abra cüzdan incelemesi

Abra cüzdan, kullanıcıların tek bir platformdan kripto para birimlerine, hisse senetlerine ve ETF’lere yatırım yapmalarını sağlayan bir mobil uygulama ve cüzdandır. Abra hakkında bilmeniz gereken her şeyi bugün incelememizde bulun.

Abra nedir?

Abra, kullanıcıların hareket halindeyken herhangi bir Android veya iOS cihazı kullanarak kripto para birimleri, hisse senetleri, ETF’ler ve diğer varlıkları satın almalarına olanak tanıyan bir mobil uygulamadır. 2014 yılında piyasaya sürülen Abra kripto cüzdanı artık 200’den fazla kripto para birimini ve 50’den fazla fiat para birimini destekliyor. Mobil uygulama, kolay kullanıcı arayüzü, kripto para birimi için güçlü desteği ve yatırım yapmaya yönelik basitleştirilmiş yaklaşımı ile övgü topladı..

Abra nedir

Bugün Abra kendisini “finansın geleceği için tasarlanmış dünyanın ilk küresel yatırım uygulaması” olarak tanımlıyor. Abra sayesinde 150’den fazla ülkedeki kullanıcılar kripto para birimlerine yatırım yapabilir, ardından bu kripto para birimlerini istedikleri süre boyunca alabilir, satabilir veya tutabilir..

abra cüzdan nasıl çalışır

Abra, sıradan bir kripto cüzdanı işlevi görür: bitcoin’inizi (BTC) cüzdanda uzun süre tutabilirsiniz, bu durumda özel anahtarlarınız Abra uygulaması içinde cihazınızda tutulur. Abra (şirket) hiçbir zaman özel anahtarlarınızı almaz ve özel anahtarlarınızı elinizde tuttuğunuz sürece bitcoin’inizin tam kontrolü sizdedir..

abra kripto cüzdan rehberi

Diğer kripto cüzdanları gibi, Abra size kurulumda bir kurtarma ifadesi (tohum) verir. kripto paranızı istediğiniz zaman herhangi bir cihazdan geri yüklemek için bu 13 kelimelik kurtarma ifadesini kullanabilirsiniz. Abra uygulamasının yüklü olduğu mobil cihaza erişiminizi kaybederseniz, erişimi geri yüklemek için bu ifadeyi kullanabilirsiniz..

Abra Özellikleri

200+ Kripto Para Birimi: Abra, dünya çapında 200 kripto para birimini desteklemektedir. Bununla birlikte, kripto para birimi kullanılabilirliği dünya çapında farklılık gösterir (örneğin ABD kullanıcıları, yalnızca 90’dan fazla kripto para birimine erişebilir). Abra tarafından desteklenen kripto para birimlerinin tam listesini görüntüleyebilirsiniz. İşte.

abra cüzdan faydaları

40+ Fiat Para Birimi: Abra bitcoin cüzdanı USD, GBP, EUR, JPY, SGD, CAD, HKD, AUD ve 40+ diğer fiat para birimlerini destekler. Desteklenen itibari para birimlerinin tam listesini görüntüleyebilirsiniz İşte.

“Ücretsiz” Para Transferleri: Abra kullanarak para birimleri arasında para transferi resmi olarak ücretsizdir (herhangi bir işlem için sabit yüzde ücreti veya sabit oran ücreti ödemezsiniz). Ancak, Abra yine de spread yoluyla para kazanıyor (spread, takas yapmadan önce uygulama içinde açıklanır).

Mobil uygulama: Abra, iOS veya Android için ücretsiz bir mobil uygulamadır. Masaüstü sürümü veya web sürümü mevcut değil.

Kullanımı kolay: Herhangi bir iyi uygulama gibi, Abra da kripto ticareti ve yatırımı çocuk oyuncağı haline getiren basitleştirilmiş bir arayüze sahiptir. Uygulama, kolay kullanıcı arayüzü nedeniyle defalarca övüldü.

Stablecoin Para Yatırma ve Çekme Seçenekleri: Abra kısa süre önce Tether, Paxos, TrueUSD ve DAI stablecoin yatırma ve çekme dahil olmak üzere yeni stablecoin yatırma ve çekme seçeneklerini desteklemeye başladı..

