Masaüstü Metal(NYSE: DM) Massachusetts merkezli bir uçtan uca 3D baskı çözümleri üreticisidir. Şirket, büyük ölçekli üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ürünlere önemli ölçüde yatırım yapmıştır. Volkswagen, Toyota ve General Motors gibi şirketleri içeren bir müşteri listesiyle şirket, kendisini geleneksel üretim yöntemlerini yeni çağ 3D baskı ile değiştirmek isteyen büyük firmalar için başvurulacak ortak olarak konumlandırdı. Önümüzdeki on yıl içinde 3D baskı pazarının on kat artarak 146 milyar dolara çıkması beklenirken, Desktop Metal, şirketin bu pazarın çoğunu ele geçirmesini sağlayacak düşük maliyetli, verimli ve kullanımı kolay yazıcılar yarattı..

Masaüstü Metal (DM) Nedir?

Şirket, 2015 yılında yedi girişimci, mühendis, iş adamı ve bilim adamından oluşan bir grup tarafından kuruldu. Grup birlikte, piyasadaki diğer ürünlerden daha hızlı ve kullanımı daha kolay olan metal 3D baskı için bir süreç yaratma vizyonuna sahipti. Grubun prototipleri, General Electric, BMW ve Google’ın risk sermayesi kolu GV gibi erken dönem fon sağlayıcılarının girişim fonuna 100 milyon dolardan fazla katkıda bulunduğu ilk yatırımcılar için etkileyiciydi. Şirketler, parçaları depolamak için gereken maliyetleri ve alanı azaltma seçeneklerini keşfetmeye istekliydi ve birkaç MIT profesörünü içeren yetenekli Desktop Metal çalışanları ekibine yenilikçi çözümler geliştirmek için fon sağlandı..

Bu destekçilerin sağladığı parayla şirket, araştırma ve geliştirmeye büyük yatırım yaptı ve 2017’de pazara hem küçük ölçekli bir Stüdyo Modeli hem de büyük ölçekli bir Üretim Modeli sunmayı başardı. Masaüstü Metal yazıcılar, yazıcıların herhangi bir tehlikeli parça içermemesi ve kullanımının kolay olması açısından bir avantaj sunuyordu. Lazer veya diğer tehlikeli bileşenler olmadan, bu yazıcılar herhangi bir ofiste kurulabilir ve kullanmak için herhangi bir eğitim gerektirmez. Ürünler ayrıca 100 kat daha hızlı üretilen parçalarla daha verimli ve satın alınması daha ucuzdu. Piyasadaki rakiplerinin 10 kat altında. Şirket, bu yenilikler için dünyanın en iyilerinden biri seçildi. Dünyanın en umut verici 30 Teknoloji Öncüsü 2017’de Dünya Ekonomi Forumu tarafından. 2020’de NASDAQ’da listelenmiş olan masaüstü metali. Bir İlk Halka Arzın (IPO) geleneksel rotasına gitmek yerine, şirket bir özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC). SPAC, milyarder Chamath Palihapitiya ve Tesla’nın kurucu ortağı JB Straubel tarafından yönetildi..

Desktop Metal (DM) Neden Önemlidir??

Desktop Metal, adını verdiği avantajdan yararlanmak için kendisini konumlandırdı. “Katmanlı imalat 2.0” devrim. Katmanlı üretim olarak da bilinen geleneksel 3D baskı, tasarımları test etmek için az sayıda prototip oluşturmak için kullanılırken, CEO Ric Fulop bir sonraki 3D baskı dalgasını, şirketin 12 trilyon dolarlık geleneksel imalat endüstrisi ile rekabet edebilecek fiyatlarla yüksek oranda kopyalanabilir parçaları toplu olarak üretebildiği bir dalga olarak görüyor. Şirket, fiyatlandırmanın yanı sıra, müşterilerin ürün kalitesinin ve üretim hızının geleneksel yöntemlerle aynı seviyede olduğunu gördüklerinde 3D baskıya geçeceklerine inanan bir firma. Desktop Metal, nesnenin şeklini oluşturmak için bir metal tozu ve polimerler kullanan ve ardından parçacıkları sıkıştırmak için bir fırına yerleştiren tescilli Bağlı Metal Biriktirme yöntemini kullanarak, ürün kalitesinin üreticilerden daha iyi olmasa bile eşit seviyede olacağını belirtti. geleneksel üreticiler tarafından üretilmiştir. Masaüstü Metal ürünlerinin dünya çapında 60’tan fazla ülkede dağıtılmasıyla yaygın bir şekilde benimsenmeye başlandı..

