Bitcoin kağıt cüzdanlarından oldukça ayrıntılı olarak bahsetmiştik. Bu noktaya kadar, bitcoin kağıt cüzdanların ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını bilmelisiniz. Ancak bu kağıt cüzdanları nasıl yaratacağınızı merak ediyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok. Bu yazıda, bir bitcoin cüzdanı ve onun kağıt alternatifinin nasıl kurulacağına dair en ince ayrıntılara değineceğiz..

Bitcoin Kağıt Cüzdan Nasıl Oluşturulur

Bu makale olduğundan bitcoin cüzdanları oluşturmak için bir eğitim, Tüm süreci adım adım ilerlemek ve her adımı net bir şekilde açıklamak uygun olacaktır. Hadi başlayalım.

1. Bitcoin Kağıt Cüzdan Üreticisi

Birkaç tane var aralarından seçim yapabileceğiniz farklı bitcoin kağıt cüzdan üreteçleri. Bu eğitim için popüler bir kağıt cüzdan üreteci kullanacağız, BitAddress.

bitcoin cüzdanı oluştur

Bitaddress ana sayfası

Cüzdan oluşturucular için başka seçenekler de vardır ve bunlardan bazılarını keşfedebilirsiniz, ancak bu eğitici için basitlik uğruna bir oluşturucuya bağlı kalmalıyız.

2. Bir Bitcoin Adresi Oluşturun

Özel anahtarınızı ve genel adreslerinizi oluşturmak için yapmanız gereken tek şey sadece fareyi, jeneratörün üst kısmındaki yüzde rakamı% 100’e dönene kadar hareket ettirin.

Bitcoin adresi oluştur

Bitcoin adresi oluşturma

İki resim arasındaki farka dikkat edin. Jeneratörün üst kısmındaki yüzde rakamları% 1’den% 99’a çıktı. % 100’e ulaştığında, bitcoin adresinize sahip olacaksınız.

Bitcoin kağıt cüzdanYeni oluşturulmuş bir Bitcoin kağıt cüzdan

3. Yeni oluşturulmuş bir kağıt cüzdan

Şimdi sen de yapabilirsin Bitcoin cüzdanını olduğu gibi yazdırın veya biraz zaman geçirip özelleştirmeyi seçebilirsiniz daha da iyi hale getirmek için. Ardından, “Tek Cüzdan” sekmesinin hemen yanındaki “Kağıt Cüzdan” sekmesine tıklamak isteyeceksiniz..

Kağıt cüzdan sekmesine girdikten sonra, emrinizde bir dizi seçeneğiniz olacak. Resmi gizlemeyi seçebilirsiniz, ancak daha da önemlisi Sayfa başına yazdırmak istediğiniz adres miktarını oluşturmak istediğiniz adres sayısını seçin.

kağıt cüzdanınızı yazdırın

Basılmaya hazır bir kağıt cüzdan

4. Kağıt Cüzdanınızı Oluşturun ve Yazdırın

Kağıt cüzdanı özelleştirdikten sonra devam edin ve “Oluştur” simgesine basın. Bir kağıt cüzdan oluşturduktan sonra geriye kalan tek şey kağıt cüzdanınızı yazdırmaktır.

5. Kağıt Cüzdanınızı Finanse Edin

Kağıt cüzdanınızın çıktısını aldıktan sonra, cüzdanı finanse etmek zorunda, aksi takdirde cüzdan, üzerine basıldığı kağıttan daha değerli değildir. M-cüzdan üzerinde yazılı olan genel adresi kullanarak kağıt cüzdanınıza para gönderebilirsiniz. Tıpkı diğer bitcoin işlemleri gibi çalışır.

6. Bitcoin Kağıt Cüzdan Bakiyesini Kontrol Edin

Kağıt cüzdanınızı finanse ettikten sonra, Yapmanız gereken son şey, bitcoin kağıt cüzdan bakiyenizi kontrol etmektir. Başka hiçbir şey yoksa, her işlemi bir önlem olarak onaylamak her zaman önemlidir..

Bakiyenizi kontrol etmek için, basitçe gidebilirsin blockchain.info veya Blockexplorer. Bu hizmetleri kullanarak işleminizi onaylamak, bitcoin adresinizi girmek kadar basittir.

Kağıt Cüzdanların Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • Kağıt cüzdan çevrimdışı.
 • Taşıyıcı özel anahtarları kontrol eder
 • Yapması son derece ucuz.
 • Saklamak için uygun.

Eksileri:

 • Kağıt, dijital parayı depolamanın en güvenilir yolu değil.
 • Kaybolursa veya çalınırsa, bitcoinleri geri almanın bir yolu yoktur.
 • Hasara duyarlı.

Altcoin Kağıt Cüzdanlar

Öğreticiden öğrenmiş olabileceğiniz gibi, bir bitcoin kağıt cüzdan oluşturmak zordur. Peki ya altcoin kağıt cüzdanları? İyi, popüler altcoinlerin çoğunun kendi kağıt cüzdan oluşturucuları vardır. Yani, bir etherium kağıt cüzdan veya bir litecoin kağıt cüzdan istiyorsanız, çevrimiçi olarak kolayca bir adres üreteci bulabilirsiniz..

