keepkey cüzdan rehberi

KeepKey, ShapeShift’in güvenli bir kripto para birimi donanım cüzdanıdır ve çok güvenli bir soğuk depolama çevrimdışı ortamında tam şeffaflıkla bitcoin ve blok zinciri tabanlı varlıklarınız üzerinde tam kontrol sağlar..

KeepKey kripto cüzdanı kılavuzumuz, madeni paraların en iyi şekilde nasıl kullanılacağına ve saklanacağına dair türünün tek örneği iki bölümden oluşan bir incelemedir..

KeepKey cüzdan özelliklerinin ve ShapeShift şirket ayrıntılarının kısa bir özeti:

 • Resmi Cüzdan Adı: KeepKey
 • Resmi Cüzdan Web Sitesi: KeepKey.com
 • Resmi Cüzdan Girişi: Beta.Shapeshift.com
 • Cüzdan Modeli: 3,12 inç OLED ekranlı klasik KeepKey Donanım Cüzdanı
 • Depolama türü: Çevrimdışı soğuk depolama için USB HID sınıfı Hiyerarşik Belirleyici cihaz (pilsiz)
 • Sahip: ShapeShift (Ağustos 2017 itibariyle)
 • Yer ve Başladığı Yıl: Ağustos 2014, Seattle
 • Coin Desteği: Bitcoin, Bitcoin Cash, BTG, Ethereum, Litecoin, DOGE, Dash + 46 ERC-20 jetonları
 • Cihaz Desteği: Chrome tarayıcı uygulaması ve Brave + Windows, MacOS, Linux, iOS ve Android
 • Cüzdan Entegrasyonu: Electrum, Miselyum, MyEtherWallet
 • Exchange Entegrasyonu: ShapeShift
 • Özel Özellikler: PIN / parola koruması, özelleştirilmiş ödeme hızları, sınırsız adres
 • Güvenlik Fonksiyonları: kurcalamaya dayanıklı etiket + plastikle sarılmış, 12 kelimelik kurtarma cümlesi
 • Ekstralar: Para İade Garantisi, 30 günlük iade, ücretsiz gönderim, hafif / kompakt, ücretsiz teknik destek
 • Trezor Cüzdan Fiyat: KeepKey Classic’in maliyeti 49 ABD dolarıdır
 • Aksesuarlar: Dokuma Naylon USB kablosu, Kurtarma Cümlesi Yedek Kartı
 • Sosyal Profiller: Twitter, Facebook, GitHub, Reddit, Instagram
 • Şirket İletişim: E-posta [email protected] veya [email protected], Telefon 1-855-463-8550

İki aşamalı kılavuz, kullanıcıların KeepKey kullanıcı ipuçlarını öğrenmelerine ve diğer cüzdanlara kıyasla satın alıp almayacaklarına yardımcı olacaktır:

1) güzel tasarlanmış web tabanlı çevrimdışı seçeneği ile tokenlar nasıl kullanılır / takas edilir / takas edilir / depolanır

2) tüm KeepKey teknik özelliklerini ve teknik özelliklerini popüler rakipler, Trezor ve Ledger Cüzdan ile karşılaştırın

KeepKey incelemesine devam edelim ve KeepKey Kaleci mi sorusuna cevap verip veremeyeceğimizi görelim.?

KeepKey ile Kriptoyu Kilitlerin Altında Tutmak: Kullanım Kılavuzu

keepkey-crypto-cüzdan-incelemesi

Sürekli büyüyen kripto para koleksiyonlarını güvende tutmak için yüksek kaliteli bir cüzdan arayanlar için, kullanıcılar aslında seçim konusunda o kadar şımarık ki, akıllara durgunluk veren ve çoğu zaman göz korkutucu olabilir..

Dijital varlık cüzdanları, size kripto paralarınızı borsalar arasında taşıma lüksünü sunarak, ticaret ‘eylemine’ biraz yakın olmanızı sağlar. Ama sonunda güvenlik için yakınlıktan ve uygunluktan ödün veriyorsun.

Kripto hırsızlığının en büyük oranı uzaktan saldırılar yoluyla gerçekleşir. Bu arada, sert cüzdanlar, bir tür soğuk depolama işlevi görür ve kripto paranızın çalınma olasılığını önemli ölçüde azaltır..

Trezor ve Ledger gibi diğer sert cüzdan türleriyle, incelememizin ve kılavuzlarımızın ‘sıkıştırıcı’sından zaten geçtiler. Şimdi dikkatimizi daha az bilinen, ancak “daha genç” bir şirkete çevireceğiz: KeepKey. Desteklenen çeşitli kripto varlıklarının nasıl gönderileceğine, alınacağına, satın alınacağına, ticaretinin nasıl yapılacağına, yönetileceğine, izleneceğine ve bunlarla nasıl etkileşime girileceğine ilişkin ayrıntıları paylaşalım ve bu popüler çok para birimli cüzdanın sunduğu banka sınıfı güvenlik özelliklerine bakalım..

Edinmeden Edinmeye: Kısa Bir KeepKey Biyografisi

anahtar nedir

Peki, Ledger ve Trezor gibileriyle karşılaştırıldığında KeepKey’i bu kadar “genç” yapan tam olarak nedir? 2015’te kurulduğunda genç demek, ikincisinin 2014’teki oluşumuyla karşılaştırıldığında biraz tuhaf..

Ancak, Darin Stanchfield tarafından yönetilen bir işletme olarak ilk yılında, şirket bu kadar kısa bir süre içinde oldukça etkileyici bir büyüme gösterdi. Bu süre zarfında, ilk satın alma olan Multibit olan 2016’da Bitcoin Cüzdanı’nı gerçekleştirmek için yeterli sermaye ayırmayı başardı..

