NVIDIA (NASDAQ: NVDA), öncelikle 1990’lar boyunca bilgisayar grafiklerinde devrim yaratmasıyla tanınır. Güçlü grafik işlem birimleri (GPU’lar) dünya çapında birçok masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet, iş istasyonu ve oyun konsolunda bulunur. Şu anda birçok şirket bilgi işlem alanına girmiş olsa da, NVIDIA benzerlerine göre birçok stratejik avantaja sahiptir. NVIDIA şu anda mevcut olan deneyim, bilgi ve personel ile beklentileri aşmaya devam eden bir şirkettir..

NVIDIA nedir (NVDA)?

NVIDIA Corporation, Kişisel Bilgisayarlar için 3B grafik deneyimini iyileştirmek amacıyla Santa Clara, California’da üç bilgisayar bilimcisi tarafından kuruldu. 1993’te California’da kurulan Jen-Hsun Huang, Chris Malachowsky ve Curtis Priem, tam hareketli video ve stereo sesin PC’lerde kullanılabilmesini sağlayacak mikroişlemciler yaratmak için bir plan oluşturdular. Hızlı bir şekilde güçlü bir itibar kazandılar ve zamanın önde gelen bilgi işlem şirketlerinden biri olan SGS-Thomson Microelectronics ile stratejik bir ortaklık kurdular. Bu, NVIDIA’nın ilk multimedya hızlandırıcı mikroçipi olan NV1’i Mayıs 1995’te piyasaya sürmesine izin veren oyunun kurallarını değiştiren bir hareketti..

NV1’in başarısı, yongayı Saturn oyun sistemleri için kullanmak isteyen Sega gibi oyun şirketlerinden NVIDIA’ya büyük ilgi gösterdi. Bu başarının bir sonucu olarak NVIDIA, girişim sermayesi birimlerinden fon elde ederek agresif bir şekilde büyümesine ve pazar lideri konumuna gelmesine olanak sağladı. 1996 yılının ortalarında, yaklaşık 30 rakip grafik pazarına 3D çipler sunuyordu. Şu anda NVIDIA, yaklaşık% 24 gibi etkileyici bir pazar payına sahipti. Bu erken başarının bir sonucu olarak Forbes, NVIDIA’yı 2007’de “Yılın Şirketi” seçti. Daha yakın zamanda şirket, ürün tekliflerini, GPU’ları ve otomotiv elektroniğinde, mobil cihazlarda ve o zamandan beri kullanılan diğer hesaplama parçalarını içerecek şekilde çeşitlendirdi. 2010’ların sonu, Yapay Zeka.

Şirket, 1990’ların ortalarında hızlı bir büyüme dönemi geçirdi ve 2000’lerin başlarında, endüstri liderleri olarak konumlarını pekiştirdi. Şirketin bilgi işleme en büyük katkısı, videoları ve görüntüleri gösterim için işleyen grafik işleme biriminin (GPU) icadı oldu. Hemen hemen tüm modern bilgisayarlarda artık bir tür GPU var, ancak diğer birçok rakip alana girmiş durumda. NVIDIA GPU’lar, yüksek çözünürlüklü televizyon, cep telefonları, dijital video (hem 2D hem de 3D), ses ve hatta geniş bant bağlantısı dahil olmak üzere her türlü ortamı ve iletişimi zenginleştirir. Daha yakın zamanlarda, GPU yongalarının beyin görevi görmesi ve sürücüsüz arabalar ve robotlar gibi ürünlerin çalışması için gerekli bilgi işlem gücünü sağlamasıyla Yapay Zekaya daha fazla odaklandılar. NVIDIA’nın rakipsiz ürün grubu, şirketin çok sayıda ödül aldığını ve piyasadaki en hızlı grafik mikroçiplerini ürettiği kabul edildi..

NVIDIA neden (NVDA) Önemli olmak?

NVIDIA Corporation, alanında lider olarak güçlü ve hak edilmiş bir üne sahiptir. Bilgi işlem teknolojisinin sınırlarını zorlayan teknoloji üreten yenilikçiler olarak geçmişlerine ek olarak, bugün piyasadaki hakimiyetlerini sürdürüyorlar..

