Invitae Corporation (NASDAQ: NVTA) sağlıkla ilgili ihtiyaçlar için genetik test ürünleri oluşturan bir biyoteknoloji şirketidir. Invitae’nin belirtilen amacı, genetik testin günlük sağlık hizmetlerine yaygın bir şekilde benimsenmesi için çalışmaktır. Araştırma ve geliştirme çalışmaları sayesinde şirket, sağlık hizmeti sağlayıcılarının hasta bakımı konusunda daha bilinçli kararlar almasına olanak tanıyan bir ürün yarattı. Düşük maliyetli, yüksek düzeyde seçilmiş ve doğru testleri, bugün piyasadaki en güvenilir ve güvenilir genetik test kitlerinden biri haline geldi..

Invitae Corporation nedir (NVTA)?

Invitae bir yan kuruluş olarak başladı Genomik Sağlık, 2000 yılında kurulan ve kanser tespit testlerinin geliştirilmesine odaklanan bir genomik şirketi. Invitae 2010 yılında oluşturuldu ve ardından 2012’de ayrı bir organizasyona dönüştü. O zamandan beri şirket 800 çalışana ulaştı ve kaynaklarını uygun fiyatlı, doğru ve erişilebilir genetik test kitleri geliştirmeye adamıştır. Bu testler, tıbbi sorunları olan hastalarla çalışan doktorlar veya kalıtsal koşulları proaktif olarak tarayan sağlıklı kişiler tarafından istenebilir. Her 6 sağlıklı yetişkinden 1’i genetik nedeniyle ciddi sağlık koşulları açısından risk altında olduğundan, tarama, sağlık hizmetlerinin giderek daha önemli bir parçası haline geliyor. Şirket, yaşam tarzı değişikliklerini teşvik etmenin ve daha ciddi sağlık koşullarının daha sonra yaşamda ortaya çıkmasını önlemek için izlemeyi artırmanın bir yolu olarak ürünleri aracılığıyla erken tespit ve müdahaleyi teşvik eder..

Maliyetleri düşük tutmak için, testler genellikle belirli bir klinik alana yönelik olarak düzenlenir. Örneğin, kalıtsal kanser veya kalp hastalıkları gibi bir klinik alanın taranması, test başına 250 dolara mal olacak. Daha bütünsel bir tarama sürecine ihtiyaç duyanlar için, tüm genomu inceleyen ekzom testi 1.250 dolara satılıyor. Invitae’nın üç ana ürünü kanser tarama kiti, kardiyo tarama kiti ve bütünsel genetik sağlık tarama kitidir..

Invitae Corporation neden (NVTA) Önemli olmak?

Invitae, kendisini rakiplerinden birkaç önemli şekilde farklılaştırır. Şirket, testlerini birçok tedarikçinin sigorta kapsamının bir parçası haline getirdi ve sonuç olarak, tüketicilere olan maliyetler diğer birçok test hizmetine kıyasla çok daha düşük. Kalıtsal hastalıkları veya açıklanamayan semptomları anlamak için testlere ihtiyaç duyanlar için, doktorlar hastalara çevrimiçi sipariş verebilir. Dünya çapında, Invitae’nin genetik testlerini kapsayan sigorta kapsamına sahip tahmini 300 milyon bireyle, Invitae’nin sistemini rakiplere göre kullanmanın maliyet tasarrufu, potansiyel müşteriler için ana faydalardan biridir. Fiyatlandırmanın yanı sıra, diğer bir fayda eğitim portalları ve genetik danışmanların mevcudiyetidir. Hiçbir ekstra ücret ödemeden mevcut olan teste tabi tutulan kişiler, sonuçlarını bir adım öteye taşıyabilir ve sonuçları hakkında Invitae’nın web portalından bir uzmanla konuşabilir..

