Monero (XMR) temelde gizlilik ve ademi merkeziyete odaklanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir (herkes tarafından erişilebilir). Monero, özel, güvenli ve izlenemeyen bir kripto para birimidir. Monero ile bankanızsınız çünkü paranızı yalnızca siz kontrol ediyorsunuz ve sorumlusunuz. Hesaplarınız ve işlemleriniz müdahale eden gözlerden güvende ve gizli tutulur.

Nisan 2014’te oluşturuldu, Monero bir madencilik süreciyle yeni birimler oluşturulurken işlemleri kaydetmek için halka açık bir defterden yararlanır. Monero, blok zincirinde yapılan işlemlerin göndereni, alıcısı ve boyutunu gizleyerek ve madencilik sürecini daha sınırsız hale getirerek mevcut kripto para birimi tasarımını genişletmeyi hedefliyor..

Dağıtılmış fikir birliği, tüm işlemleri onaylar ve ardından blok zincirine kaydedilemez. Monero’nuzu güvende tutmak için üçüncü tarafların güvenilir ve güvenilir olması gerekmez. Mahremiyete odaklanma, kanun yaptırımlarından kaçmakla ilgilenen kişilerin yasa dışı kullanımını teşvik etti. Adil madencilik süreci, hem yetkili çevrimiçi yayıncılar hem de madencilik kodunu uygulamalar ve web siteleri gibi platformlara gizlice yerleştiren kötü niyetli bilgisayar korsanları için madencilik çabalarını dağıtmayı mümkün kıldı. Monero, her işlemin kaynağını, miktarını ve hedefini gizlemek için halka imzaları, özel halka işlemleri ve gizli adreslerin kullanımına sahiptir. Merkezi olmayan bir kripto para biriminin tüm faydalarının ve kârlarının sağlanması, her zamanki gizlilik tavizleri olmadan bile Monero tarafından yapılır..

Monero, 1 Ocak 2017’de 13.352 $ ‘dan fiyatlandırıldı. Yaklaşık bir yıl sonra, değerdeki hızlı artış nedeniyle şu anda 384.00 $’ dır, 11 Ocak 2018. 21 Aralık 2017, 16 Ocak 2017’de 10.495 $ ‘a kadar düştü. 2017 sonunda Monero’nun fiyatı 348.25 $ oldu ve Monero 2017’de% 2508.223 artış gösterdi. 2017 size 2.500,00 $ ‘dan fazla kazandırırdı.

Changelly’den Monero (XMR) Nasıl Satın Alınır

Changelly platformda doğrudan nakit kabul etmez, ancak Changelly platformunda bazı kripto para birimleri satın almak için banka hesabınıza bağlı bir banka kartı veya bir kredi kartı, Master Card veya Visa kullanabilirsiniz..

USD KREDİ KARTI İLE MONERO SATIN ALIRKEN TAKİP EDİLECEK ADIMLAR

Monero’yu USD kredi kartıyla satın almanın ana sayfasına tutarı USD cinsinden girerek satın alın. Changelly. Monero XMR’nin fiyatı dahil tüm para birimlerinin gerçek zamanlı oranı burada görülecektir. Bu oranlar, bu dijital paranın miktarındaki artış veya azalmaya bağlı olarak anında değişir..

  • Ana sayfada, ilk kutudaki açılır menüden USD’yi ve diğer kutudaki XMR’yi seçin. USD alanına satın almak için istenilen tutarı giriniz, girdiğiniz USD ile satın alabileceğiniz Monero miktarı diğer alanda oluşturulacaktır. “Değiştir!” İ tıklayın..
  • Tutarı, tahmini oranı kontrol edin ve bir sonraki adıma geçmek için “ileri” yi tıklayın.
  • Monero cüzdanınızı belirterek bir alıcı adresi girin. Cüzdanınız gerektiriyorsa bir ödeme kimliği eklemeniz gerekebilir. Aksi takdirde, bu özellik isteğe bağlıdır, bu nedenle onu girmeniz gerekmez. Sonra ileri tıklayın.
  • İşlemden önce hataları önlemek için sağlanan tüm ayrıntıları dikkatlice kontrol edin. “Onayla ve Ödeme Yap” ı tıklayın.
  • Bu sayfada Kredi Kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bunun için Kredi Kartı numaranızı giriniz, Kredi / Bankamatik Kartınızın son kullanma tarihini de CVC numarası ile birlikte girmeniz gerekmektedir, bu bilgi kartınızın arka yüzünde bulunmaktadır. Tüm detaylar girildiğinde, Öde düğmesine tıklayın. Bu, tutarı USD cinsinden gösterecektir. Changelly Kredi Kartınızdan düşülecek.
  • İşlem tamamlanana kadar bir süre bekleyin.
  • Başarılı bir işlemden sonra, “İşlem tamamlandı” ifadesini görüntülediğinden, bir makbuz alırsınız. Güvenlik nedeniyle işlem kimliğinizin not edildiğinden emin olun..

Monero’nuzu, en fazla 30 dakika içinde belirtilen Monero Cüzdanınıza almalısınız. Girdiğiniz cüzdan adresinin doğru olduğundan ve ayrıca başka bir bozuk para için değil Monero için doğru cüzdan adresi olduğundan emin olun. Uygun cüzdan adresini kontrol edip girmemek, Monero coinlerinizi kaybetmenize neden olur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me