BTC-Madencilik-Yarılanma

BTC Blok Ödülü Gerçekten Yükseliş Faktörü Yarıya Düşürüyor mu??

Günümüzün en popüler kripto merkezli soru, meşhur bitcoin madenciliği yarılanmasının detayları hakkındadır..

Her dört yılda bir, Bitcoin’in blok ödülü (BTC’nin blok zincirinin sonuna başarılı bir şekilde yeni bloklar ekleyen madenciler tarafından kazanılan) yarıya indirilir. Bu, Bitcoin’in CPU zamanını ve elektriğini dijital bir para birimine dönüştürmeye yönelik ilk sürümünün kökeninden sapmayan ve sapmayan ilk günkü bir Satoshi teknik inceleme temel bileşenidir..

Hayranlık, gerçek bitcoin yarılanma tarihinin belirli bir günde gerçekleşecek şekilde ayarlanmaması, bunun yerine kodlu yazılı blok zinciri dağıtılmış defter teknolojisinin halka açık blok zinciri 630.000 blok yüksekliğine ulaştığında yatıyor. Temelde, her on dakikalık döngü sürekli olarak yeni bir blok üretir (şu anda 12,5 BTC / 6,25 BTC’ye düşüyor) çünkü bu büyülü fenomen her 210.000 blokta bir meydana geliyor..

İlk olarak, Kasım 2012’de 50 BTC’den 25 BTC’ye bir düşüş, ardından ikinci yarılanma, önceden belirlenmiş hedef direklerini Temmuz 2016’da 25’ten 12,5 BTC’ye kaydırdı. Şimdi, bir sonraki yarılanma olayının beklentisi, blok ödüllerinin 12’den düştüğünü görecek. Yeni basılan bitcoinler için madencilik ödül sistemindeki bu kalıcı değişiklik, Satoshi’nin deflasyonist, dijital olarak kıt bir kripto varlık tasarlama vizyonudur..

18 milyon BTC’nin (hepsinin% 85’i) şimdiye kadar piyasaya sürüldüğünü bilerek, yarılanmanın bitcoin fiyatı ve tüm kripto para piyasası üzerinde ne gibi etkileri olacağı konusunda heyecan artıyor..

Referans olarak, 2024 bitcoin yarılanma tarihi (Mayıs / Haziran olarak), blok zinciri 840.000 blok yüksekliği sayısına ulaştığında olacak ve blok ödülü üretimini etkin bir şekilde 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşürüyor. 10 dakikalık artış. Tam olarak 30 Bitcoin yarılanma olayı kaldığında (2140’a kadar dolaşımda olan 21 milyon bitcoinin tümü) bir sonraki blok yarıdan önce madencilik yapmak için 300.000’den az blok var; hadi tarihi, kutlama partisi etkinliklerini ve gerçekleşmesi beklenen tüm ilgi çekici fiyat dalgalanmalarını gözden geçirelim.

Bitcoin Madencilik Halving Duygusu: Bulls vs Bears

2019’un geri kalanı ve 2020’nin ilk yarısı için, bitcoinciler mutabakatın gerçekleşip gerçekleşmediğini merakla bekliyorlar. Bay Tepper’ın 2016 bitcoin yarılanmasına ilişkin sözlerinde Fitz, “Halvening !!!” dedi.

Bu büyük madencilik dönüm noktasıyla ilgili her türlü cesur sonuca fırlatılan #BTC umut ve iyimserlik (hopium) sıkıntısı yok. Geleneksel piyasalarda, basit bir pratik kural, genellikle yeni çıkarılan madeni paraların toplam arzını azaltırsanız, bunun büyük olasılıkla madeni para başına daha yüksek fiyatlara yol açacağı sonucuna varır. Şimdiye kadar, tarih, fazla mesai talebinin artması nedeniyle geçmişte önemli bir artış gören Bitcoin’in fiyatının tarafını tutuyor.

