Bitcoinler hem gençlerin hem de yaşlıların hayal gücünü yakaladı. Tarihin tarihi boyunca Bitcoin gibi bir şey hiç var olmamıştır. Hem meraklılarında hem de alaycılarda tutkuları heyecanlandırabilir.

Neden Bitcoin Kullanmalı??

Ama neden bitcoin kullanalım? Sağ? Diğer tüm devlet tarafından verilen para birimlerinden kaçan bitcoinlere özgü faydalar var mı? Infact, Bitcoin neden yükseliyor? Üzülmeyin! Bu makalenin sonunda, sizin, benim ve neden daha önemli nedenlerin çoğunu ele alacağız. kelimenin tam anlamıyla herkes genel olarak kripto para birimlerini ve özellikle de bitcoinleri kullanmaktan yararlanabilir.

1. Fiat Para Birimine Alternatif

Fiat para birimi, bir hükümet tarafından yasal ihale olarak kabul edilen herhangi bir paradır.. İtibari para bir ülke tarafından verildiğinden ve kontrol edildiğinden, bir hükümetin kaprislerine tabidir. Örneğin, bir hükümet para biriminin değerini düşürmeyi seçebilir diyelim ki dış ticarette rekabet avantajı elde etmek için.

Devalüasyon bir bütün olarak ekonomi için iyi olabilir ama birikimlerimiz daha az değerli olduğundan, sizin ve benim gibi insanları olumsuz etkiler. devalüasyondan öncekinden. Dan beri bitcoin hükümet kontrolüne tabi değildir, bir hükümet kararnamesiyle değeri düşürülemez.

2. Sayısallaştırılmış Toplum için Dijital Para Birimi

Kongre parası da bir dereceye kadar dijital olsa da, çevrimiçi bankacılığı ve kredi kartlarını düşünün. Anahtar fark şudur: çevrimiçi bankacılık, kâr sağlayan bir kuruluş tarafından sağlanan bir hizmettir, işlemlerimizden para kazanan.

Öte yandan, Bitcoin, doğası gereği dijital bir para birimi biçimidir. aracılığıyla fiziksel paraya dönüştürülebilir kağıt cüzdanlar. Ancak, paralarımızla yaptığımız her şeyden para kazanmaya çalışan kar amaçlı varlıkları içermez..

3. Devletin Aşırılığından Kaçınma

Daha önceden bahsettiğim gibi, Bitcoin, hükümetin kontrolünü gerçekleştirmesi için başka bir araç değil. Bu gerçekten bizim paramız. Hükümetler, banka hesaplarında olduğu gibi bitcoin cüzdanlarımızı donduramaz.

Onlar parayı ulusal sınırların ötesine taşımamızı engelleyemez sermaye kontrollerinde olduğu gibi.

4. Çevrimiçi Alışveriş İçin İdeal

Temel alışverişlerimizin çoğu için İnternet’e girmeye alıştık. Ancak bazı nedenlerden dolayı geleneksel para sistemi biraz değişmedi. İnternetten bir şey satın almak istersem, Satıcıya kredi kartı bilgilerimi vermem gerekiyor. Biraz saçma görünüyor değil mi? Bitcoin ile basitçe yapabiliriz herhangi bir kişisel bilgi vermeden para göndermek.

Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin kullanımında yükselen eğilimler

Bitcoin’in geçmiş performansını gösteren bir fiyat tablosu

5. Maliyet, Ücretler ve Komisyon

Bitcoin ile işlem yapmanın maliyeti önemsizdir diğer çevrimiçi ödeme şekilleriyle karşılaştırıldığında. Bitcoin’i etrafta taşımanın maliyeti şaşırtıcı derecede ucuz. BitPay gibi bir ödeme işlemcisi dahil olsa bile, hala herhangi bir kredi şirketinden veya ödeme işlemcisinden daha ucuz.

