Ledger, kripto para birimlerini güvenli bir şekilde depolamak için en popüler bitcoin donanım cüzdanı olarak kabul edilmektedir..

Bu iki bölümden oluşan Ledger incelemesi, soğuk depolama cüzdanının ve Trezor / KeepKey karşılaştırmasının nasıl kullanılacağını açıklar.

Ledger kripto cüzdanı teknik özelliklerinin ve şirket ayrıntılarının bir kurşun noktası kontrol listesi:

 • Resmi Cüzdan Adı: Defter
 • Resmi Cüzdan Web Sitesi: Ledger.com
 • Resmi Cüzdan Girişi: Ledger.com/start/
 • Ürün:% s: Ledger Nano S (en çok kullanılan), Ledger Nano X (yeni nesil), Ledger Blue (dokunmatik ekran)
 • Depolama türü: çevrimdışı soğuk depolama USB donanım cihazı (pil yok)
 • Kurucular: Ledger SAS (Eric Larcheveque Kurucu Ortağı, Pascal Gauthier CEO, Nicolas Bacca CTO)
 • Yer ve Başladığı Yıl: 2014, Paris, Fransa (New York, Hong Kong, San Fran, Vierzon’daki ofisler)
 • Coin Desteği: BTC, ETH, LTC, BCH, DASH, EOS, XLM, ADA, LINK, USDT, XMR, ZEC, NEM, ETC (1.250+)
 • Cihaz Desteği: MacOS, Windows, Android ve Linux artı Ledger Live web tarayıcı uzantısı
 • Yazılım Cüzdan Entegrasyonu: MyCrypto, MEW, Binance, Magnum, Electrum, Miselyum, MetaMask
 • Exchange Entegrasyonu: Changelly, Binance DEX, Bitstamp, ChangeNOW
 • Özel Özellikler: Ledger Live, LCD Ekran, Bluetooth, Mobilite Uygulaması, 2FA, 100 uygulama yüklü
 • Güvenlik Fonksiyonları: 24 kelimelik kurtarma aşaması, kolay yedekleme, ayrı PIN girişi, kurcalamaya karşı korumalı paketleme
 • Ekstralar: Para İade Garantisi, Ücretsiz Kargo, Kompakt, Hafif + (Ledger Vault / Ledger IoT)
 • Sosyal Profiller: Twitter, Facebook, GitHub, Reddit, Youtube, LinkedIn
 • Şirket İletişim Bilgileri: e-posta ([email protected]), telefon desteği yok, yalnızca çevrimiçi iletişim formu İşte
 • Ledger Wallet Fiyatı: Ledger Nano S = 59 USD, Ledger Nano X = 119.00 USD, Ledger Blue 270 USD
 • Aksesuarlar: Ledger On-the-Go kablo kiti ve Ledger Yedekleme Paketi
 • Ledger Cüzdan Nereden Alınır: Resmi Ledger Cüzdan pazarını ziyaret etmek için şimdi buraya tıklayın

Kılavuzumuz, kullanıcıların Ledger Wallet avantajları hakkında bilgi edinmesine ve Trezor ve KeepKey ile karşılaştırmasına yardımcı olacaktır:

1) Madeni paraları takas etmek ve saklamak için en popüler kripto para birimi donanım cüzdanını kullanma, takas etme ve kurma

2) tüm Ledger özelliklerini ve teknik özelliklerini popüler rakipler, Trezor ve KeepKey cüzdanlarıyla karşılaştırın

Ledger Wallet: En İyi Donanım Depolama Seçeneği mi?

Dijital ve soğuk saklama cüzdanları, kripto para dünyasına ilgi duyan herkes için depolama ve ödeme araçlarından ikisini oluşturur; alış, satış, yatırım veya harcama.

Daha önce çevrimdışı soğuk depolama sağlayıcısı Trezor’un çok yönlülüğünü tartışmış olsak da, bu kripto donanım cüzdanı uzmanı, bu tür şirketlerden sadece biri..

Bunlardan biri, Trezor ile yaklaşık aynı yıl ortaya çıkan ve daha çok potansiyel kullanıcıları için ince bir verimlilik ve maliyet-etkinlik dengesi etrafında odaklanan bir şirket olarak bilinen Ledger’ı içerir..

Peki Ledger nedir? Onu ayıran nedir? Ve potansiyel kullanıcıları için sunduğu çözümlerden bazıları nelerdir? Hadi araştıralım.

