casa cüzdan incelemesi

Casa, bitcoin’inizin güvenliğini ve kontrolünü kolaylaştırmayı amaçlayan bir kripto saklama başlangıç ​​hizmetidir. Bugün, Casa kişisel anahtar cüzdan yönetim sistemi ve Casa’nın nasıl çalıştığı hakkında her şeyi gözden geçiriyoruz..

Casa nedir?

Casa; Keymaster, Casa Node ve Casa Covenant (miras için) dahil olmak üzere üç temel ürün ve hizmet sunan bir kripto saklama şirketidir..

casa bitcoin cüzdan

Tüm Casa ürünleri ve hizmetleri, bitcoin’inizin güvenliğini ve kontrolünü kolaylaştırır. Bir Casa aboneliği için ödeme yaparsınız, ardından abonelik seviyenize bağlı olarak belirli ürün ve hizmetlere erişim kazanırsınız..

Casa, “hodlers tarafından hodlers için oluşturulmuş” bir hizmet olduğu gerçeğinden çok şey çıkarıyor. Büyük miktarda kripto paranız varsa, güvence altına almanız gerekiyorsa, Casa harika bir seçenektir. Aslında, Casa Mart 2018’de kendisini dünyaya ilk duyurduğunda, şirket kendisini “dünyanın en güvenli kripto para cüzdanı” olarak tanımladı..

Casa, en çok Keymaster ile tanınır. Casa, Keymaster’ı “dünyanın ilk kullanıcı dostu multisig sistemi” olarak tanımlıyor. Keymaster sayesinde, herhangi bir kullanıcı güvende kalabilir ve anahtarlarını doğrudan kontrol edebilir. Keymaster, hodlers, yüksek net değere sahip bireyler, fonlar ve ekiplere yöneliktir. Önemli miktarda kripto tutuyorsanız, o kriptoyu Keymaster ile korumak sizin yararınıza olabilir. Keymaster, 2’si 3 çoklu işaretli cüzdanları ve 3’ü 5 çoklu imza cüzdanlarını kolayca kurmanıza, kontrol etmenize ve bunlara erişmenize olanak tanır.

casa keymaster incelemesi

Casa’nın sunduğu diğer önemli ürünler ve hizmetler arasında, bitcoin ve Lightning ağlarını desteklerken bitcoin kazanmanızı sağlayan Casa Node 2 bulunmaktadır. 4 GB RAM ve 1 TB SSD’ye sahip bir Raspberry Pi 4’tür.

casa düğümü 2

Casa ayrıca kripto kullanıcılarına hitap eden Venmo benzeri bir uygulama olan Sats Uygulamasını da sunuyor. Sats Uygulaması ile SatsTags kullanarak bitcoin gönderip alabilir, SatsBack Rewards ile bitcoin kazanabilir veya dünyanın her yerinden Casa Node’unuza erişebilirsiniz..

casa sats uygulaması

Siteden ayrılmadan web sitelerinde Lightning ödemeleri yapmanıza veya almanıza olanak tanıyan Chrome için bir Casa uzantısı da vardır. Uzantı, Casa Node’unuzla eşleşerek, düğüm arayüzünde gezinmeden işlem yapmanıza izin verir.

Casa, 2019 yılında, çoklu imza yetkilendirmesini daha sonraki miras için bitcoin varlıklarını atamak için bir güvenlik protokolü ile birleştiren Casa Covenant adlı benzersiz bir hizmeti tanıttı. Casa Covenant’ı kullanarak herkes bitcoinlerinin sevdiklerine geçmesini sağlayabilir. Casa, kripto varlıklarınızı doğrudan son vasiyetinize ve vasiyetinize entegre eder. Casa, gerekirse paranızı geri alma sürecinde mirasçılarınıza rehberlik edecek.

Casa’ya abone olarak, bu ürün ve hizmetlerden birine veya daha fazlasına erişim elde edersiniz. Abonelikler, ücretsiz bir deneme de mevcut olmasına rağmen, ayda 34 ila 420 ABD Doları arasında değişmektedir..