Göre Bitcoin Coin Ücretleri, her bir bitcoin işleminin ortalama maliyeti 0.001 bitcoin’dir. Bu, işlemin doğrulanması için madencilere ödenen madenci ücretleri olarak bilinir. Madenci ücretinden yardım, bir ödeme işlemcisi söz konusuysa ayrıca toplam tutarın yaklaşık% 1’i kadar değişen bir işlem ücreti de olacaktır..

Bitcoin satın almayı mı düşünüyorsunuz? Bu önerilere göz atın kripto para borsası

6. Geri Ödeme Yok

Bitcoinler için ters ibraz yoktur. Bu açık arayla biri çevrimiçi işlemlere güvenen işletmeler için en çekici özellik. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra müşteri ters ibraz edemez, bu da zorlu bir arabuluculuk sürecini içerir.

Pieter Wuille | Bitcoin Çekirdek Geliştiricisi

  Pieter Wuille 

 Bitcoin Çekirdek Geliştiricisi

alıntı-sol

Bence Bitcoin, başka hiçbir para biriminin izin vermediği olanaklar sunuyor. Örneğin, yalnızca iki ayrı taraf madeni parayı harcamayı kabul ettiğinde ortaya çıkan bir madeni para harcama yeteneği; madalyonun kendisiyle kaçamayan üçüncü bir tarafla.

7. Fantastik Bir Yatırım

Bitcoin, birkaç yıldır en iyi yatırımlardan biri olarak seçildi. Bitcoin, sürekli bir düşüşte olan sınırlı bir arza sahip olduğundan ve aynı zamanda talebi artmaya devam ediyor, fiyatı doğal olarak takdir etme eğilimindedir.

Örneğin, bitcoin 2017’nin başında yaklaşık 1.000 $ değerindeydi. Kasım 2017 itibarıyla Bitcoin 6.200 $ değerindedir ve yılın başında bitcoinlere yatırım yapanlar için yaklaşık% 500 kar anlamına gelir. Bitcoin hala emekleme döneminde olduğundan, hızlı bir oranda büyümeye devam ediyor. Herhangi bir yeni yatırım yapılabilir varlıkla ilişkili yüksek oynaklığa rağmen, muazzam bir yatırım fırsatı sunar ve Bitcoin neden yükseliyor sorusunun yanıtlarından biri.

Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin kullanımında yükselen eğilimler

Bitcoin’in geçmiş performansını gösteren bir fiyat tablosu

Oku:Masternodes: Kripto Para Birimlerinden Pasif Gelir Elde Etmenin Gerçek Yolu

8. Zapt edilemez Güvenlik

Bitcoin merkezi olmayan bir para sistemi olduğundan, sistemin kendisi hacklemek neredeyse imkansız içine. Her işlem ayrı ayrı doğrulanır, doğrulanır ve kalıcı bir deftere kaydedilir. her işlem için mutlak güvenlik.

Bitcoin'de kırılmaz güvenlik özellikleri

Kırılmaz güvenlik özellikleri

9. Ödeme Bilgileri Güvenliği

Çoğunuz güvenliği duymuş olmalısınız Equifax’ta ihlal, bir kredi raporlama kurumu. Bir kredi raporlama ajansının tüketicilerinin hayati bilgilerini koruyamadığını düşünün, tüccarlardan kredi kartı bilgileri gibi ödeme bilgilerimizi korumalarını nasıl bekleyebiliriz.

Ve Equifax, bu tür sayısız siber ihlalden sadece biridir, ödeme bilgilerimizin çalındığı yer. Satın alma işlemlerimizi ödemek için ödeme bilgilerimizi vermek zorunda olmadığımızdan, bitcoinlerde bu tür ödeme bilgilerinin çalınması imkansızdır..

 Ben Bernanke 

 Federal Rezerv Başkanı

alıntı-sol

[Sanal Para Birimleri], özellikle yenilikler daha hızlı, daha güvenli ve daha verimli bir ödeme sistemini teşvik ederse uzun vadeli bir vaatte bulunabilir.