Bu satın almayı daha da ilginç kılan şey, KeepKey’in satın alma işlemini tüm tutarı Bitcoin ile ödeyerek tamamlamasıdır. Bu, çok hızlı büyüyen iki işletmeyi bir araya getirdi.

İleriye doğru atılan büyük adımlardan biri, önümüzdeki yıl Seattle merkezli KeepKey girişimi, 16 Ağustos 2017’de ShapeShift olarak bilinen ve büyük kripto etkileyicisi Erik Voorhees tarafından yönetilen İsviçre merkezli kripto para borsası tarafından ele geçirildiğinde geldi. Bu tür bir “tüm nakit anlaşması” satın alma, Stanchfield’ın lider temelli bir sarsıntıyla iktidardan çıkmasına neden olsa da, şirketin CTO’su olarak Ken Hodler ile birlikte CEO olarak kalmaya devam ediyor..

Erken zamanın en önde gelen bitcoin destekçilerinden biri olarak kabul edilen Erik Voorhees, KeepKey cüzdanını neden satın aldıklarına dair şunları söyledi:

“Dijital varlıkların tutulması ve ticareti söz konusu olduğunda güvenlik kritik öneme sahiptir,” […] “Önceliklerimizden biri her zaman takas deneyimini kullanıcılar için olabildiğince güvenli ve kolay hale getirmek olmuştur ve KeepKey ile eşleştirmemiz eşsiz bir müşteri deneyimi sağlar. ” […] Kullanıcılar, bir web sitesini ziyaret etmeden, madeni paralarını donanım cihazında tutabilir ve cüzdan içinde talep üzerine takas edebilirler. KeepKey donanım cüzdanını ShapeShift’in değişimiyle eşleştirdiğinizde, deneyim büyülü hale geliyor. ” […] “Anahtarların donanımda tutulduğu ve gözetim dışı değişimin doğrudan donanımdan gerçekleştiği bir gelecek görüyoruz.”

Bu, kendisini soğuk depolama cüzdanları arasında küçümsenen bir mücevher olarak sunmaya devam ettiği için KeepKey dijital varlık donanım cihazı için devam eden bir büyümedir; Ücretsiz bir bitcoin cüzdanı açmaktan çok farklı olan bu kadar uygun maliyetli bir aralık için yüksek düzeyde tasarım kalitesi ve güvenliğine sahip olmak.

KeepKey Crypto Token Depolaması

KeepKey Crypto Token Depolaması

Bu türden etkileyici bir büyüme ile KeepKey, Trezor ve Ledger gibilerin arasına oturmak için ileriye dönük. Ortalama bir kullanıcı için, dijital varlık depolaması söz konusu olduğunda ne kadar erişilebilirlik sağlıyor??

Dijital cüzdanı doğrudan şu anda rakiplerinin sunduğu modellerle karşılaştıran KeepKey, kullanıcıların 40’tan fazla farklı kripto para birimi, altcoin ve hatta ERC20 tokenlerini depolamasına olanak tanır..

Bunlar, tabii ki, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Dogecoin, Ethereum, Litecoin gibi popüler kriptoların kitaplığını ve TrueUSD, Tether ve DAI gibi birkaç stabilcoin’i içerir. Aragon, Augur, Basic Attention Token, Civic, District0x, FunFair, Golem, Gnosis, OmiseGo, SALT, Bancor, ICONOMI, Kavun, SwarmCity, Wings, iExec, Status gibi ERC-2o ethereum tabanlı tüm tokenler de vardır. Numeraire, Metal, TenX, Qtum, 0x, FirstBlood, Ripio Credit Network, SingularDTV, DigixDAO, WeTrust, Matchpool, Edgeless ve Storj da.

keepkey-crypto-coin-token-destek-listesi

KeepKey donanım cüzdanı için desteklenen kripto para birimlerinin listesi

Topluluk, cüzdana daha fazla dijital varlık eklemede oldukça aktif bir rol oynuyor. Tüm kullanıcıların yapması gereken (kayıtlı üyeler / kullanıcılar olarak), daha fazlasını eklemek için bir varlık talep formu doldurmaktır..

Bu varlıkları depolamaktan daha fazlası, aynı para birimleri gönderilebilir, alınabilir ve saklanabilir.

Tasarımda Neler Var: KeepKey Crypto Donanım Cüzdanı

KeepKey Crypto Donanım Cüzdanı

KeepKey cüzdanının tasarımı, dayanıklılık ve etkileyici estetiğin ilginç bir karışımıdır..

Bununla birlikte, bu sadece gösteri amaçlı olmaktan çok daha fazlasıdır; cüzdan, yalnızca sakladığınız dijital varlıkların türünü değil, aynı zamanda cüzdanınızın içindeki ve dışındaki depolama ve işlemlerin geçmişini de görmek için oldukça büyük bir ekran içerir..

Ledger ile aynı şekilde, KeepKey’in cüzdanı, cüzdan ile gerçekleşen tüm işlemleri onaylamanızı gerektirir; sizi ve yatırımınızı / yatırımlarınızı ilgilendiren herhangi bir faaliyet için size ekstra bir güvenlik katmanı sağlamak.

Cüzdanın izin verdiği ilginç özelliklerden biri, işlem hızları için özelleştirilebilir bir sistemdir. Yani, daha yüksek gaz maliyetine sahip hızlı işlemlere veya harcamalardan tasarruf etmek için daha yavaş işlemlere vurgu yapmak istiyorsanız, bunu kolayca yapmayı seçebilirsiniz..