Kripto dünyasında, blok ödül yarılanmalarının, aşağıda özetlenen grafikler nedeniyle Bitcoin fiyatı için yükselişe geçtiği yaygın olarak kabul edilebilir. Nitekim, son iki $ BTC yarılanmasının fiyat tablolarına baktığınızda, bu açıkça uzaklaştırılmış bir tarihsel bakış açısından doğru görünüyor. Bitcoin fiyatını yarıya indiren 28 Kasım 2012, 12.35 BTC / USD ve 5 ay sonra 127 USD oldu. 9 Temmuz 2016 bitcoin yarılanma gününün fiyatı 650 USD idi ve sadece beş ay sonra yaklaşık 760 $ idi. İğne bir kez daha hareket ediyor.

Bitcoin ağ yazılımı birkaç değişmez bina üzerine kurulmuştur. 12,5 BTC x 6’da (saatte altı 10 dakikalık döngü), saatte 75 bitcoin x günde 24 saat, verilen günde 1.800 BTC’dir. Ardından, 2020 yarılanması için hızlı matematik ve 2024 yılına kadar sonraki yıllar için, 6.25 BTC x 6, saat başına 37.5 x günde 24 saat, günde sadece 900 BTC ödüllendirileceğini gösteriyor. Bu, anında etkili olan% 50’lik bir azalmadır.

Dahası, basit matematik, son dört yıllık blok ödül madenciliği sisteminin, yılda 657.000 BTC olan günde 1.800’den 900 BTC’ye çıktığını ve buna kıyasla yılda sadece 328.500 BTC olduğunu ortaya koyuyor. Bazı doğal kripto para birimini benimseme, düzenleme netliği ve ödeme teknolojisi optimizasyonu serpiştirin ve çok eğlenceli bir 2020 öncesi ve sonrası bitcoin yarılanma yılı için bir reçetedir.

Arz kıtlığı ve artan talep ile ilgili basit arz ve talep konsensüs mekanizmalarını uygulamak ekonomik bir usta gerektirmez. Bitcoin’in küresel kargaşa ve belirsizliğe karşı olası bir güvenli liman varlık sığınağı olduğu konusundaki tartışma, günlük, haftalık ve aylık olarak artıyor. 2020 bitcoin madenciliği yarılanması gerçekleştiğinde, zincir üzerindeki etkiler anında ve etki sonsuza kadar formüle edilir. Bu ölçekler, bir bloğun başarılı bir şekilde madenciliği için verilen yeni oluşturulan bitcoinlerin düşürülmesi ve madenci ticareti hesaplama gücüne ödül verilmesi ve Bitcoin ağının güvence altına alınması lehine değerlendirildiğinde, fiyat oynaklığının ortaya çıkması kaçınılmazdır..

Bitcoin Halving Grafikleri: Tarihsel Fiyat Eylem Analizi

bitcoin-halving-price-all-time-high-low-düşük-usd-döviz kuru-değerleri

Bitcoin halving fiyat geçmişi tablosunun tamamını büyütmek ve görmek için resme tıklayın

Dikkate alınması gereken bir uyarı, 2012 ve 2016’daki grafiklerde tarihsel olarak olduğu gibi, yarılanmanın ardından yükselen eğilimi neyin artırabileceğini bilmektir. Bir rezervuar olarak kabul, gerçekten güçlü bir temel ve daha büyük bir temel oluşturabilir. Erkeğin (veya kadınların) veya onların efsane veya efsane Satoshi Nakamoto’nun dediği gibi:

“Yakalanırsa diye biraz almak mantıklı olabilir. Yeterli sayıda insan aynı şekilde düşünürse, bu kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olur. “

Birçoğu yarılanma tarihinde fiyatın ne olacağını bilmek istiyor. İşte tarihsel zaman çizelgesinin görsel bir temsili özeti.

Önceki iki fiyat zirvesi, yarılanmalardan yaklaşık bir yıl sonra meydana geldi ve bu, modelin tekrar etmesi durumunda belki de bir sonraki zirvenin 2021 ortalarında gerçekleşeceğini düşündürüyor. Üçüncü kez bir kripto cazibesi olacak mı?

