Contents

Canlı Ethereum Fiyatı: Gerçek Zamanlı ETH / USD Döviz Kuru Değeri

Ethereum’un Geleceği için Mağazada Neler Var? Uzmanlar Tartışıyor

Ethereum, uzun yıllardır dünyadaki iki numaralı kripto para birimidir (genel piyasa değerine göre). Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak dijital varlık, ödemeler ve değer depolaması dışındaki amaçlar için kullanılabilir. Yeni başlayanlar için, ETH ekosistemi, geliştiriciler tarafından diğer kripto paraların yanı sıra benzersiz merkezi olmayan uygulamalar tasarlamak için kullanılabilecek temel bir araç olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, Ether’in yüksek likidite oranı sayesinde, para birimi günlük parasal işlemleri kolaylaştırmak için de kullanılabilir..

Ayrıca Ethereum’un şu anda Bitcoin adında olmayan diğer kripto para birimlerinden daha fazla temel eşleştirme seçeneğine sahip olduğunu da belirtiyor. Yukarıda belirtilen tüm bu niş özelliklerinin bir sonucu olarak, kripto varlığı geçen yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1.400 $ ‘a yükseldi – uzmanların ETH’nin yeniden ölçeklenip ölçeklenemeyeceğinden emin olmadığı bir rakam (en azından yakın gelecekte ).

Bu yazıda, Ethereum ile ilgili olarak tanınmış endüstri uzmanları tarafından yapılan bazı tahminlere bakacağız. Bu görüşler somut bir yatırım tavsiyesi olarak alınmamalı ve sadece işaretçi olarak hizmet etmelidir..

Ayrıca, aşağıda listelenen en iyi Ethereum fiyat tahminlerinin hepsine ek olarak, size ETH fiyatının şimdiye kadarki tüm iniş ve çıkışlarını, en yüksek ve en düşük seviyelerini göstermek için en kapsamlı ETH madeni para fiyat geçmişi zaman çizelgesini derledik. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, meselenin özüne doğrudan girelim.

En İyi Kripto Uzmanları Ethereum Fiyat Tahminlerini Tahmin Ediyor

Olaf Carlson-Wee – Yaklaşık 7.000 $

Polychain Capital CEO’su Olaf Carlson-Wee, orta ve uzun vadede Ethereum için oldukça olumlu bir görünüme sahip. Olaf’ın Bloomberg’e birkaç yıl önce verdiği bir röportajda, medya kuruluşuna 2018’in sonunda Ether fiyatının Bitcoin’in fiyatını geçeceğini söyledi – şu anda durum böyle olmadığını biliyoruz. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen tahminin ardından, daha sonra görünümünü değiştirdi ve önde gelen altcoin’in önümüzdeki yıl içinde yaklaşık 7.000 $ ‘lık bir fiyat noktasına kadar ölçekleneceğini iddia etti..

Carlson-Wee’nin ETH’nin geleceği konusunda bu kadar iyimser olmasının nedeni, para biriminin temelindeki teknolojinin şu anda piyasada bulunan diğer her şeyden çok daha ileride olduğuna ve zaman ilerledikçe insanların gerçek teknolojiyi görmeye başlayacağına inanmasıdır. bu benzersiz dijital varlığın finansal potansiyeli.

Michael Yuan – Orta Vadeli Beklentiler Hakkında İyimser

Dr. Michael Yuan, yeni bir merkezi olmayan pazar yeri olan OpenBay’in kurucusu ve aynı zamanda akıllı sözleşmeye dayalı iş çözümlerinin küresel bir sağlayıcısı olan Second State’in CEO’sudur. Geçenlerde BitcoinExchangeGuide’a orta vadede ETH’nin değeri konusunda oldukça iyimser olduğunu söyledi. Bunun nedeni, Ethereum’un genel ağ kullanımının son birkaç ayda önemli ölçüde artmasıdır – bunun başlıca nedeni, Merkezi Olmayan Finans uygulamalarının mevduat / hisse olarak çok sayıda Ether jetonu çekmesi ve emmesidir..

Uzun vadede Yuan, birinci para biriminin fiyatının büyük ölçüde uzun zamandır beklenen ETH 2.0 güncellemesinin sorunsuz bir şekilde gidip gitmemesine bağlı olacağına inanıyor. Ayrıca BEG’e şunları söyledi:

“Kripto pazarındaki yaygın bir model, büyük bir olay beklenirken fiyat artışlarının (pompalanması) olmasıdır. Olay gerçekten meydana gelir gelmez, insanlar kar için sattıkça (dump) fiyat düşüyor. Oldukça düzensiz ve manipüle edilmiş bir piyasadır. Bakkt açısından, büyük bir beklenti var ve ardından ticaret hacmiyle ilgili hayal kırıklığı yaşanıyor. “

Matthew De Silva – Değersiz

De Silva, bir süredir Ether’e şüpheyle bakan bir kripto gazetecisidir. Geçmişte, birinci para biriminin özünde değersiz olduğunu söylemişti. Yorumları, Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin’i o kadar işaret ediyordu ki, kısa süre önce De Silva’nın haksız eleştirilerine yanıt vermek için Twitter’a gitti. Yeni başlayanlar için Buterin, ETH’yi gaz için ödeme aracı olarak kullanmanın açık avantajları olduğuna dikkat çekti – çünkü ücret zaten protokole dahil edildi ve ağ protokolü bunu destekledi..

Vaibhav Kadıkar – 2020’ye kadar 1.000 Dolar

Vaibhav Kadıkar Kurucudur & CEO, CloseCross, merkezi olmayan bir tahmin pazarı platformu. Bitcoinexchangeguide ile konuşurken, ETH ve BTC’nin temellerinden ayrıldığını açıkça belirtti – BTC, ETH’nin kullanıcılarına sağladığı yardımcı programdan değer kazanmasına karşı uzun vadeli bir değer deposu. Ayrıca, Ethereum kademeli olarak bir PoS çerçevesine geçtikçe, ölçeklenebilirliğinin ve genel kullanımının büyük ölçüde artacağını belirtti..

Ethereum, akıllı bir sözleşme katmanına sahip en büyük yerleşik blok zinciridir ve muhtemelen artan karmaşıklık ve ölçeklenebilirlik ile üzerine inşa edilmeye devam eden dapp’ler ile hakimiyetini sürdürecektir. Ethereum işlemlerini işleme talebinde artış eğilimi görüyorum ve dolayısıyla fiyat da yükselecek. ETH başına değer, yukarıdaki gelişmeler ve 2020’nin ilk yarısında meydana gelen satış noktası sunumu göz önüne alındığında büyük olasılıkla 2020’nin sonuna doğru 1000 $ ‘a yükselecek. “

Kadıkar daha sonra ekledi:

“Gaz oranları düşürülmediği ve ağ kullanımı 100 kat artmadığı sürece ETH’nin bundan büyük bir değer kazanması pek olası değil. Sonuçta ETH, Ethereum ağı için yakıttır, bu nedenle insanların kullanması çok pahalı olamaz. Yani değerinde doğal bir sınır var. Benzin / benzin arabalarını çalıştırmak için çok pahalı hale gelirse elektriğe geçen insanları düşünün. “

Aayush Jindal – 500 Dolar+

Aayush Jindal, kripto ticareti dünyasıyla uğraşanların tanıdık bir adıdır. Geçmişte Jindal, görüşlerini gerçeklere ve rakamlara dayanan iyi düşünülmüş fiyat tahminleriyle sunduğu birkaç medya kuruluşu için çalıştı. Onun tahminine göre, şu anda ETH ile ilişkili olan teknik göstergelerin çoğu, para biriminin fiyatı 515 $ işaretinin altında kalmaya devam ettiği sürece negatif kalmaya devam edecek. Bununla birlikte, Ether bir şekilde bu seviyeyi geçebilirse, yeni bir boğa koşusu için kapıları açabileceğini ekledi..

