Wanchain Giriş

Wanchain Çapraz zincir transferleri uygulayarak dijital varlıkların farklı blok zincirlerinde işlemlerine izin verecek dağıtılmış bir finansal altyapıdır. Şu anda kripto alanında bulunan çok sayıda dijital para ve jeton göz önüne alındığında, aralarında bir alışverişi mümkün kılacak verimli bir merkezi olmayan çözüm hala geliştirilmemiştir..

Wanchain, bağımsız bir blockchain olarak çalışır; bu, diğer bağımsız zincirlerin hesaplarını birbirine bağlayarak bu dijital varlıkların takas edildiği bir ağ oluşturur..

Ancak bu platformda, kripto para birimi transferlerinin yanı sıra birçok başka uygulama da var. Akıllı sözleşmeleri, gizlilik protokollerini ve Wancoin (WAN) belirtecini kullanarak çok sayıda kullanım durumu oluşturabilirsiniz..

Wanchain’in arkasındaki teknoloji

Bu tamamen ayrı blok zinciri, bir Ethereum forkundan oluşturuldu. Yerli Wancoin (WAN) aynı zamanda ERC20 tabanlı bir belirteç değildir. Platform, birbiriyle sorunsuz bir şekilde harmanlanan birçok unsurdan oluşur, ancak zincirler arası iletişim protokolü, Wanchain’in merkezinde yer alır..

 1. Zincirler Arası İletişim Protokolü

Zincirler arası iletişim protokolü, Wanchain ve diğer blok zincirleri arasında veri aktarımını sağlar. Protokol, platform ve diğer zincirler arasında varlıkları değiş tokuş etmenize izin vermek için akıllı sözleşmeler kullanır. Aşağıdaki işlevsel modüllerden oluşur:

 • Kayıt modülü: Bir işlemin geldiği zinciri ve aktarılan varlığı kaydeder.
 • Çapraz zincir işlem veri aktarım modülü: Wanchain’e zincirler arası işlem talebini başlatır, doğrulayıcı düğümün başarılı olup olmadığını anlar ve doğrulayıcı düğüm ile orijinal zincir arasındaki yasal işlemi etkinleştirir.
 • İşlem durumu sorgu modülü: İşlem durumunu izler.

 1. Doğrulama Düğümü Konsensüs Algoritması

Ethereum gibi, Wanchain de Proof-of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçecek. Plasma ve Raiden Network gibi çözümlerin uygulanması da bekleniyor. Bir PoS kurulumu, genel ağı sürdüren ve işlem ücretlerini dağıtan üç tür doğrulama düğümünü içerir:

 • Kuponlar: İşlem ücretinden bir depozito alan zincirler arası işlem kanıtı düğümlerdir. Karşılığında, orijinal hesap ile Wanchain kilitli hesap arasındaki işlemi doğrularlar. İşlem geçersizse, depozito tutma hesabından düşülür ve Makbuz artık herhangi bir işlemi onaylamayacaktır..
 • Doğrulayıcılar: İşlem ücretinin bir payı için işlem verilerini Wanchain’in blok zincirine kaydeden genel doğrulama düğümleri. Çevrimiçi ise, işlemler minimum sayıda hisse ile gerçekleştirilebilir.
 • Mağazacılar: ücretin bir kısmını almak için çevrimiçi olması ve kendi anahtar paylaşımlarını tutması gereken kilitli hesap yönetimi düğümleri. Doğrulama düğümünü çalıştırmak için yeterli Wancoin varlığınız yoksa yine de genel bir düğümü çalıştırabilirsiniz.

 1. Kilitli Hesap Oluşturma Şeması

Wanchain, birden fazla taraf dahil olduğunda fonları ve anahtarları güvence altına almak için Kilitli Hesap Oluşturma Şemasını kullanır. Bir anahtarı paylaşımlara ayıran ve ilgili tüm taraflara veren Shamir’in Gizli Paylaşım Planına dayanmaktadır..

Kilit payları bu şekilde dağıtmanın, artan ademi merkeziyetçilik ve istikrar dahil olmak üzere birkaç faydası vardır..

Kilitli bir hesapla yapılan herhangi bir işlem, doğrulayıcılara ihtiyaç duymadan orijinal zincir üzerinden yürütülür.

 1. Akıllı Sözleşme Belirteci İşlemi Anonimliği

Wanchain’in akıllı sözleşmeleri, gizliliği içeren ilk sözleşmeler arasındadır. Kullanıcılara aktarımlar sırasında anonimlik sağlamak için halka imzaları ve tek seferlik adres oluşturma kullanır..

Halka imzası, gönderen imzanızı diğer sahte hesaplarla karıştırarak sizi takip etmeyi zorlaştırır. Ayrıca, her işlem için platform, işlem modellerinin algılanmasını önlemek için yeni bir adres oluşturur..

Wancoin (WAN) Hakkında

Wancoin (WAN), Wanchain’in platform içi belirtecidir. Bir işlem yapıldığında zincirler arası doğrulama düğümleri bir WAN güvenlik depozitosuna ihtiyaç duyduğundan, işlemler belirli bir miktarda WAN gerektirir..

ICO’ları sırasında 107.1 milyon token satıldı ve yaklaşık 120.000 ETH yükseldi. Bu tokenlar toplam arzın% 51’ini temsil ediyor. Token satış fonları buna göre dağıtılacaktır:% 60 araştırma ve geliştirme,% 10 topluluk geliştirme,% 10 pazarlama,% 10 altyapı ve% 10 günlük operasyonlar.

 • Wan Depolama

WAN’lar, Wanchain tarafından sağlanan cüzdanda saklanabilir. Windows, Mac ve Linux işletim sistemleriyle uyumludur. Şu anda yalnızca WAN’ı desteklese de, yakında birden çok para birimini kabul edecek. İndirme bağlantısı burada bulunabilir.

 • WAN ticareti ve satın alma

Yazma sırasında, WAN şu adresten satın alınabilir: Binance ve Kucoin, ancak gelecekte daha fazla borsa madeni parayı listeleyecek. Binance’de bulunan alım satım çiftleri WAN / BNB, WAN / BTC ve WAN / ETH. Kucoin’de WAN ile takas edilebilir BTC ve ETH

 

Wanchain’in Arkasındaki Ekip

Wanchain Foundation, Jack Lu tarafından kurulan Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Geçmişte Lu, Factom’u kurdu ve blockchain uygulamaları geliştirmede uzmanlaşmış bir şirket olan Wanglu Tech’i kurdu..

Wanchain Başkanı Dustin Byington, blok zinciri içeren çeşitli projelerde yer aldı. 2014 yılında Bitcoin College’ı kurdu ve aynı zamanda makineler arasında uygulamaları kopyalayan bir yazılım olan Tendermint’in kurucu ortağı olarak hizmet verdi; ve Satoshi Talent – blockchain girişimcileri ile geliştiriciler arasında bağlantı kuran bir platform.

Ekip daha yeni ana ağını başlattı ve 2018 için çok iddialı bir yol haritası sundu. Haziran ayındaki 2.0 sürümünde Ethereum çapraz zincir ticareti ve birden fazla para birimini destekleyen bir cüzdan yer alacak. 3.0 sürümü Bitcoin’e de çapalanacak.

Karar

Wanchain’İn amacı, zincirler arası akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere sektördeki en iyi teknolojik gelişmeleri kullanarak finans sektörünü merkezden uzaklaştırmaktır. Bu, işletmelerin işlemler, yatırımlar, ödemeler ve çok daha fazlası için blok zinciri uygulamaları oluşturmasını sağlayacaktır..

Wanchain İletişim Bilgileri ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me