Bitcoin-halving-fiyat-grafik-geçmişi

2012’nin ilk yarılanmasını 2016 bitcoin halving’iyle karşılaştırmadan önce, Bernard Dempsey’den kontrollü arzla ilgili alıntı eve çarptı:

Sabit bir para arzı veya yalnızca nesnel ve hesaplanabilir kriterlere göre değiştirilen bir arz, anlamlı bir adil para fiyatı için gerekli bir koşuldur..

Merkezi olmayan finans çağı ortaya çıkarken, şu ana kadar bildiklerimiz burada.

Mayıs 2020’nin ortasında resmi btc blockchain madenciliğinin yarılanmasına yaklaşık 200 gün kala kabaca 360.000 blok kaldı ve 2012’de tüm zamanların en yüksek ve en düşük fiyatları olan 12 ila 1,163 $ zirveleri (96x getiri) ve geri düşüşü hesaba katarak 220 $ aralığına veya 2016 $ 658 USD değerine kadar ve tüm zamanların yaklaşık 20.000 $ ‘lık en yüksek seviyelerini görerek (30x getiri) ve 3.100 $ aralığına düşerken, birçok kişi bitcoin yarılanmasının yeni birkaç ay içinde BTC fiyatını nasıl etkileyeceği hakkında spekülasyon yapmayı seviyor ve blok ödülleri tarihte üçüncü kez yarıya indirildikten sonra.

İşte geçmiş bitcoin madenciliği blok ödül yarılanmaları hakkında amiral gemisi kripto uçurum notları:

btc-halving-dates-açıkladı

huddl’ın izniyle

İlk Yarılanma: 28 Kasım 2012 tarihinde 12,50 $ BTC / USD döviz kuru fiyatı ile gerçekleşti

Fiyat Aralıkları: yarıya indirmeden önce dört kat artırıldı, ardından değerini 350-400X artırdı

$ BTC Fiyat Durumu: ilk yarılanma tepkisi 1 yıl önce sürdü ve 1 yıl sonra değerlemeleri artırdı

Post Bull Piyasa Döngüsü: Bitcoin değeri% 83 oranında düştü, ardından 10 ay boyunca 200-300 $ arasında birikti

Bitcoin boğa piyasası fiyat hareketinin özetleri tam 24 ay veya iki yıl sürdü.

Bu, aynı zaman diliminde, şu anda üçüncü bitcoin madenciliği yarılanma etkinliği için hazırlanıyoruz..

İkinci Yarılanma: 9 Temmuz 2016’da 650 $ BTC / USD döviz kuru fiyatı ile gerçekleşti

Fiyat Aralıkları: BTC’nin fiyatı, olayı yarıya indirmeden önce 90 kat artmadan önce üç kat arttı

$ BTC Fiyat Durumu: birikim yaklaşık 9 ay önce başladı, değer kazanımı 16 ay sürdü

Post Bull Piyasa Döngüsü: 3.000- 3.500 $ bazında konsolide etmeden önce bitcoin’in değerini% 84 düşürdü

İkinci yarılanma, bitcoin fiyatının altının ilk yarılanma desteğinin 10 katı olmasını sembolize ediyor..

Üçüncü Yarılanma: 20 Mayıs 2020

Fiyat Aralıkları: 1 Nisan 2019 Bitcoin fiyatı 4.000 $ ‘ın üzerine çıktı ve Haziran ayında 13.400 $’ a kadar yükseldi

Bull Piyasa Durumu: Bitcoin fiyatı 8.000 – 10.000 $ aralığında seyrederken, bekle ve gör

Post Bull Piyasa Döngüsü: zaman her şeyi anlatacak, sadece #whenlambo memes.gif’i alın ve patlamış mısırı hazırlayın

Ancak asıl soru, geçmişteki fiyat hareketinin blok ödül yarılanmalarından mı kaynaklandığı yoksa sadece bir tesadüf mü olduğu. Kripto para birimi endüstrisindeki çoğu insan, ilkinin doğru olduğunu söyleyecektir, ancak doğrulama ihtiyacının çeşitli şekillerde düşünülmesi gerekir. Hiçbir şey garanti edilmez.