“Genel olarak Ether kısa vadede konsolide olabilir, ancak 515 doların üzerinde bir kırılma gerçekleşene kadar daha fazla kayıp riski altında kalır.”

Jeff Reed – Bitcoin’in Değerini Geçecek

Ethereum için ilk cesur tahminimiz, Ethereum’un uzun vadede artacağına inanan kripto para yazarı ve bağımsız analist Jeff Reed’den geliyor – öyle ki, varlığın değeri kolayca Bitcoin’inkinin ötesine geçecek. Jerry’nin çılgın iyimserliğinin nedeni, ETH ekosisteminin, gelecekte mevcut olan diğer para birimlerine kıyasla gelecekte ortaya çıkabilecek zorluklarla (özellikle ölçeklenebilirlik, kullanım kolaylığı, bölünebilirlik vb. İle ilgili olanlar) başa çıkmak için çok daha donanımlı olduğuna inanmasıdır. bugün piyasa.

Reed’in Ethereum konusunda bu kadar iyimser olmasının bir başka nedeni de akıllı sözleşme yeteneklerinden kaynaklanıyor – ki bunun gerçek bir oyun değiştirici olduğuna inanıyor. Konuyla ilgili olarak, bu tek özelliğin tek başına Ethereum’u BTC’den daha değerli kıldığına işaret ediyor..

Craig Russo – 2021’e kadar ATH’ye Geri Dönecek

Popüler kripto ve oyun medya kuruluşu SludgeFeed’in arkasındaki Boston merkezli bir girişim olan Peer’ın kurucusu olan Russo, Ethereum’un merkezi olmayan uygulamaları dağıtmak ve gerçek dünya varlıklarını tokenize etmek için başvurulacak platform olmaya devam edeceğine inanıyor. Bu bağlamda, en son örneklerden biri, blok zinciri başlangıcı Harbor tarafından 100 milyon dolar değerinde dört gayrimenkul fonunun tokenize edilmesidir..

Ek olarak Russo, Ethereum’un sağlıklı bir pazar hakimiyetine sahip olmasına rağmen, diğer rakip akıllı sözleşme platformlarının ivme kazanmaya başladığını da belirtiyor (özellikle ağları olgunlaşmaya devam ettikçe). Bu gerçek, projenin bir proof-of-stake ağına geçişini çevreleyen süregelen belirsizlikle birleştiğinde, Ethereum’un önünde birkaç önemli yıl olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Russo, Ether’in gelecekteki değerlendirmesi açısından Bitcoinexchangeguide’a şunları söyledi:

“Şu anda, Ethereum planladığı gibi ilerlerse ve geliştiriciler ağ üzerinde inşa etmeye devam ederse, Ether’in (ETH) 2021 yılına kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar ziyaret etmemesinin bir nedenini görmüyorum. ETH / BTC’nin çoktan dibe vurduğuna ve Bitcoin’in oynaklığı yavaşladığında ETH / USD’nin yeni bir yükseliş trendine başlayacağına inanıyorum. “

Jeffrey Liu Xun – Çift Haneye Bırak

Xun, anlık olan ve müşterilerin herhangi bir gözetim riski almasını gerektirmeyen bir P2P fiat ağ geçidi olan XanPool’un CEO’sudur. Bitcoinexchangeguide’a Ethereum’un şu anda korkunç bir durumda olduğunu ve büyük olasılıkla önde gelen kripto paranın finansal düşüşüne devam edeceğini, özellikle de Bitcoin’in değeri düşmeye devam ederse bunu göreceğini söyledi..

“Evet, bu çift haneli rakamlar anlamına geliyor ve hatta ICO fiyatlarını tekrar görebiliriz. Temelde, içeride ve dışarıda birçok sorunla karşı karşıyadır. Dahili olarak, Ethereum 2.0’ın Q12020’yi piyasaya sürmesi bekleniyor, ancak gerçekte bu mümkün olmayacak. en azından OG ethereum adamlarının beklediği hedef durumda değil. Herhangi bir şey başlatılırsa, muhtemelen daha yapılacak çok işle orijinal vizyonun iskeleti olacaktır…. Eth 2.0, bir grup JS web geliştiricisi tarafından yapılması muhtemel olmayan CAP teoremini kırmak gibi bilgisayar bilimi atılımlarını gerektirecek. “

Buna ek olarak, Xun, Ethereum’un kurucu ekibinin çoğunun bu noktaya kadar ya çoktan gemiden atladığını ya da ETH’lerinden BTC ve fiat’a para yatırdığını da belirtiyor..

“Harici olarak Ethereum, EOS, NEO, Cardano, ZILLIQAA, TRON, vb. Gibi daha ucuz” dünya bilgisayarı “bok paralarından zorlu bir rekabetle karşı karşıya. Ve henüz Polkadot gibi (ETH OG’lerinin katıldığı ) ”

Steven Nerayoff – Yaklaşık 2.500 $ (yaklaşık)

Nerayoff, Ethereum’un ortak yaratıcısıdır. CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir oturumda, medya kuruluşuna 2019’un önde gelen kripto para birimi için büyük şeyler getirmesini beklediğini söyledi. Bunun nedeni, ETH ekosisteminin temel çerçevesinin üzerine inşa edilen projelerin sayısında katlanarak artışa tanık olmasıdır. Sadece bu değil, Ethereum ile kendi benzersiz dApp’larını yaratmak için uğraşan bağımsız geliştiricilerin sayısı da son 12 ayda oldukça arttı..

CoinDesk – 100 – 115 $ Arasında

Coindesk’teki analiz ekibi haklı olarak, Ether fiyatının öngörülebilir gelecek için büyük olasılıkla mücadele edeceğini belirtti. Bununla birlikte, dijital para birimi anlık direnç seviyelerini geçebilirse, bir kez daha istikrar kazanabilir – değilse, para birimi 100 dolar noktasının altına çok iyi kayabilir..

Mitesh Shah – Gelecek Yıl 225 $

Shah, Omnia Markets’in Kurucusu / CEO’sudur. Bitcoinexchangeguide’a gönderdiği bir e-postada, gelecekte Ether’in fiyatını etkileyebilecek bazı trendleri vurguladı..

“Genelde fiyatlarda son zamanlarda yaşanan düşüş ve ardından küçük bir piyasa düzeltmesi nedeniyle, şahsen ETH’nin 175-185 ABD Doları fiyat aralığı civarında nispeten sabit kalacağına inanıyorum. Kısa ve orta vadede, piyasa yavaş yavaş ivme kazandıkça, ETH’nin Eylül ortasında yaşadığı 200 $ + seviyelerine geri döneceğine inanıyorum. Ayrıca, endüstrinin genel olarak boğa piyasasına yeniden gireceğine ve fiyatların önümüzdeki baharda tekrar artacağına inanıyorum ve ETH ile ilgili olarak, bunun geçen Mayıs, Haziran ve Haziran aylarında yaşadığı 225 $ + aralığına yol açacağına inanıyorum. Temmuz.”