Mevcut Geleneksel Varlıklar: Robinhood ve diğer uygulamalar gibi, Abra da hisse senedi, tahvil, ETF ve diğer geleneksel varlıklarla ticaret yaptığınız aynı uygulamadan kripto para satın almanıza ve satmanıza izin verir..

Bir Portföy Oluşturun: Abra’yı bir yatırım portföyü oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı veya Banka Havalesi Yoluyla Para Yatırma: Abra, MasterCard, Visa, American Express veya banka havaleleri yoluyla para yatırmanıza izin verir. Kripto paranız olmasa bile Abra ile ilk kripto paranızı satın alabilirsiniz..

Kripto Para Yatırma ve Para Çekme İşlemleri: Abra ayrıca kripto para yatırma ve çekme işlemlerini de destekler. Abra’nın cüzdanına para aktarabilir veya kripto para birimlerinizi farklı bir cüzdana aktarabilirsiniz..

Mobil Cüzdan: Abra, kripto para birimlerinizi kendi sunucularında veya kendi borsasında saklamaz; bunun yerine tüm kripto para birimleri kendi cihazınızda kendi Abra cüzdanınızda tutulur. Abra mobil cüzdan, tek parçalı yatırım uygulaması, tek parçalı cüzdandır.

150’den Fazla Ülkede Mevcuttur: Abra, Google Play Store veya Apple App Store aracılığıyla 150’den fazla ülkede mevcuttur..

3 Eyalette Kullanılamaz: Abra, Amerika Birleşik Devletleri dahil 150’den fazla ülkede mevcuttur. Ancak uygulama New York, Connecticut veya Hawaii’deki kullanıcılar tarafından kullanılamaz..

Sorunsuz Para Transferleri: Abra, kullanıcıların sorunsuz ve özgür bir ortamda, istedikleri zaman istedikleri yere para göndermelerini sağlar. Abra’nın eşler arası para transferleri, dünyanın herhangi bir yerinde fiat veya kripto para birimlerini anında gönderip almanıza olanak tanır.

10 Günlük Kripto Kursu: Abra, e-posta tabanlı bir kripto kursu oluşturdu. Abra’nın 10 günlük kursu, temel endüstri terimlerinden kripto cüzdanı oluşturmaya ve en iyi güvenlik uygulamalarına kadar her şeyi kapsar. Kriptoda yeniyseniz ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, Abra her sabah e-posta gelen kutunuza ücretsiz bir ders verebilir..

Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Filipinler’deki Kullanıcılar için İdeal: Abra’nın merkezi Silikon Vadisi’nde ve Manila’da bir ofisi var. Abra, 150’den fazla ülkeye genişlemeden önce ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Filipinler’de piyasaya sürüldü. Bugün Abra, Amerika Birleşik Devletleri ve Filipinler’deki bankalar için (Filipinler’deki kullanıcılar için vezne para çekme işlemleri dahil) güçlü desteğe sahip olmaya devam ediyor. Örneğin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Filipinler’deki kullanıcılar banka transferlerini kullanarak Abra’ya para yatırabilir.

Özel Anahtarlarınızı Elinizde Tutuyorsunuz: Tüm iyi kripto cüzdanları gibi, Abra da özel anahtarlarınızı tutmanıza izin verir. Abra özel anahtarlarınıza erişmez ve kripto paranız tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Kurtarma İfadesi: Abra cüzdan, cüzdana ilk kez kaydolduğunuzda bir kurtarma ifadesi oluşturacaktır. Abra cüzdanınızı başka bir cihazda kurtarmak için 13 kelimelik kurtarma ifadesini istediğiniz zaman kullanabilirsiniz..

Nakit ile Kripto Satın Alın: Filipinler’deki kullanıcılar, nakit parayla kripto satın almak için belirli 7-Eleven konumlarını (ECPay ile herhangi bir 7-Eleven) veya Abra’nın yetkili vezne yerlerinden birini ziyaret edebilir..

Abra Nasıl Çalışır?