İlk madencilik yarılanma döngüsü perakende döngüsü, ardından bir girişim döngüsü olarak adlandırılırken, üçüncü aşama kurumsal döngü olarak adlandırılır. Bu, kalan toplam 21 milyon bloktan yalnızca 2,6 milyon blok anlamına gelir. #digitalscarcity

Ama İlk olarak, BTC Yarılanmalarında Bir Arka Plan Düşüşü

İlk iki bitcoin halving’i, aşamalar şu şekilde ortaya çıktıkça son derece benzer desenler gördü:

önce: Yeni blok ödüllerinde ve likit arzında önemli bir azalma beklentisi fiyatı artırıyor

sonra: FOMO devreye girdi, perakende spekülatörlerinden ve derin cepleri olan yeni yatırımcılardan daha yüksek talep geliyor

çökmek: balon patlaması patlıyor, BTC / USD değerlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra muazzam bir çöküş başlıyor

düşüş: talep boşa gidiyor, sokaklarda kan var, bir kripto kışın batışının sert gerçekleri

Yapı temeli: yeni bir üs nihayet yerleşir, piyasa dengesi yeniden kurulur ve birikim aşaması başlar

Bitcoin’in en büyük özelliklerinden biri, 21 milyonluk sınırlı arzı ve Bitcoin kodunun yerel bir parçası olan tahmin edilebilir enflasyon programıdır. Aşağıdaki grafikte mevcut bitcoin arzını 1.800 yeni madeni paranın çıkarıldığı orana göre görebilirsiniz (günde 144 blok x 12,5 BTC).

günlük yeni bitcoin madenciliği

coinmetrics yeni bitcoin madenciliği günlük grafik

İlk bakışta, blok halving’leri, Bitcoin madenciliği yapanlar için kesinlikle bir dezavantajdır. Ancak bu, para birimi enflasyonunu düşürmek için çok önemli bir adımdır – Bitcoin’in ana değer önerisini destekler. Ve, daha fazla insan bu değer önermesine inandığı sürece, blok ödülü yarıya düşse bile, yeni bloklar çıkarmanın “gerçek dünya” değeri zamanla artmaya devam edebilir. Bir sonraki yarılanma döngüsü, günlük 900 yeni madeni paraya düşecek.

Bitcoin madenciliği kontrollü arz yarılanma

1 BTC 100.000 $ değerindeyse, 6.25 BTC blok ödülü, madenciler için BTC sadece 10.000 $ değerindeyken 12.5 BTC blok ödülünden önemli ölçüde daha değerli olacaktır. Bunun da ötesinde, madenciler, Bitcoin ağı büyümeye devam ettikçe zamanla daha da değerli hale gelebilecek işlem ücretlerinden kazanç sağlıyor..

Önceki halving’lerin gözden geçirilmesi

Kasım 2012’deki ilk yarılanma anında, tüm Bitcoin ekonomisi kurumlar tarafından fark edilemeyecek kadar küçüktü. Aslında, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 1 yıl önce% 90’ın üzerinde – 31 $ ‘dan 2 $’ a düşmüştü. Fiyat, Kasım 2011’de toparlanmaya başladı ve Kasım 2013’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1200 $ ‘a ulaşana kadar 2012’de yarılanmaya devam etti.