Chris McClure – Boğa

Chris McClure, bir süredir bu gelişen alanın bir parçası olan bir kripto para birimi savunucusu. McClure, İzlanda Blockchain Vakfı’nın bir üyesi olmakla birlikte şu anda BitTaxer’da danışmanlık pozisyonuna sahiptir. Ona göre, parçalama, plazma ve OpenST Mozaik gibi çeşitli teknolojik gelişmeler nedeniyle, şu anda insanların ETH’nin gelecekteki finansal beklentilerinde yükselişe geçmesinin birkaç nedeni var. McClure, tahminlerini desteklemek için kesin bir rakam vermezken, Ether’in servetinin 2019’un sonunda daha iyi hale geleceğini söyledi..

Robin Singh – 2020’ye kadar yaklaşık 1.500 $

Robin Singh, bir kripto para birimi vergi yazılımı başlangıcı olan Koinly’nin kurucusudur. Bitcoinexchangeguide ile yakın zamanda yaptığı bir sohbette, ETH’nin piyasa fiyatları açısından hala Bitcoin’i takip ettiğini söyledi – yani, BTC’deki herhangi bir düşüş / artış, Ether üzerinde benzer bir etkiye sahip gibi görünüyor. Ayrıca, son Bakkt Vadeli İşlemleri flopunun BTC fiyatlarında ve ardından ETH’lerde bir düşüşe neden olduğunu ve ikincisinin bir hafta içinde 50 doların üzerinde düştüğünü belirtti..

Bununla birlikte, Ether’in geleceği, özellikle ETH’nin geliştirici topluluğu büyüdüğünden ve ufukta pek çok gelecek vaat eden proje olduğu için Singh’e parlak görünüyor. Robin’e göre bu, önde gelen kripto para için pozitif fiyat hareketine işaret ediyor. Sadece bu değil, aynı zamanda ETH v2’nin beklenen sürümü de önümüzdeki yılın başlarında ETH değerinin yükselmesine neden olabilir..

“Bir sonraki ETH ile ilgili harika olan şey, ana düğümlerin fiyatının önemli ölçüde daha düşük olacağı ve böylece giriş engelinin azalacağı – yani ETH’nin daha merkezi olmayan hale gelmesi. Ethereum ağı, yükseltmeler nedeniyle daha düşük ücretlerle daha fazla sayıda işlemi gerçekleştirebilecek. ”

Singh daha sonra ekledi:

“Fiyat tahminlerine gelince, fiyatın yılın geri kalanında 170-190 $ aralığında kalması muhtemelken, önümüzdeki yıl yaklaşık 300-400 $ ‘a önemli bir artış görecek. Uzun vadeli geleceğe gelince, kripto hem erişimde hem de pazar sınırında büyüyor. Bir sonraki önemli dönüm noktası, kripto para birimi endüstrisi için bir paradigma değişikliği olabilecek Libra’nın piyasaya sürülmesi olacak – 4 milyar insanın bir kripto para birimine kolay erişime sahip olduğunu hayal edin. Fiyat, önümüzdeki yılın sonunda 2017’nin en yüksek seviyelerinden 1500 dolara çıkabilir. “

Joseph Raczynski – 1.000 Dolardan Biraz Fazla

JoeTechnologist.com’un kurucusu Joseph Raczynski, geçen yıl Finder ile yaptığı bir röportajda, Ethereum projesinin genel kullanım ve uygulama kapasitesi nedeniyle, ETH’nin sonunda 1.000 doları geçmesine şaşırmayacağını belirtti. bu yıl. Bununla birlikte, ikinci en büyük kripto varlığı (toplam piyasa değerine göre) şu anda 170 $ ‘ın biraz üzerinde işlem yaptığından, Raczynski’nin tahmininin tutup tutmadığını görmek ilginç olacaktır..

“Neredeyse tüm büyük kuruluşlar bu platformda test ediyor.”

Brian Schuster – 100.000 Dolar Kadar Yüksek

Ark Capital LLC’nin kurucusu Brian Schuster, Bitcoin’e çok benzeyen, Ether to’nun mükemmel bir uzun vadeli değer deposu (SOV) olduğuna inanıyor. Ona göre, önde gelen varlığın genel kapitalizasyonunun yaklaşık 10 trilyon $ ‘a yükseldiğini görmek şaşırtıcı olmaz – bu, tek bir ETH tokeninin fiyatının yaklaşık 100.000 $’ lık devasa bir fiyat noktasına yükseleceği anlamına gelir. Bu yeterli değilse, Schuster, bir gün Ether’in bugün dolaşımda olan diğer tüm para birimlerinin (hem fiat hem de dijital) yerini alabileceğine dair gerçek bir olasılık olduğuna da ikna olmuş durumda. Bunun nedeni, Ethereum’un büyük ölçekte konuşlandırılabilen ve diğer büyük kripto para birimleriyle ilgili ölçeklenebilirlik sorunlarının çoğunu çözebilecek birkaç merkezi olmayan platformdan biri olduğuna inanmasıdır..

Salvador Casquero Algarra – Güçlü Kısa Vadeli Görünüm

Algarra, FIAT dünyasına kripto ile sorunsuz bir şekilde katılan işbirliğine dayalı bir finansal platform olan 2 Together’ın kurucusudur. BEG ile yaptığı özel röportajda şunları söyledi:

“Casper’ın piyasaya sürülmesiyle, şu anda ETH ihraçında bir sınır olmadığı gerçeğine sahibiz. Bana göre, çok yakında dünya çapında kripto para birimlerini kabul edeceğiz, bu yüzden kısa / orta vadeli fiyatta ETH’nin teknik veya duyarlılık analizinden yükseleceğini söyleyebilirim. Uzun vadede, teknolojiyi herkes için erişilebilir hale getirmek için aşağı ineceğini veya bildiğimiz her işte olduğu gibi bozulma riskini alacağını söyleyebilirim. “

Clem Chambers – 1.000 Doların Üzerinde

Forbes köşe yazarı / ADVFN Clem Chambers CEO’su, Ethereum’un geleceği konusunda oldukça iyimser. Ona göre, dijital varlık yakın gelecekte büyük olasılıkla 1.000 $ seviyesinin üzerinde kalacaktır – özellikle 2019’un zaten sona erdiği ve ETH’nin fiyatı düşünüldüğünde gerçekleşemeyebilecek bir tahmin. hala 170-225 $ fiyat aralığında sıkışmış durumda.

Nigel Green: Potansiyel Olarak 2.500 Doların Üzerinde

Green, deVere Group’un CEO’su ve kendi başına bir kripto analisti. Geçen yıl MarketWatch ile kripto pazarının geleceği hakkında konuştu ve görüşülen kişiye Ether’in 2019’un başında 2.500 dolar civarında bir fiyat noktasına tırmanma potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi. Bu piyasa sektörünün genel olarak yaşadığı oynaklık, onun tahmininin yüz üstü düştüğünü görmek şaşırtıcı olmaz..

