çıkış incelemesi

Exodus Crypto Wallet ile Nasıl Kullanılır, Saklanır ve Kaydolun

Exodus, 100’den fazla kripto para birimini destekleyen başlangıç ​​dostu bir mobil ve masaüstü cüzdanıdır. Güzel tasarlanmış, güvenli ve güvenli profesyonel düzeyde Exodus kripto cüzdan uygulamasıyla ilgili her şeyi bugün gözden geçirin.

Çıkış nedir?

Exodus, masaüstü ve mobil cihazlar için kullanılabilen çok para birimli bir cüzdandır. M-cüzdan, daha deneyimli kripto kullanıcılarını mutlu etmek için yeterince gelişmiş özellik olmasına rağmen, yeni başlayanlar için erişilebilir kılan basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir..

çıkış cüzdanı nedir

Exodus’ta fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, göz alıcı arayüzüdür. Cüzdan, portföyünüzde tam olarak ne olduğunu görmeyi kolaylaştırmak için kripto para birimlerinizi renge göre ayırarak renkleri etkili bir şekilde kullanır. Aynı zamanda, Exodus arayüzü çok meşgul değil. Gereksiz pencerelerle sizi bunaltmadan ihtiyacınız olan önemli bilgileri görüntüler. Portföyünüze, cüzdanınıza, takas ve yedekleme seçeneklerinize ana Exodus ekranından erişebilirsiniz..

Exodus, 2015 yılında kurulan Exodus Movement Inc. adlı bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Exodus, Mycelium gibi daha deneyimli rakiplerden daha yeni olmasına rağmen, kullanımı kolay, yeni başlayanlar için erişilebilir ve daha ileri düzey için özelleştirilebilir olması nedeniyle popülerlik kazanmıştır. tüccarlar.

Exodus Cüzdan Özellikleri

çıkış-bitcoin-kripto-cüzdan-incelemesi

Özel Anahtarlarınızın Tam Kontrolü: Exodus ile özel anahtarlarınızın tam kontrolünü elinizde tutarsınız. Özel anahtarlarınız masaüstünüzde veya mobil cihazınızda saklanır. Bu cihaza erişiminizi sürdürdüğünüz ve yedekleme seçeneklerinizi kimse çalmadığı sürece, özel anahtarlarınızın tam kontrolü sizde kalır..

İOS ve Android için mevcut: Exodus, iOS ve Android için ücretsiz indirilebilir.

exodus cüzdan avantajları

Windows, Linux ve Mac için mevcuttur: Exodus, Windows, Linux ve Mac dahil olmak üzere üç ana masaüstü işletim sistemi için kullanılabilir..

Masaüstü ve Mobil Cüzdanları Bir Arada Eşleştirin: Paranızı hareket halindeyken ve masaüstünüzde yönetmek istiyorsanız, bunu masaüstü ve mobil Exodus cüzdanlarınızı eşleştirerek yapabilirsiniz ve bu, her iki cihazdan da paranız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar..

100+ Desteklenen Kripto Para Birimi: Exodus, neredeyse her büyük kripto para birimi dahil olmak üzere toplamda 100’den fazla kripto varlığını destekler. Exodus tarafından desteklenen anahtar paralar arasında bitcoin, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB), Tether (USDT), EOS (EOS), Monero (XMR), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC) ve Stellar (XLM).

exodus-cryptocurrency-destek-listesi

Lite Cüzdan: Tüm mobil uygulamalar gibi, Exodus da basit bir bitcoin cüzdanıdır, yani Exodus’u kullanmak için blok zincirinin tamamını indirmenize gerek yoktur. Bu, mobil uygulamalar arasında yaygındır, ancak bazı masaüstü cüzdanları geleneksel olarak tüm blok zincirini indirmenizi gerektirmiştir..

Dijital Para Birimi Gönderin ve Alın: Exodus, desteklenen 100’den fazla dijital para biriminin tamamını göndermenizi ve almanızı sağlar.

Trezor ile uyumlu: Exodus, Trezor donanım cüzdanlarıyla uyumludur ve dünyanın en popüler donanım cüzdan çözümlerinden birini Exodus cüzdanınıza kolayca bağlamanıza olanak tanır.

exodus donanım cüzdanı

Tamamen Açık Kaynak Değil (En Önemli Özellikler Açık Kaynak Olsa da): Exodus, birçok açık kaynaklı bileşen üzerine inşa edilmiştir ve Exodus’un birçok bölümü Github’da yayınlanmaktadır. Çıkış Hareketi sayfasının altında. Kaynak kodunu buradan görüntüleyebilirsiniz. Ancak, Exodus’un bazı öğeleri açık kaynak değildir. Exodus, bu öğelerin açık kaynak olmadığını iddia ediyor çünkü “tasarımlarımızı, animasyonlarımızı ve genel kullanıcı deneyimimizi oluşturmak için çok zaman harcıyorlar ve çalışıyorlar” ve bu çalışmanın korunmaya devam etmesini istiyorlar..

