1. Pozisyon Durdurma Emri nedir?

Pozisyon durdurma emri, belirli bir pozisyon için özel olarak yerleştirilmiş bir durdurma emrini ifade eder – S / L & T / P ayarları [Açık Siparişler] sayfasında sorgulanabilir ve iptal edilebilir. Zararı durdur ve kar alma parametrelerini ayarladıktan sonra, karşılık gelen pozisyon miktarı önceden dondurulacaktır..

2. Dönem Açıklaması

1. TP & SL tetikleme fiyatı: Emri tetikleyecek önceden tanımlanmış koşul. Piyasa fiyatı tetikleyici fiyata ulaştığında bir stop emri tetiklenecektir..

2. TP & SL Sipariş fiyatı: Emrin tetiklenmesi durumunda emrin verileceği fiyattır. Kullanıcılar ayrıca piyasa fiyatından sipariş vermeyi seçebilir, böylece emir en iyi cari fiyattan verilebilir ve hemen doldurulabilir – aşırı piyasalarda tetiklendikten hemen sonra doldurulmayabilir.

3. TP & SL: Uzun bir pozisyon kapatırken, TP tetikleme fiyatı son fiyattan yüksek olmalı, SL tetikleme fiyatı ise son fiyattan düşük olmalıdır; Kısa bir pozisyon kapatırken, TP tetikleme fiyatı son fiyattan düşük olmalı, SL tetikleme fiyatı ise son fiyattan yüksek olmalıdır..

3. Nasıl kar alabilirim & kaybı durdurmak?

1. Örnek olay incelemesi

Durum 1 (Uzun pozisyonu koşullu sırayla kapatın) :

Kullanıcı A, ortalama açılış fiyatı 9.000 $ olan uzun bir BTC sözleşmesine sahip ve piyasa fiyatı 8.000 $ ‘a düştüğünde kaybı durdurmak için uzun bir pozisyon kapatmayı bekliyor. Daha sonra A kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre koşullu bir sipariş verebilir:

【Tetikleme fiyatı】 8.000 $

【Sipariş fiyatı】 7,950 $ (Satış yaparken, emrin hemen yerine getirilmesi için tetik fiyatından daha düşük bir fiyat önerilir; Piyasa fiyatı da iyi bir seçimdir).

Fiyat 8.000 $ ‘a düşerse, stop-loss tetiklenecek ve uzun bir pozisyon 7,950 $’ dan kapanacak. (Emir fiyatı piyasa fiyatı ile belirlenirse, pozisyon hemen piyasa fiyatından kapatılır).

A kullanıcısı kazançlarını kilitlemek için uzun bir pozisyonu kapatmak istiyorsa, pozisyon 9.000 $ ‘dan daha yüksek önceden tanımlanmış bir fiyatla kapatılmalıdır..

Durum 2(Kısa pozisyonu şartlı siparişle kapatın (

B Kullanıcısı, ortalama açılış fiyatı 9.000 $ olan kısa bir BTC sözleşmesi tutuyor ve piyasa fiyatı 10.000 $ ‘a yükseldiğinde kaybı durdurmak için kısa bir pozisyon kapatmayı bekliyor. Daha sonra B kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre koşullu bir sipariş verebilir:

【Tetikleme fiyatı】 10.000 $

【Sipariş fiyatı】 10,050 $ buying Satın alırken, emrin hemen yerine getirilmesi için tetik fiyatından daha yüksek bir fiyat önerilir; Piyasa fiyatı da iyi bir seçimdir.)

Fiyat 10.000 $ ‘a çıkarsa, stop-loss tetiklenecek ve 10.050 $’ dan kısa bir pozisyon kapatılacaktır (Eğer emir fiyatı piyasa fiyatı ile belirlenirse, pozisyon hemen piyasa fiyatından kapatılacaktır).

B kullanıcısı kazançlarını kilitlemek için kısa bir pozisyon kapatmak istiyorsa, pozisyon 9.000 $ ‘dan daha düşük önceden tanımlanmış bir fiyatla kapatılmalıdır.