Casa, misyonunu genel olarak şu şekilde özetliyor:

“Casa size araçları sağlıyor. Paranız ve verileriniz üzerindeki kontrolü geri alırsınız. Casa, bireysel egemenliğinizi en üst düzeye çıkarır. “

Amaç, dijital yaşamlarını güvence altına almak için ihtiyaç duydukları araçları vererek her kripto sahibine egemenliklerini vermektir..

Casa Özellikleri

casa kripto cüzdan avantajları

Casa’nın ürün ve hizmetlerinin temel özellikleri şunlardır:

Çok Kriptolu Herkes İçin İdeal: Casa’nın abonelikleri aylık 34 ABD doları ile 420 ABD doları arasında değişmektedir (yıllık olarak faturalandırılır). Hizmet, yüksek net değere sahip bireyler, hodlers, balinalar, fonlar veya yeni başlayanlar dahil olmak üzere korunacak önemli miktarda kriptoya sahip olanlara yöneliktir..

Mevcut Ücretsiz ve Ücretli Abonelikler: Casa Keymaster ve Sats Uygulamasını bir deneme aboneliğiyle ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Gold, Platinum ve Diamond abonelikleri (ayda 34 $ – 420 $) da ihtiyaçlarınıza göre mevcuttur.

Anahtar USTASI: Keymaster, hodlers, yüksek net değerli bireyler, fonlar ve diğerleri dahil olmak üzere büyük miktarda kripto tutan herkese hitap eden bir kripto anahtarı yönetimi hizmetidir. Keymaster ile, çok daha güvenli olmalarına rağmen kendi bitcoin anahtarlarınızı tutmaya devam edersiniz.

Ev Düğümü 2: Casa ayrıca hem bitcoin hem de Lightning ağlarını desteklerken bitcoin kazanmanızı sağlayan bir bitcoin ve Lightning düğümü olan Casa Node 2’yi de sunuyor. Bu bir Raspberry Pi 4.

Sats Uygulaması: Casa, SatsTags kullanarak bitcoin gönderip almanızı sağlayan Sats uygulamasını geliştirdi. Ayrıca SatsBack Rewards ile bitcoin kazanabilir veya Casa Node’unuzu dünyanın her yerinden kullanabilirsiniz..

casa yıldırım ödemeleri

Sats Uzantısı: Casa, Casa düğümünüzü kullanarak internette kolayca bitcoin ve Lightning ağı ödemeleri yapmanızı ve almanızı sağlayan bir tarayıcı uzantısı sunar. Casa node’unuza tek adımda bağlanmak için uzantı üzerinden şifrenizi girebilirsiniz. Ayrıca siteden ayrılmadan hızlı bir şekilde ödeme yapabilir ve alabilirsiniz.

Birden Çok İmza, Birden Çok Aygıt ve Birden Çok Konum: Casa’nın KeyShield’i, en üst düzey çoklu imza güvenlik kurulumudur. Paranızı birden çok yerde birden çok cihazda birden çok imza ile güvence altına alabilirsiniz..

Fiziksel Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarın: Bir çekirdek cümle ile güvence altına alınmış bir çoklu imza kurulumunuz olabilir, ancak bu yalnızca kişisel güvenliğiniz kadar güvenlidir. Önemli miktarda kripto paraya sahip biri fiziksel saldırılara maruz kalıyor. Örneğin tohum cümlenizi ezberlemiş olabilirsiniz, ancak birisi işkence ile bu tohum cümleyi sizden çıkarabilir. Casa ile kendinizi (veya kripto servetinizi) fiziksel tehditlere maruz bırakmanıza gerek yok çünkü tek bir başarısızlık noktası yok.

