COVA (Covalent.ai), geçen hafta, kripto para piyasası düşüşünün felaketli bir arka planına karşı özel test ağını yayınladı. Serbest bırakılmalarının zamanlaması sorulduğunda, Harvard College mezunu ve A16Z destekli Gigster.com’un ilk çalışanı olan COVA’nın kurucu ortağı Vincent Li şaşırtıcı derecede neşeli görünüyor. “Kripto piyasasındaki şiddetli spekülasyonun işini çok iyi yaptığını düşünüyorum: Ethereum döneminin iki kısa yılında, kripto piyasası muhtemelen diğer sektörlerden daha fazla teknik yetenek çekmiştir. Ciddi ekipler artık odaklanıp bazı işleri halledebilir.

COVA (Covalent.ai), FBG Capital, Huobi Capital, Kenetic Capital, ZhenFund, Metropolis VC, Bluehill, Alphacoin, Node Capital, Alphabit, BA Capital, BlockVC vb .’den 10 milyon doların üzerinde yatırım aldı. Harvard College mezunu ve A16Z destekli Gigster.com’un ilk çalışanı olan kurucu ortak Vincent Li ve Princeton Üniversitesi mezunu ve Conjur’un erken yatırımcısı (NASDAQ tarafından satın alındı: CYBR) kurucu ortağı Raymond Gao tarafından. Gigster’da Li, binlerce serbest yazılım mühendisini başarıyla teşvik eden ilk token sisteminin oluşturulmasına yardımcı oldu..

COVA’nın misyonu, harika bilgisayar korsanları, ACM’de dünya çapında ödül kazananlar, IOI kodlama yarışmaları ve deneyimli Silikon Vadisi mühendislerinden oluşan en iyi teknik yeteneklerden oluşan bir ekibi cezbetti. Li’nin sözleriyle, “Gelecekten bir şey üzerinde çalışmadığınız sürece bu adamların parmaklarını kıpırdatmasını sağlayamazsınız. Bir sonraki Google veya Wikipedia veya SpaceX. COVA için bütün geceyi çekiyorlar çünkü COVA’da tüm internet altyapısını temel bir şekilde yükselttiklerini biliyorlar. “

Li bize “Akıllı Veri” nin ne olduğunu bazı örneklerle açıkladı. “İşte gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünebileceğiniz bazı akıllı veri davranışları: Kendi kendini imha etmeden önce bir kerelik ücret karşılığında yalnızca bir kez kullanılabilen akıllı kredi kartı numaraları; Bir toplama işlevi tarafından işlenebilen ve ayrı ayrı oluşturulmayan Akıllı CT Taramaları; Yalnızca 15 kez paylaşılabilen akıllı e-kitaplar; Müdahaleci bir müşteri profili oluşturmak için kullanılamayan akıllı mobil GPS verileri. “

Li’ye göre, COVA (Covalent.ai) ekibi bu akıllı veri davranışlarını iki parça tescilli blockchain teknolojisi aracılığıyla tek tek mümkün kılıyor: “Santrifüj” ve “CovaVM”. Li, sonunda mevcut internet altyapısını tamamlayan “yepyeni bir internet protokolü” şeklini aldıklarını söylüyor.

Li, Al Gore’dan bir benzetme ödünç aldı ve mevcut internet altyapısını, “bilgi” nin bu “süper otoyol” dan geçen “arabalara” benzer olacağı “bilgi otobanı” olarak adlandırıyor. Gerçek dünyadaki “arabalar” gerçekten “bilgi” gibi davranırsa, hızla kanunsuz cehenneme ineceğimizi söylüyor. Sürücüler bu “arabaları” gidecekleri yere götürdükten sonra artık direksiyon simidinde değiller. “Birincisi, varış noktasında bekleyen herhangi biri arabaya atlayıp uzaklaşabilir veya arabanızı kar için yeniden satabilir, hatta nerede yaşadığınızı öğrenmek için kayıt kağıtları için torpido gözüne baskın yapabilir. Sanki araba hedefine varır varmaz sizin olmaktan çıkıyor. “

Li, internetin “TCP / IP” gibi taşıma katmanı protokolleri ve “FTP, HTTP, SSH” gibi uygulama katmanı protokolleri gibi “bir dizi protokol” den oluştuğunu açıklıyor. Birlikte, bu protokoller verilerinizin doğru bir şekilde “paketlenmesini, adreslenmesini, iletilmesini, yönlendirilmesini, alınmasını ve yorumlanmasını sağlar – verilerinizin doğru hedefe ulaşmasını sağlar”.

Li, “Ancak”, “mevcut internet protokolleri paketi, hedefine ulaştıktan sonra verilere ne olacağını düzenlemiyor” diye vurguluyor. İnternetteki verilerin “akılsız, ifşa ve suistimal edildiğini” ve “veri silolarının, gizlilik ihlallerinin, fikri mülkiyet ihlallerinin, istenmeyen reklamların, seçim manipülasyonlarının, dijital ayak izlerinin ve spam’ın eksikliğinden kaynaklanan olumsuz etkiler olduğunu söylüyor. uygulanabilir veri kullanım politikaları. “

COVA’nın “hatırlayan, ne zaman sır saklayacağını bilen, kullanıcılarından öğrenen ve daha fazlasını yapan daha akıllı verilerden oluşan” bu yeni internet protokolü olduğunu açıklıyor. COVA ile bir veri paketinin sahibinin, “verilerin nasıl kullanılabileceğini belirleyen ve üzerinde çalışan programların politikaya uymasını sağlayan” bir veri kullanım politikası ekleyebileceğini söylüyor. Bu makine tarafından uygulanabilir veri kullanım politikasına “Akıllı Politika” diyor.

Li, Ethereum ile bir karşılaştırma yaptı, “tıpkı Ethereum tarafından desteklenen” Akıllı Sözleşmelerin “makine tarafından uygulanabilir yasal sözleşmeler olması gibi, COVA” Akıllı Politikaları “da makine tarafından uygulanabilir veri kullanım ilkeleridir”.

Büyüleyici bir fikir, seçkin teknik yeteneklerden oluşan bir ekip ve kripto para birimi alanındaki en büyük yatırımcılardan bazılarının ölümcül kombinasyonu ile COVA, pazardan bağımsız olarak dikkat edilmesi gereken ciddi bir projedir..

COVA’nın Resmi Telegram Grubunu Takip Edin: https://t.me/covalentofficial

Temel destekçilerimiz için COVA’nın Resmi Telegram Grubunu takip edin: https://t.me/covacoreofficial

COVA’nın twitter hesabını takip edin: https://twitter.com/@covatoken

COVA’nın Aracısını Takip Edin: https://medium.com/@covatoken

Web sitemizde COVA hakkında daha fazla bilgi edinin: https://covalent.ai

Star COVA’nın github sayfası: https://github.com/covalent-hq/wiki/wiki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me