(13 Şubat 2021’de güncellendi) IOTA, Alman bir ekip tarafından geliştirildi ve “tangle” adı verilen yenilikçi bir blockchain sistemi kullanarak Nesnelerin İnterneti (IoT) devrimini desteklemek için oluşturuldu. Makineler arasındaki iletişimi, işlemleri ve ödemeleri (yani M2M etkileşimi) geliştirmek için oluşturulmuştur..

Yapay zekanın küresel olarak benimsenme hızı düşünüldüğünde, IOTA tasarlandığı zamanın ötesindeydi ve ilerideydi. IOTA’nın benzersiz özelliklerinden biri, çıkarılamayan, bloğu olmayan ve zinciri olmayan birkaç altcoin’den biri olmasıdır. Sonsuz ölçeklenebilirlik ve çok hızlı işlem süreleri ile birlikte gelir, bu da ona Bitcoin blok zincirine göre bir avantaj sağlar, örneğin.

Bugün Binance’de IOTA satın alın!

Yine de, IOTA, kripto piyasalarının geri kalanıyla aynı kaprislerde tutuldu; 2017’de ve 2018’in başlarında büyük bir yükseliş ve ardından son dört ayda büyük bir düşüş. Ekip, IOTA’yı sitemizde ve diğerlerinde popüler bir başlık yapan ortaklar ve kullanım örnekleri eklemeye devam ediyor. Ve IOTA’nın teknolojisini piyasadaki diğerlerinden daha üstün gören pek çok yükseliş eğilimi gösteren teknoloji uzmanı var..

Şu anda IOTA, 800 milyon doları aşan piyasa değeri ile kripto listelerinde 21. sırada. Kripto para birimi, son 24 saatte% 12’lik bir değişimden sonra şu anda 0,29 dolardan işlem görüyor..

Yine de, IOTA’nın fiyatının 2018’in en yüksek seviyesine ulaşması için – 3,61 $ civarında başladığı yerde, daha fazla zamana ihtiyaç var. Ortaklıkların birleşmesi gerekiyor ve zincirin milyonlarca işlemle kolaylığını ve hızını göstermesi gerekiyor..

IOTA hala Bitcoin’e bağlı ve yeni oluşma aşamasındaki ortaklıklar ile, IOTA’nın fiyatının 2019’da tek başına bir yükseliş göstermesi muhtemel değil. Bu yılın ötesinde, lojistik ve IoT süreçleri dünyasında olduğu gibi değişiklikler yapabilir. yapabileceğini iddia ediyor. Ama bu yolun aşağısına bakıyor.

Uzmanların IOTA’nın Neden Yükseleceği Konusundaki Görüşü

2017 yılında, IOTA dahil neredeyse tüm dijital para birimleri kısa sürede önemli kazanımlar elde etti. Örneğin, IOTA altı aydan kısa bir sürede% 12500 yatırım getirisi sağladı. Ancak şu anda herkesin aklındaki soru, geleceğin IOTA fiyatı için ne taşıdığıdır. Bu soruyu yanıtlamaya yardımcı olması için uzmanların madalyonun gelecekteki fiyatı ile ilgili söylediklerine bakalım.. 

Biraz var endüstri uzmanları görüşleri kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu endüstri uzmanlarından biri, birçok kripto para birimi hakkında birkaç görüş veren John McAfee’dir. Bir tweet aracılığıyla MacAfee, IOTA’nın büyüme yaşayacağını ancak bunun yavaş olacağını, her yıl yaklaşık% 10 artacağını belirtti. Bu, yetersiz bir rakam gibi görünse de, madalyonun fiyatının artmaya devam edeceğini gösteriyor.. 

WalletInvestor, IOTA fiyatının 2020’de 0.446 $ ‘a yükselmesini bekliyor ve beş yıl içinde fiyat 2.232 $ olabilir..

TradingBeasts, MIOTA fiyatının 2020’de biraz değişmesini ve 0,4347959 $ ile zirveye ulaşmasını bekliyor. Ancak, önümüzdeki yıllarda fiyat kademeli olarak artacak ve 2022’nin sonunda 0,625 dolara kadar yükselebilir..