Nigel’in Ethereum ile ilgili iyimserliği, aşağıdakiler gibi birkaç farklı faktörden kaynaklanıyor:

 • İşlemlerini ve borsalarını kolaylaştırmak için ETH ekosistemini kullanan artan sayıda dijital platform operatörü.
 • Giderek daha fazla insan ETH tabanlı akıllı sözleşmelerden yararlanmaya başlıyor
 • Bulut bilişimin ademi merkeziyetçiliğine izin veren Ethereum kullanımı.

Bobby Ullery – 2020’ye kadar 11.000 dolar

Saygın kripto analisti Bob Ullery, önümüzdeki birkaç yıl içinde Ethereum’un küresel kripto pazarının en az% 25’ini kolaylıkla devralacağına inanıyor. Bunun bir sonucu olarak, tek bir jetonun fiyatı kolayca yaklaşık 11.000 $ ‘a kadar çıkabilir (2020’nin sonunda). Bu tahminin seyrini yerine getirmesi için hala epey zaman kaldı, bu nedenle birinci sınıf dijital para birimi için işlerin nasıl sonuçlanacağını görmek ilginç olacak..

Kyle Asman – İyimser Değil

Kyle Asman, BX3 Capital’in kurucu ortağıdır. Ona göre, ETH’nin fiyatı önümüzdeki altı ila on iki ay boyunca ya durgun kalacak ya da düşmeye devam edecek. Bitcoinexchangeguide’a gönderdiği bir e-postada Asman şunları söyledi:

“Ethereum, BTC’nin fiyatından bağımsız olabileceğini gerçekten göstermedi ve şu anda ikisi arasında süper korelasyon var. ETH’nin fiyatı, artık var olmayan Ethereum blok zincirindeki ICO’lar tarafından belirlendi. Pazarda çok fazla talep olduğunu düşünmüyorum. Pazara yeni alıcılar getirmek için bir katalizör olmalı ve henüz bir tane görmedik. Sanırım, ABD’de büyük bir şirketin dijital bir jeton çıkardığını veya burada bir yasal düzenleme tasarısının geçirildiğini gördüğümüzde, piyasanın bir miktar yukarı yönlü olduğunu göreceğiz. “

Marouane Garcon – 1.000 Dolar

Amulet Marouane Genel Müdürü Garcon, Ethereum’un 1.000 $ ‘lık bir fiyat noktasına ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor – ancak bu tahmin büyük ölçüde Ether’in çok abartılı Casper çerçevesinin başarılı bir şekilde uygulanmasına dayanıyor..

Alexis Ohanian – 1.500 dolar

Reddit kurucu ortağı, Ether’in bu yılın sonuna kadar 1.500 $ ‘a geri dönebileceğine ancak içsel çerçevesinin dezavantajlarından yoksun olmadığına inanıyor..

Tim Enneking – Kademeli Değer Değer Kaybı

Dijital Sermaye Yönetimi Başkanı Tim Enneking, şu anda Ethereum’un fiyatını yakın zamanda yukarı yönde itebilecek açık bir neden bulunmadığına inanıyor. Ancak bu, Enneking’in Bitcoin gibi diğer dijital varlıklar için parlak bir gelecek görmediği anlamına gelmez..

Ben Samocha – Güçlü Kısa Vadeli Görünüm

Ben CEO’dur & CryptoJungle.co.il’in kurucusu. Tahminine göre, Ethereum’un önünde heyecan verici zamanlar var – en azından para biriminin fiyat hareketi açısından. Son zamanlarda Bitcoinexchangeguide’a şunları söyledi:

Ethereal TLV’ye katıldıktan ve sahnede Vitalik Buterin ve Joe Lubin’i dinledikten sonra, Ethereum 2.0’a geçiş olarak H1 2020 için çok hareket halinde olduklarını öğrendim. son aşamalarına ulaşır. Teknoloji ve finansal teşvikler açısından, ETH’nin uzun vadeli geleceğinden korkuyorum. Bununla birlikte, piyasa büyük olasılıkla fiyat veremeyecek, FOMO ve ‘aptal para’ büyük olasılıkla geri dönecek ve fiyat yükseliş eğilimi gösterecektir. “

Ek olarak, Ethereum ekosistemi şu anda en fazla sayıda aktif geliştiriciye (ve tonlarca kurumsal yatırıma) sahip olduğundan, kitleler arasında staker olma konusunda çok fazla ilgi olacağını varsaymanın oldukça güvenli olduğunu belirtti. Ethereum 2.0’da. Aynı nefeste, ETH’nin şu anda USD ATH’den neredeyse% 90 düştüğünü ve bu nedenle perde arkasında bazı ciddi birikim faaliyetlerinin devam etmemesi şaşırtıcı olacağını vurguluyor..

(Açıklama: Ben şu anda bir kripto PR için çalışıyor & hem pazarlama ajansı hem de kendi özel bağımsız yayınevini işletiyor, bu nedenle görüşleri yalnızca kendisinin ve yalnız olduğu gibi değerlendirilecektir.)

Şimdi, tarihi Ethereum fiyat zaman çizelgesine bir göz atalım ve şu ana kadar ETH’nin fiyatının çok yıllık bir kariyer olduğu noktayı haritalayalım..

Ethereum Nedir ve Gelecekte Fiyat Nereye Gidiyor?? ethereum-eth-usd-fiyat-değerleri

Artık iştahınızı ıslattığımıza ve bulabildiğimiz en saygın Ethereum fiyat tahminlerini sunduğumuza göre, onu bir gün kareye geri götürmenin ve Ethereum’un tam olarak ne olduğunu, ETH’nin nasıl çalıştığını özetlemenin ve tarihi hakkında bazı içgörüler paylaşmanın zamanı geldi. eter madeni para fiyatının zaman çizelgesi.

Ethereum ile ilgili herhangi bir karmaşıklığa girmeden önce, en iyi 10 kripto para biriminin temellerini anlamak en iyisidir. En temel anlamıyla Ethereum, açık kaynaklı, merkezi olmayan ve halka açık bir blok zinciri içeren dağıtılmış bir dünya bilgisayarı olarak düşünülebilir. Sadece bu değil, aynı zamanda Turing-complete akıllı sözleşme işlevselliği ile ilgili bir dizi son derece özel özellik ile birlikte gelir (makalede biraz daha sonra detaylı olarak bakacağımız bir konsept).

Ethereum projesi, esasen 2019’da yeni blockchain sistemi için bir plan tasarlayan Rus bilgisayar bilimcisi Vitalik Buterin’in beyni. Bir platform olarak Ethereum, depolamak ve yürütmek için yerel blok zincirinin gücünden yararlanmak üzere tasarlandı. tüm dünyaya dağıtılabilen çok çeşitli düğümler arasında bilgisayar programları. Bu yeteneklerin bir sonucu olarak, Ethereum’un ilgili token teklifi (ETH), dünyanın en tanınmış kripto varlıklarından biri haline geldi – ETH’nin şu anda piyasada bulunan herhangi bir kripto para biriminin en büyük ikinci piyasa değerine sahip olması gerçeğiyle vurgulanıyor. bugün pazar.

Ethereum’u Bitcoin’den Farklı Kılan Nedir??

Çoğu zaman, insanlar yüzeysel benzerliklerinden ve ‘kripto bir şey haline geldiğinden beri piyasa değerine göre bir numaralı ve iki numaralı madeni para oldukları gerçeğinden dolayı Bitcoin ve Ethereum’un fiyatlarını karşılaştırma eğilimindedir..