Defterde Biraz Arka Plan Hikayesi

Ledger’e Nano serisi cüzdanları aracılığıyla veya tamamen marka adı temelinde muhtemelen daha aşinasınızdır, her iki durumda da, şirketin kökenleri değişmeden kalır. 2014 yılında kurulan Ledger, özellikle Bitcoin için donanım ve güvenlik çözümleriyle ilgileniyordu..

Yıllar geride kaldı ve o zamandan beri diğer dijital varlıkları kuşatmak için hizmetlerini genişletti, girişimi için 85 milyon dolardan fazla fon sağlamayı başardı ve daha yakın zamanda 75 milyon dolarlık bir finansman turu Ocak ayında duyuruldu. 2018.

O zamandan beri Ledger, bugüne kadar yaklaşık 180 ülkede 1 milyondan fazla kullanıcıya cüzdan çözümlerini sunmak için dünya sahnesine çıktı..

Trezor’a çok benzer şekilde, Ledger, kullanıcılara cüzdanlarının erişimine gerçekten yardımcı olacak ve kripto para birimlerini ana akıma götürmek için daha büyük bir dürtü olan oldukça aktif bir ikincil pazara geniş erişim sağlar..

Ledger’s Token – [Neredeyse] ERC20 Token Hakkında Her Şey

Toplamda, karşılaştırma sayfasındaki siteye göre, cihaz yelpazesinde Ledgers Nano S ve X, sırasıyla 70’in üzerinde dijital varlığı ve daha da fazla sayıda ERC20 tokenini depolayabilir. Enjin (ENJ), Decentraland’s (MANA) ve WAX ​​jetonları gibi oyun dünyasında kullanılan dijital jetonlar.

Bununla birlikte, kullanıcıların depolamayı seçebilecekleri bu dijital varlık sayısı, Ledgers’ın nispeten dar kataloğundan seçmeye karar verdiğiniz model türüne bağlı olarak değişir..

Bunlardan garip olanı, daha önce belirtildiği gibi daha ucuz olan, ancak destekleyebileceği daha ince token sayısına sahip olan daha eski, daha uygun maliyetli Ledger Nano-S’dir..

Bu toplam sayı, muadili olan Trezor’un dijital cüzdanlarının izin verdiği çeşitlilikten önemli ölçüde daha az olsa da, desteklediği blok zinciri oyun dünyasındaki ve dışındaki token sayısı, sadece alay etmek için hiçbir şey değildir..

Tasarım ve Erişilebilirlik

Ledger’ın kendisini Trezor’dan ayırmasının bir yolu, oldukça farklı ‘USB’ görünümüdür. Estetiği o kadar mütevazı ve yine de kişinizin üzerinde kolayca tutabileceğiniz ve nerede olursanız olun dizüstü bilgisayarınıza takabileceğiniz bir şey, gerçekten takmak için doğru kabloya sahip olduğunuz sürece.

Bununla birlikte, PC, Dizüstü bilgisayar ve iOS ve Android’de yaygın olarak erişilebilen Trezor modellerinden farklı olarak. Ledger modelleri şimdilik mobil ve tablet ile uyumsuzdur. Ancak çok yönlülükten yoksun olduğu yerlerde, Nano S ve X, kullanıcıların elde edebileceği daha dayanıklı dijital cüzdan yinelemelerinden bazılarını oluşturur..

Trezor’a çok benzeyen Ledger’in güvenlik önlemleri, donanım ve yazılım açısından oldukça sağlamdır. Yani, bir tür kötü amaçlı yazılımdan etkilenmiş bir bilgisayar kullanıyor olsanız bile, kripto para biriminiz riske atılmayacaktır..

Trezor’un aksine, Ledger henüz bireysel bir cüzdan kullanıcısına tek bir kötü amaçlı yazılım saldırısı kaydetmedi. Bu, bazı saldırı türlerine karşı hala savunmasız olan Trezor ile tezat oluşturuyor..

Ayrıca, Electrum, Mycelium, MyEtherWallet ve diğerleri gibi şirketle ortak olan çevrimiçi dijital cüzdanları güvence altına almak için hem Ledger Nano-S hem de X’ten güvenli tohumları kullanabilirsiniz..

Giriş – Modeller: Nano S ve X

kutuda defter-cüzdan

Trezor’a çok benzer şekilde, Ledger, son kullanıcının isteklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak sadece iki farklı türde dijital cüzdandan oluşur..

Her ikisi de nispeten tek tip bir güvenlik düzeyine sahip olmakla övünür, ister diğer markalarla rekabet halinde olsun, ister soğuk depolama için sert bir cüzdanın üzerine ne kadar sıçratmak istiyorsanız, kendi avantajları vardır.