KeepKey’in ShapeShift tarafından satın alınması aslında kullanıcılara özellikle sert cüzdan için yepyeni bir boyut sunuyor.

ShapeShift ile bu entegrasyon, aslında şirketin özel değişim ve masaüstü uygulamasına hızlı ve güvenli erişim sağlar..

Bu, kullanıcıların yapmasına olanak tanıyan şey, kripto para birimlerini doğrudan cüzdanınıza sorunsuz bir şekilde takas etmek, satın almak ve satmaktır..

Bu masaüstü uygulaması, yalnızca işlemlerini değil, aynı zamanda yatırımlarının zaman içindeki performansını da izlemek isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlıdır..

Model Tanıtımı: KeepKey Classic

KeepKey Classic

Pazardaki rakiplerinin aksine, kullanıcıların aralarından seçim yapabileceği tabakalı bir ürün seviyesi yoktur; sadece bir model var. Ve bu tekil tür için, gerçekten düşük bir değere iyi bir.

Kullanıcıların kullanarak depolamayı seçebilecekleri oldukça iyi bir kripto varlıkları yelpazesi ve zaman içindeki harcamalarınızı ve farklı varlıklarınızı izleyen oldukça sezgisel bir ekran ile. Neredeyse 79 dolardan fazlaya mal olması gereken bir ürün gibi, ancak düşük ve dikkat edin – öyle değil.

Madeni para kitaplığınızda işlem hızları için seçenekler, standart PIN kodları ve 24 temel anahtar kelime öbeği dahil olmak üzere ek güvenlik çözümlerine kadar, diğer çan ve ıslıklarla çakışacak çok fazla güvenlik vardır..

Bu temel anahtar cümlenin tek gerçek sorunu, onu diğer donanım cüzdanlarıyla karşılaştıracak olsaydık, tam olarak sezgisel olmamasıdır. Örneğin, hem Trezor hem de Ledger modelleri, bu cümleleri gerçekten takip etmek için bir tür kağıt kitapçık veya çelik cüzdan sağlar..

Bu arada KeepKey, size yalnızca ifadeyi gösterir, yani bir şeyi saklamak için gerçekten kağıtları bir araya getirmek size bağlıdır..

Bu adım için hazırlıksız olsaydınız, sizi yalnızca yeni satın aldığınız bir şeyden mahrum bırakabilirdi..

Bu cüzdanın diğer dezavantajlarından biri, tam olarak ‘cep dostu’ dediğimiz şey olmaması ve aslında daha ergonomik olarak hoş Trezor modellerinin veya kompakt ve alçakgönüllü Ledger’ın yanına yerleştirildiğinde büyük ölçüde daha hantal olmasıdır. Nano.

Bu büyük boyutun yanı sıra büyük fay hatlarından biri de “Kilit” özelliğinin olmamasıdır..

Yani, yanlışlıkla düğmeye basmanızı veya hatta maalesef masaüstünüze veya cep telefonunuzla senkronize edilirken kilidini açarak varlıklarınızın çalınmasını engelleyen hiçbir şey yoktur. Bu, tasarımında oldukça endişe verici bir kör nokta oluşturuyor ancak donanım cüzdanında yapılan tüm eylemlerin onaylanmasını istiyorlar..

KeepKey donanım cüzdanının nasıl tasarlandığına dair ayrıntılı bir bakış:

keepkey-cüzdan-güvenliği

KeepKey’in nasıl kullanılacağına ve kurulumun nasıl yapılacağına dair bir video incelemesi:

KeepKey Cüzdan ile Kurulum

keepkey-chrome-app-cüzdan-istemcisi

KeepKey’i kullanmaya başlamakla ilgileniyorsanız, işte hazırlanmak ve çalıştırmak için yapmanız gerekenler.

İlk: İlişkili KeepKey uygulamasını web sitesi tarayıcılarından birine yükleyin. Uygulama Windows, iOS ve Linux’ta mevcut olsa da, bunlardan herhangi biri söz konusu olduğunda, en iyi sürüm uygulamanın Chrome uzantısından gelir..

İkinci: KeepKey donanım cüzdanınızı dizüstü bilgisayara veya masaüstüne takın. Cüzdanınızla birlikte, cüzdanınızı masaüstü / dizüstü bilgisayarınız ve uygulamanız ile senkronize etmek için kullandığınız özel bir USB sürücü sağlanacaktır..

Üçüncü: Chrome uygulamasını yükledikten ve donanım cüzdanınızı taktıktan sonra KeepKey uygulamasını başlatın ve web sitesi üzerinden uygulamaya yönlendirileceksiniz. Değilse, büyük olasılıkla Chrome’u manuel olarak açmanız ve uzantıyı seçmeniz gerekecektir..

Bir noktada, donanım cüzdanınızda bir veya daha fazla yükseltmeyi tamamlamanız gerekirse, yapmanız gereken tek şey cihazın fişini çekip, cüzdanınızın üst kısmındaki düğmeyi basılı tutarken USB aracılığıyla yeniden bağlamaktır. Bunu yapmak, yazılım yükseltmenizin başlangıcını başlatır.

Dördüncü: Bu yükseltme ile, benzersiz özel anahtarınıza erişebileceksiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu yalnızca sizin gözleriniz için olan bir anahtardır. Açıklandığı gibi, bu yalnızca bir kez gösterilecek ve not aldığınızdan ve güvende tuttuğunuzdan emin olmalısınız..

Sıradaki: Benzersiz bir Kişisel Kimlik Numarası oluşturmanız gerekecektir. Cüzdanınızı ne kadar güvenli istediğinize bağlı olarak tamamen özelleştirilebilir; PIN ne kadar uzunsa o kadar güvenli olur.