Sağlık ihtiyaçları için Invitae’yi seçen 1 milyondan fazla hastayla, şirket verileri topladı ve bir bireyin yaşına göre adreslenebilir pazar segmentlerini belirlemek için bir çerçeve geliştirdi. Şirket, hastaları adreslenebilir dört pazara ayırmıştır. Tanımlanan ilk adreslenebilir pazar, bireylerin yenidoğan testi için genetik testi kullandığını veya gelişimsel gecikmenin nedenlerini belirlemek için kullanacağı 0-17 yaşındakilerdir. Adreslenebilir pazarın bir sonraki bölümü, yardımlı üreme ve perinatal tarama gibi tedaviler için genetik testlerden yararlanabilecek 18-40 yaşındakilerdir. 41-65 yaş arası üçüncü segment, hastalıklar için genetik riskleri belirleyen tanısal testlerden ve diğer tanısal testlerden yararlanabilir. Son olarak, 65+ pazarı, dünya çapında 63 milyar dolarlık bir fırsat olduğu tahmin edilen, adreslenebilir en büyük pazardır. Bu kişiler, onkoloji tedavisi seçimi ve germ hattı testi.

Invitae Corporation (NVTA) Umutlar?

Yıllar geçtikçe, şirketin yenilikleri maliyetlerin sürekli olarak düşmesine izin verdi. 2015 yılında, bir numunenin üretimi ortalama 1.250 dolara mal oldu. Beş yıl sonra, maliyet örnek başına 274 dolara düşürüldü. Invitae’nin uzun vadeli hedefi, genetik taramayı sağlıkla ilgili sorunlar için “standart bakım” haline getirmektir. Şirket bunu yapmak için toplamda 11 stratejik satın alma gerçekleştirdi. Başlangıcından bu yana 600 milyon dolar. Birlikte, bu satın almalar şirkete DNA dizileme ve analizi ile ilgili onlarca yıllık deneyimi getirdi. Bu bilgiyi Invitae’nın portföyüne dahil etmek, tutarlı bir yeni ve yenilikçi fikir akışına olanak tanır, araştırma maliyetlerini azaltır ve yeni ürünlerin halka ulaşması için zaman çizelgelerini hızlandırır..

Bahsetmeye değer önemli bir kazanım, kanser testi konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan ArcherDX’i satın almak için Haziran 2020 anlaşmasıdır. Şirket, yalnızca kalıtsal kanser risklerini tespit etmekle kalmayıp, aynı zamanda kanser hastalarının ilaç veya diğer tedavi seçeneklerine müdahale edebilecek herhangi bir potansiyel genetik sorunu taramasına olanak tanıyan bir teknolojiye sahip. Bu tür bir anlayış, klinik araştırmalar yürüten ilaç firmaları için çok faydalıdır. ArcherDX, Invitae’ye AstraZeneca ve Bayer gibi büyük ilaç isimleriyle mevcut ilişkilerini de getirerek fayda sağlayabilecek. Şirket, bu satın alma sonucunda kilidi açılan toplam adreslenebilir pazarın 45 milyar dolar civarında olduğunu tahmin ediyor..

Invitae Corporation Nereden Alınır (NVTA) Hisse senetleri

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisini, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzünü, olağanüstü müşteri hizmetlerini ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.

Invitae Corporation'a Yatırım (NYSE: NVTA) Invitae Corporation'a Yatırım (NYSE: NVTA) Invitae Corporation'a Yatırım (NYSE: NVTA)
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

Invitae, sağlık hizmetleri hakkındaki düşünme şeklimizi birkaç yıl içinde dönüştürebilecek oldukça yıkıcı bir sektörde faaliyet gösteriyor. Her gün kanser ve kalp hastalığı gibi ciddi hastalıkların risklerini azaltabilecek yeni gelişmeler araştırılıyor ve test ediliyor. Invitae ürünlerine hem hastalarla çalışan sağlık hizmeti uygulayıcıları hem de risk faktörleri hakkında daha iyi bilgi sahibi olmak isteyen sağlıklı kişiler tarafından büyük ölçüde güvenilmektedir. Nüfusumuz yaşlandıkça, bu teknolojilerin gerekliliği daha da önemli hale gelecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me