Tim Falk, uzman bir yazar Finder.com, Nesnelerin İnterneti’nin gelecekte büyük bir büyüme potansiyeli gösterdiğini belirtti. Örneğin Google, akıllı telefon otomasyon şirketi Nest’i 2014 yılında 3,2 milyar dolara satın aldı. Bu satın alma, Google’ın IoT endüstrisinin yakında patlama yapmasını beklediğini ve IOTA’nın bu teknolojiye dayandığından, daha fazla benimseme yaşayabilir ve bu da madeni paranın fiyatındaki artış. 

Ek olarak, sosyal kripto platformu smartereum.com, MIOTA’nın kısa süre içinde 5 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu kaynağa göre tahmin, geliştirici ekibinin gücü, teknik beklentiler ve sürekli gelişim gibi faktörlere dayanıyor. Bu nedenle, madalyonun fiyatı artmaya devam edecek. 

Birkaç kez IOTA’nın sadece birkaç saat içinde nasıl fırlayabildiğini gördük. Bu, gelecekte bu sanal para birimi için büyük bir potansiyel olduğunu göstermektedir. Örneğin, IOTA, sadece birkaç ay önce Tezos (XTZ) ile% 15’in üzerinde yükselmeyi başardı. Topluluğun yaptığı ana sorulardan biri, IOTA’nın madeni para başına 55 dolara geçmesinin mümkün olup olmayacağıdır.. 

Bugün Binance’de IOTA satın alın!

IOTA fiyatını etkileyen diğer faktörler arasında;

Dijital CarPass 2019’un 1. Çeyreğinde Çıkacak

IOTA ve Volkswagen arasındaki işbirliğinin ilk çalışan ürünü, bu yılın Haziran ayında kamu kullanımı için piyasaya sürülecek. Dijital CarPass, araç telematik verileri için IOTA teknolojisinin pratik bir uygulamasıdır.

Yeni ürün, bir aracın nereye gittiği ve nasıl davrandığı gibi hikayesini anlatmasına olanak tanıyacak. Ayrıca, kurcalamaya dayanıklı kilometre geçmişi sunacak ve ikinci el araçlar durumunda kilometre sayacı sahtekarlığına karşı koruma sağlayacaktır. Basitçe ifade etmek gerekirse, Dijital CarPass, kilometre gibi kaydedilen verilerin doğru olmasını sağlamak için dağıtılmış defterdeki otomobiller için bir rapor sayfası görevi görecektir..

Göre Volkswagen’deki blok zincirinin başı olan Benjamin Sinram’a göre, araba üreticisi dağıtılmış defter teknolojisini ve kripto para birimlerini IOTA ve Energy Web Foundation gibi ekiplerle birlikte araştırıyor..

Volkswagen’in vizyonunun, sahipleri adına kripto para cüzdanları kullanarak işlem yapacak otonom arabalara odaklanmak olduğunu sözlerine ekledi..

“Otonom otomobillerimizin size hizmet (sunmasını) sağlamak ve bu hizmetler için kendi paralarıyla otonom bir şekilde ödeme yapmak istiyoruz.”

Sinram’a göre, ürün 1. çeyreğin sonundan önce piyasaya sürülecek ve bunun otomobil endüstrisi için çok büyük olduğu göz önüne alındığında, IOTA’yı çevreleyen çok sayıda olumlu vızıltı bekleyebiliriz ve fiyatına yansıması gerekir..

IOTA Boğa Piyasasına Hazırlanıyor

Düşüş dönemlerinde, kripto uzmanları projelere ürünlerini gerçekten uygulanabilir kılmak için gerekli altyapıyı oluşturmalarını tavsiye ediyor. Ve IOTA ve ekibinin yaptığı şey bu.

Şu anda, IOTA topluluğu farklı ürünlerin piyasaya sürülmesi için çok çalışıyor. Başlamak, Trinity Cüzdan IOTA meraklıları tarafından kullanılıyor ve lanse ediliyor. Trinity Cüzdan, madeni paraları tutmak için güvenli bir cüzdan oluşturmak için çalışır; Gelecekteki sahiplerin IOTA yatırımına girmesi için kolay bir rampa. Bu, daha fazla bilgiyi burada bulabileceğiniz Ledger cüzdanında IOTA saklama yöntemine eklenen bir cüzdan eklemesidir..

