Bu hafta, Hamburg merkezli teknoloji girişimi KlickOwn, önde gelen finansal platform Netfonds AG ile stratejik bir ortaklık kurulduğunu duyurdu. Manevra, blok zinciri tabanlı bir yönetim ve pazarlama tokenize edilmiş emlak platformu başlatmak için daha büyük planların bir parçasıdır. Haberler, AB pazarında daha fazla tokenleştirme olduğunu gösteriyor.

KlickOwn Platformu

Güncellenmiş KlickOwn tokenize edilmiş emlak platformu, yatırımcıların ve mülk sahiplerinin blok zinciri aracılığıyla iş yapmalarına olanak tanıyacak. Bu nedenle platform, mülklerin tokenleştirilmesine, menkul kıymet belirteçlerinin verilmesine ve bu finansal araçların yönetimine ve ticaretine izin verecektir..

Önemli Dönüm Noktası

Ortaklık hakkında konuşan KlickOwn kurucusu ve CEO’su Alexander Braune, hareketi pazarda önemli bir kilometre taşı olarak nitelendirdi. Ek olarak, ortaklığın firmayı gayrimenkuldeki sermaye yatırımlarını demokratikleştirme genel hedefine nasıl yaklaştırdığını anlattı. Ayrıca Netfond’ların sahip olduğu yılların deneyimine ve bu deneyimin KlickOwns stratejisiyle nasıl uyumlu olduğuna değindi..

Yıldız Blok Zinciri

İlginç bir şekilde, proje, ilk tokenize edilmiş gayrimenkul girişimlerinden birini temsil ediyor. Yıldız blok zinciri. Stellar, herhangi bir para birimi çifti arasında hızlı, sınır ötesi işlemlere izin veren, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir ödeme protokolüdür. Ek olarak, dördüncü nesil bir blok zinciri olarak Stellar, gelişmiş akıllı sözleşme programlama yetenekleri sağlar.

Stellar blok zincirini kullanma kararı, KlickOwn platformunu bir dizi yeni işlevselliğe açar. Birincisi, çok düşük işlem maliyetleri sağlar. En önemlisi, Stellar ademi merkeziyetçi ve genel bir kâr yapma stratejisinin aksine fedakar hedeflere sahip kar amacı gütmeyen bir şirkettir.

Güvenlik ve Verimlilik Elde Edin – KlickOwn

Ayrıca manevrayı tartışıyor, Wladimir Huber, KlickOwn’un kurucusu ve yönetim kurulu üyesi, firmasının Netfonds ile işbirliğine övgüde bulundu. Önemli olarak, yeni ürünü ve tokenleştirmenin platforma getirdiği bazı avantajları anlatmak için biraz zaman ayırdı. Kullanıcıların klasik bir tahvil ile aynı avantajları elde ettiklerini, ancak normalde bu işlemlerle ilişkili tüm ekstra maliyetler olmadan kazandıklarını açıkladı. Özellikle, yeni sistem küresel sertifikalara veya maliyetli banka mevduatları ihtiyacını ortadan kaldırır..

KlickOwn Kurucusu Wladimir Huber

KlickOwn Kurucusu Wladimir Huber

Netfond’lar

Netfonds, bir düzenleyici hizmet sağlayıcı olarak uzmanlıklarını ödünç verecek. Bu nedenle firma, sorumluluk şemsiyesinin düzenleyici işlevini ve blok zincirinde yönetilen tahvillerin yapılandırılmasını ve onaylanmasını yönetecektir. Son olarak, firma dijital varlık yönetimi aşamasından da sorumlu olacak. Bu görevi gerçekleştirmek için her iki firma da NSI Netfonds Structured Investments GmbH ile yakın işbirliği yapmayı planlıyor. NSI Netfonds Structured Investments GmbH, Netfonds AG’nin bir yan kuruluşudur..

Doğrudan Yönetim

Yakın tarihli bir röportajda Netfonds AG’nin CEO’su Peer Reichelt, projenin potansiyelini tartıştı. Yeni platformun gayrimenkul yatırımlarının doğrudan yönetimine ve komisyonculuğuna izin verdiğini açıkladı. Ek olarak, yeni platformun Netfonds’un emlak bölümünün konumunu nasıl geliştireceğinden bahsetti. Reichelt özellikle yeni platformun firmanın emlak satış bölümünü genişleteceğine ve yeni bir dijital iş modelinin temelini atacağına inanıyor..