Hodlers tarafından tasarlandı, Hodlers tarafından: Casa defalarca “ev sahipleri için, ev sahipleri tarafından inşa edildiğinden” bahsetmiştir. Uzun süre korumak istediğiniz büyük miktarda kripto paranız varsa Casa ideal bir seçenektir..

Birden Çok Hizmet için Bir Abonelik: Casa’nın birden fazla abonelik seviyesi vardır ve her abonelikle birden fazla Casa ürününe ve hizmetine erişebilirsiniz..

En Kolay ve En Güvenli Çoklu Sigortalı Kurulum: Çoklu imzalı kurulumlarla büyük fonları korumak akıllıca. Bununla birlikte, bir dereceye kadar risk de vardır: Bir veya iki imzalama cihazını kaybederseniz ne olur? İmzaları kontrol eden bir kişi haydut olursa ne olur? Casa, Keymaster ve Key Shield hizmetleriyle sorunları önlemenize ve paranızı kurtarmanıza yardımcı olur. Bu hizmetler, çoklu imza kurulumlarını çalıştırmayı daha kolay ve daha güvenli hale getirir.

Abonelikler Donanım Cüzdanlarını İçerir: Casa aboneliğiniz 1 donanım cüzdanı (Gold aboneleri için) veya 3 donanım cüzdanı (Platinum ve Diamond üyeleri için) içerir. Bu donanım cüzdanı, Key Shield çoklu imza kurulumunuzda tek bir imzalama cihazı olarak işlev görür..

Özel 7/24 Müşteri Hizmetleri: Casa, kişisel müşteri danışmanları, bire bir kurulum oturumları ve diğer kişiselleştirilmiş destek seçenekleri dahil olmak üzere özel müşteri hizmetleri sağlar.

Acil Durum İmzalama ve Anahtar Kurtarma Hizmetleri: 3/5 imzalı bir Anahtar Kalkanı kurulumunda, Casa anahtarlardan birini tutacaktır. Casa, acil durum imzalama ve anahtar kurtarma olanağı sunar.

Bir Gecede Gönderilen Değiştirme Cihazları: Platinum ve Diamond aboneleri, değiştirme cihazlarını bir gecede gönderebilir. Örneğin, multi-sig kurulumunuzda bir donanım anahtarına erişiminizi kaybederseniz ve onu değiştirmeniz gerekirse, Casa size en kısa sürede yeni bir donanım cüzdanı gönderecektir..

Çoklu Donanım Cüzdanlarını Destekler: Casa abonelikleri, varsayılan olarak bir Trezor One içerir. Bununla birlikte, kurulumlar Trezor Model T, Ledger Nano S ve Ledger Nano X’i de destekler..

İOS ve Android’i destekler: Casa hem Apple hem de Android cihazlarla çalışır.

Çekirdeksiz git: Bir tohum cümlesine sahip olmak kurtarma için harikadır, ancak aynı zamanda güvenlik kurulumunda muazzam bir boşluk sunar. Biri bu tohum cümlesine erişim kazanırsa, paranızı riske atar. Casa, kağıt yedekleme ihtiyacını ortadan kaldıran çekirdeksiz bir düzene sahiptir..

Casa Faraday Çantaları: Casa Diamond ve Platinum abonelerine ek koruma için Faraday çantaları verilir. Örneğin, hiçbir sinyalin gönderilmemesini sağlamak için donanım cüzdanınızı ve diğer elektronik cihazlarınızı bir Faraday çantasına koymak isteyebilirsiniz..

Üye Etkinlikleri ve Avantajlar: Casa, Diamond ve Platinum üyeleri için özel etkinlikler düzenlemektedir. Bu üyeler ayrıca çeşitli avantajlar ve diğer üye avantajları elde eder.

Casa Nasıl Çalışır?

Casa, üç temel ürün ve hizmet sunmaktadır. Her birinin nasıl çalıştığına dair temel bir açıklama:

Casa Keymaster Nasıl Çalışır??