Defter Nano-S

Daha önce ve kısaca belirtildiği gibi, Ledger Nano-S, Ledger aracılığıyla kullanılabilen daha uygun maliyetli bir modeldir..

Yalnızca 59 $ ‘a mal olan bu, kripto para dünyasına göreceli olarak yeni gelenler için gerçekten yararlı bir dijital cüzdan sağlar ve gelişmiş güvenlik için çeşitliliği feda eder..

Dijital cüzdan yalnızca yaklaşık 23 dijital varlık ve ERC20 tokenini depolayabilse de, yüksek fiziksel ve yazılım tabanlı güvenlik konusundaki itibarı, yeterli bir değiş tokuştan fazlasını sağlar. Kripto yatırımı yapmakta veya kullanmakta yeniyseniz, kripto sayısı her iki şekilde de önemsiz olacaktır; gözleriniz büyük madeni paralara ve dijital bir cüzdana göre belirlenecek.

Nano-S’nin sahip olduğu ilginç özelliklerden biri, cüzdanın üst tarafında açıkça görülebilen iki fiziksel düğmesidir. Bunlar ne için? Herhangi bir ödemeyi tamamlamak için (Bitcoin ATM, Satoshi Point veya diğer rakip Ledger dostu ödeme çözümleri), bir kullanıcının bu iki düğmeyi aynı anda basılı tutması gerekecektir..

Kutuda

Nano-S’yi tercih ettiğiniz cüzdan (veya hatta başlangıç ​​cüzdanı) yapmaya karar veren birkaç kişiden biriyseniz, işte kutuda bulacağınız şeyler (geldiğinde):

Birincisi ve en önemlisi, bu kutuların her birinin kutuyu birbirine bantlayan bir güvenlik filmi ile sabitlenmiş olmasıdır. İlk önce yapmak isteyeceğiniz şey, AT ALL ile değiştirildiğine dair hiçbir işaret olmadığından emin olmaktır. Varsa, yenisini almak için bunu şirkete bildirebilirsiniz..

İkincisi, kutuyu gerçekten açtığınızda, içinde aşağıdakileri bulmalısınız:

 • Ledger Nano-S
 • Bir Mikro-USB Kablosu (hem cüzdanınıza hem de PC / Dizüstü bilgisayarınıza takmak için kullanılır)
 • Cüzdanınızı boynunuzda tutmak veya bir kemer askısına bağlamak için bir Kordon
 • Bir Anahtarlık / Anahtarlık
 • Tohumunuzu yazmak için bir Tohum Anahtar Kelime Sayfası.

İster Ledger Nano-S ister X olsun, bu aksesuarların yanı sıra, bu modellerin her ikisi de fonlarınıza erişmek ve taşımak için kendi benzersiz PIN’inizi oluşturmanıza ve cüzdan çözümünüze başka bir güvenlik katmanı eklemenize olanak tanır..

Teknik özellikler

 • 1 USB donanım cüzdanı, 1 USB kablosu
 • Boyut & ağırlık
 • Boyut: 56,95 mm x 17,4 mm x 9,1 mm
 • Ağırlık: 16,2 g
 • Malzemeler
 • Fırçalanmış paslanmaz çelik ve plastik.
 • Pil gerektirmez.
 • Mikrodenetleyiciler & bağlayıcı
 • Bağlayıcı: USB Type Micro-B.
 • Sertifika seviyesi: CC EAL5+.
 • Çipler: ST31H320 (güvenli) + STM32F042.

Uyumluluk

ARM İşlemciler hariç 64 bit masaüstü bilgisayar (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux). Ayrıca Android 7+ akıllı telefonlarla uyumludur. Nano S’nizi masaüstünüze veya akıllı telefonunuza bağlamak için bir OTG kitine ihtiyacınız olacak.

Cihaz madencilik için uygun değil (daha fazlasını görüntüle)

Şifreleme desteği: Mesaj Özeti: RIPEMD160, SHA224, SHA256, SHA384, SHA512, SHA3, SHA3-XOF, KECCAK, BLAKE2B, Grøstl

