Malta, 19 Ağustos 2020 – Dünya lideri bir kripto para birimi spot ve türev borsası olan OKEx (www.okex.com), listeleme yoluyla merkezi olmayan finans belirteçleri sunumunu daha da artırdı Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı (DIA), DeFi uygulamaları için şeffaf, topluluk tarafından doğrulanmış fiyat oracle’ları için açık kaynaklı bir platform ve Kleros (PNK), anlaşmazlık çözümü için açık kaynaklı bir çevrimiçi platform.

USDT’ye karşı DIA spot ticareti, 18 Ağustos UTC saat 12: 00’da canlı olarak başladı ve ETH’ye karşı DIA spot ticaret 18 Ağustos UTC 13:00 pm’den itibaren başladı. DIA depozitoları 18 Ağustos UTC 11:00 am UTC’de açıldı ve para çekme işlemleri 19 Ağustos saat 11: 00’den itibaren mümkün oldu. DIA değeri, ticaret OKEx platformunda kullanıma sunulduğunda% 60’a kadar yükseldi.

USDT’ye karşı PNK spot ticareti, 19 Ağustos UTC saat 8: 00’de ve PNK spot ticareti, 19 Ağustos TSİ 09: 00’da ETH’ye karşı açık hale geldi. PNK para yatırma işlemleri 19 Ağustos’ta saat 07: 00’de açıldı ve para çekme işlemleri 21 Ağustos TSİ 09: 00’dan itibaren satışa sunulacak..

İşbirliği yoluyla DeFi ekonomisini büyütmek

Maker, Compound, Aave ve Synthetix gibi katlanarak büyüyen önde gelen DeFi protokolleri, varlık fiyatları gibi kritik temel verileri sağlamak için oracle’ları gerektirir. Bu oracle’lar, bir DeFi ekosisteminin çalışması ve büyümesi için gerekli yapı taşlarından biridir ve DeFi’nin şeffaflık ve bağımsızlık vaadinin gereksinimlerini karşılamalıdır..

Ancak bugün, çoğu DeFi ürünü hala sağlam bir fiyatlandırma-veri çözümünden yoksundur ve şeffaf olmayan veri kaynaklarına dayanmaktadır, bu da yatırımcılar için önemli riskler yaratmaktadır çünkü oracle’lar tarafından fiyat işleme metodolojileri açıkça belirtilmemiştir. DeFi ekonomisi büyüdükçe, teknolojik ve metodolojik güvenlik açıklarını kullanan kötü niyetli aktörlerin saldırılarını engellemek için doğru fiyat oracle’larına duyulan ihtiyaç da artmaktadır..

DIA, DeFi uygulamaları için güvenilir fiyat oracle’ları sağlar. Açık kaynak platformu, tamamen topluluk tarafından doğrulanmış şeffaf fiyat oracle’larına izin verir. DIA, güvenilir finansal verileri kaynaklamak, doğrulamak ve sunmak için kripto-ekonomik teşviklerden ve topluluğun paha biçilmez kararlarından yararlanır. İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen bir dernek olarak DIA, DeFi platformları, tüccarlar ve finans kurumlarından bilgi sağlayıcılara, düzenleyicilere ve finans otoritelerine kadar herkesin erişebildiği şeffaf veri kaynakları ve metodolojilerle finansal verileri demokratikleştirmeye çalışmaktadır..

Öte yandan Kleros (PNK), anlaşmazlıkları adil bir şekilde yargılamak için blok zinciri ve kitle kaynak kullanımı kullanan anlaşmazlık çözümü için açık kaynaklı bir çevrimiçi platformdur. Geliştirme çabaları, Fransa’da kurulmuş bir Société Coopérative d’Intérêt Collectif (SCIC) olan Coopérative Kleros tarafından koordine edilmektedir. DeFi büyüdükçe, anlaşmazlık çözümü için etkili çözümlere olan ihtiyaç da artıyor ve Kleros şu anda borsa listeleme prosedürleri de dahil olmak üzere konulardaki anlaşmazlıkları çözüyor. Tüm araştırma ve kod geliştirme çalışmaları açık kaynaklıdır ve herkesin kullanması için ücretsizdir.

"DeFi ekonomisinde dev adımların atıldığını görmek bizi çok teşvik ediyor," OKEx CEO’su Jay Hao dedi. "Geleneksel finansal hizmetlere gerçek bir alternatif çözüm çevremizde büyüdüğünden ve insanlara yatırımlarından önemli getiri elde etme şansı sunduğundan, alanın sürdürülebilir bir şekilde büyümesi ve manipülasyondan ve etkili anlaşmazlık çözüm mekanizmalarından arınmış doğru fiyat verileriyle kullanıcıların çıkarlarını korumak. Bu amaçla, DeFi’nin ilerlemesini daha fazla desteklemek için DIA ve PNK’ı listelemekten memnuniyet duyuyoruz.."

OKEx şu anda toplam 19 DeFi token listeliyor – ve geçen hafta, DIA gibi, merkezi olmayan finans projeleri tarafından güvenilir zincir içi fiyatlara erişim sağlamak için kullanılabilen güvenli imzalı fiyat beslemesi OKEx Oracle’ın oluşturulduğunu duyurdu. güvenilir kaynak. Jay Hao şunları ekledi:

"DeFi protokollerinde 6 milyar dolardan fazla kilitli değer ile, yakın zamanda DeFi’de bir geri çekilme görmeyeceğimiz açıktır. Bankalar müşterilerine tasarruflarda neredeyse negatif getiri ve kredilerde yüksek faiz oranları sunduğundan, DeFi son derece cazip bir alternatif sunar. Bunun gibi olağanüstü projelerin yanı sıra öncülük etmekten ve DeFi’nin gelecekte ne kadar ilerlediğini görmekten heyecan duyuyoruz. “

SON

OKEx hakkında

Dünya lideri bir kripto para birimi spot ve türev borsası olan OKEx, küresel kripto tüccarlarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için geldiği en çeşitli pazarı sunuyor. Büyük kripto para birimlerinin vadeli işlemleri, sürekli takas ve seçenekleri dahil olmak üzere spot ve türev alım satımını sağlayarak yatırımcılara kazançları en üst düzeye çıkarmak ve riskleri azaltmak için stratejilerini formüle etme esnekliği sunuyoruz..

Medya bağlantısı

Vivien Choi

E-posta: [e-posta korumalı]

@hayalhanemersin

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me