Ancak, daha az kullanılan kripto para birimlerinden bazılarıyla ilgileniyorsanız, muhtemelen elle bir kağıt cüzdan oluşturmayı öğrenmeniz gerekir. El ile bir kağıt cüzdan oluşturmak esasen özel anahtarlarınızı dışa aktarın ve bir kağıda yazdırın.

Oku: En İyi Altcoin Cüzdanları: Altcoinlerinizi güvenle saklamak için 11 cüzdan

El ile Kağıt Cüzdan Oluşturma

El ile bir etherium kağıt cüzdanı nasıl oluşturabileceğimize bir göz atalım:

 1. Öncelikle cüzdan adresinizi kopyalamanız gerekecek.
 2. İkincisi, özel anahtarınızı istiyorsunuz.
 3. Özel anahtarınızı ve genel adreslerinizi aldıktan sonra, onu olduğu gibi yazdırabilir veya önce kullanım kolaylığı için önerilen QR kodlarını oluşturabilirsiniz..
 4. QR kodlarını yazdırdıktan sonra, aslında bir kağıt cüzdan oluşturmuş olursunuz.

Son olarak, istiyorsun cüzdan bilgilerinizi bilgisayarınızdan silin. Bir cüzdanı silmek üzere olduğunuz için, öncelikle cüzdanınızda para olmadığından emin olmak istersiniz..

Kağıt Cüzdanınızın Çevrimiçi Ayak İzini Silme

Cüzdanınızın ayrıntılarını silmek için dosya gezginini açın:

 1. C: \
 2. C: \ Kullanıcılar \
 3. C: \ Kullanıcılar \ [Kullanıcı Adı] \
 4. C: \ Kullanıcılar \ [Kullanıcı Adı] \ AppData \
 5. C: \ Kullanıcılar \ [Kullanıcı Adı] \ AppData \ Roaming \ [Cüzdan Uygulama Adı] \

Cüzdanı bilgisayarın dizininde bulduğunuzda, devam et ve wallet.dat dosyasını sil.

Kağıt Cüzdanlara Fiziksel Alternatif

Makaleyi bitirmeden önce, bitcoin’leri fiziksel olarak depolamanın diğer yollarını tartışmamız önemlidir.. Kağıt cüzdanlar son derece yararlı olsa da, büyük miktarlarda bitcoin depolamanın en ideal yolu değildir. Büyük miktarlarda bitcoin depolamanızın tek yolu bir donanım cüzdanı kullanmaktır..

Donanım Cüzdanları

Donanım cüzdanı, bitcoinlerinizi saklamak için kullanabileceğiniz en güvenli yöntemi sunar. Bu cüzdanlar, onları neredeyse zaptedilemez kılan bir dizi yerleşik güvenlik özelliğine sahiptir.. Bitcoinlerinizi bir donanım cüzdanında saklarsanız ve tüm güvenlik özelliklerini kullanırsanız, bitcoinlerinizi asla kaybetmezsiniz..

Örneğin, donanım cüzdanınız çalınırsa, suçlular sizin izniniz olmadan bitcoin’lerinize erişemezler. Ama daha önemlisi, cüzdanınıza fiziksel erişiminiz olmadan bitcoinleri kolayca alabilirsiniz. Benzer şekilde, donanım cüzdanınız hasar görürse, bitcoinlerinizi başka bir donanım cüzdanına geri alabilirsiniz..

En İyi Donanım Cüzdanları

[go_pricing id = ”hdwwallet”]

1. Ledger Nano

Ledger Nano, kripto para birimleri için en güvenli donanım cüzdanlarından biri olarak kabul edilir. Bitcoinlerin yanı sıra, ether ve diğer birkaç kripto para birimini de destekliyor.

donanım cüzdanı

2. Trezor

Trezor bir donanım cüzdanıdır ve aynı zamanda bir çevrimdışı işlem imzalama cihazı olarak da çalışır. Çok çeşitli güvenlik özellikleri sunar ve bu da onu en iyi donanım cüzdanlarından biri yapar..

donanım cüzdanı

3. KeepKey

KeepKey, diğer donanım cüzdanlarından biraz farklıdır. Ayrıca, donanım cüzdanına erişmek için gerekli olan rastgele bir pin üreteci görevi görür. KeepKey, cüzdanınız çalınsa bile içeriğinin siz onları başka bir cihaza geri getirene kadar güvende kalmasını sağlar.

donanım cüzdanı

Sonuç

Bu makaleyi okuduktan sonra kağıt cüzdan kullanmanın bazı avantajlarını ve dezavantajlarını bilmenizi umuyoruz. Ancak daha da önemlisi, kendinizi bir bitcoin kağıt cüzdana ihtiyaç duyduğunuzda kağıt cüzdanlar yaratabileceksiniz..

Ayrıca, güvenliğin önemini ve donanım cüzdanlarının bitcoinlerinizi depolamak için en güvenli ortamı nasıl sunduğunu size hatırlatmanın özgürlüğünü de aldık. Bu makaleyi bilgilendirici ve eğlenceli bulduysanız, neden Bitcoin kullanımı ve dijital paranın yükselişi hakkında bilgilendirici makaleler olarak diğer bazılarını incelemeyi düşünmüyorsunuz?.

Oku: İşte Bildiğimiz ve Güvendiğimiz En İyi 9 Bitcoin Cüzdanı

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me