Bununla birlikte, iki dijital varlığa daha yakından bakıldığında, blok zinciri teknolojisini kullanmalarının yanı sıra, iki para biriminin oldukça farklı olduğunu gösteriyor. Yeni başlayanlar için, Bitcoin dijital varlıkların sahipliğini izlemek için teknolojiyi kullandığından, blockchain kullanımları oldukça farklıdır; Ethereum ekosistemi, çeşitli dApp’larla ilişkili programlama kodlarını çalıştırmak için teknolojiyi kullanmakla daha çok ilgileniyor.

İkisi arasındaki bir diğer önemli fark, Ethereum akıllı sözleşmelerden yararlanırken Bitcoin’in kullanmamasıdır. Akıllı sözleşmeler, üçüncü taraf bir moderatör kullanmadan geleneksel bir sözleşmenin önceden belirlenmiş şartlarını (yani güvenilir işlemlerin yürütülmesini) dijital olarak kolaylaştıran, doğrulayan ve uygulayan bilgisayar protokolleri olarak düşünülebilir..

Diğer temel farklılıklar şunları içerir:

Ether’in göreli yeniliği sayesinde, 2021 yılına kadar ETH’nin toplam token arzının sadece yarısının dünyanın her yerindeki madencilik meraklıları tarafından tedarik edileceği tahmin ediliyor. Aynı nefeste, Bitcoin arzının (21M token)% 55’inden fazlası zaten çıkarıldı..

İki projeyi birbirinden benzersiz kılan bir diğer ayırıcı faktör, farklı madencilik algoritmaları kullanmalarıdır. Örneğin, Bitcoin merkezi ASIC’lerden yararlanırken, Ethereum, merkezi olmayan madenciliğin nispeten kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine izin veren Ethash adlı bir algoritma kullanır..

Ethereum’un Kökenlerine Kısa Bir Bakış

Ethereum’un tarihinin, bugün bildiğimiz şekliyle kripto-küresi üzerinde büyük bir etkisi oldu. Projenin orijinal açıklayıcı Beyaz kağıt 2013’ün ikinci yarısında Vitalik Buterin tarafından paylaşıldı. Makalede, blockchain teknolojisinin gerçek potansiyelini kullanabilecek dağıtılmış bir dünya bilgisayarının yaratılmasının ana hatlarını çizdi. Sadece bu değil, aynı zamanda öngördüğü sistemin, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) oluşturulmasını kolaylaştırmaya yardımcı olma yeteneğini de uzun uzadıya anlattı:

 • Zincir üstü dijital varlıklar (ERC-20 tokenleri)
 • DEX – diğer adıyla merkezi olmayan borsalar
 • Zincir içi kimlik ve itibar sistemleri
 • DAO’lar
 • Akıllı sözleşmeler

Özellikle akıllı sözleşmeler, birçok kişi tarafından Ethereum’un birincil USP’si olarak görülüyor. Daha önce de belirtildiği gibi, bunlar esasen projenin yerel ağında değer aktarımını kolaylaştıran kendi kendini çalıştıran programlardır – veriler blok zincirinde değişmez bir şekilde depolanır. Sözleşmeler yalnızca, herhangi bir üçüncü taraf müdahalesine veya sansüre ihtiyaç duyulmadan belirli belirli koşullar yerine getirildiğinde yürütülür..

Ethereum’un bir diğer temel özelliği de, temelde ETH ağının üzerinde çalışmak ve çeşitli dijital uygulamaların (orijinal programlama dillerinden bağımsız olarak) çalıştırılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir Turing eksiksiz yazılımı olan “Ethereum Sanal Makinesi” (EVM) ‘dir. . Bunun bir sonucu olarak, Ethereum ekosistemi, kullanıcı tabanına son derece geniş bir merkezi olmayan uygulama dizisi oluşturma potansiyeli sunar..

Şimdi bazı teknik detaylar ortadan kalktığında, Ethereum’un erken geliştirme aşamasından bahsedebiliriz. Bildirildiğine göre proje üzerindeki çalışmaların 2014’ün ilk birkaç ayında, Vitalik’in küçük bir vizyon sahibi teknoloji girişimciler ekibi (Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson ve Mihai Alisie gibi büyük isimler dahil) topladığı bir dönemde başladı. Projenin ilk gelişimi, Switzerland GmbH adlı bir firmada ve daha sonra Ethereum Foundation adlı İsviçre kar amacı gütmeyen bir kuruluş aracılığıyla başladı. Bu süre zarfında, Joe Lubin (o zamanlar GmbH’ye bağlı olan) da Buterin’e çeşitli şekillerde yardım etmeye başladı ve bu nedenle herkes tarafından Ethereum projesinin ana kurucularından biri olarak görülüyor..

2014’ün 2. çeyreği civarında Ethereum, sadece iki aylık bir süre içinde 14 milyon dolarlık devasa bir meblağ elde edebilen başarılı bir kitle satışı gerçekleştirdi. Sadece bu değil, birkaç ay sonra Ether tokenleri (projeye bağlı dijital para birimi) yatırımcılar, geliştirme ekibi ve Ethereum Vakfı arasında dağıtıldı. Temmuz-2015 itibariyle, Ethereum’un ilk ana ağı (Frontier olarak adlandırılır) ana akım tüketim için halka açıldı. Önümüzdeki sekiz ay boyunca, sisteme yapılan ilk güncelleme (Homestead olarak anılır) uygulandı ve küresel kripto topluluğu tarafından öncekinden daha istikrarlı olduğu düşünülüyordu. Yükseltme, gaz fiyatlandırması, güvenlik ve işlem işleme gibi birkaç şeye odaklandı. Bununla birlikte, o sırada, bazı insanlar hala Ethereum’un muazzam operasyonel ve ekonomik potansiyeline rağmen birçok güvenlik kaybına eğilimli olduğunu iddia etti..

DAO Bölümü

2015’in sonlarına doğru, Ethereum projesi, yatırımcı tarafından yönetilen bir VC fonu olarak hizmet vermesi amaçlanan merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan The DAO’nun oluşturulmasına yardımcı olan yeterince ana akım çekişi toplayabildi. Dünyanın dört bir yanındaki birçok farklı insanın katkılarıyla 150 milyon dolar topladı (bağış toplama etkinliğine on binden fazla kişinin katıldığı tahmin ediliyor). DAO’ların kendi kendini yürüten akıllı sözleşmelerin yeni kullanımı sayesinde, birçok teknoloji uzmanı bunun ideal bir merkezi olmayan yatırım aracı olarak hizmet edebileceğini düşündü..

Bununla birlikte, Haziran 2016’da, üçüncü taraf bilgisayar korsanları kodunda küçük bir boşluk bulabildiklerinde DAO, kötü bir şekilde tehlikeye atıldı – bunun sonucunda, toplanan fonların yaklaşık 50 milyon $ ‘ı çalıp onları ayrı bir yere taşıyabildiler. DAO (o zamanlar Dark DAO olarak bilinir). Bunun haberi halka ulaştığında, yeterli teknik beceriye sahip diğer kullanıcılar da yukarıda bahsedilen güvenlik açığından yararlanmaya ve kalan fonları üçüncü bir DAO’ya yönlendirmeye başladı..

