Afrika Ülkesinde mevcuttur: Nijerya, Gana, Tanzanya, Kenya ve Uganda. Coins App, 2021’de ilk çeyrekten başlayarak Mısır, Güney Afrika, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Orta Doğu’daki ülkelerle başlayarak 50’den fazla ülkeye yayılacak. Coins App, dünyanın herhangi bir yerindeki herkesin sınır ötesi kripto para birimi satın almasına ve göndermesine izin verecek küresel bir uygulama olmayı hedefliyor..

Şu anda Barbados adasında Karayipler’de yaşıyorsunuz, bize bu adadaki dijital varlıklar ekosisteminden bahseder misiniz??

Geçenlerde Barbados Adası’ndan Dubai’ye taşındım, ancak adanın dijital varlıklar için oldukça yeni olduğunu ancak benimseme oranlarının hızla arttığını söyleyebilirim. Şu anda, birçok Karayip ülkesi, kripto benimseme oranlarını büyük ölçüde artıracak olan Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) geliştirmek için çalışıyor. Karayipler’de benimsenmenin önündeki ana engel, bireylerin bitcoin ve diğer dijital varlıkları sorunsuz bir şekilde satın almaları için doğrudan bir fiat geçidi olmamasıdır, ancak bunun yakın gelecekte değişeceğini umuyorum..

Blockchain Company Dan Holdings’in arkasındaki oluşum hikayesini bizimle paylaşır mısınız??

2017 bitcoin boğa koşusundan sonra, geleneksel finansal sisteme ve genel sektöre sınırlı erişime sahip bireylere fayda sağlayacak ürün ve hizmetler yaratmanın ve uygulamalı olmanın bir yolu olarak Dan Holdings’i yarattım. Kripto para biriminin günlük kullanım için ne kadar umut verici olduğunu gördüm ve insanların finansal olarak bağımsız olmasına yardımcı olacak somut teknoloji geliştiren girişimcileri desteklemek istedim. Başlangıçta alanı Dan Holdings yatırım kolu Dan Ventures aracılığıyla desteklemekle ilgileniyordum, ancak yine de bu alandaki işletmeleri ve girişimcileri çabalarında desteklerken, ürünleri kendim oluşturmaya daha fazla dahil olmak istediğimi biliyordum..

Bugün, Coins Uygulaması ile uyumlu bir mesajlaşma uygulaması ve kolay erişim ve aktarımı kolaylaştıran diğer ürün ve hizmetler gibi gelecek projelerin yanı sıra, eşler arası ödeme çözümümüz olan Coins Uygulaması gibi kendi şirket içi çözümlerimizi geliştirmeye odaklandık. dijital para birimlerinin.

Dan Ventures ne tür projelere yatırım yapıyor??

Dan Ventures özellikle blok zincirini ve gelişen teknoloji alanını ilerleten şirketlere ve ayrıca çeşitli kripto para birimleri ve tokenlere yatırım yapmaya odaklanmıştır. Bu yatırımların bazı örnekleri arasında Tokenise, BlockMarketCap ve Propertyze bulunur..

Potansiyel olarak yatırım yapmak için fintech ve blockchain projelerini incelerken ne arıyorsunuz??

Potansiyel bir blockchain projesine yatırım yapmak istediğimde, aradığım ilk şey kurucunun geçmişi. Bir şirket hakkında önce liderliğine ve masaya getirdiği deneyimlere bakarak çok şey öğrenebileceğinize inanıyorum. Bunun yanı sıra, fırsatın benzersiz ve genel blockchain ortamı için faydalı olmasını sağlamaya çalışıyorum. Fintech alanında pek çok benzer proje olma eğilimindedir, bu yüzden kişisel olarak türünün tek örneği olan ve kullanıcılar için somut kullanım senaryoları olan fırsatları arıyorum..

Dan Holdings veya Coins Uygulaması hakkında paylaşmak istediğiniz başka bir şey var mı??

Dan Holdings, özellikle gelişmekte olan pazarlarda, küresel olarak finansal sistemleri büyük ölçüde geliştireceğine inandığımız, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkması planlanan birçok heyecan verici ürün güncellemesi ve projesi üzerinde çalışıyor. Ödeme çözümümüz olan Coins Uygulamasını geliştirmeye büyük ölçüde odaklandık ve önümüzdeki yıl, dijital para birimleri ve finansal araçlara güvenli ve kolay erişim sağlayacak uyumlu ürünler ve ek özellikler geliştirmek için çalışıyoruz. Coğrafi çabalarımız bu yıl Afrika’da yoğunlaştı ve erişimimizi çok yakında küresel bir kitleye genişletmeyi umuyoruz..

Harika röportaj için teşekkürler, daha fazlasını öğrenmek isteyen okuyucular ziyaret etmelidir Dan Holdings veya Coins Uygulaması.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me