Portföy İzleyici: Tüm kripto cüzdanları bir portföy izleyici sunmaz. Bununla birlikte, Exodus, tüm kripto para birimlerindeki toplam bakiyenizi anında görüntülemenizi sağlayan bir izleyici sunar..

30+ Fiat Para Biriminde Ekran Bakiyesi: Toplam portföy bakiyenizi ABD Doları cinsinden görüntülemek ister misiniz? Bunu Exodus ve diğer çoğu cüzdan uygulamasıyla yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Exodus ayrıca diğer 30 fiat para birimi görüntüleme seçeneğini de destekleyerek portföyünüzün tam olarak ne kadar değerli olduğunu görmenizi kolaylaştırır..

12 Kelimeli Kurtarma Parolası: Diğer çoğu yazılım cüzdanı gibi, Exodus 12 kelimelik bir kurtarma parolası (tohum) oluşturmanıza izin verir. Cihazınıza, hesabınıza veya uygulamanıza erişimi kaybederseniz, paranıza ve özel anahtarlarınıza yeniden erişim kazanmak için bu parolayı kullanabilirsiniz..

Çoklu Müşteri Desteği Seçenekleri: Exodus, diğer cüzdan yazılımlarına kıyasla şaşırtıcı derecede güçlü bir müşteri desteğine sahiptir. Çevrimiçi yardım masası, e-posta veya Twitter, Slack ve Facebook gibi sosyal medya aracılığıyla Exodus’un müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz..

exodus cüzdan desteği

Güvenli: Anlaşılır bir şekilde, Exodus güvenliğe büyük önem veriyor. Exodus, özel anahtarlarınızı ve işlem verilerinizi cihazınızda şifreler; bu, kripto para biriminize sizden başka kimsenin erişemeyeceği anlamına gelir..

Dokunmatik Kimlik, Yüz Kimliği ve Biyometrik Kimlik Doğrulama: Exodus, işlemleri doğrulamak için Touch ID ve Face ID’yi (veya Android biyometrik sensörleri) etkinleştirmenizi sağlar. Her işlem yaptığınızda kimliğinizi doğrulamak istiyorsanız, Exodus bunu yapmanıza izin verir.

Stake etme: Exodus uygulamasından çıkmadan kripto varlıklarınıza ilgi gösterin. Exodus, örneğin pasif gelir elde etmek için uygulama içi Ontology cüzdanınızda ONT yatırmanıza izin verir.

Grafikler ve Finansal Veriler: Exodus hem masaüstü hem de mobil uygulamada grafikleri, piyasa geçmişini ve diğer finansal verileri görüntüleyerek geçmiş fiyat bilgilerini ve daha fazlasını görüntülemeyi kolaylaştırır.

Yerleşik Değişim: Exodus uygulamasından çıkmadan kripto para birimleri alıp satabilirsiniz. Exodus yerleşik bir değiş tokuşa sahiptir. Bu değişimi kullanmak için küçük bir komisyon ücreti ödeyeceksiniz, ancak daha ucuz (ve daha uygun) olabilir, ardından paranızı takasa ve geri gönderebilirsiniz..

exodus cüzdan değişimi

Mevcut Birden Fazla Tema: Exodus, ticaret arayüzünüzü birden fazla tema kullanarak özelleştirmenizi sağlar. Diğer birçok cüzdanın tek bedene uyan bir tasarımı vardır, bu nedenle Exodus’un kullanıcılara daha fazla esneklik sağladığını görmek güzel..

Kayıt veya Doğrulama Gerekmiyor: Exodus uygulamasını cihazınıza yüklemek, ihtiyacınız olan tüm kayıt ve doğrulamadır. Exodus exchange’i kullanmak için kaydolmanıza veya doğrulamanıza bile gerek yok.

Çıkış Nasıl Çalışır??

Exodus, diğer çoğu kripto cüzdanı ve uygulaması gibi çalışır. Cüzdanı mobil veya masaüstü cihazınıza kurarsınız. Ardından, uygulama içinde desteklenen 100’den fazla kripto para biriminden herhangi biri için cüzdanlar oluşturabilirsiniz..

Exodus, tüm özel anahtarları yerel olarak şifreler ve depolar. Özel anahtarlar üçüncü taraf bir sunucuya gönderilmez veya internet üzerinden yayınlanmaz. Cihazınız güvende kaldığı sürece, özel anahtarlarınız güvende kalacaktır.