Bu gelişmelerin sonucu, kripto topluluğunun, spektrumun bir ucuyla oldukça kutuplaşmış hale gelmesi ve Ethereum blok zincirinin bir hard-fork’u için baskı yapmasıydı, böylece hackerların çalınan fonlara erişmesi engellenebilirken, diğer taraf değişmezliği gösterdi. blok zinciri ve onun temel ilkesi olan “kanun olarak kod” (ekosistemde herhangi bir değişiklik yapılmasını önlemek için). Sonunda, Buterin bir çatalın yaklaştığını duyurmak için Twitter’a gitti ve böylece dünya Ethereum Classic’in doğuşuna tanık oldu..

Son birkaç yılda, çok sayıda firma, geliştirici, madenci, şu anda piyasadaki en büyük 2. para birimi (toplam kapitalizasyona göre) olan çatallı Ethereum zincirini kullanmaya devam etti..

Son olarak, yukarıda belirtilen DAO hackini takiben, Ethereum blok zinciri birkaç önemli yükseltmeden geçti, bunlardan en önemlisi, projenin nihai olarak bir Proof-of-Stake’e geçişi için temelleri atmaya çalışan “Metropolis – Byzantium” uygulamasıydı. çerçeve.

Peki Platform Gerçekte Nasıl Çalışıyor??

Daha önceki bir bölümde bahsedildiği gibi, Ethereum Sanal Makinesi (EVM), Ethereum platformunun temel operasyonel bileşenlerinden biridir. En temel anlamıyla, akıllı sözleşmelerin, DAO’ların vb. Yürütülmesini kolaylaştıracak şekilde dağıtılmış bir bilgisayar ağında dijital komut dosyalarını yürütmek için tasarlanmış eksiksiz bir Turing yazılımıdır. Ek olarak, Ethereum’dan da bahsetmektedir. dApp’lerin, oyunların, dağıtılmış kayıtların ve bir dizi başka uygulamanın oluşturulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Avantajlar ve Dezavantajlar

Bağımsız bir dijital platform olan Ethereum, kullanıcılarına çok çeşitli avantajlar sağlar. Dolayısıyla, bu bölümde, diğer benzer sistemlerle karşılaştırıldığında bazı projelerin temel avantajlarına da bakacağız..

Değişmezlik: Ethereum kadar sofistike bir platforma gelince, üçüncü taraf varlıklar sistemin yerel blok zincirinde herhangi bir değişiklik yapamaz. Sadece bu değil, platform PoW fikir birliği algoritmasından yararlandığı için tamamen sansüre karşı dayanıklıdır..

Gizlilik ve Güvenlik: Bir Proof-of-Work fikir birliği algoritmasının yanı sıra diğer gelişmiş kriptografik teknikleri kullanması nedeniyle, Ethereum ekosistemi merkezi bir başarısızlık noktasına sahip değildir – bu nedenle platformu oldukça güvenli ve dış müdahalelere karşı dirençli hale getirir ve bilgisayar korsanlığı girişimleri.

Kesinti Yok: Herhangi bir zamanda Ethereum blok zincirinin üzerinde çalışan tüm dApp’ler, akıllı sözleşmeler tek bir varlık veya ağ katılımcısı tarafından kapatılamaz.

Avantajları ortadan kaldırarak, şimdi bu platformun bazı dezavantajlarına bakalım..

Savunmasız: Daha önce de belirtildiği gibi, Ethereum, bu tür konularda yeterli bilgiye sahip kişiler tarafından istismar edilebilecek belirli nişlerin akıllı sözleşmeyle ilgili güvenlik açıklarından etkilenen bir Turing eksiksiz platformudur. Bu bağlamda, daha önce ayrıntılı olarak açıklanan rezil DAO saldırısı bile Ethereum’un akıllı sözleşme güvenliği.

Uzun Vadeli Kararlılık / Ölçeklenebilirlik: Yıllar içinde daha uygun hale gelen bir başka endişe de Ethereum’un ölçeklenebilirlik potansiyeli. Örneğin, birçok uzman platformu büyütme çabası içinde geliştiricilerin güvenlik ve ademi merkeziyet gibi projenin belirli yönlerinden ödün vermek zorunda kalacağı yorumunu yaptı. Ethereum ile ilgili belirli ölçeklenebilirlik çözümleri şu anda dünya çapındaki çeşitli geliştirme ekipleri tarafından tasarlanırken, düşük üretim kapasitesi ve yüksek gaz maliyetleri ile ilgili sorunlar her zamanki kadar yoğun bir şekilde ortaya çıkıyor..

Ethereum İşlemleri Nasıl Çalışır??

Ethereum’un tasarımı oldukça basittir, öyle ki parasal işlemleri kolaylaştırmak için platform, hesap tabanlı bir modelden yararlanır ( UTXO Bitcoin tarafından kullanılan model). Teknik açıdan, Ethereum’un küresel durumunun, her tx’in bir durum geçişi olarak kabul edildiği 20 baytlık adreslere bölündüğünü görebiliriz..

Her Ethereum adresi aşağıdaki dört alanı içerir:

 • The nonce
 • Eter dengesi
 • Sözleşme kodu
 • Depolama

Ek olarak, Ethereum ile ilişkili iki tür hesap vardır – dışarıdan sahip olunan hesaplar ve sözleşmeli hesaplar. Adından da anlaşılacağı gibi, harici olarak sahip olunan hesaplar, ilişkili özel anahtarlarına sahip olan kullanıcılar tarafından işletilmektedir. Herhangi bir kod içermezler ve işlem oluşturmak ve imzalamak için kullanılabilirler. Benzer şekilde, sözleşme hesapları temelde kodların ve diğer gizlilik araçlarının kullanımıyla yönetilen akıllı sözleşmelerdir..

Keşfedilmeye Değer Diğer Temel Kavramlar

(i) Ethereum Madenciliği: Diğer dijital para birimlerinin (Bitcoin gibi) nasıl satın alındığı gibi, Ethereum madenciliği de dijital çağdaşlarının çoğunda ortak olan bazı temel prosedürleri kullanır. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken birkaç farklılık var. Örneğin, Bitcoin madenciliği ile karşılaştırıldığında, ETH blok zinciri yalnızca yerel işlem listesinin bir kopyasını değil, aynı zamanda ağının en son operasyonel durumuyla ilgili verileri de saklar..

Burada dikkat çekmeye değer bir diğer temel fark, Ethereum’un geleneksel olarak kullanılan Merkle Tree altyapısı (blockchain devlet düzenlemesi için kullanılan) yerine Patricia Trees’i kullanmasıdır. Patricia Trees’in ne olduğunun farkında olmayan okuyucularımız için, bunlar esasen belirli bir kripto ekosistemindeki her bloğun durumunu depolamanın ve ayarlamanın daha verimli bir yoludur..

ETH madenciliği ile ilgili dikkate değer ek veriler:

 • 12 saniye blok süresi
 • Ethash Madencilik Algoritması (DAG Kullanır)
 • 3 ETH Blok Ödülü

(ii) PoW Konsensüs Protokolü: Daha önce de belirtildiği gibi, Ethereum, Nakamoto Consensus Proof-of-Work (PoW) modelinin değiştirilmiş bir versiyonunu kullanır. Bu protokolün kullanımı son derece güvenlidir ve tüm dünyaya yayılmış birden fazla merkezi olmayan düğümden oluşur. Ek olarak, bu modelin sınırları içinde yürütülen madencilik faaliyetleri, Ethash (DAG). Bununla birlikte, okuyucularımızın çoğu, yaklaşan Casper yükseltmesi yayına girdiğinde bu kurulumun yakında değiştirileceğinin farkında olabilir. Güncellemenin bir sonucu olarak, Ethereum platformu bir PoW kurulumundan Proof-of-Stake fikir birliği modeline geçecek..

