Jetonlanmış Altın veya “Pax Gold”

Bu geçen hafta lansmanını getirdi PAX Altın. Bu yeni ürün, fiziksel altınla desteklenen sabit bir madeni para işlevi görür. Ürün, çeşitli stabilcoinlerin popüler bir yaratıcısı olan PAXOS tarafından yaratıldı ve piyasaya sürüldü ve blockchain dünyasında benimseniyor..

Çoğu endüstri katılımcısı, likidite sıkıntısı çeken değerli varlıkların blok zinciri yoluyla tokenlaştırma için mükemmel adaylar olduğuna inanıyor. Altın, bu kategoriye mükemmel bir şekilde uyuyor – PAX’in sermayeleştirmek istediği ile.

PAX Gold, her biri bir ons altını temsil eden ERC-20 tabanlı bir jetondur. Altına olan bu bağlantı, jetonların altın piyasalarını taklit etmesine izin verir. Ayrıca, tokenler daha likit olduğundan ve depolama ücreti gerektirmediğinden, sahiplerin daha verimli bir şekilde de olsa, değerli metallere dolaylı olarak yatırım yapmalarına izin verir.

Faiz Hesapları ve Teminat

Piyasaya sürüldüğünde, PAX Gold’un hemen benimsenmesi, birden fazla şirketin söylediği gibi, varlığa çeşitli yollarla yaklaşmakta olan desteklerini belirtiyor. Daha spesifik olarak, iki blockchain tabanlı kredi platformu – NEXO ve TUZ – yükseldi. İlki, PAX Gold tarafından finanse edilen faiz getiren tasarruf hesapları sunarken, ikincisi PAX Gold’u teminat olarak kullanan kripto kredileri kolaylaştıracak..

PAX Gold’un SALT ve NEXO tarafından sunulanlar gibi birden fazla platforma dahil edilmesi, stabilcoinler için parlak bir geleceğe işaret ediyor.

Teminat olarak veya faiz getiren bir hesapta büyüyen fonların bir yolu olarak kullanılsa da, stabilcoinlerin endüstri tarafından kabulü büyümeye devam ediyor. Sektördeki katılımcılar, kripto için açma / kapama rampaları olarak işlev görme yeteneklerini kabul ettiler ve şimdi bunu desteklemek için çabalıyorlar..

Yorum

Geçen hafta, Paxos, SALT ve NEXO temsilcileri, PAX Gold kullanımları hakkında yorum yapmak için zaman ayırdı. Aşağıdakiler, her birinin bu konuda söylemesi gereken şeydir.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla,,

“Dijital ve küresel bir finansal sistemde, fiziksel altına sahip olmak külfetli, modası geçmiş bir yatırımdır; diğer yatırımlara karşı ticaret yapmak, bölmek, taşımak veya kaldıraç kullanmak kolay değildir. Altın türevlerinin ticareti kolay olsa da – ETF’ler, vadeli işlemler ve tahsis edilmemiş altın – bunlar sentetik temsillerdir, fiziksel altının yasal mülkiyeti değildir ve sınırlı erişilebilirliğe sahiptir. Akreditasyonu olmayan perakende satış noktalarından satın alınan altın sadece pahalı değil, aynı zamanda altının kalitesi ve menşei doğrulanmadığı için risklidir … PAX Gold bu temel zorlukları çözer. ETF’ler veya bitcoin ticareti yapmak kadar kolaydır, son derece mobil ve bölünebilirdir ve aynı zamanda sahiplerine dünyadaki en yüksek kaliteli altının mülkiyetini verir. Altına sahip olmak veya ticaret yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve hem kurumların hem de bireyin altına daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde erişim sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Bir blok zincirine altın koyarak, altına erişimi demokratikleştiriyoruz. “

SALT COO’su Jenny Shaver şunları söyledi:,

“Değerli metaller, jetonlaştırma için idealdir. Altın, örnek olarak, köklü kurumsal fiziksel saklama ve varlık sınıfına aşina geniş bir yatırımcı tabanına sahiptir … Altın geleneksel olarak hisse senetleri ve itibari para birimi gibi ters ilişkili varlıklara karşı bir korunma olarak tutulur, bu nedenle dijital token sahiplerine aşağıdakileri sağlar: tanıdık varlık çeşitlendirme seçenekleri. PAX Gold’u en yeni teminat türümüz olarak sunarak, altın yatırımının faydalarını kripto destekli borç verme yoluyla fonlara kolay erişimle birleştirerek müşterilerimize değer katıyoruz. “

 

Nexo

Londra, İngiltere merkezli NEXO, 2017 yılında kurulmuş bir blockchain kredi şirketidir. Özellikle, müşterilerine kripto varlıklar tarafından desteklenen anında kredilere / kredi hatlarına erişim sağlıyorlar. Faaliyetler, faiz getiren tasarruf hesaplarını içerecek şekilde genişledi.

Tuz

Bu Denver, Colorado merkezli şirket 2016 yılında kuruldu ve kripto destekli krediler konusunda uzmanlaşmıştır. SALT, kuruluşundan bu yana, hizmetlerini aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli ülkelere genişletmeyi başardı:

  • Birleşik Krallık
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Brezilya
  • İsviçre
  • Yeni Zelanda

Diğer Haberlerde

NEXO, sabit bir madeni para ile finanse edilen faiz getiren hesaplar sunan ilk şirket değil. PAX Gold’u ilk kullananlar olsalar da, BlockFi gibi diğerleri zaten benzer ürünler sunuyor. Kısa bir süre önce piyasadaki çeşitli stabilcoin tekliflerine ve bunların BlockFi platformunda nasıl bir rol oynadıklarına kısaca bir göz attık..

Sabit paralar – Aldatıcı mı, Modaya Uygun mu?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me