Abra, bir yatırım uygulaması (Robinhood gibi) ve bir kripto cüzdan uygulaması (Mycelium gibi) kombinasyonudur. Portföyünüzü uygulama içinde yönetebilir, yüzlerce farklı kripto para birimi satın alabilirsiniz. Diğer varlıkların yanı sıra geleneksel hisse senetleri, tahviller ve ETF’ler de satın alabilirsiniz..

Abra Nasıl Çalışır

Çoğu kullanıcı için Abra, standart bir yatırım veya cüzdan uygulaması gibi çalışır. Ancak perde arkasında Abra’nın çalışma şekliyle ilgili çok önemli bir fark vardır: tüm paranız aslında varsayılan olarak bitcoin olarak tutulur. Hesabınızın belirli kısımlarını farklı para birimleri olarak ifade etmeyi seçerseniz, bu kısımlar bitcoin’in fiyatı yerine o fiyata sabitlenir. Abra bu sistemi, insanlara paralarına daha hızlı ve daha ucuz erişim sağlarken aynı zamanda daha fazla kontrol sağladığı için kullanıyor. Ayrıca Abra’nın akıllı sözleşmeleri kullanarak her iki sistemi de otomatikleştirmesine izin verir. Abra’nın akıllı sözleşmeleri, uygulama içindeki bitcoin fiyat değişikliklerini otomatik olarak ele alır.

Abra cüzdan hesabınızı BTC veya USD cinsinden ifade edip etmeyeceğinizi seçmek önemlidir. İşte nedeni:

A Kişisi, Abra hesabında 10.000 $ değerinde 1 BTC tutuyor. Bitcoin fiyatı% 50 düşerse, Kişi A hala 1 BTC’ye sahiptir, ancak bu 1 BTC şu anda 2.500 $ değerindedir. Bitcoin’in fiyatı% 50 artarsa, Kişi A hala 1 BTC’ye sahip, ancak bu 1 BTC şu anda 15.000 $ değerinde.

B Kişisi, Abra hesabında 10.000 $ değerinde 1 BTC tutuyor, ancak hesabını USD cinsinden belirtmeyi seçiyor.. Bitcoin fiyatı% 50 düşerse, Kişi B artık 2 BTC’ye sahiptir, ancak yine de 10.000 $ değerinde olacaktır (toplamda). Bitcoin’in fiyatı% 50 artarsa, Kişi B artık 0,66 BTC’ye sahiptir, ancak yine de 10.000 $ değerinde olacaktır..

Abra fonlarınız her zaman BTC’de tutulsa da, hesabınızı nasıl ifade edeceğinizi seçebilir, ardından mezhepler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hepsi bitcoin, ancak Abra uygulamasında desteklenen yüzlerce para biriminden birini nasıl ifade edeceğinizi seçebilirsiniz.

abra cüzdan rehberi

Abra’yı gerçekten kullanmak açısından, Abra’ya kaydolacak, banka havalesi veya kredi kartıyla para yatıracak, ardından farklı varlıklar satın alarak portföyünüzü oluşturacaksınız. Paranızı uzun vadeli Abra’da tutabilirsiniz, bu durumda paranız cihazınızda korunmaya devam eder. Veya paranızı farklı bir cüzdana aktarabilirsiniz.

Abra ile etkileşim kurarken kullanacağınız temel süreç şu şekildedir:

Aşama 1) Uygulamayı iOS veya Android için indirin

Adım 2) Cüzdanınıza MasterCard, Visa, American Express veya banka havalesi kullanarak para yatırın

Aşama 3) Hisse senetleri, ETF’ler ve diğer geleneksel yatırım varlıklarının yanı sıra yüzlerce desteklenen kripto para birimi arasından seçim yaparak portföyünüzü oluşturun

Adım 4) Yatırımları değiştirin, tutun veya harici bir cüzdana çekin

Portföyünüzü görüntülemek ve yönetmek için Abra’yı mobil cihazınızda tutun. Fiyat hareketlerine ve pozisyonlara göre kripto para birimlerini değiştirin. İOS veya Android mobil cihazınıza erişimi kaybederseniz, 13 kelimelik kurtarma ifadenizi Abra holdinglerinize yeniden erişim sağlamak için kullanabilirsiniz..

abra ile bitcoin satın al

Abra Fiyatlandırması ve Ücretleri

Abra, iOS veya Android için ücretsiz olarak indirilebilir.

