Jaxx

Jaxx, 85’ten fazla kripto parayı güvenle yönetmenizi sağlayan bir kripto para cüzdanıdır. Jaxx hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bugün nasıl çalıştığını incelememizde öğrenin..

Jaxx nedir?

Jaxx, yararlı özelliklerle dolu, platformlar arası bir blockchain cüzdanıdır. Jaxx, tek bir uygulamadan para alışverişi yapmanızı, toplam portföyünüzü görüntülemenizi, piyasaları izlemenizi ve kripto para birimi haberlerini takip etmenizi sağlar..

Jaxx Cüzdan

Aralık 2019 itibarıyla Jaxx, 80’den fazla kripto para birimini destekleyerek bakiyenizi görüntülemenize, işlem geçmişini görmenize ve desteklenen kripto para birimlerinden herhangi biri için ayrıntılı jeton bilgilerini görüntülemenize olanak tanır..

Ve diğer kripto cüzdanları gibi, Jaxx de yerleşik ShapeShift desteğine sahiptir, bu da kripto para birimlerini bir borsaya aktarmadan cüzdanınızda anında takas edebileceğiniz anlamına gelir. ShapeShift’i kullanarak diğer kripto para birimlerinin yanı sıra BTC, ETH veya LTC gibi dijital varlıkları anında satın alın ve satın.

Jaxx, masaüstü cihazlar (Windows, Mac OS X veya Linux için), tarayıcılar (bir Chrome uzantısı aracılığıyla) veya mobil uygulamalar (Android veya iOS için) için mevcuttur..

Jaxx incelemesi

Teknik olarak Jaxx, Jaxx Classic ve Jaxx Liberty dahil olmak üzere iki ayrı platformdan oluşur. Jaxx Liberty, cüzdanın güncellenmiş sürümüdür ve bugün Jaxx kullanıcılarının büyük çoğunluğunun kullandığı cüzdan. Jaxx’in amiral gemisi sürümüdür. Jaxx Classic, Şubat 2019’dan beri güncellenmeyen ve bazı kullanıcılar kullanmaya devam etmesine rağmen gelecekte güncellenmeyecek olan Jaxx cüzdanının eski bir sürümüdür..

Jaxx’in en iyi özelliklerini, Jaxx’i nasıl kullanacağınızı ve daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Jaxx Özellikleri

Jaxx avantajları

85+ Desteklenen Kripto Para Birimleri: Jaxx, tüm büyük kripto para birimleri de dahil olmak üzere 85’ten fazla kripto para birimini destekler. BTC, ETH, DASH, ETC, BCH, REP, LTC, ZEC, RSK, DOGE, ICN, GNT, GNO, DGD, BCAP, CVC, STX, POE, MCI ve QTUM, Jaxx tarafından desteklenen kripto para birimlerinden sadece birkaçıdır..

24/7 Müşteri Desteği: Coinomi ile birlikte Jaxx, 7/24 müşteri hizmeti sunan birkaç cüzdandan biridir. Çoğu kripto cüzdanı yalnızca temel müşteri hizmetleri sunar ve kesinlikle 7/24 müşteri hizmeti sunmazlar.

Yerel Olarak Saklanan Özel Anahtarlar: Çoğu istemci tarafı kripto cüzdanı gibi, Jaxx de özel anahtarlarınızı kendi cihazınızda saklar. Yerel olarak depolanan özel anahtarlarınız yalnızca sizindir. Jaxx’in özel anahtarlarınıza erişimi yoktur ve Jaxx hiçbir şekilde özel anahtarlarınıza erişemez veya bunları kurcalayamaz..

Şifre Koruması: Jaxx, cüzdanınızı ilk kez kurarken bir şifre belirlemenizi sağlar. Ayrıca, Jaxx’i her işlem gönderdiğinizde, ShapeShift’i başlattığınızda veya diğer önemli işlevleri gerçekleştirdiğinizde şifrenizi soracak şekilde özelleştirebilirsiniz..

Yedeklemeler için 12 Sözcüklü Çekirdek Kelime Öbeği: Herhangi bir cihazda 12 kelimelik tohum cümlenizi girerek herhangi bir noktada Jaxx cüzdanınızı geri yükleyin. Bu çekirdek cümle, Jaxx fonlarınıza herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlar – örneğin, Jaxx’in orijinal olarak kurulduğu cihaza erişiminizi kaybederseniz. Bu 12 kelimelik tohum ifadesini güvende tutun. Bu temel ifadeye erişimi kaybederseniz, Jaxx cüzdanınız kurtarılamaz..