NVIDIA Corporation, teknolojisi ve hizmetleri için artan talep görmeye devam ediyor. Şirket içi araştırma ve geliştirme yoluyla geliştirilen teknolojiden büyük ölçüde yararlanan NVIDIA’nın faaliyet gösterdiği iki önemli pazar yeri vardır. Ana gelir kaynakları, GPU’ları olmaya devam ediyor. GeForce markalı GPU’ları şu anda toplam PC GPU pazar payının% 19’unu kaplar. Bu sayı düşük görünse de, pazar oldukça bölümlere ayrılmıştır ve sonuç olarak NVIDIA yalnızca iki şirketi (Intel ve AMD) takip etmektedir. Oyunla ilgili gelirler, 2020’de 2.27 milyar dolarlık rekor bir rakamdı. Oyun yapımcıları daha detaylı ve gerçekçi oyunlar geliştirmeye devam ettikçe, toplam adreslenebilir pazar yükselmeye devam edecek ve NVIDIA’yı ileriye doğru iyi bir konumda bırakacak. İkinci alan, NVIDIA’nın en hızlı büyüyen gelir akışı olan veri merkezi operasyonlarıdır. Amazon ve Oracle gibi teknoloji devlerinin veri merkezlerinin kalbinde NVIDIA GPU’lar var. Bu GPU’lar, bu hizmet sağlayıcıların veri analizi ve bulut bilişim gibi alanlarda önemli işlerini yapmaya devam etmeleri için yeterli bilgi işlem gücü sağlar. NVIDIA’nın veri merkeziyle ilgili geliri bir 1,9 milyar dolarla rekor yüksek 2020’de.

NVIDIA (NVDA) Umutlar

NVIDIA’nın durdurulamaz yakın zamandaki büyümesi, kısmen ufuktaki fırsatları tespit edebilen etkili bir yönetici ekibinin sonucudur. Bunun en iyi örneği, Arm Limited’i satın almak için yapılan 40 milyar dolarlık anlaşmadır. Arm, mikroçip tasarımları için fikri mülkiyet geliştirme ve lisanslama konusunda uzmanlaşmış, İngiltere merkezli bir yarı iletken ve yazılım tasarım firmasıdır. Arm, iPhone’lardan Microsoft Surface ürünlerine kadar çok çeşitli mobil cihazlarda bulunan yongaların arkasındaki mimar olarak düşünülebilir. NVIDIA’nın Tegra yongası, özellikle mobil cihazlar için tasarlanmıştır ve halihazırda Nintendo Anahtarı. Arm’ın tasarım becerisi ve NVIDIA’nın araştırma ve teknoloji konusundaki itibarı ile bu satın alma, mobil cihaz pazarındaki kesintileri hızla hızlandıracak. Rakip AMD, mobil cihaz serisinde Samsung ile halihazırda çalışıyor olsa da, Arm’ın stratejik olarak satın alınması büyük olasılıkla sinerji yaratacaktır. Satın alma, NVIDIA’nın sektördeki en büyük fikri mülkiyet koleksiyonlarından birine erişim sağlamasına da olanak tanıyor ve bu da ürün tekliflerini daha da artıracak gibi görünüyor..

NVIDIA’yı Nereden Satın Alabilirim (NVDA) Hisse senetleri

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisi, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzü, olağanüstü müşteri hizmetleri ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

NVIDIA Corporation, sektör lideri bir GPU üreticisi olmaya devam ediyor. Evde bilgi işlem ve mobil teknolojisi çok rağbet görmeye devam ediyor ve stratejik satın almalar ve ortaklıklar gelecekteki büyüme için büyük olasılıkla bir yol. NVIDIA, kaynak açısından en yoğun Yapay Zeka görevlerini bile yerine getirebilen GPU’larla teknolojide sınırları zorlamaya devam ediyor. NVIDIA, bu yeni sektörlerde çeşitlenmeye devam ederken, aralıksız büyümesini sürdürmek için iyi bir konuma sahiptir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me