Keymaster, bir avuç farklı çoklu imza kurulumu kullanarak bitcoin’inizi güvence altına almanıza izin verir. Daha pahalı Casa abonelikleri, daha fazla multi-sig cüzdan seçeneği ile birlikte gelir.

casa keymaster nasıl kullanılır

Amiral gemisi Keymaster ürünü, 3/5 çoklu imzalı güvenlik sunan Casa’nın Anahtar Kalkanıdır. Resmi web sitesi, hedefin kullanıcılara “kendi kripto para birimlerinin güvenliği konusunda nihai rahatlık” sağlamak olduğunu açıklıyor. Ayrıca, herhangi bir teknik beceri düzeyine sahip herkes tarafından kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır..

3/5 multi-sig sistemi ile kriptolarınız 5 farklı lokasyonda 5 farklı cihazda 5 farklı anahtar ile korunmaktadır. Birisi 1 veya 2 anahtara veya cihaza erişim kazanırsa, kripto paranız tehlikeye girmez. Amaç, kullanıcıları bilgisayar korsanlarına ve yüz yüze saldırılara karşı korumaktır.

Casa Key Shield ile bir tohum cümle yazmak zorunda değilsiniz. Donanım anahtarlarınızdan birini kaybederseniz, kolayca değiştirebilir ve kalan cihazlarınızı kullanarak parayı yeni oluşturduğunuz anahtar setinize gönderebilirsiniz. Bir başlangıç ​​cümlesini yazmakla ilişkili güvenlik riskiniz yoktur çünkü donanım cihazlarınız kurtarma cihazları olarak çalışabilir..

casa güvenlik kılavuzu

Casa’nın Diamond ve Platinum üyeleri, tüm kurulum süreci boyunca kullanıcılara rehberlik eden 7/24 özel müşteri hizmetleri temsilcileri ekibine erişim sağlar. Casa, kayıp durumunda ilk donanım cihazlarını ve yedek cihazları sağlar, böylece kullanıcılar hiçbir şey için endişelenmez.

Ek olarak, Casa acil durumlar için Anahtar Kalkanınızdaki 5 anahtardan birini tutacaktır. Casa, paranıza hiçbir şekilde erişemiyor çünkü sadece bir anahtar tutuyor. Ancak, aynı anda iki anahtarınızı kaybederseniz, paranızı yeni ve eksiksiz bir anahtar setine aktarmanıza yardımcı olması için Casa’nın Acil Durum Anahtarını kullanabilirsiniz..

Genel olarak, Casa’nın Keymaster’ı aileler, ekipler, girişimler veya fonlar gibi çok kişili kurulumlar için idealdir. Birden fazla taraf arasında büyük miktarda kriptoyu güvence altına almak istiyorsanız, Keymaster harika çalışıyor.

Casa ayrıca temel bir 2’den 3 çoklu sinyal güvenlik kurulumunu sunar. Casa’nın Anahtar Kalkanı’na benzer şekilde çalışır. Üç anahtar, telefonunuzu, bir donanım cüzdanını ve Casa Kurtarma Anahtarını içerir ve her işlem 3 anahtardan ikisinden bir imza gerektirir. Casa’nın 2/3 çoklu sig kurulumunun reklamı, giriş seviyesi bir soğuk depolama sistemi olarak ilan edildi.

Casa Covenant Nasıl Çalışır?

Casa Covenant, siz öldükten sonra bile bitcoin’inizi güvende tutan bir bitcoin miras sistemidir. Sevdiklerinizi koruyabilir ve son vasiyetinizin bir parçası olarak bitcoin’inizi almalarını sağlayabilirsiniz..

Casa olmadan bitcoin kullanırken kalıtım zordur. Kendi anahtarlarınızı yönetirseniz, servetinizi hayatınızın sonunda devretmek için bir plana ihtiyacınız vardır. Pek çok bitcoinci sırf sevdiklerine talimat bırakmadıkları için paraları sonsuza kadar kilitlendi ve öldü..

casa bitcoin miras protokolü

Casa Covenant, mevcut bir emlak avukatı ile çalışır, bu da fazladan işten ve bitcoin’inizin diğer varlıklardan ayrı olarak geçme riskinden kaçınabileceğiniz anlamına gelir.