Asla Hacklenmemiş: Jaxx, Jaxx’in sonundaki güvenlik açıkları nedeniyle hiçbir zaman saldırıya uğramadı. Ancak Jaxx, bazı kullanıcıların güvenli olmayan Wi-Fi ağları veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış bilgisayarlar gibi “kendi başlarına güvenlik hataları” nedeniyle Jaxx’te para kaybettiğini kabul ediyor..

Gönderme ve Alma İşlemleri: Her kripto cüzdanı gibi Jaxx, desteklenen kripto para birimlerinden herhangi birini kullanarak işlem gönderip almanıza izin verir. Göndermek veya almak istediğiniz kripto para birimini seçin ve ardından bir işlem yapın.

ShapeShift ile Değişim: Jaxx, ShapeShift için yerleşik desteğe sahiptir; bu, Jaxx kripto varlıklarınızdan herhangi birini uygulamadan çıkmadan anında aktarabileceğiniz anlamına gelir. Herhangi bir ShapeShift entegrasyonunda olduğu gibi, küçük bir ücret ödersiniz (işlem başına% 0,25 ila% 0,50) ve işlem yapmadan önce ShapeShift’e kaydolmanız gerekir.

Blockchain Haberlerini Takip Edin: Jaxx, bir dizi güvenilir kaynaktan günlük blok zinciri haber başlıkları ve güncellemeleri almanıza olanak tanıyan tam özellikli bir haber modülüne sahiptir. Aynı anda portföyünüzü takip ederken en son kripto haberlerinden haberdar olmak istiyorsanız, Jaxx bunu yapmanıza izin verir..

Pazar Verilerini Takip Edin: Jaxx ayrıca, piyasa değerine göre ilk 100 kripto varlığını takip etmenize, fiyat değişikliklerini karşılaştırmanıza, piyasa değişikliklerini görmenize ve trendleri takip etmenize olanak tanıyan tam özellikli bir kripto piyasası takip sistemine sahiptir. Pazar değişikliklerini takip etmek için kripto cüzdanı uygulamanızdan ayrılmanıza gerek yok.

Blockchain Gezgini: Jaxx’in yerleşik bir blok zinciri gezgini vardır. Birden çok blok zincirinde bakiyeleri ve işlem verilerini kontrol edebilirsiniz. Örneğin, herhangi bir tarihi bitcoin işlemini veya Ethereum işlemini görüntüleyin.

Birden Fazla Cihaz için Kullanılabilir: Jaxx, Android, iOS, Windows, Mac, Linux ve Chrome için (bir uzantı aracılığıyla) kullanılabilir. İster mobil, ister masaüstü veya tarayıcı kripto cüzdanı arıyor olun, Jaxx sizin için çalışabilir.

Kullanıcı dostu: Herhangi bir iyi kripto cüzdanı gibi, Jaxx de kullanıcı dostudur. Kripto para biriminde yeni veya deneyimli olsun, herkesin kullanması kolaydır.

Ücret Yok: Ve çoğu kripto cüzdanı gibi Jaxx de herhangi bir ücret talep etmiyor. Jaxx, herhangi bir ek ücret ödemeden cüzdanınıza veya cüzdanınızdan kripto para yatırmanıza veya çekmenize olanak tanır. Her cüzdanda olduğu gibi, geçerli tüm ağ ücretlerini ödemeniz gerekir.

2FA yok: Jaxx’i diğer kripto cüzdanlarından ayıran bir şey, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) olmamasıdır. Diğer cüzdanlar, ek işlemleri yetkilendirmek için “ikinci faktör” olarak ikincil bir cihaz (cep telefonu numarası veya mobil uygulama gibi) eklemenize izin verir. Jaxx bu özelliğe sahip değil.

Belirli Miktarlar için QR Kodları Oluşturun: Birine “0,1 BTC verin” yazan bir resim mi göndermek istiyorsunuz? Jaxx ile miktar bazlı QR kodları oluşturabilirsiniz. Almak istediğiniz miktarı seçebilir, ardından bu tutarı cüzdan adresinize gönderecek bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Birkaç cüzdan bu özelliği sunuyor.