Şifreleme Anahtarı, anahtar oluşturma ile: DES (56, 112, 168 bit), AES (128, 192, 256 bit), ECC (256 bit), RSA (1024, 2048, 3072, 4096 bit) PKCS1 v1.5, PKCS1 OEAP, NOPAD şemaları ile RSA şifreleme HMAC İmzası: HMAC-SHA256, HMAC-SHA512 PKCS1 v1.5 ile RSA İmzası, PKCS1 PSS şemaları Eliptik Eğri İmzası: ECDSA / EC-Schnorr (SECP256K1, SECP256R1, Brainpool256R1, BrainpoolCD6T1), EdDSA (Ed25519) (SECP256K1, SECP256R1, SECP521R1, Brainpool256R1, Brainpool256T1, Curve25519) Simetrik Şifreleme: DES, Üçlü DES, ISO9797M1 ile AES, ISO9797M2, NOPAD şemaları Rastgele Sayı Üretimi: RND, Prime RND CTR (donanım desteği 800 TRNGA), NIST DRBG

Defter Nano-X

Ledger Nano-S ile karşılaştırıldığında, Nano-X, Ledger’in premium sürüm sert cüzdanıdır. 115 dolarlık bir fiyat etiketiyle ve beraberinde kullanıcıların depolayabileceği çok daha geniş bir özellik ve madeni para yelpazesi getiriyor.

Örneğin, jetonlar söz konusu olduğunda, Nano-X, Nano-S’nin daha ince madeni para yelpazesini genişletir ve yaklaşık 1.000 farklı jeton uyumludur ve cüzdanda saklanabilir..

Bu madeni para erişilebilirliği, çok daha gelişmiş bir temel yazılımla eşleştirilmiştir. Bunun anlamı, kullanıcıların Ledger Nano-X içinde bir uygulama olarak ek bir dijital yumuşak cüzdan ekleyebilmeleridir..

Şirkete göre, bu, bu uzun dijital varlık listesi için daha fazla destek sağlayan 25’ten fazla farklı dijital cüzdan içeriyor..

Kutuda

 • Defter Nano-X
 • Bir Mikro-USB Kablosu (hem cüzdanınıza hem de PC / Dizüstü bilgisayarınıza takmak için kullanılır)
 • Cüzdanınızı boynunuzda tutmak veya bir kemer askısına bağlamak için bir Kordon
 • Bir Anahtarlık / Anahtarlık
 • Tohumunuzu yazmak için bir Tohum Anahtar Kelime Sayfası.

Nano-X Cebinizde ve Cep Telefonunuzda

Nano-X, fiziksel bir cüzdandan çok daha fazlasıdır. Kullanıcıların uygulama olarak indirmelerine izin verdiği dijital cüzdan sayısı arasında.

Nano-X, Ledger Live olarak bilinen çevrimiçi uygulamaya erişim ile birlikte gelir.

Bu uygulama hem masaüstü hem de mobil cihazlarda yaygın olarak mevcuttur; potansiyel kullanıcıların dijital varlık portföylerinin, faaliyetlerinin ve para birimlerinin devam eden performansının tam bir görselleştirmesini elde etmelerini sağlar.

Nano-X’in farklı olduğu yer, Ledger Live uygulamasının hem masaüstü hem de Mobil cihazlarda kullanılabilmesidir. Bu uygulama aynı zamanda kullanıcılara cüzdanları için en son güvenlik yamalarını indirmenin bir yolunu da sunar..

Kurulum

defter-cüzdan-inceleme-kılavuzu

Nano-X, iki dijital cüzdandan daha karmaşık olsa da, ilk katılım ve oturum açma sistemi nispeten basit bir işlemdir. Tek yapmanız gereken bu adımları takip etmek ve yolunuzda iyi olacaksınız.

1 – Kişisel Kimlik Numaranızı (PIN) Ayarlama:

Cep telefonunuzu açtığınızda olduğu gibi (iOS veya Android de olsa), Nano-X’i etkinleştirdiğinizde, 4 ila 8 basamaklı özel bir PIN girmeniz istenecektir..

Daha önce açıklandığı gibi, hem S hem de X var. cüzdanın üstündeki iki düğme. Bir düğmeye veya diğerine basarak sayıları girersiniz ve her iki düğmeye birlikte basarak enter tuşuna basarsınız..

2 – Tohum İfadenizi Yazın: 

Her kutunun içinde, dijital cüzdanınıza erişmek için bir dizi anahtar sözcük yazmak için bir kağıt kitapçık bulunur. Bu, Tohum İfadesi olarak bilinir ve sırayla yazılması gereken 24 kelimeden oluşur.

Cihazı başlatırken, bu temel ifadelerle karşılanacaksınız. Bunları not ettiğinizden ve güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun. Hesabınıza ve paranıza erişiminizi kaybederseniz, yeniden erişim kazanmak için bu başlangıç ​​ifadesini kullanabilirsiniz..

Bu adımı yeni kullanıcılar için biraz daha hantal yapan şey, Ledger Nano-X’in bu bölümün atlanabilir olmaması için ayarlanmış olmasıdır..