Geliştirilmekte olan ikinci önemli proje yeni bir dijital kimliktir. Dünya, kişisel bilgiler dahil her şeyi dijitalleştirmeye geçiyor. IOTA’nın ekibi, “karışma” teknolojisini kullanacak önemli bir dijital kimlik çözümü üzerinde çalışıyor. Bu proje için resmi bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen, geliştiriciler hizmetlerini iyileştirmek için Doğrulanabilir Talep Protokolleri uyguluyorlar..

Captura de pantalla 2018 09 10 ve 16.08.10

Geliştirilmekte olan ID projesi, IOTA’nın farklı otomobil üreticileriyle imzaladığı birkaç projeden sadece biridir..

IOTA’nın yer aldığı çalışmalarda başka projeler de var. Örneğin, İsveç ve Hollanda gibi bazı ülkeler, farklı idari süreçleri iyileştirmek için IOTA ile birlikte çalışıyor..

Örneğin İsveç Merkez Bankası (Riksbank), İsveç Kronunun dijital versiyonunu başlatmak istiyor. E-Krona, IOTA’ya dayalı olacak ve 2019’da piyasaya sürülebilir..

Ek olarak, Hollanda’da iki şirket, ICTU ve XURUX, “IOTA Blok Zinciri” içindeki yasal belgeleri doğrulamak için bir projeye yatırım yapıyor.

Bunun gibi projeler, IOTA’nın daha “pratik” ve “uygulanabilir” kripto varlıklarından biri olarak konumunu güçlendiriyor. Teknolojisi, bu farklı sektörler için potansiyel faydalar gösterdi ve ayı pazarı, IOTA’nın değer yaratmasını engellemiyor.

ENGIE Laboratuvarı

Son zamanlarda bahsetmeye değer başka bir harekette ENGIE Lab Crigen, IOTA Vakfı ile ortaklık kurdu. İki şirket, blockchain tabanlı bir akıllı enerji ekosistemi üzerinde çalışacak. Ortaklıkta ENGIE, IOTA karışıklığını geliştirmek için bilgisayarını ve yapay bilimi kullanacak. Göre resmi blog gönderi, ekip deneyler yoluyla birbirinden öğrenecek.

IOTA blog yazısı ayrıca iki firmanın aralarında bir işbirliği anlaşması kurmak için bir anlaşma imzaladığını ortaya çıkardı. İki temel araçtan oluşan akıllı enerji sistemlerini başlatacaklar. Birincisi, sunucu tabanlı blok zinciri altyapısını yönetmek ve bulut tabanlı sistemlerin oluşturulması. Diğeri, akıllı sözleşmeleri geliştirmeye odaklanın.

Duyuruya göre, şirket öncelikle Asya pazarını hedefliyor ve hizmetleri önümüzdeki yıldan önce sunmayı planlıyor. ENGIE, Mayıs 2019’dan önce hizmetlerini güney Avrupa’ya genişletecek. ENGIE’nin başkan yardımcısı Yves Le Gelard duyuruyu yaparken memnuniyetini şöyle ifade etti:

“Birçok aktörün blockchain teknolojisine erişmesini mümkün kılacak bu programın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. ENGIE’nin toplumu dijital olarak nasıl dönüştürdüğünü göstermek için mükemmel bir örnek “

Duyuru gönderisinde, Laboratuvar Araştırma Müdürü Phillippe Calvez şunları söyledi:

“Kavram kanıtlarının ve etkinliklerin çoğu laboratuvarda başlatıldı ve bu nedenle daha büyük uluslararası projelerle işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. Ortaklık, yenilikçi DLT teknolojilerini kullanmanın faydaları konusunda daha fazla insanı aydınlatacak. “

IOTA’nın dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Audi ile de ortaklık kurduğunu belirtmekte fayda var..

IOTA (MIOTA) Fiyat Tahmin TradingView Analizi Güncellendi 13 Şubat 2021

IOTA / USDT zaten Aşama D’ye başladı ve SOS IN. tarafından Mizo_Mizo açık TradingView.com

IOTA, son haftalarda% 100 kazanç elde etmeyi başardı. Şimdi IOTA’nın fiyatı% 30 ila% 50 aşağıya doğru itebilecek bir düzeltici dalga başlatması mümkün olabilir. Bu doğrulanmamış olsa da, analistin olabileceğine inandığı şey budur. Buna ek olarak, grafikte pazara girmek yerine satış yapmak için iyi bir an olabileceğini belirten bir “SOS” uyarısı gösterildi.. 