Bu PIN’i onayladıktan sonra, size rastgele oluşturulmuş 12 kelime gösterilecek ve bu da “kurtarma cümleniz” olacaktır. KeepKey şimdi bu kelimeleri tekrar gösterecek, bu yüzden bunları yazarken çok dikkatli olmalısınız.

KeepKey bitcoin ve cryptoasset cüzdanının kurulumuna yardımcı olmak için incelemeniz gereken bir video:

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, donanım cüzdan güvenliği ve güvene dayalı değişimin önüne de şunları ekledi:

“Dijital para birimleri kavramına artan ilginin ortasında, yerel takas işlevine sahip basit, kullanıcı dostu bir soğuk hava deposu cüzdanı, daha geniş bir benimsemenin anahtarıdır.” […] “Shapeshift ile, kullanıcıların bir borsada para bırakması gerekmiyor. . KeepKey ile kullanıcıların herhangi bir bilgisayarda para bırakmasına gerek kalmaz. Anahtarların donanımda tutulduğu ve gözetim dışı değişimin doğrudan donanımdan gerçekleştiği bir gelecek görüyoruz. “

Şimdi sadece KeepKey kripto cüzdanını incelemekten başlayalım ve sektördeki rakipleri ve rakipleri Trezor ve Ledger’i tam kapsamlı bir genel bakıştan önce fiyattan başlayarak karşılaştırmaya başlayalım..

Maliyet Eşleşmesi: KeepKey Vs Trezor ve Ledger

Trezor + Ledger + KeepKey karşılaştırması

Bu KeepKey cüzdan kılavuzunun ikinci bölümüne bir bölüm olarak, Trezor, Ledger ve tabii ki KeepKey arasındaki maliyet farkları ve fiyat farklılıkları ile başlayalım..

KeepKey Donanım cüzdanı, yıllar boyunca satın almaları sayesinde oldukça etkileyici bir dizi özellik sunarken, kullanıcıların cüzdanla depolayabileceği, izleyebileceği ve hareket ettirebileceği çok sayıda kripto varlığının yanı sıra, kullanıcıları için de iyi bir destek sunuyor..

Dezavantajları, piyasada bulunan rakip modellere göre büyüklüğünün yanı sıra rastgele oluşturulmuş tohum anahtar ifadesinin yalnızca bir kez kitapçık ürünle birlikte verilirken gösterilmesi gerçeğini içerir..

Ancak, kabaca 79 $ ‘a bazı iyi özellikler sunduğu gerçeği göz önüne alındığında, dikkate değer bir donanım cüzdanı, ancak belki de Ledger veya Trezor serisiyle doğrudan ayak parmağı değil..

KeepKey vs Trezor ve Ledger: Özellikler + Karşılaştırma Kılavuzu

keepkey karşılaştırma kılavuzu

KeepKey, en temel anlamıyla, herhangi bir kripto sahibinin karşılaşabileceği olası sanal / fiziksel hırsızlıkla ilgili sorunların en aza indirilmesini sağlayan çeşitli gelişmiş güvenlik özellikleriyle önceden oluşturulmuş bir bitcoin donanım cüzdanı olarak düşünülebilir. Parasal açıdan bakıldığında, cihaz son derece ekonomiktir ve şu anda yüz dolar işaretinin altında fiyatlandırılmıştır – bu, onu bugün mevcut olan finansal olarak en uygun cüzdan çözümlerinden biri haline getirir..

Keepkey, kripto depolama pazarının yeni yükselişe geçtiği 2015 yılında piyasaya sürüldü. Kişinin özel anahtarlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için Hiyerarşik Belirleyici (HD) bir çerçeve kullanır. “Özel anahtarlar” teriminin ne anlama geldiğinin farkında olmayan okuyucularımız için, esasen kullanıcıların kripto varlıklarına oldukça güvenli ve modern bir şekilde erişmelerini sağlayan bir kriptografik tekniktir. Depolama açısından bakıldığında, BTC’ye ek olarak KeepKey’in Ethereum, Litecoin, EOS, Cardano, Dash, Dogecoin vb. Gibi bir dizi diğer popüler kripto varlıkla ilişkili işlemlere izin verdiğini görebiliriz..

Son olarak, KeepKey, bir düğmeye dokunarak ilişkili cüzdan yazılımıyla kolayca entegre edilebilir. Tek yapmanız gereken, masaüstü kullanıcı arayüzünü hızlı ve uygun bir şekilde kullanmaya başlamak için özel anahtar depolama / işlem imzalama modülünü dağıtmaktır. Cüzdan, Windows, PC, Mac, Linux ve Android dahil bir dizi farklı işletim sistemiyle uyumludur. Sadece bu değil, cüzdan aynı zamanda çeşitli yumuşak depolama birimleriyle de mükemmel bir şekilde çalışıyor. Bunlar şunları içerir:

 • Elektrum
 • MultiBit
 • Miselyum

KeepKey Cüzdan Anahtar Özelliklerini İnceleme

KeepKey Cüzdanını İnceleme

Açıkça belirtilmelidir ki, plastik kaplamalı bir gövdeden yararlanan birçok çağdaşının aksine, Keepkey, alüminyum kasa kullanımı nedeniyle birinci sınıf bir cihaz gibi hissediyor. Aşağıda, potansiyel alıcıların ilgisini çekebilecek cüzdanın temel özelliklerinden birkaçı listelenmiştir:

Boyutlar: 38 mm x 93,5 mm x 12,2 mm

Ağırlık: 54 gr’ın biraz altında

Bağ: Cüzdan, standart bir Mikro-USB HID konektörü kullanılarak herhangi bir masaüstü, dizüstü bilgisayar veya dijital cihaza bağlanabilir.