Tabii ki, Bitcoin 2013’ün sonunda başlayan ve 2015’e kadar devam eden başka bir çöküş yaşadı. Ardından, Temmuz 2016’da gerçekleşecek bir sonraki yarılanmanın yaklaşık 8 ay öncesinde Bitcoin’in fiyatı toparlanmaya başladı. Bu süre zarfında, birkaç risk sermayesi şirketi ve hedge fonu, milyonlarca yeni perakende yatırımcıyla birlikte kripto para piyasasına dahil oldu ve sonuçta Bitcoin’i Aralık 2017’de yaklaşık 20.000 $ değerine itti. : BTC, yarılanma anında 650 $ değerindeydi ve daha sonra 30 kattan fazla arttı.

Halvings ve boğa pazarları geçmiş

kripto-boğa-ayılar

Bu iki döngünün kısa incelemesi, Bitcoin’in fiyatının bir yarılanmanın gerçekleşmesi beklenmeden 8-12 ay önce artmaya başladığı ve bunu takip eden yaklaşık 1 yıl boyunca devam ettiği açık bir eğilimi gösteriyor. Araştırılması gereken şey, yarılanmaların bu pozitif fiyat eğilimine neden olup olmadığı veya boğa piyasaları ve yarılanma olaylarının yalnızca tesadüflerle ilişkilendirilip ilişkilendirilmediğidir..

Bitcoin’in fiyatını etkileyen faktörler

Yarılanmanın Bitcoin’in değerinde nasıl bir artışa yol açtığına dair bize açıklamalar sağlayabilecek faktörleri analiz edelim. Öncelikle madencilerin faaliyetlerini analiz etmemiz gerekiyor..

tüm zamanların bitcoin karma oranı grafiği

Bitcoin blok zincirinin tüm zamanların yüksek oranlı gücünü gösteren blockchain.com grafiği

Bitcoin madencileri, işlemleri onaylayarak Bitcoin ağında önemli bir rol oynarlar. Bununla birlikte, madenciler aynı zamanda marjinal tedarikçiler olarak kabul edilir çünkü tipik olarak yeni çıkarılan bitcoinlerini mümkün olan en kısa sürede sattıkları düşünülmektedir. Diğer tüm faktörler eşit olduğunda, madencilerin yarılanmanın ardından satacakları daha az bitcoin varsa, toplam satış hacmini (yani piyasanın arz tarafını) azaltırlar. Bildiğimiz gibi talep sabit kalırken arz azaldığında fiyat artar.

Dikkate alınması gereken diğer bir bileşen, Bitcoin madencilerinin iki gelir kaynağına sahip olmasıdır: yeni basılan bitcoinler ve işlem ücretleri. 21 milyon bitcoinin tamamı çıkarıldığında, işlem ücretleri tek gelir kaynağı olmaya devam edecek. İşlem ücretleri mevcut Bitcoin arzından alınsa da, madenciler için bunlar blok ödülleri gibi bir gelir kaynağıdır. Aslında, madencilerin işletme masraflarını karşılamak için onları satma olasılığı da eşittir. Bu nedenle, işlem ücretlerinin değeri de arz tarafının bir parçası olarak düşünülmelidir..

Tabii ki, pazarın diğer tarafı, perakende, girişim ve kurumsal paranın dahil olmasıyla zaman içinde önemli ölçüde artan taleptir. Bu artan talebin şüphesiz fiyat artışları üzerinde muazzam bir etkisi olmuştur – yarılanmaların geçmişteki boğa piyasalarının başlıca nedenleri olup olmadığı ya da sadece bir tesadüf olup olmadığı konusunda suları daha da bulanıklaştırmıştır..

Popüler Teori: “Yarıya Çıkmak Sıvı Arzını Önemli Ölçüde Azaltır”

Bir para biriminin “likit arzı”, toplam arzın aktif olarak dolaşan kısmıdır. Başka bir deyişle, Bitcoin’inizi aylarca veya yıllarca HODLlamak, onları likit arzından çıkarır, çünkü bunlar takas edilmiyor veya takas edilmiyor..

Madencilerin tipik olarak HODLers olmadıklarına inanılıyor çünkü operasyonel giderleri ödemek için itibari para birimlerine satış yapmak zorunda kalıyorlar. Bu, yeni çıkarılan BTC’nin sıvı arzının bir parçası olduğu anlamına gelir.