Cihazınıza erişimi kaybederseniz ve paranıza tekrar erişim sağlamak istiyorsanız, Exodus’u ayrı bir cihaza yükleyebilir ve 12 kelimelik kurtarma parolanızı girebilirsiniz. Diğer cüzdanlarda olduğu gibi, 12 kelimelik ifadenizi güvende tutmak çok önemlidir. Parolanıza erişimi olan herkes kripto paranıza da erişebilir..

Exodus’un dezavantajlarından biri, iki faktörlü kimlik doğrulamanın mevcut olmamasıdır. Uygulamaya tüm erişim bir şifre ile kontrol edilir. Birinin bilgisayarınıza veya masaüstü cihazınıza erişimi varsa ve şifrenizi tahmin eden biri, özel anahtarlarınıza erişebilir..

Exodus’un, fantastik kullanıcı arayüzü nedeniyle bugün mevcut olan en başlangıç ​​dostu kripto cüzdanlarından biri olduğunu belirtmek önemlidir. Kullanıcı arayüzü, giriş seviyesindeki kripto kullanıcıları için idealdir, ancak tüm kripto kullanıcılarını mutlu edecek kadar gelişmiş özellikler vardır. Menüler basittir ancak farklı kripto varlıklarınızı ayırt etmek ve farklı seçenekleri belirtmek için renkleri etkili bir şekilde kullanır..

Ayrıca, Exodus’un çizelgelere ve finansal araçlara sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir – bu, diğer tüm cüzdanların sunmadığı bir şeydir. Kripto fonlarınızı yönetebilir ve canlı piyasa verilerini aynı yazılım içinden görüntüleyebilirsiniz..

Çoğu kullanıcı, Exodus’u sıcak cüzdan veya günlük cüzdan olarak kullanacak ve kısa vadeli kullanım için küçük miktarlarda kripto fonlarını saklayacaktır. Exodus, Trezor ile iyi eşleştiği için, etkili bir soğuk depolama donanım çözümünü entegre etmek kolaydır. Bununla birlikte, Exodus, Ledger Nano cüzdanlarını veya diğer cüzdanları kullananlar için en iyi seçenek olmayabilir..

Exodus Fiyatlandırması

Masaüstü ve mobil cüzdanlarda (ve Trezor donanım cüzdanında) güvenli yönetim ve kripto varlık alışverişinde uzmanlaşmayı amaçlayan Exodus, tüm mobil ve masaüstü platformları için ücretsiz olarak indirilebilir..

Exodus cüzdanına ve Exodus cüzdanına token göndermek ve almak, herhangi bir ek ücret olmaksızın ücretsizdir (standart kripto ağ ücretlerini ödeyeceksiniz).

Ek olarak, Exodus cüzdanı üzerinden varlıkları takas ederseniz, Exodus her işlem için küçük bir komisyon alır..

Exodus Nasıl Kullanılır

İşte popüler bitcoin cüzdan Exodus’u kullanmanın temel bir kılavuzu:

Adım 1) Exodus’u İndirin

Masaüstü bilgisayarlar için, şu adresteki resmi web sitesinden Exodus’u indirin Exodus.io/download. Windows, Mac ve Linux indirme bağlantılarını göreceksiniz.

çıkış nasıl kullanılır

Mobil cihazlar için, Exodus’u şuradan indirin: iOS veya Android uygulama mağazası.

Adım 2) Parola ve Yedekleme Oluşturun

Exodus’u ilk yüklediğinizde, güvenli bir şifre oluşturmanız istenir. Exodus, büyük ve küçük harfli karakterler ve semboller içeren uzun bir şifre oluşturmanızı önerir..

exodus bitcoin cüzdanı kullanarak

Exodus size ayrıca 12 kelimelik bir kurtarma tohum cümlesi verecektir. Güvenli bir yerde saklamak isteyecek olsanız da, bu ifadeyi bir yere yazabilir veya kopyalayabilirsiniz. Birisi 12 kelimelik parolanıza erişim kazanırsa, özel anahtarlarınıza ve paranıza erişebilir. Cüzdan uygulamanıza veya cihazınıza erişimi kaybederseniz, bu parola paranızı kurtarmak için kullanılabilir.

Exodus ayrıca bir e-posta kurtarma bağlantısı kullanarak bir cüzdanı kurtarmanıza izin verir. İlk para yatırma işleminizi yaparken, Exodus, e-posta adresinize bir yedek bağlantı (kurtarma ifadenizin bulunduğu bir URL) gönderecektir. Bu yedek bağlantı, hesabınıza erişim sağlamak için şifrenizle eşleştirilebilir.

Eski bir Exodus cüzdanını geri yüklemek için “Cüzdanı Geri Yükle” seçeneğine dokunmanız veya tıklamanız yeterlidir..