Abra para yatırma ve çekme işlemlerinin çoğu ücretsizdir, ancak kripto para birimlerini çekerken bir ağ ücreti ödersiniz. ABD merkezli American Express kredi kartları kullanılarak yapılan herhangi bir para yatırma işleminden% 4 ücret alınacaktır. Abra, Visa ve MasterCard para yatırma işlemleri için Simplex’i kullanır ve siz de benzer ücretleri Simplex aracılığıyla ödersiniz..

abra ücretleri

Para birimleri (fiat para birimleri veya kripto para birimleri) arasında para takası yapmak ücretsizdir. Bununla birlikte, Abra bir spread yoluyla gelir elde ediyor. Bu spread, para transferini tamamlamadan önce uygulama içinde görüntülenir.

abra cüzdan özellikleri

Bir ABD veya PH bankası aracılığıyla para eklemek (ACH kullanarak), bir ABD veya PH bankası aracılığıyla para çekmek olduğu gibi ücretsizdir (Abra, banka çekimleri için hiçbir zaman ücret talep etmez).

abra cüzdan değişimi

Abra’nın Teller ile para yatırma ve çekme seçeneklerini kullanırsanız,% 2’ye kadar ücret ödeyebilirsiniz.

Abra’nın ücret yapısı hakkında tam bilgi görülebilir İşte.

Abra Nasıl Kullanılır

Abra Nasıl Kullanılır

Abra’yı ilk kez kurmak ve kullanmak için adım adım bir kılavuz:

Adım 1) Abra’yı İndirin

Abra’yı ücretsiz indirin iOS veya Android. Abra dünya çapında 150’den fazla ülkede mevcuttur (New York, Connecticut ve Hawaii’de ikamet edenler için mevcut olmasa da).

Adım 2) Cüzdanınızı Oluşturun ve Para Yatırın

Abra cüzdanınıza şu yolla para yatırabilirsiniz: banka transferi (Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa veya Filipinler’de iseniz) veya kredi kartı her yerden (MasterCard, Visa veya American Express).

Ayrıca bir kripto para yatırma 200’den fazla desteklenen kripto para biriminden herhangi birini kullanarak.

Banka havaleleri ABD banka kullanıcıları için de mevcuttur.

Filipinler’deki kullanıcılar şunları yapabilir: parayı kriptoya çevir Abra’nın yetkili vezne yerlerinden birini veya herhangi bir 7-Eleven ECPay satıcısını ziyaret ederek.

Abra’ya fon eklendikten sonra, Abra’nın desteklediği yatırım varlıklarından herhangi birine yatırım yapmaya başlayabilirsiniz..

Banka para yatırma ve çekme limitleri günlük 4.000 $, haftalık 8.000 $ veya aylık 16.000 $ olarak belirlenmiştir..

3. Adım) Kurtarma İfadenizi Kontrol Etme

Uygulamayı ilk yüklediğinizde, Abra kurtarma ifadenizi gösterecektir. Bu 13 kelimelik kurtarma ifadesi telefonunuza özeldir ve başka hiç kimse bu ifadenin bir kopyasına sahip değildir. Cüzdan tohumu veya yedek kelime öbeği olarak da bilinen bu 13 kelimelik cümle, paranızı istediğiniz zaman istediğiniz yerden kurtarmak için kullanılabilir..

Abra kurtarma ifadenizi almanın üç yolu vardır:

Uygulamayı ilk yüklediğinizde

Abra, kurtarma ifadenizi doğrulamak için bir hatırlatıcı gönderdiğinde

Uygulamanın ana menüsünde “Yedekle” düğmesine bastığınızda

13 kelimelik kurtarma ifadenizi görüntülemek için bu seçeneklerden herhangi birini kullanın. Kurtarma ifadenizin bir kopyasını yazın ve güvenli bir yerde saklayın. Herhangi biri kurtarma ifadenizi görür veya bulursa, tüm kripto para varlıklarınıza anında erişebilir..