Bitcoin’in varlığının ilk ~ 4 yılında, her gün 7500-8000 BTC çıkarıldı ve dolaşımdaki arza eklendi. İlk yarılanmanın ardından bu miktar 3700-4000’e düştü. Şu anda, arza her gün 1900-2000 Bitcoin ekleniyor ve bu, bir sonraki yarılanmanın ardından her gün 1000 Bitcoin’in altına düşecek.

ABD doları açısından biraz farklı bir görüş ortaya çıkıyor. Bahsettiğimiz gibi, Bitcoin’in fiyatı ilk yarılanma gününde 13 dolardı. Bu nedenle, çıkarılan günlük miktar yaklaşık 4000 BTC (8000’den 4000’e) düşürüldüğünde, bu, her gün sıvı arzına katılan Bitcoin’lerin değerinde ~ 52k $ ‘lık bir azalma anlamına geliyordu. BTC 650 $ iken ikinci yarılanma için, bu yaklaşık 1.3M $ ‘lık düşüş anlamına geliyordu..

Ama bu ne anlama geliyor?

Pekala, şu şekilde düşünün: Sıvı arzında herhangi bir önemli miktarda azalma, talep durgunlaşsa ve sabit kalsa bile, yarılanmanın bir sonucu olarak fiyatın artacağı anlamına gelir. Nihayetinde bu, birçok insanın yarılanmanın yükselişe geçtiğini düşünmesinin nedenidir..

Çelişkili Teori: Etkin Piyasa Hipotezi

İkiye bölünen boğaların görmezden gelme veya açıklama eğilimi gösterdiği BÜYÜK bir nokta var: verimli piyasa hipotezi (EMH). Bu, esasen rasyonel bir piyasada, varlıkların her zaman borsalardaki gerçeğe uygun değerinden işlem gördüğünü belirtir..

Elbette, hiçbir piyasa tamamen rasyonel değildir. Soru: Bitcoin pazarı ne kadar mantıklı?

Bitcoin’in enflasyon programı yıllar öncesinden bilinmektedir. Bu, bir yarılanmadan kaynaklanan sıvı arzındaki azalmanın, piyasa yıllarındaki her bilgilendirilmiş katılımcı tarafından önceden bilindiği anlamına gelir..

Bu kamuya açık bir bilgiyse, EMH, yarılanmanın etkilerinin piyasa tarafından fiyatlandırılması gerektiğini belirtir. önce yarılanma gerçekte gerçekleşir. Başka bir deyişle, yarılanmaya giden aylarda meydana gelen yükseliş fiyat hareketlerinden bazılarını açıklayabilir, ancak daha sonra yükselen fiyat hareketi, EMH’nin doğru olması durumunda sıvı arzındaki azalmanın bir sonucu olmayacaktır..

Risk ve kurumsal fonlar artık ağır Bitcoin çantalarını tutarken, piyasanın bugün her zamankinden çok daha rasyonel olması muhtemel görünüyor. Bununla birlikte, bir sonraki yarılanmanın aslında başka bir büyük boğa koşusunu tetiklemesi ne kadar olasıdır??

Bitcoin piyasası verimli değilse, geçmiş yarılanmalardan sonra neden hashrate düşmedi??

Dikkate alınması gereken son bir nokta, önemli ağ hashrate ölçüsüdür. Yani, yarılanma anında Bitcoin ağındaki tüm madencilerin toplam hesaplama gücü.

Madenciler, operasyonel maliyetlerini ödemek için aldıktan hemen sonra madeni paralarının çoğunu veya tamamını satmak zorunda kalırsa, yarılanmaların madenciliği birçok madenci için kârsız hale getirmesini beklersiniz..

bitcoin-halving-mining-hash-rate-chart

bitcoin-halving-2012-2016-fiyat grafiği

Bununla birlikte, tarihsel hash oranına göre, yarılanmalar toplam hash gücünde kayda değer bir düşüşe neden olmadı. Bu, EMH’nin belki de geçerli olduğunu ve madencilerin gelecekteki maliyetleri ve geliri hesaplarken yarılanmaları dahil edecek kadar rasyonel olduklarını gösterir..