3 – Nano-X’i Cep Telefonunuzla Eşleştirme:

Daha önce de belirtildiği gibi, Nano-X, kullanıcıların donanım cüzdanlarını masaüstü, mobil veya hatta çevrimiçi uygulama – Ledger Live aracılığıyla her ikisiyle eşleştirmelerine olanak tanır..

Bu eşleştirmenin yönlerinden biri, genellikle biraz hatalı veya sinyal sorunlarıyla dolu olabilmesidir. Bunun temel nedeni, mobil eşleştirmenin, telefonunuz ile cüzdanınız arasında mükemmel olmayan bir sinyal iletirken mobil pilinizi çiğneyen Bluetooth üzerinden gerçekleşmesidir..

Bu, işe alım sırasındaki deneyiminiz (öyleydi) olsa bile, cüzdan bir süre sonra bağlantıyı otomatik olarak onayladığından, bağlantı söz konusu olduğunda bekleyebilirsiniz..

Buradan, sahip olmak istediğiniz dijital varlık türlerine yönelik belirli uygulamaları (cüzdanlar) indirmek oldukça basit bir iştir..

Maliyet Eşleştirme – Defter ve Trezor

Trezor-Vs-Ledger incelemesi

Aynı zamanda kurulan Ledgers’ın çağdaş muadili Trezor ile birkaç karşılaştırma yaptık ve kullanıcılarına rekabetçi modeller sunuyor. Her birinin artıları ve eksileri varken Ledger, Trezors Model One ile nerede eşleşiyor??

Bunları doğrudan karşılaştırdığımızda, Trezor Model One kabaca 80 $ ‘a mal olurken, Ledger Nano S 59 $’ lık bir fiyat etiketiyle maliyet açısından daha iyi performans gösteriyor..

Model One daha kapsamlı bir dijital varlık yelpazesi sunarken, Nano-S, cebinizde olsun, dijital güvenlik konusunda daha büyük bir üne sahip olan sınırlı token dağılımını telafi ediyor; çelik çerçevesi, isabetlerin adil payından fazlasını alabileceği anlamına gelir. Çevrimiçi olmanın yanı sıra, siber güvenlik önlemleriyle dijital varlıklarınızı yine de yönetebileceğiniz anlamına gelir; masaüstünüzün dayanabileceği sınırlamalar ne olursa olsun.

Artık Ledger ve Trezor donanım cüzdanlarının kısa bir fiyat karşılaştırmasına sahip olduğunuza göre, derinlemesine dalalım ve Ledger kripto cüzdanını yan yana karşılaştıralım ve Trezor ve KeepKey seçenekleriyle eşleştirelim..

Ledger Nano S Cüzdan İncelemesi: Ledger Vs Trezor Vs KeepKey

Trezor + Ledger + KeepKey karşılaştırması

Ledger Nano S kripto cüzdanı, dünyanın en popüler kripto cüzdanıdır. Çoklu para birimi cüzdanı, uygun uygulamaları kullanarak 22 jetonu ve yüzlerce ERC-20 jetonunu yönetmenizi sağlar.

Bugün, cüzdanın Trezor ve KeepKey ile karşılaştırması da dahil olmak üzere Ledger Nano S cüzdan hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz. Ayrıca Ledger’in Mart 2019’da kullanıma sunulan yeni Nano X cüzdanına da bakacağız..

Ledger Nano S nedir?

Defter-nano-ler

Yukarıda belirtildiği gibi, Ledger Nano S popüler bir kripto para cüzdanıdır. Aslında, Paris merkezli Ledger, cüzdanlarının piyasadaki en popüler kripto cüzdanı olduğunu iddia ediyor. Şirket bugüne kadar 165 ülkede 1 milyondan fazla Ledger Nano S cüzdanı sattı..

Ledger Nano S’nin bu kadar popüler olmasının bir nedeni fiyatı: Sadece 59 $ olan Ledger Nano S, hem daha küçük hem de daha büyük kripto yatırımcıları için haklı bir masraftır. Bu 59 dolarlık fiyat etiketi neredeyse her ülkeye ücretsiz gönderimi bile içeriyor.

Bu 59 dolarlık fiyat etiketi aynı zamanda Ledger Nano S’yi ekranlı üç donanım cüzdanından en ucuzu yapıyor (Trezor ve KeepKey cüzdanları dahil).

Nano S, 22 jetonu ve tüm ERC 20 jetonlarını destekler. Piyasa değerine göre en büyük 20 kripto para biriminden Nano S, biri hariç hepsini destekliyor: Bitcoin Cash SV’yi (BSV) desteklemiyor.