çıkış cüzdanını ayarla

Adım 3) Diğer Ayarları Özelleştirin

Exodus, uygulamanın istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için çeşitli ayarları özelleştirmenize olanak tanır.

exodus kripto cüzdan ayarları

Örneğin bir tema seçmek için Ayarlar sekmesine tıklayın. Ayrıca, portföyünüzün hangi itibari para biriminde görüntüleneceğini “Yerelleştirme” sekmesine dokunarak veya “Varlıklar” ı tıklayarak görüntülemek istediğiniz dijital varlıkları seçebilirsiniz..

exodus kripto portföyü

exodus kullanım kılavuzu

Adım 4) Kripto Gönderin ve Alın

Exodus ile kripto göndermek ve almak kolaydır. Cüzdanı kurduktan ve bir varlık seçtikten sonra, Exodus sizin için zaten bir cüzdan oluşturmuş olacaktır. Bu noktada, kenar çubuğundaki ‘Cüzdan’ı tıklayıp istediğiniz varlığı seçerek bu cüzdana ödeme alabilirsiniz. Adresinizi bulmak için Al düğmesini tıklayın. Bu adresi alacaklıya verebilir veya kendinize para aktarabilirsiniz. Her Exodus cüzdanı için QR kodları ve genel adresler vardır.

çıkış gönder kripto cüzdanı al

Cüzdan adresinizin altındaki dört işlem düğmesi, bitcoin adresinizi kopyalamanıza, yazdırmanıza veya e-posta ile göndermenize olanak tanır. Adresinizi blok zincirinde de görüntüleyebilirsiniz..

Adım 5) Varlıkları Exodus ile Takas Edin

Exodus cüzdanından çıkmadan veya paranızı bir borsaya aktarmadan 100’den fazla kripto varlığını takas edebilirsiniz.

edoxus cüzdan değişimi

Kripto varlıklarını takas etmek için cüzdanınızın sol tarafındaki “Exchange” sekmesine tıklayın. Değişim penceresinin sol ve sağ tarafındaki iki açılır menüden istediğiniz varlıkları seçin. Değiştirmek istediğiniz tam tutarı girin. Veya Tümü, Yarım veya Min düğmelerini kullanın. Ayrıntıları onaylayın, ardından Exchange’i tıklayın.

Exodus canlı kurları kullanır, bu da para cüzdanınızdan ayrılmadan önce değişimi iptal etmek için üç saniyeniz olduğu anlamına gelir. “Takas Et” i tıkladığınızda, satın aldığınız varlık cüzdanınıza yatırılırken varlığınız cüzdanınızdan gönderilecektir. Değişim, kripto para birimi ağına bağlı olarak birkaç dakikadan bir saate kadar sürebilir..

Exodus hakkında

Exodus, 2015 yılında JP Richardson ve Daniel Castagnoli tarafından kurulan Nebraska merkezli bir şirket olan Exodus Movement Inc. tarafından oluşturuldu..

Şirketin genişlemeye çalıştığı bildiriliyor. Exodus herhangi bir dış fon almış gibi görünmüyor.

Exodus’un ekibi daha önce Apple, BMW, Disney, Louis Vuitton, Microsoft ve Nike için çalışmıştı. Mühendislik açısından şirket, çoğu Bitcoin ve kripto para birimi yazılımı tarafından kullanılan 200’den fazla açık kaynaklı kitaplık ve yazılı kod yayınladı..

Exodus Cüzdan Desteği ile iletişime geçin

Exodus kripto cüzdanı destek ekibinin nasıl çalıştığını ve listedeki resmi e-postaları olarak [email protected] ile nasıl iletişime geçileceğini görmek için videoyu izleyin. Exodus’a Twitter ve Facebook’ta ve Slack Live sohbetlerinde de ulaşabilirsiniz..

Exodus cüzdan destek hizmeti, tüm kullanıcılara, personelin hiçbir zaman kişisel verileri veya 12 kelimelik ifadeler, şifreler veya özel anahtarlar gibi hassas bilgileri istemeyeceğini hatırlatmak için hızlıdır. Bitcoin dolandırıcılığı yaygın olduğu için, tüm bitcoinciler siber kripto topluluğu üzerinden gerçekleşen kimlik avı saldırıları konusunda akıllı olmalıdır..

Son söz

2015 yılında piyasaya sürülen Exodus, bitcoin cüzdan alanının en yeni üyelerinden biridir. Küçük yaşına rağmen Exodus, rakipleri Mycelium ve Electrum için uzaydaki en popüler kripto cüzdanlarından biri haline geldi. Uygulama bugün 100’den fazla kripto para birimini destekleyerek, ister masaüstü ister mobil cihaz kullanıyor olun, herhangi bir büyük kripto para birimini depolamayı kolaylaştırır.

Yeni başlayanlar için kolay ve gelişmiş tüccarlar için yeterli özelliğe sahip sezgisel bir kripto cüzdanı arıyorsanız, Exodus bugün mevcut olan en iyi seçeneklerden biridir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me