Şirket şu anda dört farklı ürün sunuyor. Müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak ürünler, kullanımı kolay, günlük ofis yazıcılarından otomobil ve havacılık gibi sektörlerde üretim sürecinde kullanılan yüksek hacimli üretim sistemlerine kadar çeşitlilik gösterir. Şirket, donanıma ek olarak, etkileşimli ve kullanıcı dostu bir tasarım deneyimi sağlayan bir yazılım da geliştirdi. Canlı Parçalar yazılım, malzemelerdeki, çözünürlükteki ve tasarım hedeflerindeki değişikliklere tepki veren gerçek zamanlı üretken tasarımlara izin veren bir yapay zeka kullanır. Toplamda, şirket 120’den fazla patente sahiptir ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hem donanım hem de yazılım ürün tekliflerini aktif olarak genişletmektedir..

Masaüstü Metal (DM) Beklentileri

Oldukça rekabetçi bir sektörde, Desktop Metal, başarı geçmişine sahip güçlü bir liderlik ekibi tarafından yönetilme avantajına sahiptir. Şirket, 60’ın üzerinde birleşme ve satın almanın bir parçası olarak deneyime sahip bir yönetim kurulu ile ortaya çıkabilecek her türlü stratejik fırsata cevap verebilecek iyi bir konumdadır. Şirket, aktif olarak 10 farklı M’yi araştırdığını belirtti.&Olumlu faydalar sağlayacak bir fırsat ve herhangi bir hamle kesinlikle harekete geçirilecektir. Yeni nesil katmanlı üretim olarak adlandırılan 2.0 ile sektörde konsolidasyon olması muhtemeldir; dikey entegrasyon ve ölçek ekonomileri ileriye dönük başarının temel itici güçleridir..

Desktop Metal, halka arzlarından toplanan parayı agresif bir şekilde ölçeklendirmek için kullanmaya başladı bile., rakip EnvisionTEC’i 300 milyon dolara satın almak. Satın alma, Cartier, Celgene, Ford, Hasbro, Oral Arts, Stuller ve Smile Direct Club’ı içeren bir müşteri tabanının yanı sıra Desktop Metal tarafından geliştirilen yazıcılarda kullanılabilen iki yeni baskı platformunu da beraberinde getiriyor. Şirket büyümek için sermayesini kullanmaya devam etmeyi planlıyor ve CEO Ric Fulop agresif bir hedef belirledi 2025 yılına kadar yıllık gelirde 1 milyar dolar.

Desktop Metal (DM) Nereden Alınır?

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisi, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzü, olağanüstü müşteri hizmetleri ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.

Desktop Metal (NYSE: DM) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak Desktop Metal (NYSE: DM) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak Desktop Metal (NYSE: DM) Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

Desktop Metal, ürünlerini üretim süreçlerinde büyük şirketler tarafından kullanılmak üzere ölçeklendirmek için önemli çabalar sarf etti. Mevcut ve gelecekteki ürün teklifleri, trilyon dolarlık geleneksel imalat endüstrisini bozma konusunda çok gerçek bir potansiyele sahip. Şirket, her iki yatırımcının da dikkatini çekmiştir ve şirketin içinde bulduğu güçlü sermaye pozisyonu, önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme sağlayacak bir avantajdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me