Ledger Nano S ilk olarak 2016’da piyasaya sürüldü.

Ledger Nano X nedir?

ledger-nano-x incelemesi

Yukarıda belirtildiği gibi, Mart 2019’da Ledger, Ledger Nano X adlı ünlü Ledger cüzdanının yeni bir versiyonunu tanıttı. 119 $ fiyatıyla Ledger Nano X, “yeni nesil donanım cüzdanı” olarak tanımlanıyor. Varlıklarınızı güvende tutmak için Bluetooth ve son teknoloji güvenlik özelliklerini kullanır.

Nano X’in orijinal Nano X’e göre en büyük avantajlarından biri, onu kurmak için bir masaüstüne bağlamanıza gerek olmamasıdır. Cüzdana iOS veya Android için Ledger Live uygulaması aracılığıyla bağlanabilirsiniz. Cüzdana USB kablosu kullanmak yerine Bluetooth ile de bağlanırsınız..

Ledger Live uygulaması ayrıca bakiyenizi kontrol etmenize ve Ledger Nano X’te desteklenen herhangi bir jetonu göndermenize ve almanıza olanak tanır; bu, jetonları bir borsaya aktarmak yerine doğrudan uygulama içinden işlem yapabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, farklı kripto para birimlerinizi yönetmek için 100 adede kadar uygulama yükleyebilirsiniz..

Nano S, tıpkı Nano S gibi 22 jetonu ve tüm ERC20 jetonlarını destekler. Ledger Live uygulamanızı Bluetooth aracılığıyla cihaza bağlayarak, kripto para varlıklarınızı hareket halindeyken yönetebilirsiniz..

Nano S’nin son teknoloji ürünü güvenlik özellikleri, özel anahtarlarınızı saklamak için son derece güvenli, CC EAL5 + sertifikalı bir yonga içerir. Bu, kredi kartlarında ve pasaportlarda kullanılan çipin aynısıdır. Ledger sık ​​sık çift çipli tasarımının cüzdanı rakiplerinden daha güvenli hale getirdiğini iddia ediyor.

Cihaz, herhangi bir işlemi doğrulamayı kolaylaştıran iki düğme ve bir ekrana sahiptir. Tüm sistem, BOLOS tescilli işletim sistemi üzerine inşa edilmiştir..

Ledger Nano S, Ledger Nano X’e Karşı

Nano S ve Nano X, ilk bakışta şaşırtıcı derecede benzer görünüyor. Bununla birlikte, Nano X daha yenidir ve Nano S’nin iki katı fiyatına sahiptir.İşte iki popüler kripto donanım cüzdanı arasındaki önemli farklardan bazıları şunlardır:

Ticarete Karşı Holding: Nano S, kripto varlıklarınızı tutmanıza izin verir, ancak bu varlıkları herhangi bir ticaret için bir borsaya göndermeniz gerekir. Nano X, hareket halindeyken varlık ticareti yapmanızı sağlar.

Yonga: Hem Nano S hem de Nano X, aynı güvenli yongayı kullanarak en yüksek güvenlik standartlarını koruduğunu iddia ediyor.

Uygulama desteği: Nano X, cihazda 100 adede kadar uygulama depolamanıza izin verirken, Nano S 3 ila 20 uygulama depolamanıza izin verir.

Ledger Live Mobil ve Masaüstü Uygulaması: Hem Nano S hem de Nano X, Ledger Live mobil ve masaüstü uygulamasını destekler. Uygulama, her iki Ledger cihazındaki tüm varlıkları yönetmenizi sağlar.

Bluetooth Desteği: Nano X, hareket halindeyken kriptolarınızı yönetmeyi kolaylaştıran bir Bluetooth bağlantısına sahipken, Nano S kablolu bir bağlantı kullanıyor.

Mobil uygulamalar: Ledger Live, Nano S ve Nano X’i yönetirken masaüstü cihazlar için kullanılabilir. Ancak, mobil uygulama yalnızca Nano S için Android için kullanılabilir (iOS sürümü yoktur), Nano X için hem iOS hem de Android sürümleri mevcuttur Ledger Live uygulaması.

Çözüm: Nano X, Nano S’den (128 x 32) daha yüksek çözünürlüklü ekrana (128 x 64) sahiptir..

Pil ömrü: Nano S’nin yerleşik bir pili yoktur ve çalışması için USB aracılığıyla bir bilgisayara bağlanması gerekir. Nano X, bekleme modunda pil ile 8 saat dayanır.

