Temel Çıkarımlar

 • Fed’in “QE Infinity” duyurusu, piyasalar küresel gevşeme önlemlerinin fiat para birimlerini daha da devalüe edebileceğine inandığı için Salı Asya’da kripto boğalarını beslemeye devam etti.
 • Veriler, uzun vadeli BTC hissiyatının daha olumlu göründüğünü, kısa vadeli yatırımcıların ise daha az umutlu göründüğünü gösteriyor..
 • Teknik, altcoin alanındaki oynaklığın orta vadeli perspektifte artacağını öne sürüyor.

Piyasa bakış

ABD Merkez Bankası’nın sürprizi olarak kripto para piyasasındaki yükseliş duygusu devam etti. duyuru borçlanma maliyetlerini son derece düşük seviyelerde tutmak için sınırsız miktarda Hazine bonosu, ipoteğe dayalı menkul kıymet satın almak. Piyasalar, küresel merkez bankalarının koordineli eylemlerinin genel olarak fiat para birimlerinin devalüasyonunu daha da hızlandırabileceğine inanıyor gibi görünüyor. Bu ortam, orta / uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerini destekleyebilir. Özellikle, bitcoin’in Mart ayı ortalarında USD4400 ile 4800 arasında dibe vurduğu görüldüğünde. BTC’nin uzun vadeli yükselişi, daha uzun vadeli vadeli işlemlerin fiyatlarına yansıyor. OKEx’in iki çeyrek vadeli vadeli işlemlerinin temeli, nakit fiyatın üzerinde kalırken, daha kısa vadeli vadeli sözleşmeler düşük kalıyordu. Bu, kısa vadeli tüccarlar (daha az yükseliş) ve uzun vadeli yatırımcılar (daha fazla yükseliş) arasındaki duygu ayrılığını gösterebilir..

Şekil 1: OKEx BTC Temeli İki Haftalık Vadeli İşlem Sözleşmeleri (Kaynak: OKEx) Şekil 2: OKEx BTC Bazlı İki Aylık Vadeli Vadeli İşlem Sözleşmeleri (Kaynak: OKEx)

Bu arada, altcoin alanında bir dönüş görünüyor. Toplam Ex-BTC Piyasa Değeri, yakında bir kırılmanın gerçekleşebileceğini düşündüren bir üçgen model oluşturdu. Genel kripto pazarındaki olumlu duygu sağlamsa, bu olumlu bir kırılma durumunu artırabilir ve büyük altcoinler bundan yararlanabilir..

Şekil 3: Ex-BTC Toplam Kripto Piyasası Değeri (Kaynak: Tradingview)

Fiyat Analizi

BTCSDT – Yukarı çıkmadan önce 6000 alt seviyeyi tekrar test edin?

 • BTCUSDT ay ortasında satıştan sonra 6 saat daha yüksek düşüşler yapıyor ve şimdi üçgen bir model oluşturmuş gibi görünüyor, bu da bir kırılmanın yapım aşamasında olabileceğini düşündürüyor..
 • RSI yavaşlarken, MACD’nin hızlı çizgisi ve yavaş çizgisi birbirine yaklaşarak ralli momentumunun yavaşladığına işaret ederek son 18 saat içinde momentum biraz yavaşlamış görünüyordu. Bu durum, fiyatın 6100 ila 6200 alanını yeniden test etmesi durumunu güçlendirdi..
 • Alt üçgendeki destek geçerli kalırsa, bu mevcut rallinin 7500 alanına devam etme olasılığını artırabilir..
 • Bununla birlikte, 6400 ila 6500 arasındaki mevcut seviyeler, Kasım ve Aralık 2019’da bazı güçlü desteklerdi ve şimdi bir direnç gibi görünüyor. Bunun bir sonraki destek seviyesine döndürülüp döndürülemeyeceğini görmek ilginç olacak.

Şekil 4: BTCUSDT 6-Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx)

ETHUSDT – Hala geride değil?

 • Kısa vadeli fırsatlar gördük ETHUSDT çift ​​aynı zamanda bir üçgen desen oluşturduğu için; Bununla birlikte, günlük MACD başlangıçta yükseliş eğilimi yarattı, bu da yukarı yönlü momentumun artmakta olduğunu gösterebilir..
 • RSI ve UO bu noktada çok fazla bilgi sağlamayabilir, ancak RSI önümüzdeki günlerde daha yüksek bir tepe üretebilirse, bu ETH için kısa vadeli bir yükseliş durumunu güçlendirebilir..
 • Yeni bir ralli görülürse, 152’ye yakın 20 Mart’ın en yüksek seviyesi ilk direnç olabilir; burası aynı zamanda 20-MA’nın bulunduğu yerdir.

Şekil 5: ETHUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

BSVUSDT – Rallinin buharı bitiyor?

 • BSVUSDT Günlük grafikte (burada gösterilmemiştir) ve 6 saatlik grafikte (aşağıda) halihazırda 20 MA’nın üzerinde işlem gördüğü için BTC ve diğer büyük altcoinlerden daha iyi performans göstermiştir..
 • Ancak, rallide buharın bittiği görülüyor. RSI, üçlü bir momentum sapması yarattı; Bu, UO’nun benzer bir sinyal üretiyor gibi görünürken, bir eğilimin buharının tükendiğine dair güçlü bir sinyal olarak kabul edildi..
 • Ayrıca, bir MACD düşüş eğilimi yapım aşamasında görünüyor.
 • İzlenmesi gereken ilk seviye, bu haftanın başındaki destek seviyesi olan 150 ile 153 arasındaki alan olabilir. Bu dahil edilirse, fiyat desteği 130’da yeniden test edebilir..

Şekil 6: BSVUSDT 6-Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

HBARUSDT – Bir ara vermeden önce yan yol ticareti?

 • HBARUSDT Mart ayındaki geniş kripto piyasası satışından sonra çoğunlukla yatay işlem görüyor ve parite 6 saatlik azalan üçgen modeli oluşturdukça fiyat oynaklığının artması bekleniyor..
 • Kopmanın zamanlamasını belirlemek zor olsa da, 0.029 parite için iyi bir destek gibi görünüyor ve 6 saatlik 100 MA alanı önemli bir direnç olmaya devam ediyor..
 • Tüccarlar, bu seviyeler geçerli kaldığı sürece kısa vadede bu seviyelerden yararlanabilirler..

Şekil 7: HBARUSDT 6-Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me