Casa Covenant’ın en önemli özelliği, paranızın daha önce değil de, yalnızca olmadığında aktarılmasını sağlayan çoklu imza özelliğidir. Süreç üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Casa ayrıca tüm süreç boyunca ailenize veya avukatınıza rehberlik edecek ve hatta siz geçtikten sonra mirasçılara destek verecek..

Sıradan Casa anahtar yönetim sistemi, 2/3 veya 3/5 multi-sig cüzdan kurmanıza izin verir. Ancak Casa Covenant, isteğe bağlı 3/6 kurulum kullanır. Bir işlemin geçerli olması için 6 anahtar sahibinden 3’ünün imzasına ihtiyacınız var. Ekstra anahtar (6. anahtar), Sözleşme hizmetini kurma sürecinde etkinleştirilecek ve kullanıcının emlak avukatı tarafından tutulacaktır. Müşteri vefat ederse, emlak avukatının anahtarı, Casa kurtarma anahtarı ve kasa anahtarı ve parayı geri almak için kullanılır.

Casa Covenant, tüm Casa Diamond üyelerine açıktır. Casa Diamond, aylık 420 ABD Doları (yıllık olarak faturalandırılır) olarak fiyatlandırılır, bu nedenle bu hizmet, sıradan Bitcoin kullanıcıları yerine çoğunlukla yüksek net değere sahip kişilere yöneliktir.

Casa, 2019’da Covenant’ı piyasaya sürdüğünde, şirket hizmeti “türünün ilk” sistemi olarak tanımlamıştı. Casa, mevcut miras, irade ve vasiyet sistemine rakiplerinden daha iyi entegre etmesine rağmen, başka bitcoin miras hizmetleri de var – açıkçası, fiyatlandırma da çok daha yüksek..

Casa Node 2 Nasıl Çalışır??

Casa Node 2, bitcoin ve Lightning ağlarını desteklerken bitcoin kazanmanızı sağlar. Her ücretli Casa aboneliğinin bir parçası olarak bir Casa Node 2 alırsınız.

casa bitcoin düğümü

Casa Node 2, 4 GB RAM ve 1 TB SSD’ye sahip bir Raspberry Pi 4’tür. Düğümü Casa’nın kendi NodeOS’unu kullanarak kontrol ediyorsunuz (artık karanlık modu var).

Casa Node 2’yi Sats Uygulaması ile birleştirerek bitcoin kazanabilir ve Lightning’i her yerden kullanabilirsiniz. Ek olarak, yalnızca sağlıklı bir düğüm çalıştırmak ve bitcoin ağını desteklemek için her hafta bitcoin kazanmak için Düğüm 2’de Düğüm Kalp Atışlarını çalıştırabilirsiniz..

casa yıldırım ağı düğümü

Casa Node 2 ile, bitcoin cinsinden e-ticaret ödemelerini kolayca kabul etmek için BTCPay Sunucusunu da çalıştırabilirsiniz. Casa, yakın gelecekte diğer Düğüm özelliklerini duyurmayı planlıyor.

Ev Fiyatları

Her abonelik düzeyinde Casa’nın bir veya daha fazla ürün ve hizmetine erişim elde edersiniz. Abonelikler Silver (ücretsiz) ile Diamond (aylık 420 $) arasında değişmektedir. Aşağıdaki tüm fiyatlar yıllık faturalandırmayı varsayar.

casa cüzdan hizmetleri

Gümüş (Ücretsiz)

 • Keymaster ve Sats Uygulamasını ücretsiz deneyin
 • Keymaster ve Sats Uygulamasını kullanarak telefonunuzda bitcoin depolayın