Jaxx Nasıl Çalışır?

Jaxx Nasıl Çalışır

Jaxx, herhangi bir kripto para birimi cüzdanına benzer şekilde çalışır. Uygulamayı masaüstü cihazınıza, mobil cihazınıza veya tarayıcınıza yüklersiniz. Ardından cüzdan, özel anahtarlarınızı cihazınızda depolar. Jaxx, özel anahtarlarınızı uzak bir sunucuya göndermez veya özel anahtarlarınızı hiçbir şekilde kontrol etmez..

Jaxx’in kullanımı tamamen ücretsizdir. 85’ten fazla desteklenen kripto para birimini Jaxx’e göndermenin veya almanın hiçbir maliyeti yoktur, ancak işlem yaptığınız kripto para birimi için her zaman ağ ücreti ödersiniz..

Jaxx, Jaxx tarafındaki bir hata nedeniyle hiçbir zaman saldırıya uğramadı veya güvenliği ihlal edilmedi. Bununla birlikte, bir Jaxx kullanıcısı, Jaxx’i jailbreak’li bir iPhone’a kurduğunda 2017’nin sonlarında ETH’de 400.000 $ kaybetti ve hacklendi. Hack, kullanıcının güvenliği ihlal edilmiş bir iPhone kullanmasına dayanıyordu. Jaxx veya koduyla hiçbir ilgisi yok.

Yukarıda belirtildiği gibi, Jaxx’in iki faktörlü kimlik doğrulaması (2FA) yoktur. İkinci bir savunma katmanı olarak hareket etmek için Jaxx cüzdanınızı bir telefon numarası veya mobil uygulama ile bağlayamazsınız. Biri cihazınızı çalarsa, Jaxx şifrenizi girerse ve Jaxx cüzdanınıza giriş kazanırsa, o kişi paranız üzerinde tam kontrole sahip olur.

Jaxx’in 2FA’sı yoktur, ancak güvenlik ayarlarınızı değiştirebilir, böylece Jaxx, ShapeShift aracılığıyla ticaret yapmak veya bir işlem göndermek gibi bir eylemi her gerçekleştirdiğinizde bir şifre talep eder. Şifreniz güvende olduğu sürece, hesabınıza erişimi olsa bile hiç kimse Jaxx fonlarınıza erişemez..

Son olarak, Jaxx’in kurulumda göreceğiniz bir çekirdek cümle vardır. Bu temel ifade, cüzdanınızı istediğiniz zaman kurtarmak için kullanılabilir. Paranızı istediğiniz zaman kurtarmak için herhangi bir cihaza 12 kelimelik tohum cümlesini girebilirsiniz. Örneğin, Jaxx’in kurulu olduğu mobil cihazınıza veya masaüstünüze erişimi kaybederseniz, Jaxx’i ayrı bir cihaza kurabilir ve fonlarınıza erişimi tamamen geri kazanmak için başlangıç ​​ifadenizi girebilirsiniz. Aynı zamanda, bu başlangıç ​​cümlesini gizli tutmanız çok önemlidir. Paranızı geri almak için başlangıç ​​cümlenizi herkes kullanabilir, bu nedenle başlangıç ​​cümlesini sizden başka kimsenin bilmemesi önemlidir..

Jaxx, diğer pek çok cüzdan uygulamasında görmediğimiz benzersiz özelliklere de sahiptir. Örneğin, blok zinciri geçmişini birden fazla blok zincirinde görüntülemenizi sağlayan bir Jaxx blok zinciri gezgini vardır. Örneğin, geçmiş blok zinciri işlemlerini kontrol edebilirsiniz..

Jaxx Fiyatlandırması

Jaxx Fiyatlandırması

Jaxx, tüm platformlarda ve işletim sistemlerinde kullanmakta serbesttir.

Hesabınıza veya hesabınızdan kripto transfer ederken ağ ücretleri ödersiniz, ancak Jaxx cüzdanınıza para yatırmak veya para çekmek için ek ücret ödemezsiniz. Çoğu kripto cüzdanı gibi, Jaxx kullanmakta serbesttir.

Jaxx Nasıl Kullanılır

Jaxx’i ilk kez nasıl kurup kullanacağınız burada.