Kurtarma ifadenizi kopyaladıktan sonra, kurtarma ifadenizi doğrulamak için “İfadeyi Onayla” yı tıklayabilirsiniz. İfadeyi doğru yazarsanız, bir onay bildirimi alırsınız. Artık cüzdanınız resmi olarak korunuyor.

Adım 4) Varlıkları Yönetin ve Satın Alın

Cüzdanınız finanse edildikten sonra portföyünüzü yönetebilir ve varlık satın alabilirsiniz.

Portföyünüze kripto para birimleri, hisse senetleri, ETF’ler ve daha fazlasını içeren varlıkları eklemek için uygulamanın sağ üst köşesindeki “Ekle” yi tıklayın. Portföyünüze eklemek istediğiniz varlığa dokunun. Bu varlık ana ekranınızda görünecektir. Ana ekrandan, takas düğmesine dokunun ve bir fon kaynağı seçin.

Varlık ticareti yapmak için ticaret yapmak istediğiniz varlığı seçin. Ana sayfada görmüyorsanız, “tüm varlıkları gör” seçeneğine dokunun..

İşlemi gözden geçirin ve oranı kontrol edin. Ardından, ticareti onaylayın.

Adım 5) Yatırımları Geri Çekme

Abra cüzdanınızdan bankalar, banka memurları veya herhangi bir kripto para birimi dahil olmak üzere birçok farklı yolla para yatırabilir ve çekebilirsiniz..

Farklı kripto para birimlerinin nasıl alınacağına ve satılacağına, farklı para yatırma seçenekleriyle nasıl para çekileceğine ve diğer işlevlerin nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ayrıntılı talimatlar resmi Abra eğitiminde bulunabilir. İşte.

Abra hakkında

abra cüzdan hakkında

Abra, ödeme sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip bir seri girişimci olan Bill Barhydt tarafından 2014 yılında kuruldu. Abra’nın merkezi Silikon Vadisi’nde olup Manila, Filipinler’de ek bir ofisi bulunmaktadır..

Abra, lansmandan kısa bir süre sonra ünlü yatırımcıların dikkatini çekti. 2015 yılında Abra, First Round Capital, Ratan Tata ve American Express Ventures gibi ortaklardan Seri A yatırımlarını duyurdu. Abra’nın iOS ve Android için beta sürümü o yıl piyasaya sürüldü.

Abra başlangıçta sıradan bir yatırım uygulaması olarak işlev gördü ve kullanıcıların itibari para birimleri yatırmasına ve hisse senedi, tahvil ve ETF satın almasına izin verdi. Ancak 2017’nin başlarında Abra, Bitcoin’i desteklemeye karar verdi. Yıl sonunda Abra, ETH ve 50’den fazla fiat para birimini destekledi. Abra, 2018’de uygulamaya 20 yeni kripto para birimi ekledi.

Abra bugün Mountain View, California’da bulunuyor. Ekip bilgilerinin tamamı ve iletişim bilgileri çevrimiçi olarak mevcuttur Abra.com’da.

Son söz

Abra, 150’den fazla ülkede kullanılabilen küresel bir yatırım uygulamasıdır. Uygulama, kredi kartları, banka havaleleri veya nakit olarak para yatırmanıza, ardından bu parayı 200’den fazla kripto para birimi, 40’tan fazla fiat para birimi, hisse senedi, ETF ve diğer varlıkları satın almak için kullanmanıza olanak tanır..

Abra, bir portföy uygulaması ve bitcoin cüzdanı olarak işlev görür. Abra hesabınızdaki para, resmi olarak bitcoin’de tutulmasına rağmen herhangi bir para biriminde ifade edilebilir. Abra uygulaması, özel anahtarlarınızı cihazınızda tutar ve bu özel anahtarlar asla cihazınızdan çıkmaz. Bitcoin’inizi, uygulamayı kurduğunuzda oluşturulan 13 kelimelik bir kurtarma cümlesiyle istediğiniz zaman kurtarabilirsiniz..

Sonuç olarak Abra, kripto yatırımını tüm dünyadaki kullanıcılar için hızlı, kolay ve uygun maliyetli hale getiriyor ve uygulamanın işlevselliği her yıl büyümeye devam ediyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me