KlickOwn jetonlu gayrimenkul STO’suna katılmak isteyen yatırımcılar, bunu doğrudan firmanın web sitesine giderek yapabilir. Burada gerekli kayıt bilgilerini doldurduktan sonra dijital gayrimenkul bonolarını kolayca satın alabilirsiniz. Asgari yatırım tutarı sadece 10 Euro’dur. Ek olarak, platform, klasik bir SEPA banka havalesi de dahil olmak üzere yeni tokenize tahviliniz için ödeme yapmanın çeşitli yollarını sunar..

Giriş Çubuğunu İndirme – KlickOwn

KlickOwn konseptinin en önemli yönlerinden biri, gayrimenkul yatırımını herkese açık hale getirme arzusudur. Platformun sadece 10 Euro’luk minimum yatırım seviyesi bu hayali gerçeğe dönüştürüyor. Bu şekilde, uluslararası yatırımcılar, minimum finansman engelleri konusunda endişelenmeden Alman emlak piyasasına kolayca katılabilirler..

Peer Reichelt - Netfonds AG CEO'su

Peer Reichelt – Netfonds AG CEO’su

Önceden, yatırımcıların uluslararası emlak satışlarına katılmak için önemli miktarda finansman sağlaması gerekiyordu. Çoğu durumda, bu özel yatırımlar yalnızca akredite yatırımcılar için mevcuttu. Akredite bir yatırımcı, en az 1 milyon dolarlık likit varlığa sahip kişidir. Ne yazık ki, bu strateji hem yatırımcıları hem de mülk sahiplerini sıkıntıya soktu.

Birincisi, çoğu yatırımcı katılacak fondan yoksundu. Sonuç olarak, bu yatırımcıların katılmak için başka bir yere gitmeleri gerekiyordu. Çoğu durumda, daha az arzu edilen ve daha riskli girişimlere yatırım yapmak zorunda kaldılar. Aynı zamanda, mülk sahipleri gerekli asgari gereksinimleri karşılamadığı için finansmanı sıklıkla geri çevirdiler. Neyse ki, KlickOwn’un ​​platformu tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor.

Gelecekte KlickOwn

Platform şu anda yalnızca Almanya’da tokenize edilmiş mülkler sunmaktadır. Önümüzdeki aylarda firma diğer AB pazarlarına da açılabilir. Şu anda, yatırımcılar katılımları için sabit faiz ödemeleri almaktadır. Şirket belgelerine göre, firma, her gayrimenkul projesi için ilgili BaFin tarafından düzenlenen menkul kıymet belirteçleri ile ayrı dijital gayrimenkul tahvilleri sunmayı planlıyor.

Netfond’lar

Netfonds, Alman finans endüstrisi için yönetim, tavsiye, işlem işleme ve düzenleme sağlar. Firma, finans sektöründeki kullanıcıların mali piyasa işlemlerini tam ve güvenli bir şekilde ve AB menkul kıymetler düzenlemelerine uyurken işlemesini sağlayan web tabanlı bir teknoloji platformu kullanmaktadır. Firmanın müşterileri arasında fon şirketleri, varlık yöneticileri, finansal danışmanlar, özel bankalar ve sigorta şirketleri bulunmaktadır..

Tokenizasyon, Emlak Piyasalarını Fırtına ile Devraldı

Bu haber, gayrimenkul fonlarını tokenize eden uzun bir firma listesinin sadece sonuncusudur. Red Swan, daha bu hafta tokenleştirme devi Polymath ile ortaklık kurdu. Parite, ilk girişimlerinin bir parçası olarak mülklerde 2,2 milyar doları başarıyla tokenize etti. Gayrimenkul sektörüne her gün daha fazla tokenleştirme platformu giriyor.

Geçmişte, bu projelerin çoğu, evrak işleri veya finansman sorunları nedeniyle yoldan çıktı. Şimdi, ilk kez, emlak firmaları, ürünlerinin ve pazar yaklaşımlarının emlak sektörüne uyarlanmasını sağlamak için tokenleştirme platformlarıyla ortaklık yapıyor. Sonuç olarak, önümüzdeki haftalarda halka açılan bir tokenize mülk akışı var..

Şimdilik, KlickOwn, AB pazarının geri kalanında hızlı bir başlangıç ​​yapmış gibi görünüyor. Şirket ürünlerini ve pazarlamasını genişletmeye devam ederken, firmanın bu liderliğinden faydalanmasını bekleyebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me