Bir sonraki destek seviyesi şu anda 0,56 USDT’de ve dijital varlık sonunda bu seviyelere geçebilir. Bununla birlikte, kripto piyasası yükselmeye devam ediyor ve bunun için henüz yerel bir zirve göremeyebiliriz..

IOTAUSDT tarafından Trader_OMS açık TradingView.com

IOTA kripto para birimi için TradingView’deki yatırımcı, 4 saatlik grafikte bu sanal para birimi için farklı destek ve direnç seviyeleri gösteriyor. En yakın destek seviyesinin jeton başına 0,3909 USDT olduğunu görebiliriz. Bu arada, en yakın direnç fiyatı 0,4185 USDT’de.. 

IOTA bu direnç seviyesini kırabilirse, o zaman kolayca kripto para başına 0,457 USDT’ye geçebilir. Bunun yerine, bu destek seviyesini bozarsa, bir sonraki 0.38 USDT veya şu anda yükselen MA 223 olacaktır. MA 34, MA 89’u aşağı doğru geçti ve destek seviyeleri IOTA fiyatını kaldıramazsa bu devam edebilir..

IOTUSDT buna ara veriyor… tarafından günlük haritacı açık TradingView.com

IOTA analistinin gösterdiği gibi, 3 günlük zaman diliminde bir ters baş ve omuz modeli oluşumu var. Grafikte görebileceğimiz gibi, IOTA 0,4388 USDT’de bulunan çok önemli bir direnç seviyesini kırmaya çalışıyor..

Bu seviyenin üzerine çıkmak, bu sanal para birimi için çok olumlu olabilir. Aslında, bu IOTA için bir sonraki yükseliş hareketi olabilir. Her şey, mumun nasıl kapandığına ve bu seviyenin üzerinde kalması gereken olasılıklara bağlı olacaktır. Böyle bir durumda, çok yıllık bir direnç seviyesi tamamen kırılacak ve IOTA’nın bir sonraki boğa piyasasında daha yüksek seviyelere çıkmasına izin verecektir..

IOTAUSDT tarafından Sinaosivand açık TradingView.com

IOTA USDT ticaret çifti için analist, madeni para başına yaklaşık 0,2259 dolarlık çok güçlü bir uzun vadeli destek seviyesi olduğunu görüyor. Bunun, bu dijital varlığın fiyatını destekleyen çok olumlu bir etkisi olabilir. Ayrıca, önümüzdeki aylarda sanal para biriminin fiyatını yükseltebilecek yükselen bir trend çizgisi var.. 

Bu tüccarın uzun vadeli analizi, IOTA’yı 2017/2018 boğa piyasasından bu yana kaydedilen en yüksek fiyata işaret ediyor. Sanal para birimi 2021’in ortasında 0,5954 dolara ulaşabilir. Üstelik bu kripto paranın 0,54 dolara geçmesi de mümkün olabilir..

IOTAUSDT tarafından hakem_30 açık TradingView.com

IOTA yakın gelecekte 0,35 USDT’ye doğru hareket edebilir. Piyasa yükselmeye devam ederse, sanal para 0,39 USDT’ye doğru hareket edebilir ve 0,4675’e yükselebilir ve 0,5910’a çıkabilir. Dahası, bunlar aynı zamanda Fibonacci seviyelerini de temsil ediyor. 

Analist, dijital para birimi 0.2980 USDT’nin altına düşerse bu analizin işe yaramayacağını düşünüyor. Bu, IOTA’yı 0,25 USDT ile 0,28 USDT arasındaki seviyelere itecektir. Tabii ki, tüm kripto para piyasası, altcoin piyasasının genişlemesinde önemli bir rol oynayacak. BTC yükselirse, IOTA takip edebilir.

Bugün Binance’de IOTA satın alın!

Daha fazla bilgi edin

Kılavuzumuzdaki bilgilerle Binance üzerinden MIOTA’yı nasıl satın alabileceğinizi ve MIOTA’yı Ledger’da nasıl saklayacağınızı öğrenin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me