Adım 1) Jaxx’i indirin

Jaxx, Android, iOS, Mac OS X, Windows, Linux veya Google Chrome için mevcuttur (bir uzantı olarak).

Jaxx Nasıl Kullanılır

Ziyaret etmek Jaxx.io/downloads kullanmak istediğiniz sürümü indirmek için.

Jaxx kripto cüzdanı

Jaxx’i indirmeden önce, web sitesi size bir “sağlama toplamı” sağlayacaktır. Bu sağlama toplamı, indirdiğiniz dosyanın orijinal olduğunu doğrulamanızı sağlar. Burada görüntülenen sağlama toplamı, Jaxx’i yüklediğinizde sağlanan sağlama toplamıyla eşleşiyorsa, orijinal bir sürüm kullanıyorsunuz demektir..

Adım 2) Jaxx’i kurun

Kurulumu başlatmak için Jaxx.exe dosyasını çalıştırın.

Jaxx bitcoin cüzdanını yükle

Adım 3) Jaxx’i açın

Jaxx, cihazınıza kuruldu. Jaxx’i ilk kez çalıştırırken, yeni bir cüzdan oluşturmak veya mevcut bir cüzdanı eşleştirmek / geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır..

jaxx kripto para cüzdanını aç

“Yeni Cüzdan Oluştur” u tıklayın, hizmet şartlarını kabul edin, ardından bitcoin cüzdanınız veya diğer kripto cüzdanlarınızla ilgili ayrıntıları görmek için Jaxx’i açın..

jaxx özgürlük cüzdanı

Örneğin, kişisel cüzdan adresinizi, ABD doları cinsinden bakiye karşılığını ve işlem almak için QR kodunu görebilirsiniz. Varsayılan olarak, Jaxx cüzdan arayüzü şu şekildedir:

Jaxx cüzdanını kullanarak

Gördüğünüz gibi, cüzdan Jaxx’in sunduğu şeylerin sadece bir parçası. Jaxx ayrıca haber güncellemeleri, portföy takibi, piyasa takibi ve daha fazlasını sunar.

jaxx'te bitcoin ticareti

Adım 4) Yeni Cüzdan Ekleyin

Toplamda, Jaxx kullanarak 85’ten fazla kripto para birimi saklayabilirsiniz..

kripto para birimini jaxx'te depolayın

Desteklenen bu 85’ten fazla kripto para biriminden herhangi biri için yeni cüzdanlar eklemek için Jaxx’in sol üst köşesindeki “Cüzdanlar” sekmesine bakın. En popüler kripto para birimleri listesinde gezinmek için sol veya sağ oklara dokunun. Varsayılan olarak Jaxx, BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, ETC, ZEC, DOGE, RBTC, GNT, JXX ve REP için cüzdanlar oluşturmuştur..

jaxx kullanım kılavuzu

Burada listelenmeyen yeni bir cüzdan eklemek için, “Cüzdanlar” ı ve ardından ekranın sağ üst köşesindeki “Düzenle” yi tıklayın. Açılıp kapatılabilen kripto para birimlerinin bir listesini göreceksiniz. Herhangi bir kripto para birimini açın ve cüzdanınızda göründüğünü göreceksiniz.

kripto cüzdan jaxx

QR kodu, toplam bakiyeniz ve genel cüzdan adresiniz dahil olmak üzere madeni paraya özgü bilgileri görmek için ‘Cüzdanlar’ menüsünün altındaki cüzdanlarınızdan herhangi birine tıklayın. Özel anahtarların cihazınızda saklanması için artık bu cüzdana para gönderebilirsiniz..

Adım 5) Başkasına Para Gönderme

Jaxx kullanarak başka birine jeton göndermek için, sadece cüzdanı açın, “Cüzdanlar” sekmesinden göndermek istediğiniz kripto para birimini seçin ve ardından “Gönder” i tıklayın..

jaxx'e para göndermek

Açılan kutuya alıcı cüzdan adresini girin. Ardından göndermek istediğiniz miktarı girin. Ayrıca QR kodu simgesini tıklayıp ardından alıcının barkodunun bir fotoğrafını da çekebilirsiniz.

jaxx cüzdanına bitcoin gönder

Jaxx, mevcut bitcoin işlem ücretini sayfanın altında gösterir.