(iii) Akıllı Sözleşmeler & Dapps: Ethereum’un en çekici yönlerinden biri, kullanıcılarına yeni merkezi olmayan uygulamaları son derece akıcı, sorunsuz bir şekilde geliştirme ve dağıtma yeteneği sağlamasıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda geliştiricilerin yukarıda belirtilen EVM’yi kullanarak kendi ERC-20 tokenlerini oluşturmalarına da izin veriyor..

Akıllı sözleşmelerin nasıl geliştirildiği açısından, öncelikle ‘Solidity’ adı verilen bir programlama dili kullanılarak tasarlanırlar. Bununla birlikte, Ethereum projesiyle yakından çalışan çeşitli geliştiricilerin artık şu anda olarak bilinen bir Beta programlama dilini kullanmak istediklerini belirtmek gerekir. Vyper (şu anda akıllı sözleşmelerin oluşturulmasıyla ilgili karmaşıklıkların çoğunu basitleştirmek için).

(iv) Ölçeklenebilirlik: Zincir dışı işleme, parçalama gibi yeni tekniklerin kullanılmasıyla, dünyanın dört bir yanındaki çeşitli kişiler, halihazırda Ethereum ile ilişkili olan ölçeklenebilirlik sorunlarının çoğunu hafifletmeye çalışıyor. Bu sorunlar başarıyla çözülürse, geliştiriciler kreasyonlarından para kazanmak için yeni yollar yaratabilecek ve böylece tüm dünyadaki insanlar için tamamen yeni bir uygulama geliştirme paradigması açabilecekler..

Ethereum Fiyat Zaman Çizelgesi: ETH Token Geçmişi Kayda Değer

ethereum-fiyat-grafik-geçmişi

CoinMarketCap: ETH / USD döviz kuru değeriyle ölçülen Ethereum fiyatının tarihsel görünümü

2013 – Tohumlar ekildi

Yılın ilk yarısında, Vitalik Buterin adlı genç bir Rus-Kanadalı üniversite öğrencisi, vizyonunun yoğunluğunu anlayabileceğini düşündüğü birkaç seçkin kişiye Ethereum kavramını tanıtıyor. Birkaç ay sonra, küresel teknoloji topluluğuna, şu anda tüm dünyada ortak kripto dilinin bir parçası olan birkaç niş konseptinin (DAO’lar, akıllı sözleşmeler) temel önermesini içeren ayrıntılı bir teknik inceleme sunuyor..

2013’ün sonunda Buterin, vizyonunu hayata geçirmeye yardımcı olacak tamamen işlevsel bir blockchain platformunun oluşturulmasıyla ilgili olarak bir dizi önde gelen geliştiriciyle (Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson) görüşmelere başladı..

2014 (Ocak) – Ethereum resmi çıkışını yapıyor

2014’ün ilk çeyreğinde, Ethereum’un arkasındaki konsept, Miami’de düzenlenen Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda resmen dünyaya sunuldu. Vitalik, kripto meraklılarına, geliştirmeyle ilgili faaliyetlerinde kendisine yardımcı olmak için Dr. Gavin Wood ve Jeffrey Wilcke ile güçlerini birleştireceğini söylüyor..

2014 (Nisan) – EVM’nin teknik özellikleri yayınlandı

Nisan ayına birkaç gün kala Vitalik devam ediyor ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile ilgili bir dizi spesifikasyon yayınlıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda dünyaya EVM için yedi farklı programlama dilinde ilk işlevsel uygulama kodunu sağlıyor..

2014 (Temmuz) – Ether token satışı hayata geçti

Temmuz ayı boyunca dünya, toplam 60.102.216 Ether’in halka indirildiği ilk ETH token satışının başlatılmasına tanıklık ediyor. Satışın sonunda (Ağustos ayında sona erdi), Ethereum Vakfı, toplamda 14 milyon dolarlık bir toplamda başarılı oldu..

2014 (Eylül) – ETH değeri yükselmeye devam ediyor

4. çeyreğin (2014) başlangıcında, ETH’nin değeri oldukça hızlı bir şekilde artmaya başlar ve böylece tüm dünyada büyük bir yatırımcı ilgisi dalgası yaratır. Sadece bu değil, Eylül ayına kadar, projenin satış öncesi yatırımcıları toplam 60 milyon token aldı (önceden belirlenmiş dağıtım planının bir parçası olarak).

2014 (Kasım) – Etheruem’in geliştirici topluluğu DEVCON-0’da bir araya geldi

DEVCON-0 konferansının bir parçası olarak, dünyanın her yerinden bir dizi Ethereum meraklısı / geliştiricisi Berlin’de bir araya geliyor. Toplantıda, projeyle ilgili çok çeşitli konuları tartışıyorlar ve platformu nasıl daha güvenilir, güvenli ve ölçeklenebilir hale getireceklerine dair fikirlerini sunuyorlar..

2015 (Mart – Nisan) – Gelişim beklendiği gibi devam ediyor

Yıla nispeten olaysız bir başlangıcın ardından, Nisan ayı boyunca, dünya, dünyanın her yerinden geliştiricilere Ethereum ile ilgili birkaç proje için fon sağlayan DEVgrant programına özel hale getirildi..

2015 (Temmuz-Ağustos) – Frontier lansmanı duyuruldu

Temmuz ayının son haftasında, Ethereum’un temel güncellemelerinden biri (‘Frontier’ olarak anılır) uygulandı ve böylece projenin ulaşılması gereken ilk önemli kilometre taşlarından biri oldu. Geliştirme aynı zamanda küresel kripto topluluğunun projeye daha fazla ilgi duymasına yardımcı oluyor..

Ek olarak, DEVCON-1, beş günlük bir etkinlik olarak Londra’da bu saatlerde düzenleniyor. Etkinlik, önceki yinelemesine kıyasla oldukça cömert ve 400’den fazla bağımsız geliştiricinin sunumlarını içeriyor. Sadece bu değil, konferansa UBS, IBM ve Microsoft dahil olmak üzere çeşitli büyük isimlerin temsilcileri de katıldı. DEVCON-1’in başarısı sayesinde, blockchain kelimesi tüm dünyada (özellikle kripto çevrelerinde) ana akım teknoloji dilinin bir parçası olmaya başlar..

2016 (Mart) – Başka bir büyük güncelleme yayınlanıyor

Mart ayının ilk yarısında, Ethereum’un çekirdek geliştirme ekibi, en son protokol güncellemelerini (Homestead olarak anılır) platformun yerel blok zinciri ekosistemine uygulamaya karar verir..

2016 (Mayıs) – Ana akım medyanın ilgisi,

2016 ortalarında, bir dizi medya kuruluşu Ethereum’un gelecekteki parasal potansiyelini fark etmeye başladı, özellikle de DAO bir aylık kitle satışı etkinliği aracılığıyla 150 milyon dolarlık muazzam bir meblağ toplayabildiğinden..