Renk Seçenekleri: Nano X yalnızca siyah renkte, Nano S ise siyah, turuncu, pembe, yeşil, mavi ve beyaz renklerde mevcuttur..

Defter Teknik Özellikleri: Nano S Versus Nano X

Yukarıda bahsettiğimiz şeyi geliştirmek için, Nano S ve Nano X için teknik özelliklerin nasıl bozulduğu aşağıda açıklanmıştır:

Nano S

 • Kapasite: 3 ila 20 uygulama (uygulama boyutuna bağlı olarak)
 • Desteklenen Kripto Varlıkları: 1250+ (22 büyük token ve 1200+ ERC20 token)
 • Platform Desteği: Masaüstü ve Android
 • Cüzdan Uyumluluğu: 50+ cüzdanla uyumlu
 • Güvenlik: Sertifikalı Güvenli Öğe (CC EAL5 +) Çip
 • Sertifika: ANSSI tarafından bağımsız olarak onaylanmıştır
 • PIN Kodu: Evet
 • Destek olmak: 24 kelimelik kurtarma ifadesi
 • Bluetooth: Hayır
 • Ekran çözünürlüğü: 128 x 32
 • Bağlayıcı: USB Tip Mikro-B
 • Batarya: Hayır
 • Boyut: 57 x 17,4 x 9,1 mm
 • Ağırlık: 16,2 g

Nano X

 • Kapasite: 100 uygulamaya kadar (uygulama boyutuna bağlı olarak)
 • Desteklenen Kripto Varlıkları: 1250+ (22 büyük token ve 1200+ ERC20 token)
 • Platform Desteği: Masaüstü, Android ve iOS
 • Cüzdan Uyumluluğu: 50+ cüzdanla uyumlu
 • Güvenlik: Sertifikalı Güvenli Öğe (CC EAL5 +) Çip
 • Sertifika: ANSSI tarafından bağımsız olarak onaylanmıştır
 • PIN Kodu: Evet
 • Destek olmak: 24 kelimelik kurtarma ifadesi
 • Ekran çözünürlüğü: 128 x 64
 • Bağlayıcı: USB Tip-C
 • Batarya: Bekleme modunda 8 saat
 • Boyut: 72 x 18,6 x 11,75 mm
 • Ağırlık: 34 g

Ledger hakkında

Ledger, 2014 yılında güvenlik, kripto para birimleri ve girişimcilik konularında geçmişe sahip bir grup uzman tarafından başlatıldı..

Şirketin merkezi Paris’tedir, ancak şirketin Vierzon ve San Francisco’da da ofisleri vardır..

Ledger Versus KeepKey Versus KeepKey

Ledger, Trezor ve KeepKey, bugün piyasadaki en popüler üç kripto cüzdan şirketidir. Cüzdanlar birbirleriyle nasıl karşılaştırılır? Hadi daha yakından bakalım.

Not: Bu karşılaştırmanın amacı doğrultusunda, Ledger Nano X’i değil, Ledger Nano S ile Trezor ve KeepKey cüzdanlarını analiz ediyoruz..

Fiyat

 • Ledger Nano S: 59
 • Trezor: 99 $
 • KeepKey: 99 $

Nano S, orijinal olarak 2016 yılında piyasaya sürüldüğünden beri fiyatı düşmesine rağmen 100 $ civarında fiyatlandırılmıştı. Bugün Nano S iki büyük rakibinden yaklaşık% 30 daha ucuz. Yukarıda belirtildiği gibi, daha küçük kripto varlıklarına sahip biri için bile haklı bir masraftır..

Kazanan: Ledger Nano S

Ekran

Yukarıdaki üç cüzdanın tümü ekranlara sahiptir. Ekranlar genellikle kripto varlıklarınızı yönetmeyi ve kripto paranızın nereye gittiğini kontrol etmeyi kolaylaştırdığı için tercih edilir. Ekranın bir diğer önemli avantajı, kurtarma ifadesini bir bilgisayarda göstermeden yedekleyebilmenizdir..

Kazanan: Kravat

Güvenlik

Her üç kripto cüzdan, çip güvenliği açısından oldukça güvenlidir. Nano S güvenli bir yonga kullanır, KeepKey ve Trezor ise küçük bilgisayarlara daha çok benzer.

Her üç cüzdan için de en zayıf güvenlik bağlantısı, onları bir bilgisayara bağladığınız andır. Bilgisayarınıza virüs bulaşmışsa, üç cüzdanın tümü tehlikeye atılacaktır (her üç cüzdanın da, güvenliği ihlal edilmiş bilgisayarlarda kullanıldığında bile onları korumak için yerinde korumaları vardır).