Gizlilik: TRNG (Donanım Tabanlı Rasgele Sayı Üreticisi) güvenlik modülünü kullanır

İşlemci: ARM Cortex-M3

Entegrasyon Kapasitesi: KeepKey’in en önemli özelliklerinden biri ShapeShift’in yerel API’si ile entegre olabilmesidir. Bu, kullanıcıların kripto işlemlerini son derece basitleştirilmiş bir şekilde kolaylaştırmasına olanak tanır.

Şık Görünüm: Cüzdan, Apple’ın şu anda MacBook serisi için kullandığı kaplamaya biraz benzeyen şık görünümlü anodize alüminyum kasa ile birlikte geliyor. Ek olarak, cüzdandaki OLED ekran 3.12 ″ uzunluğundadır ve polikarbonat kullanılarak yapılmıştır..

Coin Uyumluluğu: Keepkey’in en hayal kırıklığı yaratan yönlerinden biri, kullanıcılara yalnızca 7 büyük kripto para birimi (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dogecoin, DASH ve Litecoin gibi yerleşik isimleri içeren) ve 32 desteği sağlamasıdır. diğer ERC-20 jetonları.

Son olarak, parasal açıdan bakıldığında, cüzdanın fiyatı şu anda 80 dolar civarında duruyor (bu, 239 dolarlık önceki fiyat etiketinden büyük bir düşüş).

Kullanım kolaylığı

Satın aldıktan sonra, birkaç Google Chrome uzantısını indirip kendi bilgisayarlarına yükleyerek KeepKey’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Extn’ler, bir kullanıcının yazılım cüzdan adresi oluşturmanın yanı sıra web tarayıcısına KeepKey’e bağlanmak için kullanılır..

Temel başlatma tamamlandıktan sonra, cüzdan sahibi, gelecekteki transferleri kolaylaştırmak için herhangi bir kripto para birimini depolama birimine yatırabilir ve ilişkili değişim hesaplarını bağlayabilir..

KeepKey kullanılarak ödemelerin nasıl alınabileceği konusunda, süreç oldukça basittir. İlgili tüm işlemlerin cüzdanın dahili defter sistemi üzerinden geçirilmesi gerekir. Bunun için, işlendikten sonra kullanıcıların manuel bir onay yapmasına izin veren bir talebin gönderilmesi gerekir. Tamamlandıktan sonra, tx imzalanır ve bilgisayar istemcisine iade edilir..

Güvenlik

Keepkey güvenliği

Okurlarımızın birçoğunun zaten farkında olabileceği gibi, KeepKey şu anda piyasadaki en güvenli HD cüzdanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Bunun nedeni, cüzdanın aşağıdakiler gibi bir dizi güvenlik protokolünü kullanmasıdır:

Özel Anahtarlar: Keepkey bir donanım depolama varlığı olduğundan, kişinin özel anahtarları (her zaman) cihazın kendisinde saklanır. Bu, üçüncü taraf kötü niyetli kişilerin bir kullanıcının kişisel varlıklarına erişim kazanma şansını en aza indirir.

Kişisel Kimlik Numarası (PIN): Birçok farklı donanım cüzdanında olduğu gibi, Keepkey, bilgisayar korsanlarının ve diğer kötü niyetli kişilerin birinin cihazına yetkisiz erişim sağlamamasını sağlayan bir PIN modülünden yararlanır..

Kurtarma İfadesi: Bir Keepkey sahibinin fiziksel cihazına erişimini kaybetmesi durumunda, cüzdanın ilk kurulum aşamasında oluşturulan 12 kelimelik bir kurtarma cümlesini kullanabilir..

Parola: Yukarıda belirtilen kurtarma ifadesine ek olarak, Keepkey sahipleri ayrıca önceden var olan kurtarma cezalarıyla ilgili fazladan bir kelime kullanma seçeneğine de sahiptir. Bu özellik gerçekten oldukça benzersiz olsa da, cüzdanın yaratıcıları, sonuçlar tam olarak anlaşılana kadar bu seçeneği kullanan kimseyi önermiyor..

İlgili avantajlar ve dezavantajlar nelerdir?

keepkey-cüzdan-faydaları

Avantajlar

(i) Satın Alması Kolay: Keepkey, Amazon, eBay vb. Dahil olmak üzere bir dizi çevrimiçi perakende satıcısından doğrudan satın alınabilir. Ek olarak, şirketin resmi web sitesi üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirilebilir..

(ii) Yüksek Güvenlik Derecesi: Daha önce de belirtildiği gibi, Keepkey’in çeşitli yüksek güvenlik protokollerini kullanmasının yanı sıra internete en aza indirilmiş bağımlılığı sayesinde, kullanıcılar fonlarının her zaman güvende olduğundan emin olabilirler..

(iii) Tasarım ve Kullanım Kolaylığı: Keepkey, bugün piyasada bulunan en şık, çekici ve profesyonel görünümlü kripto cüzdanlarından biridir. Ek olarak, cihazı son derece akıcı hale getiren bir OLED ekranla birlikte gelir..

(iv) Uyumluluk ve fiyat: Cüzdan, çok çeşitli dijital para birimleri ile birlikte kullanılabilir. Sadece bu değil, son 4-5 yıl boyunca, Keepkey’in fiyatı, ortalama kripto para birimi meraklıları için çok daha erişilebilir kılmak için oldukça önemli ölçüde düşürüldü..

Dezavantajlar

(i) Eksik Temeller: Keepkey’in tamamen işlevsel bir web cüzdanı olmaması nedeniyle, kullanıcıların cihazın tüm potansiyelinden yararlanmak için Electrum veya MultiBit gibi bir dizi üçüncü taraf yazılıma güvenmesi gerekir..