Tüm ayrıntıları onayladıktan ve cüzdan adresini iki kez kontrol ettikten sonra, “Gönder” i tıklayın.

Adım 6) Para Alma

Normalde Jaxx üzerinden para almak için, QR kodunuzu veya genel cüzdan adresinizi kullanmanız yeterlidir..

Bitcoin alıyorsanız, bitcoin QR kodunuzu veya genel adresinizi kullanın. Jaxx’i açın, “Cüzdanlar” altında alıcı cüzdanınıza tıklayın ve ardından “Al” ı tıklayın. Jaxx, QR kodunuzu ve genel adresinizi gösterecektir.

jaxx cüzdan yardımı

Alternatif olarak, ana Jaxx penceresinden “Kripto Para Birimi Al” ı tıklayabilirsiniz. Almak istediğiniz kripto para birimini seçin, ardından parayı almak için bu genel cüzdan adresini veya QR kodunu kullanın.

jaxx kripto para cüzdanı kullanım kılavuzu

Adım 7) ShapeShift ile Coin Takas Edin

Jaxx cüzdanınızda madeni paralar varsa ve bunları farklı kripto para birimlerine aktarmak istiyorsanız, bunu bir borsaya para aktarmadan yapabilirsiniz. Jaxx, ShapeShfit için yerleşik desteğe sahiptir.

şekil değiştirmeli myjaxx cüzdan

Jaxx’i açın, ardından sol taraftaki “Şimdi Değiştir” düğmesini bulun.

jaxx cüzdan değişimi

ShapeShift’e göndermek istediğiniz kripto para birimini girin, ardından almak istediğiniz kripto para birimini seçin. Gönderdiğiniz miktarı girin ve ardından “Devam Et” i tıklayın.

jaxx ve şekil değiştirme

Adım 8) Diğer Jaxx Özellikleri

Jaxx, kripto tüccarlarının kullanabileceği eksiksiz bir araç setine sahiptir. Örneğin, kripto cüzdanınızda tutulan herhangi bir madeni paranın performansını izlemek için alttaki “Portföy” e tıklayın.

jaxx cüzdan özellikleri

Veya son 24 saat veya 7 gün içindeki kripto piyasası hareketleri hakkında bir bakışta bilgi için “Pazarlar” ı tıklayın.

jaxx pazarı

Jaxx ayrıca yerleşik “Haberler” özelliğine sahip birkaç kripto cüzdanından biridir. Kripto alanındaki en son haberleri görmek için “Haberler” i tıklayın.

jaxx kripto cüzdan avantajları

Son olarak, Jaxx, düzinelerce farklı blok zinciri ve kripto para birimi için işlemleri kontrol etmenizi ve geçmiş verileri görüntülemenizi sağlayan bir blok kaşifine sahiptir. BTC, BCH, ETC, DASH, LTC, ZEC, DOGE ve diğer büyük kripto para birimleri için yerleşik blok kaşifleri vardır. Bu işlemi blok zincirinde görüntülemek için bir adres, TXID veya blok karması girin.

jaxx özgürlük incelemesi

Jaxx hakkında

Jaxx, Kanada merkezli bir yazılım geliştirme şirketi ve “yenilik merkezi” olan Decentral Inc. tarafından geliştirilmiştir. Şirket hem Jaxx Classic hem de Jaxx Liberty üretiyor.

Decentral Inc., 2013 yılında Ethereum’u da kuran ve kurucu ortağı olan Anthony Di Iorio tarafından kuruldu. Di Iorio, Decentral Inc.’i 2014 yılında kurdu..

Bugün, Jaxx dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Şirketin genel merkezi Toronto şehir merkezindedir.

Son söz

Jaxx, dünyanın en popüler kripto para cüzdanlarından biridir. Cüzdan, 2014’te piyasaya sürüldüğünden beri neredeyse mükemmel bir güvenlik geçmişine sahip. Bugün, Jaxx kullanarak 85’ten fazla kripto para birimi saklayabilirsiniz. Jaxx, maksimum güvenlik için tüm özel anahtarların istemci tarafında saklandığı mobil cihazlar veya masaüstü bilgisayarlar için kullanılabilir..

Jaxx hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bugün Jaxx’i denemek için Jaxx.io adresini ziyaret edin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me