Altın (34 $ Aylık Faturalandırılır)

 • Bitcoin kullanmak ve güvenceye almak için bir başlangıç ​​kiti
 • 2/3 çoklu imzalı anahtar güvenliği)
 • 1 x donanım cüzdanı (Trezor One)
 • Ev Düğümü 2
 • Casa Faraday Çanta
 • Casa’dan doğrudan e-posta desteği
 • Casa Node’unuzla ödüller kazanmak için Sats Uygulamasını kullanın

Platin (Aylık 150 ABD Doları, Yıllık Faturalandırılır)

 • Bireysel güvenlik ihtiyaçları için tam hizmet kripto saklama çözümü
 • Anahtar Kalkanı (3/5 çoklu imzalı anahtar seti)
 • 3 x donanım cüzdanı
 • Özel 7/24 müşteri hizmetleri
 • Kişisel Müşteri Danışmanı ve 1’e 1 kurulum oturumu
 • Casa Anahtar Kurtarma Hizmeti ve acil durum imzalama
 • Değiştirilen cihazlar gece gönderilir
 • Casa Node 2 ve Faraday çantaları dahil eksiksiz Casa ekipman paketi
 • Etkinlikleri, ayrıcalıkları ve üye avantajlarını hariç tutun

Elmas (Aylık 420 $, Yıllık Faturalandırılır)

 • Nihai kripto güvenliği için tam hizmet teklifi
 • Anahtar Kalkanı (3/5 çoklu imzalı anahtar seti)
 • 3 x donanım cüzdanı
 • Aileler ve ekipler için çoklu kullanıcı desteği
 • Nesil varlık transferi için Ev Miras Planlaması
 • Özel 7/24 müşteri hizmetleri
 • Casa Anahtar Kurtarma Hizmeti ve acil durum imzalama
 • Kişisel Müşteri Danışmanı ve 1’e 1 kurulum oturumu
 • Değiştirilen cihazlar gece gönderilir
 • İki Casa Nodes ve Faraday Çanta dahil eksiksiz Casa ekipman paketleri
 • Özel etkinlikler, ayrıcalıklar ve üye avantajları

Casa hakkında

Casa, kurucusu ve CEO’su Jeremy Welch tarafından yönetilmektedir. Ekibin diğer önemli üyeleri arasında Kelly Lyons (Başkan) ve Jameson Lopp (CTO) bulunmaktadır..

casa kripto ekibi

Casa’nın merkezi New York City’dedir. Şirket kendini duyurdu Mart 2018’de, hizmetini “dünyanın en güvenli kripto para cüzdanı” olarak tanımlayan bir Medium gönderisi aracılığıyla.

Casa bugüne kadar 3,5 milyon doların üzerinde para topladı.

Son söz

Casa’nın temel hizmeti, en üst düzeyde çoklu imza kurulumu olan Keymaster’dır. Keymaster, 2’ye 3 veya 3’e 5 çoklu işaret kurulumunu çalıştırmayı kolay, güvenli ve güvenli hale getirir. Casa, kurulum sürecinde size yol gösterecek, yedek olarak tek bir anahtarı kontrol edecek ve tohum cümlesine olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır. Bu arada, Casa ayrıca acil durum yedekleme seçenekleri, bir gecede donanım cüzdanı nakliyesi ve kendi çoklu imza kurulumunuzu çalıştırırsanız alamayacağınız diğer avantajlar sunar..

Daha yakın zamanlarda Casa, Bitcoin ve Lightning düğümü olan Casa Node 2’nin yanı sıra kripto servetinizi mirasçılarınıza aktarmayı kolaylaştıran Casa Covenant miras hizmetini de tanıttı..

Tüm bu nedenlerden ötürü, Casa (aylık 34 ila 420 ABD Doları arasında fiyatlandırılır), benzersiz bir araç paketi ile kullanıcıların kripto varlıklarını çeşitli şekillerde korumalarına yardımcı oluyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me