(ii) Boyut: KeepKey cüzdanının potansiyel olarak bazı potansiyel alıcılar için daha az çekici olmasını sağlayan bir başka yönü, nispeten büyük boyutudur (özellikle Trezor veya Ledger gibi diğer benzer ürünlerle karşılaştırıldığında).

(iii) İlerleme Kaydedilemez: Kurulum süreci kendi içinde oldukça basit ve akıcı olsa da, bu başlangıç ​​aşamasında bir sorun olması durumunda, kullanıcıların ilerlemelerini kaydetme seçeneği yoktur..

Güvenlik ve Kurulum

keepkey cüzdan nasıl çalışır

Teknik açıdan, KeepKey cüzdanının, kişinin özel anahtarlarının üçüncü taraf cihazlara ifşa edilmesini önleyen “sınırlı bir işlem protokolü” kullandığını görebiliriz. Ayrıca, bir kurtarma cümlesini kullanırken, cüzdan sürekli olarak yeniden karıştırılan bir şifre görüntüler (böylece bilgisayar korsanlarının P&Kişinin varlıklarına yetkisiz erişim sağlamak için C ile ilgili teknikler).

Ayrıca KeepKey, ShapeShift ile uyumlu olduğu için, gelişmekte olan kripto para birimi değişimi kullanıcıları arasında son derece popüler hale geldi. Bununla birlikte, diğer ticaret platformlarından yararlanan kişilerin, KeepKey ile modern bir şekilde etkileşim kuracak şekilde tasarlanmış bir Google Chrome istemcisi indirmeleri gerekecektir..

Chrome uzantısı indirildikten sonra, aşağıdaki adımların gerçekleştirilmesi gerekir:

İlişkili güç düğmesine basarak kromu açın ve Keepkey’i başlatın.

Bu ön adım yapıldıktan sonra, kullanıcıların 1 ila 9 hane uzunluğunda olabilen PIN şifrelerini ayarlamaları gerekir. Numaralar 3 × 3 ızgara üzerinde karıştırılmış bir şekilde görüntülenecektir..

Parola kurulum aşamasının ardından, kullanıcıların kendi tohum cümlelerini oluşturmaları gerekecektir. Bu kelime kombinasyonu, gelecekteki varlık kurtarma için son derece önemlidir ve verilen karta cüzdan sahibi tarafından yazılmalıdır..

Son olarak, cüzdanın yaratıcıları, cihazı taşıyan çantaya dokuma bir naylon USB kablosu dahil ettiler – bu, ambalajın son derece kaliteli ve lüks görünmesini sağlayan bir şey. Bununla birlikte, anlaşmanın tamamının akla gelebilecek tek dezavantajı, Keepkey’in bugün piyasada bulunan en ağır / en büyük dijital varlık depolama çözümlerinden biri olmasıdır..

Trezor ve Ledger Arasındaki KeepKey İnceleme Karşılaştırması

Trezor ve Ledger Wallet ile KeepKey karşılaştırması

Bu bölümde, şu anda piyasada bulunan diğer birkaç popüler donanım cüzdanına (yani Trezor T ve Ledger Nano S) kıyasla KeepKey’in temel özelliklerine bakacağız. Bununla birlikte, konuyu daha derinlemesine incelemeden önce, yukarıda bahsedilen iki cihaza kısa bir genel bakış vermemiz en iyisi olacaktır..

Ledger Nano S: Nano S, bugün dünyanın en çok satan kripto cüzdanı çözümlerinden biridir. Sağlam güvenlik özellikleriyle bilinir ve Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash (ve bir dizi başka altcoin) dahil olmak üzere bir dizi farklı dijital varlık için önceden oluşturulmuş olarak gelir. Sadece bu değil, cihaz, anlaşılması ve çalıştırılması kolay bir dizi basit adım kullanılarak oldukça kolay bir şekilde kurulabilir. Son olarak, cihaz, ekli yan düğmelere tıklayarak bireysel işlemleri doğrulamak için kullanılan güvenli bir OLED ekranla birlikte gelir..

Trezor T: Trezor Model T, Çek Cumhuriyeti merkezli bir teknoloji üretim şirketi olan SatoshiLabs tarafından geliştirilen bir başka popüler kripto depolama çözümüdür. Trezor, çağdaşlarının çoğu gibi, oldukça uygun fiyatlı olmakla birlikte çok çeşitli dijital varlıkları da destekliyor..

Desteklenen Paralar

keepkey cüzdan desteği

Daha önce de belirtildiği gibi, Keepkey’in ana dezavantajlarından biri, yalnızca toplam 45 kripto varlığı için entegrasyon desteği sağlamasıdır. Buna karşılık, Trezor’un kullanıcıların 700’den fazla jeton, jeton ve kripto para birimi depolamasına izin verdiğini görebiliriz. Benzer şekilde, ticari olarak mevcut en popüler kripto para birimlerini desteklemenin yanı sıra, Ledger Nano S’nin de ERC20 tokenlerini desteklediği belirtilmelidir. Bunun bir sonucu olarak, cihaz 1100’den fazla dijital varlık ile uyumludur..

Son olarak, KeepKey’in Shapeshift için yerleşik destekle birlikte gelirken, Trezor’un Changelly’yi desteklediği ve Ledger’ın Etherdelta ve Radar Relay ile uyumlu olduğu da belirtilmelidir..