Teknolojik olmayan bir şekilde, geçmişte blokları çözmek ve madenciler için yeni bitcoinler oluşturmak daha kolaydı. Daha düşük rekabet, madencilik zorluk ayarlamaları daha küçüktü ve kriptografik algoritmaları çözmek için bugün olduğundan daha az güçlü donanım ekipmanı (ASIC’ler) gerekiyordu. Yeni yarılanma madencilik endüstrisinde yepyeni bir çağ başlatacak.

Sonuç: Nedensellik veya Tesadüf?

Bitcoin yarıya indiren fiyat eylemi

Yukarıdaki iki çelişkili teori üzerinde düşünürsek, söyleyebileceğimiz bir şey, bir sonraki yarılanmanın başka bir boğanın tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına neden olacağının garanti edilmediğidir. Bir sonraki yarılanmanın madenciliği mevcut madencilerin büyük bir kısmı için kârsız hale getirmesi, hash oranında bir parça düşüşüne ve Bitcoin ağının istikrarı hakkında kamuoyunun hissiyatında azalmaya yol açması da bir o kadar kolay olabilir..

Belki de Bitcoin’in pazarı verimlidir ve halving’ler vaktinden önce fiyatlandırılır. Bu, fiyat hareketinin neden önceki yarılanmalardan aylar önce olumluya döndüğünü açıklayabilir. Aynı zamanda, yarılanmalara yol açan pozitif fiyat hareketinin, yeni yatırımcılardan önemli ölçüde ilgi görmesi, talebi artırması ve yarılanmalardan sonra boğa piyasalarının ikinci bölümünü körüklemesi mümkün değil mi??

Şimdilik kesin olarak söylemek zor, ama belki cevabımızı bir veya iki yarıdan sonra alırız. Birçoğu, sabit arz varlığı verildiğinde, bir fiyat değerlenmesinin meydana geleceği konusunda hemfikirdir. Bu kıtlık, Bitcoin dünyasındaki değer sloganını artırıyor, 2020 Bitcoin yarılanma etkinliğine giden boğa yönünde daha da zorlayıcı bir eğilime sahip olacak.

Sizi son bir düşünceyle ve birkaç soruyla baş başa bırakacağız… Satoshi Nakamoto’nun onursal bilgeliğiyle, bu bitcoin yarılanma kılavuzunu erken benimseyen kripto topluluğuna gönderdikleri dokunaklı bir mesajla kapatalım:

“Bana inanmıyorsan ya da anlamıyorsan seni ikna etmeye zamanım yok, üzgünüm.”

Yatırımcılar bitcoin’e büyük bahse girmeli ve bugün bu 8.000 – 10.000 $ ‘ın altındaki fiyatları tek seferlik bir satın alma fırsatı olarak görmeli mi? Akıllı bir yatırımcı olarak, dünyanın izlediği ve herhangi bir emtia arzının% 50 oranında azalmasının ne zaman olacağını tahmin edebileceği bir pazar fırsatı var. Bunun, bir numaralı kripto olan Bitcoin tarafından yönetilen sanal para birimleri ve kripto varlıklar dünyasının her yerinde hissedilen dalgalanma etkileri olması muhtemeldir..

Bitcoin’in değer deposu öğesi devreye girecek ve dijital altın 2.0 takma adına uygun olacak mı? Herhangi bir çıkar nesnesini değerli kılan, arz ve talep yasasıdır. Önde gelen kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyelerini geçmeye ve eski zirveleri geçmeye devam edebilir mi? Zaman gösterecek, soru, bitcoin’in yarılanmasının arkasında, öncesinde veya arkasında olup olmayacağınızdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me