Kazanan: Kravat

Kurulum

Üç cüzdanı da kurmak basittir. M-cüzdanı oluşturursunuz, bir parola belirlersiniz ve 24 kelimelik bir kurtarma ifadesi oluşturursunuz. Cüzdanları herhangi bir masaüstü cihaza bağlayarak kurarsınız.

Kazanan: Kravat

Boyut & Tasarım (değiştir | kaynağı değiştir)

Üç cüzdanın boyutu önemli ölçüde değişir. Trezor cüzdanı açık ara en küçüğüdür, Nano S ise katlanabilir ve ortalama bir USB bellek boyutundadır. KeepKey diğer ikisinden çok daha büyük.

Kazanan: Kravat

Düğmeler ve Arayüz

KeepKey, Trezor ve Nano S’den daha büyük boyuttadır, ancak bu boyutun çoğu ekrandan oluşur. KeepKey’in çok daha büyük bir ekranı var ve bu, bazı kullanıcıların takdir ettiği bir şey.

Fiziksel düğmeler açısından, Trezor ve Nano S’de iki düğme bulunurken, KeepKey’de bir düğme bulunur..

Kazanan: Kravat

Malzeme ve Yapı Kalitesi

Trezor plastikten yapılırken, Nano S ve KeepKey cüzdanları alüminyumdan yapılmıştır. Alüminyum daha iyi gelebilir, ancak Trezor’un plastik tasarımı onu düşmeye karşı daha dirençli hale getiriyor.

Kazanan: Kravat

Yazılım Uyumluluğu

Üç cüzdan, destekledikleri cüzdan uygulamaları ve Chrome uzantıları dahil olmak üzere yazılım uyumluluğu açısından önemli ölçüde farklılık gösterir. Nano S ve KeepKey çok geride kalsa da genellikle Trezor en iyi desteğe sahip. Üçü de Electrum, Mycelium ve MyEtherWallet gibi en popüler kripto cüzdan uygulamalarını destekliyor.

 • Trezor Desteklenen Yazılımlar: Electrum, Miselyum, MyEtherWallet, Copay, MultiBit HD, GreenBits, GreenAddress ve myTREZOR
 • Ledger Nano S Desteklenen Yazılım: Electrum, Miselyum, MyEtherWallet, Copay, GreenBits, GreenAddress ve Ledger Chrome
 • KeepKey Desteklenen Yazılım: Electrum, Mycelium, MyEtherWallet, MultiBit HD, GreenBits, GreenAddress ve KeepKey Chrome.

Kazanan: Trezor

Cryptocurrency Desteği

Ledger Nano S, Bitcoin Cash SV (BSV) haricinde ilk 20’deki her jeton dahil olmak üzere en geniş madeni para aralığını destekler. Trezor ve KeepKey, kripto para birimi desteğinde geride kalıyor.

 • Ledger Nano S: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, EOS, BNB, USDT, XLM, ADA, TRX, XMR, DASH, ATOM, IOTA, NEO, ETC ve ZEC.
 • Trezor: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, BNB, USDT, XLM, ADA, XMR, DASH, ATOM, ETC ve ZEC.
 • KeepKey: BTC, ETH, LTC, BCH, BNB, USDT ve DASH.

Kazanan: Ledger Nano S

Hangi Cryptocurrency Cüzdanı En İyi?

defter-cüzdan-ofisler

Yukarıdaki kategorilerin çoğu “berabere” olarak sıralandı. Bunu kasıtlı olarak yaptık: evet, yukarıdaki kripto cüzdanları arasında büyük farklar var. Bununla birlikte, bu farklılıkların çoğu kişisel tercihlerden kaynaklanmaktadır – nesnel avantajlar veya dezavantajlar değil..

Her üç cüzdan, kullanımı kolay arayüzlere ve yardımcı ekranlara sahip oldukça güvenli kripto cüzdanlarıdır. Üçü de birbirinden çok farklı görünüyor, ancak büyük ölçüde aynı şekilde çalışıyor.

Kişisel tercihinize bağlı olarak, yukarıdaki üç cüzdandan herhangi birini seçebilirsiniz. Örneğin kaliteden ödün vermeyen iyi değerli bir kripto cüzdanı arayan kripto kullanıcıları, en iyi kripto cüzdanı yazılım desteğini arayan Nano S. Trezor. Ve KeepKey’in benzersiz tasarımı, desteklenen daha küçük madeni para aralığı için sorun yaşamadığınız sürece onu popüler bir alternatif seçim haline getirir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me