10. Bitcoin Kullanımı Sözde Anonimdir

Bitcoin kullanımıyla ilişkili güvenlik dışında, Bitcoin, bankaların bile sunamayacağı bir anonimlik derecesi sunar. Bunun ana nedeni, yasalar uyarınca bankaların mevduat sahipleri hakkında bilgi toplamak ve hükümete rapor vermekle görevli olmasıdır..

Öte yandan bitcoin kullanmak, kimlik kanıtı bile gerektirmez. Herkesin, herhangi bir tür kişisel tanımlayıcıyla ilişkili olmayan benzersiz anahtar adresleri vardır. İlginç bir şekilde, blok zincirine kaydedilen her işleme rağmen, blok zinciri tüm bilgilerini toplamaz, sadece onu kaydeder.

11. Şimşek Hızında

Hız konusunda dikkat edilmesi gereken bazı nüanslar var. Bir bitcoin işlemi birkaç faktöre bağlı olarak on dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Ama önemli olan, yapabileceğimiz yerel işlemlerle aynı zaman dilimi içinde dünyanın her yerine para gönderin takas edilmesi üç ila beş gün sürebilen uluslararası havalelerin veya banka çeklerinin aksine.

 Marc Andreessen 

 Venture Capitalist, Kurucusu

Netscape, 5 Ocak 2015

alıntı-sol

Girişim şirketimizde, girişimcilerin vakalarını ve uygulamalarını kullanan büyüleyici yeni Bitcoin akışının arttığını görmeye devam ediyoruz..

12. Enflasyonun Aşındırıcı Etkilerine Tabi Değildir

Enflasyon üzerimizde sürünme eğilimindedir. O Zor kazanılan paramızın değerini yavaş yavaş aşındırmak. Temel olarak, mutlak para miktarına dokunmadan paramızın gerçek değerini yavaşça yiyor, bu yüzden enflasyon bu kadar aldatıcı ve tehlikeli olabilir. Öte yandan Bitcoin, doğası gereği deflasyonisttir, yani değer kaybetmez. zamanla değer kazanır.

Bitcoin hükümet kontrolüne tabi olmadığından, bir hükümet kararnamesiyle devalüe edilemez..

13. İstikrarsız Küresel Ekonomide Güvenlik Sunar

Geri düşünmek. Çok uzağa gitmeyin. Sadece son on yılda, o kadar çok finansal ve ekonomik kriz oldu ki, akıllara durgunluk veriyor. 2007-08 küresel krizlerinden sonra, gördük Euro Bölgesi krizi, Yunan Borç krizleri, İtalyan bankacılık krizleri.

Küresel ekonomi, yavaş büyümesine rağmen zayıf bir zeminde ve bitcoinler tek bir ekonomi ile ilişkilendirilmediğinden, ekonomik krizin bazı risklerini hafifletmenin mükemmel bir yolu. 

14. Bitcoin’in Kullanımı Artışta

Bitcoin'lerin artan popülaritesi ve kullanımı

Bitcoin’lerin artan popülaritesi ve kullanımı

Bitcoin kullanımı istikrarlı bir şekilde artıyor. Ödeme şekli olarak bitcoin kabul eden şirketlerin sayısı artıyor. Bitcoin kullanıcılarının sayısı da artıyor. Ulusal sınırların ötesine para göndermenin bir yolu olarak kullanımı da artıyor. Bitcoin çekiş kazanıyor ve bitcoinlere yatırım yapmak için daha iyi bir zaman yoktur. Bu aynı zamanda Bitcoin neden yükseliyor sorusuna da cevap veriyor.

İşte aldın. Hepimizin bitcoin kullanması için 14 basit neden. Elbette bitcoin kullanmak, geleneksel paradan vazgeçmek anlamına gelmez. Sadece para birimimizi seçme konusunda ilk defa bir seçeneğimiz olduğu anlamına geliyor.. Belirli bir durumda bize fayda sağlayacağını düşündüğümüz para birimini kullanın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me