Emniyet ve güvenlik

keepkey cryptoasset koruması

Yukarıda bahsedilen üç cüzdanın güvenlik yönüne baktığımızda, her cihazın sahiplerinin kripto varlıklarını korumak için kullanabilecekleri çok çeşitli güvenlik protokolleri sunduğunu görebiliriz. Bununla birlikte, bu bağlamda belirtilmesi gereken birkaç temel farklılık vardır..

Ledger Nano S, açık kaynaklı bir proje değildir ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için cüzdan, yalnızca depolama amacıyla tasarlanmış iki mikro denetleyiciden yararlanır. İki yongadan biri SE denetleyicisidir, birinin tüm çekirdek verileri depolanır ve saklanırken, diğeri belirteç bilgilerinin korunduğu yerdir. Ancak, Ledger’in iç donanımının operasyonel yönleri bu makaleyi yazarken bilinmemektedir..

Nano S’nin aksine, Trezor Model T tamamen açık kaynak tabanlıdır ve kişinin özel anahtarlarını oluşturmak ve depolamak için kullanılan tek bir mikro denetleyici ile önceden oluşturulmuş olarak gelir. Aynı şekilde, KeepKey cüzdanı da açık kaynak tabanlıdır ve onu üçüncü taraf saldırı girişimlerine veya izinsiz girişlere açık hale getirebilecek herhangi bir işlevsel yön içermez..

Ayrıca, yukarıda belirtilen cihazların hiçbirinin, cihazları kötü amaçlı yazılımla ilgili çeşitli tehditlere açık bırakabilecek bir işletim sistemi kullanmadığını da belirtmek gerekir. Ek olarak, Ledger Nano S, birinin emrinde olması oldukça kullanışlı bir özellik olan 2FA (iki faktörlü kimlik doğrulama) aracı olarak ikiye katlanabilir..

Hangi cihazın kullanıcılara en fazla güvenlik sağladığına bakıldığında, Trezor T ve Keepkey açık kaynaklı çerçevelerden yararlanıyor, bu da güvenlik protokollerinin sıklıkla meslektaşlarca gözden geçirildiği anlamına geliyor. Bu, uzun vadede cihazların çok daha güvenli kalmasına yardımcı olur. Ve kapalı sistemlerin (Ledger tarafından kullanılanlar gibi) kötü niyetli kişilerin kendilerine karşı başarılı bir şekilde saldırı gerçekleştirmesini son derece zorlaştırdığı bir gerçek olsa da, bu tür cihazlardan yararlanmak için kullanılan herhangi bir saldırı vektörünün ya bilinmeyen kalacağı ya da olmayacağı anlamına gelir. son derece yavaş bir hızda tespit edildi.

Fiyatlandırma ve Satın Alma Kolaylığı

Ledger Nano S, Keepkey ve Trezor’u finansal açıdan karşılaştırdığımızda, üç cüzdanın tamamı nispeten uygun olsa da, Nano S’nin 60 $ ‘lık fiyatlandırmasının diğer iki cihazı oldukça büyük bir marjla geride bıraktığını görebiliriz..

Bu bağlamda, Trezor T’nin şu anda yaklaşık 165 $ ‘lık bir taban fiyatla çevrimiçi olarak satılırken, KeepKey’in 80-100 $’ dan satışa sunulduğunu görebiliriz. Ayrıca KeepKey’in perakende değerinin en uzun süredir 240 dolar civarında olduğu ve son zamanlarda cüzdanın fiyatının yaklaşık 80 dolarlık bölgeye indirildiği belirtilmelidir..

Son olarak, internette her zaman uygun fiyatlı fırsatlar olduğunu ve bu nedenle yukarıda belirtilen cüzdanların MRP’lerinden çok daha ucuz olan oranlar için uygun hale gelme şansı her zaman yüksek olduğu unutulmamalıdır..

Boyut ve Tasarım

keepkey cüzdan tasarımı

(i) KeepKey: Bu makalede bakılan üç cüzdandan KeepKey, estetik açıdan en hoş tasarıma büyük bir farkla sahiptir. Güzellik öznel bir şey olsa da, Keepkey’i kullanan bazı teknoloji meraklıları bu görüşe katılıyor gibi görünüyor. Bunun nedeni, KeepKey’in, kullanıcıların cüzdanı bir masaüstü bilgisayara bağlamak zorunda kalmadan bir yedekleme çalıştırmasına olanak tanıyan 3 ”1.2 ekranla önceden oluşturulmuş olarak gelen piyasadaki ilk donanım cüzdanı olmasıyla ünlü olmasıdır..

(ii) Defter: Ledger Nano S, makul boyutta bir OLED ekrana sahiptir ve kullanıcılara temel bir başparmak-sürücü tipi tasarım sunar (aynı zamanda 5 farklı renk şeması arasından seçim yapmalarına izin verir). Örneğin, Nano White Paper Edition oldukça sofistike görünüyor ve estetik açıdan hoşa giden beyaz bir kasaya sahip. Tasarım bir yana, Nano S yeni başlayanlar için uygun değildir çünkü kullanıcıların cihazlarını dijital varlıklarına erişmek için bir USB ana bilgisayarına takmalarını gerektirir. Son olarak, satın aldığınızda Nano S kutusu aşağıdaki içeriklerle birlikte gelir:

 • Donanım donanım cüzdanı
 • 1 USB kablosu
 • Kullanım klavuzu
 • Anahtarlık
 • Kurtarma tohum sayfası
 • Boyutlar: 56.95mm x 17.4mm x 9.1mm
 • Ağırlık: 16,2 g

Cüzdan, fırçalanmış paslanmaz çelik ve plastik kullanılarak yapılmıştır. Güç vermek için herhangi bir harici pil gerektirmez.