2016 (Haziran-Temmuz) – Kötü şöhretli DAO saldırısı gerçekleşti

Haziran ayı, bir grup bilgisayar korsanının Ether DAO ile ilişkili bir boşluktan yararlandığını ve böylece neredeyse bir gecede 50 milyon dolardan fazla ETH ile yollarını açtığını görüyor. Bu olay, daha sonra hattın aşağısında, Ethereum ekosisteminin iki farklı zincire (ETC ve ETH) sert çatallanması için temel katalizör görevi görüyor. Bu yeterli değilse, bu bölüm aynı zamanda Ethereum Classic ile ilişkili birçok önemli oyuncunun kendilerini projeden uzaklaştırmasına neden oldu..

2017 (Şubat) – Evlat edinme artmaya devam ediyor; Fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Şubat ayı boyunca Enterprise Ethereum Alliance’ın (EEA) lansmanı duyuruldu. EEA’nın çekirdek üyeleri arasında Microsoft, Accenture, Ernst gibi birkaç büyük isim var & Genç.

2017 (Mayıs) – Ana akım devler AÇA’ya katılmaya devam ediyor

AÇA, lansmanından sonraki dört ay içinde daha fazla yüksek profilli üyeyi halletmeye devam ediyor. Sadece bu da değil, önde gelen dijital varlığın değeri ayın 200 doların üzerinde kapanmasıyla Ether’in fiyatı bile yükselmeye devam ediyor..

2017 (Temmuz-Eylül) – ICO dönemi başlıyor

Birçok kişi hala Ethereum’un 2017’de gerçekleşen boğa koşusu için birincil katalizörlerden biri olduğunu savunuyor. Bu en iyi, 2017’nin başında, para biriminin yaklaşık 8,23 $ gibi düşük bir fiyat noktasıyla işlem gördüğü gerçeğiyle vurgulanmaktadır. , yıl sonunda tek bir ETH jetonu 742 $ değerine ulaştı. 2017’nin ikinci yarısında dünyayı kasıp kavuran bir diğer fenomen de, başlangıçların bankalar gibi yerleşik finans kurumlarına güvenmek zorunda kalmadan projeleri için para toplamalarına izin veren bir kaynak yaratma yolu olan İlk Para Tekliflerinin (ICO’ların) yükselişiydi..

Ancak, şimdi hepimizin bildiği gibi, bu ICO projelerinin çoğunun kalitesi en azını söylemek için şüpheliydi – o kadar ki, piyasa sonunda birçok insanın zor kazandıkları paralarını kaybetmesine neden olan bir baloncuğa kapıldı..

2017 (Aralık) – Ethereum 740 $ işaretini geçti

2017’nin sonunda, Ethereum’un finansal yükselişi neredeyse durdurulamaz görünüyor – önde gelen kriptocoin, sadece 20 günlük bir süre içinde% 70’in üzerinde kazançlara tanık oluyor..

2018 (Ocak) – Tüm zamanların en yüksek (ATH) değerine ulaşıldı

Ocak ayının üçüncü haftasında, Ethereum 1.432 $ ‘lık ATH’sine kadar ölçekleniyor – dijital para biriminin o zamandan beri çoğaltamadığı bir başarı. Bununla birlikte, bu aşamadan kısa bir süre sonra, ETH büyük dalgalanma yaşamaya başlar ve oldukça hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başlar..

2018 (Mart) – Değer düşüşü devam ediyor

Ethereum, finansal zirvesine ulaştıktan sonraki birkaç ay içinde, yaklaşık 400 $ ‘lık görece düşük bir seviyeye iniyor. Ve ilk 10 altcoin’in değeri önümüzdeki ay içinde bir kez daha artacak olsa da, para birimi bir daha asla 300 doları aşmaya yaklaşmayacaktı..

2018 (Nisan-Mayıs) – Token limiti artışları

Ethereum’un değeri Q2-Q4 arasında oldukça düşmesine rağmen, proje tüm dünyada popülaritesini artırmaya devam ediyor. Sadece bu da değil, Nisan ayında Buterin bir Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) getiriyor para biriminin toplam arz sınırını 120 milyon bölgeye çıkarmak.

2018 (Kasım-Aralık) – Yeni düşüşler yaşandı

Aralık ayının sonunda Ethereum, bir buçuk yıldan fazla bir süredir önde gelen dijital varlığın başına gelmeyen bir şey olan 100 $ işaretinin altına indi. Bu süre zarfında, birçok analist önümüzdeki birkaç yıl içinde Ether’in tek haneli aralığa düşeceğini tahmin ediyor..

2019 (Şubat) – Ağ Yükseltmesi

Şubat 2019’un ilk yarısında, ETH ekosistemi “Metropolis Part 2: Constantinople” hard forkundan geçiyor. Sadece bu değil, platform 28 Şubat 2019’da 7.280.000 blokta gerçekleşen başka bir ağ yükseltmesine de (St.Petersburg) tanıklık ediyor..

2019 (Haziran) – İyileştirilmiş belirteç standartları

2019 ortasına kadar, ERC-20 belirteçlerine ek olarak, Ethereum projesi ayrıca ERC-721 ve ERC-11 dahil olmak üzere diğer birkaç belirteç standardı için desteği tamamladı.

2019 (Temmuz-Ağustos) – Token tedarik üst sınırı modu

Temmuz’un ilk haftasında, Ether’in toplam arz kapasitesi 106,7 milyonda. Bu bağlamda, Casper FFG ve CBC’nin yayınlanmaya başlamasıyla birlikte, para biriminin cari enflasyon oranının yaklaşık% 0,5 -% 2 aralığına düşmesi bekleniyor. Son fakat en az değil, şu anda toplam ETH arzında kesin bir sınır bulunmadığından bahsetmek gerekir. 21 milyon jetonluk sabit kapağa sahip Bitcoin’de durum böyle değil.

Öyleyse Ethereum (ETH) İçin Önümüzde Ne Var? Göğüs veya Patlama

ethereum-fiyat-tahmin-tahminleri

Hepsi söylendiğinde ve yapıldığında, Ethereum gibi bir dijital varlığın gelecekteki değerini tahmin etmek, Bitcoin gibi saf bir harcama / değer madeni paranın fiyatını değerlendirmeye çalışırken çok daha karmaşıktır. Bunun nedeni, Ethereum’un gerçek değerinin, olağanüstü bir SOV olma varlığında değil, genel teknolojik potansiyelinde yatmasıdır..

Ayrıca daha önce de belirtildiği gibi, Ether, daha az bilinen birçok madeni paranın yanı sıra diğer gerçekleştirilmemiş merkezi olmayan uygulamalar için mükemmel bir temel görevi görür – öncelikle akıllı sözleşme yetenekleri nedeniyle. Bu bağlamda, ETH’lerin temel satış noktalarından bazıları şunları içerir:

 • Premier dijital varlık, günlük harcama ve geliştirme amaçları için kullanılabilir.
 • Ether, uzun vadeli görünümünde çok daha ölçeklenebilir ve tek tip bir çerçeve kullanır.
 • ETH tarafından sergilenen temel unsurların çoğu, Bitcoin, XRP, vb. Gibi diğer önde gelen varlıklarla karşılaştırıldığında daha güçlü görünüyor..

Yukarıdaki tüm ETH / USD Ethereum fiyat tahminleriyle nasıl karşılaştırıldıklarını görmek için Bitcoin Fiyat Tahminleri listesine göz attığınızdan emin olun..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me