Durum 3 (Bir OCO emri ile uzun bir pozisyonu kapatın)

C Kullanıcısı, ortalama açılış fiyatı 9.000 $ olan uzun bir BTC sözleşmesine sahiptir. Piyasa fiyatı 10.000 $ ‘a çıktığında kar almayı ve piyasa fiyatı 8.000 $’ a düştüğünde kayıpları durdurmayı bekliyor. Daha sonra C kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre bir OCO siparişi verebilir:

【TP tetikleme fiyatı】 10.000 $

【TP sipariş fiyatı】 Piyasa fiyatını seçin (veya 9.950 gibi fiyatlar girin)

SL tetikleme fiyatı】 8.000 $

SL tetikleme fiyatı】 Piyasa fiyatını seçin (veya 7,950 gibi fiyatlar girin)

Fiyat 10.000 $ ‘a çıkarsa T / P tetiklenir ve kullanıcı anında piyasa fiyatından işlem yapabilir (Önceden belirlenmiş sipariş fiyatı 9.950 ise, ardından 9.950’de kapatın), bu arada S / L ayarları geçersiz olacaktır..

Durum 4 (Bir OCO emri ile kısa bir pozisyon kapatın)

Kullanıcı D, ortalama fiyatı 9.000 $ olan kısa bir BTC sözleşmesine sahiptir. Piyasa fiyatı 8.000 $ ‘a düştüğünde kar almayı ve piyasa fiyatı 10.000 $’ a yükseldiğinde kayıpları durdurmayı bekliyor. Daha sonra D kullanıcısı aşağıdaki parametrelere göre bir OCO siparişi verebilir:

【TP tetikleme fiyatı】 8.000 $

【TP sipariş fiyatı】 Piyasa fiyatını seçin (veya 8.050 gibi fiyatlar girin)

SL tetikleme fiyatı】 10.000 $

SL sipariş fiyatı】 Piyasa fiyatını seçin (veya 10.050 gibi fiyatlar girin)

Fiyat 8.000 $ ‘a düşerse T / P tetiklenir ve kullanıcı anında piyasa fiyatından işlem yapabilir (Önceden belirlenmiş sipariş fiyatı 8.050 ise, 8.050’de kapatırsa), bu arada S / L ayarları geçersiz olacaktır; Fiyat 10.000 $ ‘a yükselirse ve kullanıcı anında piyasa fiyatından işlem yapabilirse S / L tetiklenecektir (Önceden belirlenmiş sipariş fiyatı 10.050 ise, 10.050’den kapat), bu arada T / P ayarları geçersiz olacaktır..

Pozisyon durdurma emri ayarları ve tetikleme kuralları

Not:

  1. Durdurma emri tetiklenene kadar pozisyonlar ve teminat dondurulacaktır.
  2. Stop emri başarılı bir şekilde tetiklenemeyebilir ve fiyat kısıtlamaları, pozisyon kısıtlamaları, yetersiz marj, işlem yapılmıyor durumda olma, sistem hataları gibi etkenler nedeniyle sipariş verilemeyebilir. Sıradan limit emirlerinde olduğu gibi, başarıyla tetiklenen limit emirleri yerine getirilemeyebilir. Doldurulmayan limit emirleri [Açık Emir] bölümünde görüntülenecektir..

3. Emir doldurulursa mevcut pozisyonunuz kapatılır veya yeni bir pozisyon açılır. Emir yerine getirilemezse, pozisyonunuz ve marjınız hala mevcut olacaktır..

4. Tetikleme koşulu karşılandığında emir etkinleştirildiğinde, önceden tanımlanan emir fiyatı fiyat limitini aşarsa, sistem etkinleştirme anında en yüksek veya en düşük piyasa fiyatına sahip emri verir..

5. Farklı sözleşmeler için tek stop-piyasa emri sipariş miktarında farklı kısıtlamalar olacaktır (kısıtlamalar piyasa değişikliklerine göre ayarlanacaktır).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me