(iii) Trezor: Trezor T, bakması pek hoş olmayan oldukça hantal bir tasarıma sahiptir. Dış gövde, cüzdana ucuz görünümlü bir görünüm kazandıran ancak aynı zamanda onu herhangi bir kaza sonucu düşmeye karşı koruyan plastikten yapılmıştır..

Ek olarak, cihaz, Nano S’nin sahip olduğundan biraz daha büyük olan (ancak KeepKey’in özelliklerinden önemli ölçüde daha küçük olan) renkli bir LCD ekrana sahiptir. Ayrıca, ön tarafında iki gezinme tuşu ile birlikte gelir ve yaklaşık 0,2 gram ağırlığındadır. Defterden daha az. Trezor T kutusu aşağıdaki öğeleri içerir:

 • Trezor Model T cihazı
 • Model T manyetik yuva
 • USB-C kablosu
 • 2x Kurtarma tohum kitapçığı
 • Trezor çıkartmaları
 • Boyutlar: 64 mm x 39 mm x 10 mm
 • Ağırlık: 16 g

Harici yazılımla uyumluluk

keepkey kripto cüzdan kullanır

Bir donanım cüzdanı seçerken akılda tutulması gereken diğer bir temel husus, harici, üçüncü taraf yazılımlarla uyumluluğudur. Bu bölümde, üç cihazımızın bugün piyasada bulunan popüler yumuşak cüzdan çözümleriyle uyumluluğuna bakacağız..

KeepKey: Electrum, MyCelium, MultiBit HD, GreenBits ve Yeşil Adres

Trezor: Electrum, Electrum-Dash, Electrum-LTC, MetaMask, Mycelium, MyCrypto, CoPay ve MyEtherWallet

Ledger Nano S: Electrum, MyCrypto, CoPay ve MyEtherWallet

Kullanım ve Kurulum Kolaylığı

Bu makalenin başlarında Keepkey için kurulum sürecini oldukça ayrıntılı olarak anlatmış olsak da, bu bölümde Ledger Nano S ve Trezor Model T ile ilgili kurulum sürecine bakacağız..

Ledger Nano S:

Defter-nano-ler

Cihazı bir PC veya dizüstü bilgisayara bağlayarak başlatın.

Resmi şirket web sitesinde ücretsiz olarak bulunan Ledger Live uygulamasını indirin ve yükleyin.

Cihazı açın ve ekranda görüntülenen ana kelimeleri not edin (uygulama başlatıldıktan sonra).

Gelecekteki erişim için kullanacağınız bir şifre belirleyin.

Trezor Model T

trezor vs keepkey

Trezor uygulamasını şirketin web sitesinden alın ve bilgisayarınıza yükleyin.

Trezor cüzdanını PC’nize takın ve ilgili aygıt yazılımını kılavuzda belirtildiği gibi yükleyin. Bu yapıldıktan sonra, cihazın fişinin çıkarılması ve yeniden başlatılması gerekir..

Masaüstü yazılımını kullanarak, “Yeni bir cüzdan oluştur” sekmesine tıklayın ve size sağlanan kurtarma tohumunun bir kopyasını oluşturun.

Son olarak, Ledger Nano S’nin USB-C tipi konektörler için önceden oluşturulmuş bir desteğe sahip olmadığı belirtilmelidir. Bunun yerine, bir USB 2.0 bağlantısına sahiptir. Aynı anda, Trezor T yalnızca C tipi bir bağlantı noktasıyla gelmekle kalmaz, aynı zamanda üretici alıcılara ürünün yerel araç kitinde bir USB-C bağlantı kablosu sağlar..

Öyleyse hangisini seçmelisiniz?

Tüm kılavuzu inceledikten sonra, siz okuyucularımızın Trezor T, KeepKey ve Ledger Nano S arasında seçim yapma konusunda daha bilinçli bir karar vermek için daha iyi bir konumda olduğunuzu umuyoruz..

KeepKey cüzdan, kullanımı kolay bir arayüzün yanı sıra oldukça çekici bir tasarıma sahipken, dış kasası, cüzdanın gövdesinin büyük ölçüde OLED ekrandan oluşması nedeniyle, harici hasara meyillidir. Öte yandan Trezor ve Ledger cüzdanlar, günlük aşınma ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı olan dayanıklı plastikten yapılmış dış muhafazalara sahiptir..

Bununla birlikte, fiyatlandırma açısından, hem Ledger Nano S hem de KeepKey, Trezor Model T’ye kıyasla çok daha ucuzdur. Dolayısıyla, sonunda, kararınız büyük olasılıkla birkaç önemli şeye indirgenecektir:

 • Ne kadar para harcamak istiyorsun?
 • Daha az bilinen kripto varlıkları / altcoinleri satın almak mı istiyorsunuz??
 • Ürün tasarımı, seçim sürecinizde büyük bir rol oynuyor mu??

KeepKey Kripto Cüzdanında Son Söz

KeepKey kripto para birimi donanım cüzdanı, bitcoin sahipleri arasında kesinlikle popüler bir seçimdir. Trezor ve Ledger cüzdanları 2019’da daha fazla pazar payına sahipken KeepKey, kripto varlıkları güvenli ve emniyetli bir şekilde depolamak için uygun bir seçenektir..

Bitcoin fiyatı yükselmeye ve daha yaygın kullanım durumlarına girmeye devam ettikçe, varlıklarınızı bilgisayar korsanlarından koruyarak ve özel anahtarlarınızı çevrimdışı depolayarak kripto para birimi koruması çok önemlidir. KeepKey kripto cüzdanı hakkında çevrimiçi bulduğumuz her şey göz önüne alındığında, bu benzersiz donanım depolama cihazı, tavsiye edilecek kaliteli bir seçimdir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me